Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zakaz handlu

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 18:22:59

To dobrze ? Czy źle że został wprowadzony ?

#2 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 19:06:48

Bardzo dobrze ! 6 dni w tygodniu wystarczy w zupełności na zrobienie zakupów. Czas dla rodziny jest ważniejszy!

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 19:15:06

Bardzo dobrze ! 6 dni w tygodniu wystarczy w zupełności na zrobienie zakupów. Czas dla rodziny jest ważniejszy!

A ile to czasu spędzasz z tą rodziną? Bo czas spędzony na zlopaniu piwska oczywiście odliczamy?

#4 ~Michałek~

~Michałek~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 20:11:43

No pewnie, bo reszta osób pracujących w niedziele rodzin nie posiada nie? Bary restauracje knajpy kina? Oj ty karyplu pisowski

#5 ~Jurek~

~Jurek~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 20:15:56

Jestem wciekły na ten zakaz. Uważam, ze wszystko powinno być czynne w niedziele jak dawniej. Oczywiście ludziom pracującym w ten dzień należałoby porządnie zapłacić lub dać wolne. Za grosze wiadomo, że nikt chętnie nie będzie tyrał.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 20:45:03

Też uważam że 6dni na zakupy wystarczy. Powinny być wszystkie niedzielę zamknięte i moim zdaniem co druga sobota. Ile można robić zakupy ? Połowę że spozywki i tak ludzie wyrzucają.
I proszę szanujmy swoje poglądy . Po co kogoś zaraz wyzywać od pisowcow itd. Po co???? Ktoś pyta to jak ktoś chce niech odpowie kulturalnie.

#7 ~Michałek~

~Michałek~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 20:57:40

Też uważam że 6dni na zakupy wystarczy. Powinny być wszystkie niedzielę zamknięte i moim zdaniem co druga sobota. Ile można robić zakupy ? Połowę że spozywki i tak ludzie wyrzucają.
I proszę szanujmy swoje poglądy . Po co kogoś zaraz wyzywać od pisowcow itd. Po co???? Ktoś pyta to jak ktoś chce niech odpowie kulturalnie.

Bo rzeczy trzeba nazywać dosadnie i bezpośrednio. Poglądy można mieć jakie się chce, to że te poglądy są idiotyczne to inna kwestia. Pozwólcie ludziom zarabiać pieniądze.

#8 ~Biedronka~

~Biedronka~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 21:02:15

Jestem wciekły na ten zakaz. Uważam, ze wszystko powinno być czynne w niedziele jak dawniej. Oczywiście ludziom pracującym w ten dzień należałoby porządnie zapłacić lub dać wolne. Za grosze wiadomo, że nikt chętnie nie będzie tyrał.

No to zapraszam Jureczku do Biedry na kasę. Na wszystkie niedziele. Oczywiście za porządne, a nawet bardzo porządne wynagrodzenie. Żona i dzieci (jeśli masz) spędzą te dni bez Ciebie. W końcu nie jesteś im potrzebny. Ważne, że przyniesiesz gotówkę i możesz spadać. A jak Ci nie zapłacą, tylko dadzą inny wolny dzień, kiedy dzieci w szkole, a żona w pracy, to pójdziesz sobie sam na np. piwo i też będzie fajnie. W końcu po co Ci rodzina?

#9 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 21:21:55

Ja jestem za zakazem handlu w niedzielę. Każdy z nas przez 6 dni w tyg zakupy może zrobić. Każdy z nas ma rodziny i chce 1 dzień w tyg z nią spędzić. Nie rozumiem ludzi którzy są przeciwni temu. Niech się zamienia za sprzedawcę który pracuje w niedzielę. I moim zdaniem powinno wszystko być zamknięte nawet właścicielem nie powinien stać za lada.

#10 ~Michałek~

~Michałek~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 21:22:25

No to zapraszam Jureczku do Biedry na kasę. Na wszystkie niedziele. Oczywiście za porządne, a nawet bardzo porządne wynagrodzenie. Żona i dzieci (jeśli masz) spędzą te dni bez Ciebie. W końcu nie jesteś im potrzebny. Ważne, że przyniesiesz gotówkę i możesz spadać. A jak Ci nie zapłacą, tylko dadzą inny wolny dzień, kiedy dzieci w szkole, a żona w pracy, to pójdziesz sobie sam na np. piwo i też będzie fajnie. W końcu po co Ci rodzina?

Co za toboł

#11 ~Michałek~

~Michałek~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 21:23:42

Ja jestem za zakazem handlu w niedzielę. Każdy z nas przez 6 dni w tyg zakupy może zrobić. Każdy z nas ma rodziny i chce 1 dzień w tyg z nią spędzić. Nie rozumiem ludzi którzy są przeciwni temu. Niech się zamienia za sprzedawcę który pracuje w niedzielę. I moim zdaniem powinno wszystko być zamknięte nawet właścicielem nie powinien stać za lada.

Bo tak jaruś mówi? No masz racje do wszystkiego można się przyzwyczaić. Do ruchania w dupę też jak widać po twoim poście i jeszcze będziesz klaskał

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 22:08:37

Bo rzeczy trzeba nazywać dosadnie i bezpośrednio. Poglądy można mieć jakie się chce, to że te poglądy są idiotyczne to inna kwestia. Pozwólcie ludziom zarabiać pieniądze.

Dla jednego idiotyczne dla drugiego nie .

#13 ~G~

~G~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 22:27:17

Bo tak jaruś mówi? No masz racje do wszystkiego można się przyzwyczaić. Do ruchania w dupę też jak widać po twoim poście i jeszcze będziesz klaskał

Jak tu skwitować głupotę wpisu, by nie adresować osobiście? Właśnie! Mam nadzieję, że autor nie jest tak durny jak jego wpis. Zaproponuj sam sobie trochę myślenia. Twoja ignorancja poraża.

#14 ~Michałek~

~Michałek~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 06:35:50

Jak tu skwitować głupotę wpisu, by nie adresować osobiście? Właśnie! Mam nadzieję, że autor nie jest tak durny jak jego wpis. Zaproponuj sam sobie trochę myślenia. Twoja ignorancja poraża.

Chłopaku jaka ignorancja? Więc napiszę inaczej, doskonale rozumiem że rząd, niestety, musi wtrącać się ze swoimi regulacjami w rynek pracy. Regulowanie czasu pracy również jest taką regulacją, czego pewnie jesteś świadom. Problem pojawia się dopiero kiedy jest tego zbyt wiele. Tak mam tutaj na myśli właśnie te nieszczęsne niedziele "wolne od handlu", które w dużej części dawały zatrudnienie studentom i uczniom zatrudnionym na umowie zlecenie. Tak samo ja wiele lat temu jako jeszcze student pracowałem w niedziele, bo to był jeden z niewielu dni w którym mogłem pracować. Zwróć uwagę na jedną rzecz, handel tylko został objęty tą regulacją. Jeśli jesteś z Chełmży przejdź sobie obok knajp na placu wolności, zobaczysz gospodę pod piecem zobaczysz kebab zobaczysz Annę  czy okienko z goframi. Te wszystkie lokale będą otwarte i ktoś tam będzie tam, w Twojej wąskiej świadomości pewnie zmuszany do pracy. Ci ludzie nie mają rodzin? Tym ludziom nie należy się wolne w niedziele? Nie! Po prostu Ci ludzie mają możliwość pracy w niedziele i z niej korzystają. Tak jak zapewne wiele innych osób, które do tej pory miały możliwość wpisania sobie w grafik dodatkowych godzin w niedziele, a czego nasza wspaniała władza im zabroniła. Niedziela nie jest żadnym wyjątkowym dniem aby akurat wtedy mieć wolne, zdaniem moim i pewnie jeszcze kilku innych osób. Twoja ignorancja poraża!

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 07:37:20

Co za toboł

Toboł to cię zrobił dzbanie. Z litości w Walentynki.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 08:28:49

Chłopaku jaka ignorancja? Więc napiszę inaczej, doskonale rozumiem że rząd, niestety, musi wtrącać się ze swoimi regulacjami w rynek pracy. Regulowanie czasu pracy również jest taką regulacją, czego pewnie jesteś świadom. Problem pojawia się dopiero kiedy jest tego zbyt wiele. Tak mam tutaj na myśli właśnie te nieszczęsne niedziele "wolne od handlu", które w dużej części dawały zatrudnienie studentom i uczniom zatrudnionym na umowie zlecenie. Tak samo ja wiele lat temu jako jeszcze student pracowałem w niedziele, bo to był jeden z niewielu dni w którym mogłem pracować. Zwróć uwagę na jedną rzecz, handel tylko został objęty tą regulacją. Jeśli jesteś z Chełmży przejdź sobie obok knajp na placu wolności, zobaczysz gospodę pod piecem zobaczysz kebab zobaczysz Annę czy okienko z goframi. Te wszystkie lokale będą otwarte i ktoś tam będzie tam, w Twojej wąskiej świadomości pewnie zmuszany do pracy. Ci ludzie nie mają rodzin? Tym ludziom nie należy się wolne w niedziele? Nie! Po prostu Ci ludzie mają możliwość pracy w niedziele i z niej korzystają. Tak jak zapewne wiele innych osób, które do tej pory miały możliwość wpisania sobie w grafik dodatkowych godzin w niedziele, a czego nasza wspaniała władza im zabroniła. Niedziela nie jest żadnym wyjątkowym dniem aby akurat wtedy mieć wolne, zdaniem moim i pewnie jeszcze kilku innych osób. Twoja ignorancja poraża!

A Ty lubisz pracować w niedzielę ? Jak skończyłeś studia to pewnie pracujesz max 5dni w tygodniu na dobrej posadzie . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to stare powiedzenie ma w tej sytuacji stuprocentowe przełożenie . Wszyscy opozycjoniści straszyli zwolnieniami w branży handlowej , ograniczeniem godzin umów itd. Niestety dla nich nic takiego się nie wydarzyło , nikt nikogo nie zwolnił i punktu handlowe np: w galeriach pracują normalnie bez szkody dla wszystkich pracowników. Wiem bo obsługuje takich kilkadziesiąt w Polsce. Nie dajcie się zwariować ludzie w piątki i soboty robią takie zakupy , że gospodarka i handel na tym nie traci bo kupują podwójnie lub potrójnie . Natomiast dzień wolny więcej dla pracownika to żaden problem , nie wykorzysta go w tygodniu a w niedzielę i wszystko jest w porzadku. Podkresle raz jeszcze wolne niedzielę nie szkodzą nikomu prócz nakreconym na wieczne kupowanie klientom , którzy w takiej formie błądzenia po galeriach jak w amoku chcą spędzać wolny czas. Niestety wam się to nie udaje i podskakujecie jak poparzeni.

#17 ~Michałek~

~Michałek~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 08:41:26

Tak, nadal lubię pracować w niedziele bo dla mnie 100% dodatek za pracę w niedziele to dużo. Tak samo jak dla każdej innej osoby. Bo tak jest, handel zwalnia. To czym straszyli na początku przy pomyśle jak ten zakaz dopiero wchodził to teraz to powoli wychodzi. Nie chodzi o galerie tylko o małe sklepy, które dostaną jeszcze po du*** podwyższonym zusem. Owszem niemcy włochy czy w jakimkolwiek innym zachodnim państwie taki zakaz może i mieć rację bytu, bo to państwa bogate. Nie my. Gdzie bliżej nam do grecji sprzed 10 lat lub do aktualnej wenezueli

A Ty lubisz pracować w niedzielę ? Jak skończyłeś studia to pewnie pracujesz max 5dni w tygodniu na dobrej posadzie . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to stare powiedzenie ma w tej sytuacji stuprocentowe przełożenie . Wszyscy opozycjoniści straszyli zwolnieniami w branży handlowej , ograniczeniem godzin umów itd. Niestety dla nich nic takiego się nie wydarzyło , nikt nikogo nie zwolnił i punktu handlowe np: w galeriach pracują normalnie bez szkody dla wszystkich pracowników. Wiem bo obsługuje takich kilkadziesiąt w Polsce. Nie dajcie się zwariować ludzie w piątki i soboty robią takie zakupy , że gospodarka i handel na tym nie traci bo kupują podwójnie lub potrójnie . Natomiast dzień wolny więcej dla pracownika to żaden problem , nie wykorzysta go w tygodniu a w niedzielę i wszystko jest w porzadku. Podkresle raz jeszcze wolne niedzielę nie szkodzą nikomu prócz nakreconym na wieczne kupowanie klientom , którzy w takiej formie błądzenia po galeriach jak w amoku chcą spędzać wolny czas. Niestety wam się to nie udaje i podskakujecie jak poparzeni.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 09:29:22

Super komentarz! :)

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 09:34:34

Michałek - małe sklepy w niedzielę są otwarte całe dnie właściciele nie tracą a zarabiają krocie. Kolejki od rana do wieczora wejdź do samu w niedzielę jak ci się uda dobić do lady. Rodzina właściciela zarobi bo chce bez przymusu a sam szef liczy gruby szmal. Bez krzywdy dla zwykłego pracownika nie z rodziny. Wszystko jest ok. Pomysl o innej formie śledzenia czasu niż majaczenie po galeriach , gwarantuje pomysłów i sposobów jest bardzo wiele.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 21:11:19

Pamiętaj!
Gdzie pszczoły, tam miód
Gdzie Platforma, tam smród!

:P

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych