Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

zuzlowanie wegla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~oscar~

~oscar~
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 14:42:52

Wiem ze spiekalność tooo waaazny parametr wegla, bo swoje przezylem. Aktualnie szukam nowego dostawcy z weglem który nie będzie się zuzlowal- popiol ani spiekal – koksował ziarna> będę wdzięczny za uwagi na ten temat. Może ktoś podpowie jak sobie radzic z tymi zajwaiskami -- koksowanie i zuzlowanie– nei mneij ni więcej to spory kłopot i ubytek ciepla kosztem utraty wegla.

#2 ~montenegro~

~montenegro~
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 15:23:57

Na pewno żeby unikac spiekania i zuzlowania – bo co dużo mowic to nieefektywne spalanie wegla trzeba znac parametry swojego kotla i mieć kontak ze spacjalista który to i owo przykreci. Na pewno nawiew musi być mniejszy i dozowanie czestsze w krotzsym czasie. Nie ma co ukrywać ze spiekalność tez musi się miescic w określonych ryzach, na pewno nie więcej niż  10 liczba rogi. Od kilku lat pale weglem Sztygar i cos takiego jak szlaka czy spieki u mnie nie wusyepuje. Czysty popiol.

#3 ~Morf45~

~Morf45~
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 15:27:32

Wiegiel sztygar dobry i poszukiwany. Mało go na rynku bo ludzie poznali ze dobry. Poki co mogę doradzić, ze- zmniejsz obroty dmuchawy do 75%, reszta ustawien domyslna – mam piec KP 2K i wszystko hula bezrproblemowo.

#4 ~klient~

~klient~
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 23:46:09

Opec od jakiegoś czasu znowu sprzedaje opał. zaopatruje się u nich od dwóch lat i jestem zadowolony to chyba jedyne miejsce w mieście i okolicy gdzie badają węgiel

#5 ~gzym~

~gzym~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2017 - 12:00:37

Tyle wiem jeszcze z polibudy. Im wyższy wskaźnik RI, tym większe i twardsze spieki tworzą się w strefie odgazowania węgla. Jeszcze do niedawna na rynku węgla dla „małej energetyki” występował wyłącznie węgiel typu 31.1 i 31.2, czyli węgiel niespiekający o zdolności spiekania RI najwyżej 5, który bez problemów mógł być stosowany we wszystkich typach palenisk i kotłów. SZTYGAR wegiel – tez nim pale – jest typu typ. 31 i 32 z tego co uslyzalem ma spiekalność na poziomie 6 czyli niewielkie spieki mogą ale wcale nie musza wystepowac. Ja ich nie mam. Mysle ze to kwesta wypracowania odpowiednich ustawien niekoniecznie domyślnych. Konsultacja ze specem od kotl bylaby ok. i obserwacja spalania.

#6 Pirecka

Pirecka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 22:47:01

Jeśli chodzi o zakup na prawdę dobrej jakości opału, bez smieci , wysokokalorycznego polecam ten skład Sobianek. Zamawiamy już u nich 2 sezon, dowożą w całym kraju, mają tu duży wybór opąłu z certyfikatami.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych