Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zgloszenia oficjalne, wszystko co dot miasta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
715 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 08:49:22

Co Ty opowiadasz??? Od 1989 powstaly np. SP1 czy np Budkrusz? Jak to moglo powstawac jak ja juz pracowałem kilkanascie lat w Budkruszu a dzieci chodziły juz do SP1. Powiedz mi czy marzysz aby nadal powstawalay wielkie państwowe zakłady pracy? Tego oczekujesz od miasta? Pamietasz co się działo jak te zakłady okazały się nierentowne, bo to była gospodarka centralnie planowana? Oczekujesz że miasto stworzy nowe szkoły bo ponad 40 lat temu powstawaly więc teraz też? Nie rozumiem po co skoro w SP1 i SP3 jest dość miejsca dla obecnych uczniów. Itd itd

Żeby nie być goloslownym to cofajac się o 30 lat od roku 1989 to na moich oczach powstawały takie budowle jak: interanat Technikun Ogrodniczego, Elektron i Zakłady Bydowlany na ul. Kościelnej, kładka na torami, szkoła podstawowa Nr 3 i 1, Budkrusz ( pracowało ponad 1000 ludzi na 3 zmiany), rozbudowano Sanatorium Kolejowe, położono asfalt na ul. Slowackiego i Chopina i na innych, Spółdzielnia Wielobranzowa i Mieszkaniowa i pewnie powstało jeszcze inntch obiektów.
A co zrobiono od 1989 r w naszym mieście nie licząc prywatnych inwedtycii ( sklepy wielkopowierzchniowe )???

#22 Keram.

Keram.

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 487 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 09:26:48

cofajac się o 30 lat od roku 1989.
Tak zacząłem wpis:-)
Czy teraz będzie się zgadzało, że np. Sp1 i Budkrusz powstały przed 1989r?

#23 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 09:40:34

To teraz rozumiem. Czyli chodzilo Ci ze w latach 1959-1989 tyle powstalo zakładow pracy, instytuacji, szkół itd a od '89 nic przez te 30 lat nie powstało w Aleksandrowie. Ok. Takie są Twoje obserwacje. Ale ja akurat uważam, że nie da się porównywać tych dwóch okresów w życiu miasta, bo to byl całkiem inny system i nie da się wrócić do tamtych czasów, kiedy to państwo tworzyło zakłady pracy czy szkoły tysiąclecia.

cofajac się o 30 lat od roku 1989.
Tak zacząłem wpis:-)
Czy teraz będzie się zgadzało, że np. Sp1 i Budkrusz powstały przed 1989r?

#24 ~Ted~

~Ted~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 10:50:27

Kiedys dbano o rozwój miasta, teraz to grunty sprzedaje sie pod markety i domy, zamkast sprzedać grunt pod zaklady przemysłowe ew strefy ekonomiczne.

#25 ~emeryt~

~emeryt~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 13:33:27

Kiedys dbano o rozwój miasta, teraz to grunty sprzedaje sie pod markety i domy, zamkast sprzedać grunt pod zaklady przemysłowe ew strefy ekonomiczne.

Rzeczywiście było dużo zakładów państwowych,Wiklina,Malta,Spółdzielnia Ogrodnicza,Elektron,Wielobranżowa Spółdzielnia,Cegielnia,

Dom Rzemiosł,PSS.Zakład Handlu,GS,Sad,PKS,PKP..Drukarnia,obecnie Druk Pak,,Szpital,Urząd Miasta,Gminy,Orlęta z boiskiem,Szkoła Podst.nr3,,Hubal,Dom Dziecka,Zespół Szkół Ogrodniczych z internatem i Gospodarstwem,szklarniami..

Liceum Ogólnokształcące,3 Przedszkola..Dom Kultury,2 kina.Sanatorium Kolejowe,Olbrzymi Zabytkowy Dworzec z salą ..

Straż Pożarna. i t.p.

#26 Keram.

Keram.

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 487 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 18:01:09

Nie wiem ,ale czy miasto ma jakieś stale pieniądze od sklepów wielkopowierzchniowych?

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 22:41:25

Co Ty opowiadasz??? Od 1989 powstaly np. SP1 czy np Budkrusz? Jak to moglo powstawac jak ja juz pracowałem kilkanascie lat w Budkruszu a dzieci chodziły juz do SP1. Powiedz mi czy marzysz aby nadal powstawalay wielkie państwowe zakłady pracy? Tego oczekujesz od miasta? Pamietasz co się działo jak te zakłady okazały się nierentowne, bo to była gospodarka centralnie planowana? Oczekujesz że miasto stworzy nowe szkoły bo ponad 40 lat temu powstawaly więc teraz też? Nie rozumiem po co skoro w SP1 i SP3 jest dość miejsca dla obecnych uczniów. Itd itd

Janusz, takiemu Keramowi nie wytłumaczysz ! On jeszcze nie wie, że 30 lat temu zmienił się w Polsce ustrój polityczny i system gospodarczy. Przecież budować trzeba dla kogoś i z pożytkiem a nie dla zasady, może czwartą szkołę, internat , ktöry nie służy uczniom, czy dwie ulice pokryte asfaltem. Plecie facet bzdury bez pojęcia o rzeczywistości.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 22:41:51

Janusz, takiemu Keramowi nie wytłumaczysz ! On jeszcze nie wie, że 30 lat temu zmienił się w Polsce ustrój polityczny i system gospodarczy. Przecież budować trzeba dla kogoś i z pożytkiem a nie dla zasady, może czwartą szkołę, internat , ktöry nie służy uczniom, czy dwie ulice pokryte asfaltem. Plecie facet bzdury bez pojęcia o rzeczywistości.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 22:49:10

Grunty pod markety to prywatna własność a nie grunty miejskie ! Warto mieć trochę wiedzy zanim zaczniesz pisać tu głupoty. Nie wiem czy byś chciał mieć w centru osiedli mieszkaniowych hałaśliwy i dymiący zakład. Miasto nie ma gruntów pod strefę (kilkadziesiąt hektarów) ekonomiczną. Tyle w temacie.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 08:34:36

Bo miasto pozbywa sie gruntów na potęgę, na słowackiego tez miało kiedyś grunty wszystko sprzedane

#31 Kalafior

Kalafior

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 26 listopad 2019 - 11:14:37

Rzeczywiście było dużo zakładów państwowych,Wiklina,Malta,Spółdzielnia Ogrodnicza,Elektron,Wielobranżowa Spółdzielnia,Cegielnia,

Dom Rzemiosł,PSS.Zakład Handlu,GS,Sad,PKS,PKP..Drukarnia,obecnie Druk Pak,,Szpital,Urząd Miasta,Gminy,Orlęta z boiskiem,Szkoła Podst.nr3,,Hubal,Dom Dziecka,Zespół Szkół Ogrodniczych z internatem i Gospodarstwem,szklarniami..

Liceum Ogólnokształcące,3 Przedszkola..Dom Kultury,2 kina.Sanatorium Kolejowe,Olbrzymi Zabytkowy Dworzec z salą ..

Straż Pożarna. i t.p.

ale pomieszałeś :), gdzie tu widzisz zakłady państwowe? Wymieniłeś klika spółdzielni produkcyjnych, usługowych i do tego jeszcze mieszkaniową. Chyba jedynym zakładem państwowym jest PKP bez dyrekcji w Aleksandrowie kuj

#32 ~emeryt~

~emeryt~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 11:42:21

Budkrusz miał biura na Narutowicza,Parkowej i Lipowej 3 od 1967/1968r.

Od 1969r został oddany ten budynek  na Narutowicza,,w którym aktualnie

jest SĄD!

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 13:06:45

Temat bardzo popularny

#34 ~kierowca~

~kierowca~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 14:16:01

Jak pięknie ..są łatane dziury w jezdni na Dworcowej i Lipowej.

Można,można!

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 15:17:44

Jak pięknie ..są łatane dziury w jezdni na Dworcowej i Lipowej.
Można,można!

Cieszyć ma łatanie dziur? Czego to człowiek dożył!

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 15:54:30

Bo miasto pozbywa sie gruntów na potęgę, na słowackiego tez miało kiedyś grunty wszystko sprzedane

Miasto pozbyło się tych gruntów na Słwackiego i Narutowicza jeszcze za czasów Pana Włoszka, czyli kilkanaście lat temu.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 18:48:25

Ale miasto moze tez grunty kupować tak jak inne miasta kupuja pod inwestycje miejskie.
Może ktoś napisze jakie grunty miasto kupiło w ciągu np 5 lat

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 19:09:48

Nie ktoś napisze, tylko w ramach dostępu do informacji publicznej zapytaj urząd, udzielą ci kompetentnej odpowiedzi.

#39 ~pracujący tam wtedy~

~pracujący tam wtedy~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 19:18:16

Budkrusz miał biura na Narutowicza,Parkowej i Lipowej 3 od 1967/1968r.

Od 1969r został oddany ten budynek  na Narutowicza,,w którym aktualnie

jest SĄD!

Budynek oddany za narobione długi.Po reformie Balcerowicza.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 20:45:17

Ale miasto moze tez grunty kupować tak jak inne miasta kupuja pod inwestycje miejskie.
Może ktoś napisze jakie grunty miasto kupiło w ciągu np 5 lat

Od kogo i gdzie i za ile? Chyba kolonie w Afryce.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych