Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

536 odpowiedzi w tym temacie

#341 ~Młody~

~Młody~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 10:09:52

Dzwoniłem do Ministerstwa Rolnictwa, projekt trafił do Komisjii a potem do sejmu trafi. Tylko ona nie poda terminów dokładnych, ale że może przed wyborami to przejdzie. Dzwonił ktoś jeszcze, coś mówili innego?

#342 ~Do Sebastian~

~Do Sebastian~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 11:30:08

Matoły?

#343 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 11:33:34

Mi powiedziano , że w maju to wejdzie.

#344 ~Młody~

~Młody~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 11:57:06

o no to coś innego, i pozytywnego. Ale wejdzie do sejmu?

#345 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 13:33:37

To juz jest w sejmie, PiS klepie dość szybko ustawy więc myślę że kwestia miesiąca

#346 ~Mika~

~Mika~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 14:15:13

Dzwoniłam - są już na ostatniej prostej! Muszą jeszcze uzgodnić projekt ustawy z NASA, UFO, Międzynarodową Agencją Kosmiczną i osobiście z Bartłomiejem Misiewiczem oraz ekspertem od katastrof w przestworzach Wacławem Berczyńskim (to ten z komisji smoleńskiej od świętego Antoniego Macierewicza).  

#347 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 14:20:55

Czytajcie dobrze: ta ustawa będzie miała zastosowanie tylko dla gruntów rolnych w miastach! Zakup roli na wsi nadal będzie możliwy tylko przez rolnik, bowiem nierolnik będzie musiał i tak uprawiać tę ziemię przez 10 lat i nie dostanie WZ-tki. Ta nowela to kiełbasa wyborcza (czyli WIELKA ŚCIEMA) przed wyborami do PE!!!!! 

#348 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 14:21:10

Czytajcie dobrze: ta ustawa będzie miała zastosowanie tylko dla gruntów rolnych w miastach! Zakup roli na wsi nadal będzie możliwy tylko przez rolnik, bowiem nierolnik będzie musiał i tak uprawiać tę ziemię przez 10 lat i nie dostanie WZ-tki. Ta nowela to kiełbasa wyborcza (czyli WIELKA ŚCIEMA) przed wyborami do PE!!!!! 

#349 ~hejter~

~hejter~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 14:42:02

18-03-2019 skierowany do konsultacji (KIG, KRBR, KRN, KRRP, KRS, NRA, NBP, PGRP, RMiŚP, SN i UODO) 

Mam nadzieje że to dotyczy wszystkich :)

#350 ~Do s~

~Do s~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 14:42:46

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem bo zle piszesz.

#351 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 14:50:01

Ja bylam u notariusza, bo mam juz od sprzedajacego wymierzona dzialke rolna na wsi,co ma przeszlo 3 tys metrow. I notariusz powiedzial ze lepiej poczekac te 2-3 miesiace na ustawe i wtedy zakupic. No albo pisac do kowru o zgode na zakup.
Wiedz notariusz zna sie na przepisach i bedzie mozna kupic takze na wsi ziemie nie bedac rolnikiem.

#352 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 14:50:17

Ja bylam u notariusza, bo mam juz od sprzedajacego wymierzona dzialke rolna na wsi,co ma przeszlo 3 tys metrow. I notariusz powiedzial ze lepiej poczekac te 2-3 miesiace na ustawe i wtedy zakupic. No albo pisac do kowru o zgode na zakup.
Wiedz notariusz zna sie na przepisach i bedzie mozna kupic takze na wsi ziemie nie bedac rolnikiem.

#353 ~Pat~

~Pat~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 15:00:07

Po co p*******sz głupoty i wprowadzasz ludzi w błąd jak nie masz pojęcia o czym piszesz???

#354 ~Ewelina~

~Ewelina~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 15:08:07

Witam,

Moi rodzicie posiadają 7 h do sprzedaży, czy ta ziemia może być sprzedana jedynie rolnikowi z danej gminy/województwa, czy po prostu rolnikowi, nie zależnie z jakiego jest regionu Polski? Szukam takiej informacji, ale nie mogę jej odnaleźć. Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję.

#355 ~nnt~

~nnt~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 15:22:47

Witam,

Moi rodzicie posiadają 7 h do sprzedaży, czy ta ziemia może być sprzedana jedynie rolnikowi z danej gminy/województwa, czy po prostu rolnikowi, nie zależnie z jakiego jest regionu Polski? Szukam takiej informacji, ale nie mogę jej odnaleźć. Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję.

KOWR (kiedyś ANR) ma niestety prawo pierwokupu. I z tego co się orientuję, rolnik musi być z tej gminy.

#356 ~ewelina~

~ewelina~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 16:05:09

KOWR (kiedyś ANR) ma niestety prawo pierwokupu. I z tego co się orientuję, rolnik musi być z tej gminy.

KOWR rozumiem, że odkupuje za cenę, która ktoś mi proponuje, czy uprawiają złodziejstwo w biały dzień i kupują za swoją kwotę?

#357 ~ewelina~

~ewelina~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 16:05:25

KOWR rozumiem, że odkupuje za cenę, która ktoś mi proponuje, czy uprawiają złodziejstwo w biały dzień i kupują za swoją kwotę?

#358 ~DARIUSZ~

~DARIUSZ~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 20:46:05

"Rozszerzono katalog przypadków, w których nie będą stosowane przepisy ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Chodzi o nieruchomości rolne:

- położone w granicach administracyjnych miast,

- w których grunty oznaczone w ewidencji gruntów i budynków, jako tereny pod stawami rybnymi, stanowią co najmniej 70 proc. powierzchni nieruchomości,"

NOWELIZACJA BĘDZIE DOTYCZYĆ TYLKO  GRUNT W MIASTACH , niestety

#359 ~DARIUSZ~

~DARIUSZ~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 20:46:59

"Rozszerzono katalog przypadków, w których nie będą stosowane przepisy ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Chodzi o nieruchomości rolne:

- położone w granicach administracyjnych miast,

- w których grunty oznaczone w ewidencji gruntów i budynków, jako tereny pod stawami rybnymi, stanowią co najmniej 70 proc. powierzchni nieruchomości,"

NOWELIZACJA BĘDZIE DOTYCZYĆ TYLKO  GRUNT W MIASTACH , niestety

#360 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 21:33:39

To jest chyba żart że na wsiach to nie wejdzie....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych