Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wszy w I LO


144 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Anna~

~Anna~
 • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:24:04

Czy ktoś wie coś więcej o problemie z wszami w I LO? Moja córka chce tam kontynuować naukę po gimnazjum, ale dotarły do mnie sygnały od znajomych, którzy mają tam swoje dzieci, że w kilku klasach jest poważny problem z higieną u uczniów i pojawiły się wszy. Jak wygląda sprawa ze zwiększonymi kontrolami higienistek? Szkoła ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Boję się puścić tam moją córkę...#2 ~zrozpaczona~

~zrozpaczona~
 • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 21:45:30

Wiem o czym mówisz.Jestem już na skraju wytrzymałości.Walka z tymi paskudami mnie wykończy nerwowo i psychicznie. Córka (uczennica pierwszej klasy I LO) raz się poskarżyła że ją swędzi głowa. Zajrzałam do niej i zobaczyłam wszy.Myślałam, że zejdę na zawał. Często się kapiemy i myjemy włosy . Podejrzewam że przyniosła tych lokatorów od niezadbanych koleżanek z klasy.W te pędy do apteki kupiłam PARANIT w sprayu,nad białymi kartkami ksero zaczęłam jej wyczesywać wszy, było ich mnóstwo,ponad 50.Słabo mi się robiło na ten widok.Kiedy już nic żywego nie spadało a czesałam dość długo,nałożyłam jej ten Paranit na 20 min,pomimo tego że pisało na 15min. Po zmyciu tego specyfiku i myciu głowy z 3 razy bo to tłuste ,znów czesanie,gnid miała o dziwo niewiele ,niestety nawet najgęściejszy grzebień nie poradzi sobie z nimi.Wybierałam ręcznie co tylko zobaczyłam. Na następny dzień znalazłam jedną żywą wesz,więcej nic nie było,gnidy kilka razy dziennie wybierałam,ale było ich niewiele.Płukanki z octem na głowie,nawet denaturat,też stosowałam.Prostownica też poszła w ruch.Wyczesywanie z dużą ilością balsamu także.Potem to już znajdywałam tylko suche gnidy. Jutro minie tydzień jak zaczęłam walkę i jutro też mam powtórkę zrobić paranitem (pisało po 7 dniach) a ja znalazłam dwie gnidy ,które strzeliły w paznokciach. Czyli jeszcze się nie zdążyły wykluć przez ten tydzień.Nie wiem czy ma sens powtarzanie paranitem tylko po 7 dniach. Może poczekać 3 dni dłużej? Na ulotce pisze 7 dni a w necie pisze że po 9-10 dniach i dotyczy to tego samego preparatu. Pralka dosłownie non stop na chodzie,wszystkie ręczniki,pościel,koce,pluszaki z którymi spała,ciuchy,czapki zalewałam wrzątkiem i też do pralki. Po każdym czesaniu wyparzam ,spinki,grzebienie itp.
Jak się tego nie pozbędę to chyba oszaleje w bardzo krótkim czasie.Już kręgosłup wysiada od ślęczenia nad głowami. Interweniowalam w szkole bo problem jest już dobrze znany, jednak dyrekcja poza czestszymi kontrolami nie może nic zrobić. Dzwonilam do sanepidu, a nawet do centrali w Warszawie z prośbą o pomoc. Wszędzie powtarzają, że nie ma możliwości prawnej, by poddać kwarantannie dzieci z pasożytami tak by zlikwidować przyczynę. Zastanawiamy się nawet  rodzicami czy nie przenieść dzieciakow do innej szkoły, bo już naprawdę bezradnie rozkładam ręce.

 

 #3 ~Stasiu Gąska~

~Stasiu Gąska~
 • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 21:58:22

Panie tak na poważnie? Przepraszam, ale z początku myślałem że to głupi żart, lub prowokacja. Nie chce się wierzyć aby w 21 wieku, w eu ropejskim kraju, coś takiego było możliwe. Ale ponoć wraca do nas nie tylko gruźlica, ale i szkarlatyna. Cofamy się do lat powojennych, gdy taki stan nikogo nie dziwił. Ale teraz w Europie to niespotykane. Sam miałem wszy, ale to było w wiejskiej szkole, i 40 lat temu. Wykryła je higienistka, która cyklicznie sprawdzała wszystkim dzieciom włosy. Po czym zainfekowanym wręczała za darmo stosowne preparaty. Reszta była dokładnie tak jak panie powyżej opisują. W życiu bym nie przypuszczał że jeszcze się z tym tematem spotkam. Życzę dużo, dużo wytrwałości w walce z pasożytami.#4 ~Stasiu Gąska~

~Stasiu Gąska~
 • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 22:04:56

PARANIT to szampon, który trzeba co jakiś czas powtarzać. Osobiście polecam preparat który stosuje się tylko 1 raz, i nie ma mowy żeby coś po nim przeżyło. Pipi Nitolic, zestaw na wszy, 100 ml, w cenie około 50 zł za opak. Sukces zapewniony!#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 22:08:16

Wszy u dzieci to chyba nie wina szkoły tylko tych młodzieńców i ich rodziców. Chyba że szkoła ma też myć włosy uczniów. Tytuł powinien brzmieć: Wszawica w grudziądzkich domach.#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 22:21:45

Zgadza się całkowicie. Szkoła nie wybiera uczniów (no może tylko pod kątem ich poziomu wiedzy) a to uczniowie wybierają szkołę. Problem nie zniknął. Ja z włosami córki dwukrotnie walczyłem - raz w podstawówce a raz w gimnazjum a że kłaczki miała dłuuugie to i nerwów i zabawy było sporo. Niestety nie pamiętam już używanych środków - było to lat temu kilka. Nerwowy nawyk zaglądania po tym na jej głowę pozostał.

To, że myślimy, że problemu niema kładł bym raczej na bark naszej 'moralności Pani Dulskiej" niż na prawdziwe zażegnanie problemu. Ile osób się oficjalnie przyzna, (w realnym świecie) że jego dziecko ma wszy  :)

Miłej zabawy w wybieraniu i pstrykaniu kuleczek tych małych gnojków życzę.#7 ~J.~

~J.~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 12:26:07

Cześć
Niech się Wam nie wydaje, ze wszy to tylko sprawa poprzednich wieków też przez to przeszłam , tzn moja córka przeszła i to też w I LO. Być może zlikwidowałabym te wszy szybciej, gdyby nie to, że byłam przekonana,żę po porstu córka ma łupież ( nigdy wcześniej nie widziałam gnidy), na co sie skarżyła od kilku tygodni, więc zmieniła kilka razy szampon do włosów. Przyjrzałam się po 2 tygodniach temu jej lupiezowi i wyszło szydło z worka.
Niestety, co do wszów w szkole- to nie szkoła je rozprowadza, ale młodzież je do tejże szkoły przynosi z domów. Sama kojarze rodziny niektorych dzieciaków z I LO i wiem, jak zawszone bywają wszystkie dzieci z danej rodziny.
I co, to szkoła ma kupić im środki i może jeszcze głowy wyczyścić? a pielęgniarka owszem , sprawdza, tylko co to daje, jeśli matka oporna?
pozdr.
J.#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 12:28:39

Cześć
Niech się Wam nie wydaje, ze wszy to tylko sprawa poprzednich wieków też przez to przeszłam , tzn moja córka przeszła i to też w I LO. Być może zlikwidowałabym te wszy szybciej, gdyby nie to, że byłam przekonana,żę po porstu córka ma łupież ( nigdy wcześniej nie widziałam gnidy), na co sie skarżyła od kilku tygodni, więc zmieniła kilka razy szampon do włosów. Przyjrzałam się po 2 tygodniach temu jej lupiezowi i wyszło szydło z worka.
Niestety, co do wszów w szkole- to nie szkoła je rozprowadza, ale młodzież je do tejże szkoły przynosi z domów. Sama kojarze rodziny niektorych dzieciaków z I LO i wiem, jak zawszone bywają wszystkie dzieci z danej rodziny.
I co, to szkoła ma kupić im środki i może jeszcze głowy wyczyścić? a pielęgniarka owszem , sprawdza, tylko co to daje, jeśli matka oporna?
pozdr.
J.

Na wszy tylko azotox !!! Łeb azotoxem i po problemie , to stary przedwojenny sposób na robale.#9 ~Pati~

~Pati~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 12:51:29

Chodzę do I LO i doskonale znam problem. Mama mojej koleżanki znalazła tani i skuteczny sposób na wytępienie tego robactwa. W naszej klasie to dopadło ok. 10 osób i wszystkim pomogło. A więc, jak chcesz się tego pozbyć, to musisz... użyć szamponu dla psów "Reksio"! Tak, to nie jest żart!!! Jak myję głowę tym szamponem, to wszy nie wracają. Najlepiej nałożyć szampon na suche włosy i zawiązać coś na głowie, żeby wszystkie włosy były schowane. Potem trzeba to zostawić na jakieś 12-24 godziny i wszy znikną całkowicie! Swoją drogą szlak mnie trafia, że w szkole tak się mało robi, żeby je wytępić. Niby nic nie można prawnie, ale do cholery jasnej mam już dość tych wszystkich kuracji przeciw wszom, bo niestety trzeba je powtarzać. Wystarczy, że ktoś złapie jedną wesz z jajami na w-fie i zabawa się zaczyna na nowo. Dlatego ja  m.in. od ponad miesiące nie ćwiczę na w-fie, bo nie mam zamiaru przeżywać tego koszmaru od nowa.#10 ~Stasiu Gąska~

~Stasiu Gąska~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 14:32:11

Chodzę do I LO i doskonale znam problem. Mama mojej koleżanki znalazła tani i skuteczny sposób na wytępienie tego robactwa. W naszej klasie to dopadło ok. 10 osób i wszystkim pomogło. A więc, jak chcesz się tego pozbyć, to musisz... użyć szamponu dla psów "Reksio"! Tak, to nie jest żart!!! Jak myję głowę tym szamponem, to wszy nie wracają. Najlepiej nałożyć szampon na suche włosy i zawiązać coś na głowie, żeby wszystkie włosy były schowane. Potem trzeba to zostawić na jakieś 12-24 godziny i wszy znikną całkowicie! Swoją drogą szlak mnie trafia, że w szkole tak się mało robi, żeby je wytępić. Niby nic nie można prawnie, ale do cholery jasnej mam już dość tych wszystkich kuracji przeciw wszom, bo niestety trzeba je powtarzać. Wystarczy, że ktoś złapie jedną wesz z jajami na w-fie i zabawa się zaczyna na nowo. Dlatego ja  m.in. od ponad miesiące nie ćwiczę na w-fie, bo nie mam zamiaru przeżywać tego koszmaru od nowa.

O kur...teczka. A szczekać po tym Reksiu nie zacznę? Bo merdanie ogonkiem samo mi przychodzi. ;) :P :lol:#11 ~QA$IA~

~QA$IA~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 19:11:20

No niestety wyplenienie wszy jest troszkę pracochłonne. Ale musicie sprawdzać sobie głowę codziennie. Włosek po włosku i wyciągać z nich gnidy. Moja koleżanka z tego właśnie liceum miała podobny problem i właśnie w ten sposób sobie poradziła z tym dziadostwem. Przyda ci się też gęsty grzebyk do wyczesywania tego paskudztwa. i co najważniejsze musisz nękać szkołę, czy zrobili już z tym porządek.
Powodzenia.

 #12 ~Tomasz~

~Tomasz~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 19:21:59

Wreszcie ktoś napisał o tym problemie. Wstyd, żeby w I LO były wszy. Mój syn także je przyniósł do domu. Niestety, jak się zaczyna przyjmować niemytych brudasów, to nie ma się co dziwić!!!

 #13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 19:43:40

Wszystkie posty o wszach pisze jedna i ta sama osoba, która ma na celu szarganie opinii szkoły. 

Nie od dziś wiadomo, że dostają się do tego liceum osoby z wyzszych warstw społecznych, a co za tym idzie wyklucza się tam obecność brudasów.#14 ~Suweren~

~Suweren~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:13:42

A cóż to za "wyższe warstwy społeczne" mamy w Grudziądzu? Czyżby do zawszonego liceum uczęszczają dzieci króla i innych znamienitych grudziądzkich możnowładców?#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 21:09:02

Wszystkie posty o wszach pisze jedna i ta sama osoba, która ma na celu szarganie opinii szkoły. 

Nie od dziś wiadomo, że dostają się do tego liceum osoby z wyzszych warstw społecznych, a co za tym idzie wyklucza się tam obecność brudasów.

Znaczy, dzieci pochodzenia robotniczego, czy nie daj Bóg chłopskiego, do tego liceum mają wstęp wzbroniony, czy jak? :o#16 ~Hanka~

~Hanka~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2014 - 11:01:10

Wszystkie posty o wszach pisze jedna i ta sama osoba, która ma na celu szarganie opinii szkoły. 

Nie od dziś wiadomo, że dostają się do tego liceum osoby z wyzszych warstw społecznych, a co za tym idzie wyklucza się tam obecność brudasów.

Co za głupi buc! Raczej wychodzi na to, że uczą się tam brudne bachory rodziców, którzy uważają się za elity społeczne... Dno i trzy metry mułu...#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2014 - 11:08:46

Wesz jest ludzka, więc gdzie ma żyć. I tak gatunek jest na wyginięciu, będzie trzeba wprowadzić obowiązek ich posiadania żeby się pogłowie odbudowało.#18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2014 - 11:22:08

BRUDOWI I WSZOM, ORAZ INNEMU ROBACTWU NA GŁOWACH NASZYCH DZIECI, ORAZ DZIECI NASZYCH DZIECI,

MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2014 - 11:24:46

Wesz jest ludzka, więc gdzie ma żyć. I tak gatunek jest na wyginięciu, będzie trzeba wprowadzić obowiązek ich posiadania żeby się pogłowie odbudowało.

Uwarzam rze tak, ochrona mniejszym sie należy. Z urzędu czy to sie elytom podoba czy nie. :angry:#20 ~hahaha~

~hahaha~
 • Goście

Napisano 12 kwiecień 2014 - 12:08:15

Takie niby super LO, a mają wszy!!!! hahahahaha! ale żal.pl!!!!!

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych