Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

559 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Mik~

~Mik~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 10:09:23

Ta ustawa co jest to kpina z właścicieli.Podam przykład ja posiadam grunty 8 ha z podziału majątku była żona wzięła kasę mieszkanie 70 m a ja borykam się z absurdami bo nie mogę sprzedać i muszę skamlać w KOWR żeby podzielić 3015m  i mam problem z WZ.Ustawa o gruntach skrzywdziła wielu właścicieli gruntów ,gdzie komornik pukał do drzwi i grabił za długi.Absurd ustawy.Państwo zamiast pomagać to utrudnia obywatelom RP.

#22 ~Jerzy Machut~

~Jerzy Machut~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 22:37:54

Wstępując do Unii Europejskiej, Polska wynegocjowała 12-letni okres przejściowy dla zagranicznych nabywców ziemi rolnej.W traktacie akcesyjnym zobowiązała się jednak także do tego, że po tym okresie „w żadnym przypadku” obywatele Unii nie będą traktowani w sposób mniej korzystny w zakresie nabywania ziemi, niż byli w dniu podpisania traktatu o przystąpieniu w 2003r. Chodzi o wszystkich włącznie z polskimi ludzmi którzy chcą kupić i sprzedać swoją działkę.Zyjemy w Państwie demokratycznym chyba....Także można pójść z tym do Sądu i oczywiście Polski Sąd uchyli sprawę bo wiadomo jest taka ustawa ale dalej można do Trybunału na unijnych warunkach o odszkodowania za poniesione straty jak np.,prowadzenie działalności w zakresie obrotu nieruchomościami

#23 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 09:50:54

Czy wiadomo, kiedy w końcu wejdzie ta ustawa???!! Jakieś jaja!

#24 ~Acc~

~Acc~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 09:14:00

Czy ktoś wie kiedy ustawa przejdzie proces legislacji? ????

#25 ~Suweren~

~Suweren~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 10:05:55

ja mam działkę 0,3200 ha i chcę ją sprzedać Niemcowi bo mam taki kaprys. Dlaczego rząd ma mi mówić co ja mam robić ze swoją własnością? Gdzie jest święte prawo własności? Gdzie jest miłość bliźniego i ewangeliczna zasada poszanowania innego człowieka?

Rząd robi ze mnie zniewolonego idiotę, który ma wykonywać jego polecenia. 

Nie o taką Polskę walczyłem.

#26 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 10:17:53

Może wreszcie ktoś poinformuje ludzi kiedy wejdzie nowelizacja. Nie moge sprzedać 0,64 ha.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 09:33:52

Kiedy wejdzie ta ustawa bo mnie szlak trafia z tymi przepisami

#28 ~Irek~

~Irek~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 11:28:05

Pytacie kiedy wejdzie ustawa? Kiedy Kościół i inni "uprzywilejowani" się się nachapią. Wtedy  zwykli ludzie będą mogli kupić i zwykli ludzie sprzedać. Bo coś jest na rzeczy jeśli przez rok nie można wprowadzić prostych zmian..

#29 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 11:30:39

Czekamy na tą ustawe i czekamy coś mi sie wydaje że tradycyjnie obiecanki cacanki , świzdu -gwizdu i ustawa pójdzie w p........ jak zwykle mydlenie oczu przed wyborami

#30 ~Ela~

~Ela~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 14:52:44

Podaję numer tel.22 6232176 oraz  Gmail  sekretariat.bm@minrol.gov.pl.Kazdy,kto jest zainteresowany zmiana ustawy niech pisze,dzwoni wciaz monituje w tej sprawie.Może to będzie bardziej skuteczne.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:38:38

Żenada qurwa żeby cLowiek nie mógł sprzedać SWOJEGO gruntu 0,47; trzeba prosić o ,górę jak za cara, w jakim kraju przyszło żyć

#32 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2019 - 08:43:31

Piszcie na mejla, który ktoś tu podał. Trzeba pisać

#33 ~jangra~

~jangra~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2019 - 17:17:25

Kiedys rzadzil Donald teraz Kaczor robią sobie wszystko na przekór ..to jak ma być dobrze człowieku !@!!
Jak w bajce
KACZOR DONALD

#34 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2019 - 22:35:45

W 2013r. wraz z mężem kupiliśmy działkę o powierzchni 0,93ha. W drugiej połowie 2015r. rozpoczęliśmy budowę nie biorąc kredytu. Udało nam się z własnych pieniędzy postawić stan surowy zamknięty. I na tym koniec, ponieważ przez tą ustawę żaden bank nie chce udzielić nam kredytu na wykończenie domu. Czekam na nowelizacje jak na zbawienie. Idzie to jak krew z nosa. Szkoda, ze niektóre ustawy mogą przepchnąć w jeden dzień, a na niektóre trzeba czekać miesiącami.

#35 ~Rafał~

~Rafał~
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 12:34:26

Ten minister powinien podać się do dymisji to jest pasożyty i szkodnik żeby człowiek 47 arów ziemi własnej nie umiał sprzedać tylko rolnikowi a rolnik nie chce kupić to jest raczej niezgodne z prawem Unii Europejskiej

#36 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 14:14:29

Witam. Buduję dom na siedlisku 32 ary i o kredycie mogę pomarzyć. Ja mam radę dla ministerstwa rolnictwa. Jeśli chce się wprowadzić 100 poprawek na raz, a się nie potrafi to trzeba wprowdzić 10 najpilniejszysz, i kolejne stopniowo. A nie: poprawimy na raz wszystko, ale dopięcie tego potrwa 4 lata. Bo nie można k..wa powiekszyć do 1h obszar niepodlegajacy, wykluczyc spod ustawy egzekucje komornicze i jeszcze z jeden istotny punkt. Ile by to zajęlo? To nie, 3 lata bedziemy robić poprawke i konsultować, albo i wiecej, bo to będzie poprawka, która poprawi już wszystko, bedzie pierwsza i ostatnia, i wspaniala.
Krew mnie zalewa.

#37 ~Mario~

~Mario~
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 17:46:18

Niech ta ustawa wchodzi bo ile można czekać inne ustawy to w noc załatwione a jak obywatel czeka to wieczna zwłoka jak długo mamy czekać ¡!!!!!!!!!!!!!!!

#38 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 20:49:44

Witam,

Czy jeśli wejdzie ta nowelizacja i osoba niebędąca rolnikiem będzie mogła kupić do 1 ha gruntu rolnego, to czy w tedy banki będą mogły udzielać kredyty hipoteczne na budowę domu na działce rolnej o powierzchni powyżej 0,3 ha ? Zastanawiam się czy tak ?

Bo widzicie, wybudowałem domek do stanu surowego na działce rolnej o powierzchni 0,4 ha. Zadowolony, udałem się do banku po kredyt i co ? i d..a ... . 

Bank powiedział, że mam się bujać, bo tego typu nieruchomości nie kredytują. Gdyby działka nie była rolna, albo miała mniej niż 0,3 ha to nie było by problemu.

Teoretycznie po wejściu tej ustawy problem powinien zniknąć. Czy dobrze myślę ?

#39 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 02 luty 2019 - 13:41:27

Mateuszu, w poprawce ustawy wystarczy zapis o tym, że grunty podlegające egzekucjom komorniczym nie obejmuje ustawa. Tzn. gdy nie splacasz kredytu, bank moze sprzedac dom z gruntem, komu chce. Teraz nie moze, więc kredytu nie dają. To jeden z punktów poprawki. Nawet jak podniosą obszar niepodlegajacy ustawie do 1h, a ktoś chce kredyt na dom na działce 2h to banki juz powinny go bez problemu udzielic. Ty 2h nie sprzedasz na wolnym rynku, a bank owszem.

#40 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 02 luty 2019 - 21:34:59

Dziekuję za odpowiedz.
A więc pozostaje czekać.
Mam nadzieje ze w przeciągu 1-2 miesiecy nowelizacja wejdzie w życie. Ostatnią nowelizacje klepneli w chyba około 4 miesiące. Oby z tą tez tak było, bo będę miał naprawdę spory problem.
pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych