Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

560 odpowiedzi w tym temacie

#121 ~Rolnik~

~Rolnik~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 07:02:34

To ile jeszcze może to potrwać

#122 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 07:18:12

Moi drodzy od poniedziałku przyłączam się do akcji. Zamierzam dzwonić codziennie zs każdym razem sprzedając inną historię. Czego nie omieszkam wspomnieć za każdym razem to to, że minister rolnictwa obiecal w październiku 2018, że temat będzie załatwimy 01.01.2019. Dodam również że głosowałem na PIS ale w obliczu tak dużych opóźnień w pracach sejmu nad najważniejsza dla mnie ustawa powaznie zastanawiam sie nad przyszlym wyborem. Myślę że jak wszyscy tu obecni zrobimy podobnie pogogonimy trochę to towarzystwo pracujące za nasze pieniadze

#123 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 07:19:21

Kto jest ze mna?

#124 ~Kazik~

~Kazik~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 08:21:21

Ja jestem! Chociaż wątpię że coś to. Może bo to on niech nie zależy od tych co odbietaja telefony i nie wiemy też jaka prawdę nam mówi Ci co od nas odbierają.

#125 ~ja ja natyrlish~

~ja ja natyrlish~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 09:13:48

Odbierają telefony Panie z sekretariatu. Tak więc co one mogą? Jedynie powiedzieć Ministrowi, że ludzie dzwonią i pytają, na co Minister odrzeknie, że świetnie, niech pytają.

Ustawa jest już w końcowej fazie więc uważam, że mają szansę się do końca marca wyrobić, tak mi zresztą powiedziała ta Pani w sekretariacie.

Jeśli Komisja Prawnicza stwierdzi ,że wszystko ok, to Rada skieruje wniosek o przyjęcie do Sejmu. Ten jest partyjny więc swojej ustawy nie odrzuci i ta wejdzie po 14 dniach od głosowania w życie.

#126 ~ja ja natyrlish~

~ja ja natyrlish~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 09:19:20

Najważniejsze pytanie czy prawo zadziała wstecz. Tzn, jeśli ktoś nabył grunt i np musi prowadzić przez 10 lat gospodarstwo rolne, a nowa ustawa będzie mówić o 5 latach w takich sytuacjach, to czy jesli nabyło się ten grunt za tych przepisów to pytanie czy nowe przepisy będą stosowane dla tych transakcji, czy tylko dla nowych transakcji, zrobionych po wejściu nowelizacji w życie. Bo rozmawiałem wczoraj z notariuszem i on ma wątpliwości i uważa, że ustawa będzie korzystna ale dla aktów notarialnych zawartych po wejściu w życie nowej ustawy, a wszystkie akty notarialne sprzed ustawy będą miały obowiązki takie jakie były na ten moment w ustawie, czyli 10 lat.

Mówiła, że będą występować o interpretacje, jak SN się do tego odnosi. Czy zwolni takiego pacjenta z 10lat i zgodnie z nową ustawą będzie 5lat czy też nie.

#127 ~rencista~

~rencista~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 10:31:16

Najlepsza akcja będzie nie głosować na pis. W 2016 roku 30 kwietnia kiedy ustawa weszła w życie minister Jurgiel zapewnił sobie sprzedaż na wolnym rynku 2 ha ziemi rolnej państwowej. Nam rolnikom nie chcą uwolnić nawet 1 ha ziemi rolnej prywatnej. Cały ten pis to oszuści. Kaczyński wlazł na mównicę i grzmi że PO rabuje warszawiaków, bo Trzaskowski podwyższył opłaty za wykup ziemi. Co robi pis, rabuje właścicieli ziemi rolnej-rencistów i emerytów od 30 kwietnia 2016 roku. Co z ustawą o lasach ? tutaj sprzedający nie może się wycofać z transakcji u notariusza, bo lasy państwowe mają pierwokup. Las sprzedany po cenie takiej jakiej ustala państwo. Toż to bandyctwo w biały dzień. Kto umie myśleć samodzielnie to wie do czego ten pis dąży. Katastrofa finasowa Państwa będzie jak Polacy wybiorą takich na drugą kadencję. Już 3 lata nie mogę sprzedać ziemi rolnej, własność od dziada, pradziada, bo mafia wielkich rolników dyktuje cenę, za bezcen chcą przechwycić ziemię bo nie ma wolnego rynku. Precz z takimi komunistycznymi rządami i pazernym kościołem.

#128 ~Betika~

~Betika~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 12:35:25

Tak szczerze to myślicie że faktycznie ta ustawa wejdzie? Że nie będzie jakiś sciem? Że wejdzie do połowy roku czyli max do lipca?

#129 ~Do betika~

~Do betika~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 12:38:53

Uważam, że wejdzie, gdyż w październiku są wybory. Jeśli tego nie wprowadza, a obiecali, to zwyczajnie oszukaja kilkaset tysięcy ludzi i stracą poparcie.

#130 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 12:40:09

Jeśli oszukaja, to stracą poparcie milionów ludzi, szczególnie młodych, którzy chcą kupić ziemię i postawić dom na ojczystej ziemi. Np ja. Czekam już tyle czasu. Musimy się gniesc u rodziców, bo mamy związane ręce.

#131 ~Lol~

~Lol~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 14:19:11

To jaką dużą tą działkę chcesz kupić, że nie możesz?

#132 ~Betika~

~Betika~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 16:55:54

U mnie sytuacja jest odwrotna chce sprzedać działkę rolna która ma 3100mk i mam chętnych którzy czekają... Ale ile też można czekać.

#133 ~Do lol~

~Do lol~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 19:43:07

6000 m2 a co? Nie można?

#134 ~Lol~

~Lol~
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 18:12:39

W obu przypadkach podzieliłbym tą działkę na 2 mniejsze i kupił je na raty. Koszty niewielkie a temat byłby już popchnięty.
Z 31arow robisz 2x 15 arow i sprzedajesz gościowi praktycznie tydzień po tygodniu obie dzialki.
Wiem że to trochę zachodu, ale jakbym mial od kwietnia 2016 czekac do połowy roku 2019 na zmianę przepisów to raczej bym kombinował ...

#135 ~Betika~

~Betika~
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 19:27:57

Okazuje się że to wcale nie takie proste jak się pisze... Geodeta itd.. W gminie mówili że szkoda zachodu lepiej poczekać

#136 ~rencista~

~rencista~
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 20:13:38

Ludzie ! ziemi rolnej nie można dzielić poniżej 30 arów, obowiązuje inna ustawa. Działki do 30 arów można sprzedawać i kupować na wolnym rynku, jeżeli jest taka działka od dawna. Teraz nowych takich działek geodeta nie zrobi.

#137 ~Do lol~

~Do lol~
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 20:45:16

Dokładnie. Lepiej poczekać niż kombinować. Tym bardziej, że widać, że coś idzie do przodu.

#138 ~Betika~

~Betika~
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 20:47:11

Dlatego muszę czekać jak wejdzie na cholerna ustawa!!! W radiu dudnią że od 1 lipca ma wejść 500plus na pierwsze dziecko, a o przemianie odnośnie ziemi rolnej cisza jak makiem zasial...

#139 ~rencista~

~rencista~
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 21:05:00

Kaczyński rzucił grubą kiełbasą dla Polaków, teraz pisy myślą że zwyciężą, dlatego poprawka ustawy o ziemi rolnej raczej poszła w odstawkę. Pisy znieśli się z żydami i dążą do upaństwowienia lasów i ziemi. To nie jest partia działająca dla Polaków. Już 3 lata obiecują, najpierw Jurgiel, teraz Ardanowski. Jak wygrają wybory na następne 4 lata, dopiero obłupią Polaków. Wieżę w młodych że nie dadzą się ogłupić.

#140 ~Betika~

~Betika~
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 21:08:27

W każdy razie mój głos na nich nie pójdzie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych