Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wybory w Dobrzyniu

wybory

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 14:33:38

hahahha....a ja bym chciała, żeby wygrał nowy i trochę ludzi z UM powyrzucał. Może byłoby to nauczką dla następnych, że w pracy społecznej nie ma miejsca dla nierobów! 
Nie wierzę, żeby p. Dobieszewski był zdolny do zmiany. Wg mnie to człowiek, który nie ma cech osobowościowych by być dobrym burmistrzem miasta. 

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 18:42:08

Ciekawa jestem jak się zachowają panie wybrane w mieście

z listy KWW RAZEM DLA GMINY . Podobno jest to ukryty komitet PSL.

Jeżeli teraz po wyborach przyłączą się do PSL to ja poczuję się bardzo oszukana

ja nie głosowałam na PSL tylko na jedną z tych pań.

CO WY WYBORCY O TYM SĄDZICIE czy też macie takie odczucie.

Uczestniczmy w sesjach zobaczmy jak się zachowują nasi wybrańcy.

#23 ~Wasz ziomal i ...~

~Wasz ziomal i ...~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 19:10:41

Poczytajcie - do czego " tacy " są zdolni... Nie tylko u góry[ PKW] - ale na dołach potrafią " czynić cuda " po wyjęciu z urn(...).

..." Każdy głos ma znaczenie? Nawet nieważny?

Oczywiście, nawet głos nieważny o czymś świadczy, ale problem jest gdzie indziej. Nigdy nie dowiemy się bowiem bardzo istotnej rzeczy, mianowicie tego, ile spośród głosów nieważnych zostało unieważnionych dlatego, że oddano pustką kartkę, a ile z powodu zaznaczenia dwóch krzyżyków. Nowe prawo wyborcze, obowiązujące od 2011 r., nie przewiduje udzielenia nam takich informacji.

Co to oznacza w praktyce?
Moim zdaniem znaczna część głosów, na których są dwa krzyżyki, jest wynikiem oszustwa i nie jest to brak umiejętności głosowania czy nieprzemyślany wybór, tylko świadome działanie komisji wyborczych. Oczywiście jest jakiś procent ludzi, którzy nie radzą sobie z głosowaniem, ale wyniki analiz prof. Przemysława Śleszyńskiego (PAN), dotyczących właśnie tych dwóch krzyżyków z kolejnych wyborów w 2002, 2006 i 2010 r., są uderzające. Widać tam wyraźnie, że jest pewna bardzo określona geografia, są miejsca, w których masowo oddaje się głosy nieważne – nie jest przecież tak, że na Mazowszu naprawdę ludzie są głupsi niż na Lubelszczyźnie".

#24 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 19:51:00

na tej liście są osoby ,które należą do PSL i uważają się za działaczy a dla mnie to "farbowane liski" aby dostać się do korytka zrobią wszystko,dlatego trzeba ich obserwować uczestnicząc w sesjach.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:06:08

Poczytajcie - do czego " tacy " są zdolni... Nie tylko u góry[ PKW] - ale na dołach potrafią " czynić cuda " po wyjęciu z urn(...).

Oczywiście, nawet głos nieważny o czymś świadczy, ale problem jest gdzie indziej. Nigdy nie dowiemy się bowiem bardzo istotnej rzeczy, mianowicie tego, ile spośród głosów nieważnych zostało unieważnionych dlatego, że oddano pustką kartkę, a ile z powodu zaznaczenia dwóch krzyżyków. Nowe prawo wyborcze, obowiązujące od 2011 r., nie przewiduje udzielenia nam takich informacji.

Co to oznacza w praktyce?
Moim zdaniem znaczna część głosów, na których są dwa krzyżyki, jest wynikiem oszustwa i nie jest to brak umiejętności głosowania czy nieprzemyślany wybór, tylko świadome działanie komisji wyborczych. Oczywiście jest jakiś procent ludzi, którzy nie radzą sobie z głosowaniem, ale wyniki analiz prof. Przemysława Śleszyńskiego (PAN), dotyczących właśnie tych dwóch krzyżyków z kolejnych wyborów w 2002, 2006 i 2010 r., są uderzające. Widać tam wyraźnie, że jest pewna bardzo określona geografia, są miejsca, w których masowo oddaje się głosy nieważne – nie jest przecież tak, że na Mazowszu naprawdę ludzie są głupsi niż na Lubelszczyźnie".

Odważne oskarżenie komisji wyborczych.

Nie wierzę w taką tezę. W komisjach są przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych, wszyscy są obecni przy otwarciu urn i liczeniu głosów i co? wszyscy fałszowali? wszyscy mieli jednego faworyta?

Moją intencją była dyskusja(konstruktywna) na temat zachowania

nowo wybranych radnych, czy będą reprezentować nas czy interesy partii której rzekomo nie reprezentowali. Powtarzam wybierałam Panią z KWW RAZEM DLA GMINY i mam życzenie żeby wybrana Pani reprezentowała interesy mieszkańców a nie partii , bo jeżeli partii to mogła Pani kandydować z list PSL

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:27:15

na tej liście są osoby ,które należą do PSL i uważają się za działaczy a dla mnie to "farbowane liski" aby dostać się do korytka zrobią wszystko,dlatego trzeba ich obserwować uczestnicząc w sesjach.

Masz rację  OBSERWOWAĆ--PILNOWAĆ

#27 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 11:45:49

Chorzy ludzie kiedy skończycie z tym jątrzeniem i buntowaniem jednych na drugich. Zgłoście się do psychiatry bo to poważna choroba sama nie przejdzie. A od PSL-u won.

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 12:35:24

widać, że nie wiesz o czym piszesz - w protokole z głosowania na Burmistrza, który każda komisja wywiesza w dostępnym dla wyborców miejscu jest pkt 11 mówiący ile było głosów nieważnych i dlaczego uznano je za nieważny

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 13:55:46

Odważne oskarżenie komisji wyborczych.

Nie wierzę w taką tezę. W komisjach są przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych, wszyscy są obecni przy otwarciu urn i liczeniu głosów i co? wszyscy fałszowali? wszyscy mieli jednego faworyta?

Moją intencją była dyskusja(konstruktywna) na temat zachowania

nowo wybranych radnych, czy będą reprezentować nas czy interesy partii której rzekomo nie reprezentowali. Powtarzam wybierałam Panią z KWW RAZEM DLA GMINY i mam życzenie żeby wybrana Pani reprezentowała interesy mieszkańców a nie partii , bo jeżeli partii to mogła Pani kandydować z list PSL

podzielam Twoje zdanie,komisje wyborcze składają się z osób nieznających się i nie wierzę aby ktoś z nich pokusił się fałszerstwa przecież w przypadku ujawnienia odpowiada przed sądem i nikt nie będzie się narażał dla rzekomych reprezentantów interesów, Oni reprezentują interesy mieszkańców podczas spotkań przedwyborczych a pózniej to już reprezentują swoje interesy takie jak załatwienie pracy czy stażu swojej córce,synowej itp, drogi dojazdowej do swojego pola itp.

#30 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 16:31:57

Proszę się nie łudzić ze Dobiszewski przegra juz poruszyli niebo i ziemię żeby wygrać w urzędzie wszyscy już prowadzą agitacje na wielką skalę komisję obwodowe tez juz dostały instrukcje co czynić a podobno nawet babcie i dziadkowie mają na tapczany wciągać do lokali wyborczych

#31 ~andzia~

~andzia~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 16:56:36

Proszę się nie łudzić ze Dobiszewski przegra juz poruszyli niebo i ziemię żeby wygrać w urzędzie wszyscy już prowadzą agitacje na wielką skalę komisję obwodowe tez juz dostały instrukcje co czynić a podobno nawet babcie i dziadkowie mają na tapczany wciągać do lokali wyborczych

nie pisz takich bzdur nikt nie może nikogo zmusić do działania wbrew prawu każdy członek komisji odpowiada za rzetelność i prawidłowość wyborów w przeciwnym przypadku będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej a agitację można prowadzic trzeba pamiętać o tym ,że nie zawsze wychodzi na dobre .Wyborcy zdecydują kto ma być,przecież to demokratyczne wybory a nie jak za PRLu.Poczekajmy do niedzielnych wyborów.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 19:46:01

nowy burmistrz beda zmiany zwlaszcza na gorze urzedu

#33 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 20:45:41

Każdy członek komisji dba o interes swojej opcji anie myśli o prawie a zapewne pan Dobiszewski będzie miał więcej niż jednego członka komisji pewnie co najmniej trzech w tym pracownik urzędu co daje niezła przewagę może pan wasko powinien mieć w każdej komisji męża zaufania

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 21:28:26

jakieś myśli po debacie kandydatów?

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 09:05:32

ja też i cała moja rodzina głosujemy na młodego,dosyć mamy tego starego nie sprawdził się jako burmistrz i jako człowiek.Ma gdzieś nasze społeczeństwo nie liczy się z nami.

#36 ~andzia~

~andzia~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:07:49

a co tak cicho po wyborach, nie ma o czym pogadać?jak wam podoba się ułożenie radnych? teraz dopiero się zacznie przeciąganie liny burmistrz-rada a znając niektórych z rady jest pewne ,że doprowadzą aby burmistrz ustąpił bo ich koleś przegrał.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 22:34:32

a co tak cicho po wyborach, nie ma o czym pogadać?jak wam podoba się ułożenie radnych? teraz dopiero się zacznie przeciąganie liny burmistrz-rada a znając niektórych z rady jest pewne ,że doprowadzą aby burmistrz ustąpił bo ich koleś przegrał.

Ułożenie radnych?-- koalicja okopała się , wybrali przewodniczącego i zastępców z jedynie słusznego ugrupowania. Co do przeciągania liny burmistrz-rada, nie dadzą rady są za słabi merytorycznie.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 15:30:39

prawda ze Domeradzki zrezygnowal z radnego?

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 16:36:36

prawda ze Domeradzki zrezygnowal z radnego?

Nie wierzę w to, ale gdyby, to mielibyśmy szansę na wybór radnego,

który by nas reprezentował a nie wchodził w jakieś chore koalicje.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 17:01:54

wazne ze matola i sitwy nie ma

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybory

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych