Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wpisy nauczycieli

73 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 07:27:51

Ciężko porównać pracę urzędnika do pracy nauczyciela. W biurze nie ma przed sobą 30 petentów, w tym 15 niezadowolonych, że musieli przyjść, 10 roszczeniowych i 5 chcących od niego aktualnych informacji, a więc świetnej znajomości przepisów. Trzeba ich uciszyć, pilnować, aby nie zniszczyli mienia A nie daj Boże nie pobili się. I tak przez 8 godzin bez przerwy na kawusie i ploteczki. Bo w trakcie przerw trzeba petentow pilnowac, dokumenty kserowac, wycieczke zorganizowac, ofert szukac bo szykuja sie pieniadze z projektu. A po powrocie z pracy po 8 godzinach urzednik otworzy teczuszke i sprawdzi pisma petentow nie napisane na komputerze, o nie...w 3 klasach byl sprawdzian, co tam przejrzec wieczorem ok. 90. Pozdrawiam urzednikow...

#62 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 07:28:01

Ciężko porównać pracę urzędnika do pracy nauczyciela. W biurze nie ma przed sobą 30 petentów, w tym 15 niezadowolonych, że musieli przyjść, 10 roszczeniowych i 5 chcących od niego aktualnych informacji, a więc świetnej znajomości przepisów. Trzeba ich uciszyć, pilnować, aby nie zniszczyli mienia A nie daj Boże nie pobili się. I tak przez 8 godzin bez przerwy na kawusie i ploteczki. Bo w trakcie przerw trzeba petentow pilnowac, dokumenty kserowac, wycieczke zorganizowac, ofert szukac bo szykuja sie pieniadze z projektu. A po powrocie z pracy po 8 godzinach urzednik otworzy teczuszke i sprawdzi pisma petentow nie napisane na komputerze, o nie...w 3 klasach byl sprawdzian, co tam przejrzec wieczorem ok. 90. Pozdrawiam urzednikow...

#63 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 09:19:55

Ja też uczę się z moim dzieckiem, bo dzięki temu wiem ile wiedzy opanowało w szkole, a co jeszcze muszę jej wytłumaczyć. I nie rozpatruję tego w kategorii winy nauczyciela. Nie każde dziecko jest tak zdolne aby wszystko zrozumiało na lekcji. Dla mnie to przyjemność, kiedy mogę porozmawiać z dzieckiem o tym czego się nauczyła, poćwiczyć przed sprawdzianem, albo zaprowadzić na zajęcia dodatkowe.Dzieki temu moje dziecko osiąga super wyniki, lubi szkołę i nauczycieli. Ci którzy twierdzą, że nauczyciele są nierobami na pewno inaczej niż ja spędzają popołudnia. A korepetycje ...No cóż czasami już w 4 klasie rodzic nie ogarnia matematyki, a wymaga wiele od dziecka...Kiedyś byli tacy super nauczyciele A jego nie nauczyli...coś się tu nie zgadza...

Ja podobnie muszę dziecku pomóc w lekcjach ale co mam zrobić gdy po powrocie do domu mówi, że dziś nie ma czasu zjeść obiadu bo na zadane wszystkie zadania od strony 40 do 50 na jutro to nawet mi zajęło prawie 4 godziny. Ale najlepsze są korespondencje w zeszycie z nauczycielem. Przecież nie mogę pozwolić aby uczyli czasami po prostu głupot. Kiedyś na moją uwagę , że dziewiątkę rzymską nie pisze się tak: VIIII a tylko zapisem: IX odpisała, że według niej można tak i tak dopiero po dwóch kolejnych wpisach zdecydowała się na korektę swojej podstawy programowej. Niestety żadnej wdzięczności za pomoc się nie doczekałam a w zasadzie było wręcz odwrotnie i w szóstej klasie dziecko zmieniło szkołę ku wielkiemu oburzeniu miejscowych pedagogów. W obecnej szkole na szczęście nie ma już takich problemów. Czyli jednak troszeczkę też od nauczycieli zależy i dla tych kompetentnych nie mam nic przeciwko podwyżkom.

#64 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:10:22

Dobrze wiadomo, że część nauczycieli nie ma zbyt ciężkiej pracy. Kto chodził kiedyś do LO może pamięta niektórych pedagogów wiecznie "zarobionych".  Niektórzy więcej czasu poświęcali politykowaniu niż edukacji. Dzisiaj pewnie jest podobnie. Na podwyżki zasługują nauczyciele rzeczywiście zaangażowani, zarażający uczniów miłością do przedmiotów, których nauczają. Niestety mało mamy takich pedagogów. Ludzi, którzy myślą o przyszłości uczniów a nie wyłącznie o czubku własnego nosa. Strajk w okresie egzaminów to porażka środowiska nauczycielskiego, które jakoś cicho siedziało za poprzedniego rządu. ZNP bawi się w politykę kosztem niewinnych uczniów. 

Ja podobnie muszę dziecku pomóc w lekcjach ale co mam zrobić gdy po powrocie do domu mówi, że dziś nie ma czasu zjeść obiadu bo na zadane wszystkie zadania od strony 40 do 50 na jutro to nawet mi zajęło prawie 4 godziny. Ale najlepsze są korespondencje w zeszycie z nauczycielem. Przecież nie mogę pozwolić aby uczyli czasami po prostu głupot. Kiedyś na moją uwagę , że dziewiątkę rzymską nie pisze się tak: VIIII a tylko zapisem: IX odpisała, że według niej można tak i tak dopiero po dwóch kolejnych wpisach zdecydowała się na korektę swojej podstawy programowej. Niestety żadnej wdzięczności za pomoc się nie doczekałam a w zasadzie było wręcz odwrotnie i w szóstej klasie dziecko zmieniło szkołę ku wielkiemu oburzeniu miejscowych pedagogów. W obecnej szkole na szczęście nie ma już takich problemów. Czyli jednak troszeczkę też od nauczycieli zależy i dla tych kompetentnych nie mam nic przeciwko podwyżkom.

#65 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 12:33:27

Jeśli piszesz o IX to znaczy, że chodzi o nauczyciela I-III. Było iść pokazać to dyrektorowi, podobnie ma się z dużą ilością zadań do domu. Jeżeli nie zareaguje-opublikować mądrości w gazecie ze zdjęciem i szybko się zreflektuje. Każdy może popełnić błąd, ale gorszym błędem jest się przy nim upierać.

#66 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 17:15:37

Urzędnicy czy możecie strajkować a czy dobrze zarabianie.Wytlumaczcie tym nauczycielom.To prawda że największa ciemnotę to ciało pedagogiczne widzi tylko swój czubek nosa i portfel.Nie obchodzą ich dzieci ani ich dyrektorów.Jednych i drugich nikt nie sprawdza.Matury zdaja5 bo całe klasy chodzą na korepetycje za które przez wasze nierobstwo płaci rodzic.Rodzic który pracuje po 8 10 godzin i soboty za połowę waszej sumy.Wstyd rodzice o rozmawiają.Wy na wywiadowkach nie chcecie nawet spytać jak rodzice oceniają pracę waszą bo was nikt nie ocenia.Niech premier weźmie się za reforme szkoly. Komuny od 89 roku nie ma i inni muszą wydajnie pracować w prywatnych firmach i cicho siedzieć. U was komuną czuć nadal

#67 ~Tina~

~Tina~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 17:23:20

Zapraszam do urzędu na 8 godz do opieki za 2 tyś do roszczeniowych zasilkowiczow którym wszystko się należy i lepiej wkurzaja niż uczniowie.Ucznia uwaga można uspokoić czy 1 petenta nie bo on ma gębę

#68 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 17:30:41

Urzędnicy czy możecie strajkować a czy dobrze zarabianie.Wytlumaczcie tym nauczycielom.To prawda że największa ciemnotę to ciało pedagogiczne widzi tylko swój czubek nosa i portfel.Nie obchodzą ich dzieci ani ich dyrektorów.Jednych i drugich nikt nie sprawdza.Matury zdaja5 bo całe klasy chodzą na korepetycje za które przez wasze nierobstwo płaci rodzic.Rodzic który pracuje po 8 10 godzin i soboty za połowę waszej sumy.Wstyd rodzice o rozmawiają.Wy na wywiadowkach nie chcecie nawet spytać jak rodzice oceniają pracę waszą bo was nikt nie ocenia.Niech premier weźmie się za reforme szkoly. Komuny od 89 roku nie ma i inni muszą wydajnie pracować w prywatnych firmach i cicho siedzieć. U was komuną czuć nadal

Skoro tak jest źle w prywatnych firmach to trzeba było się uczyć, skończyć medycynę i przyjmować w prywatnych gabinetach.

#69 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 17:32:27

Tak ma Pani rację widać że nauczyciel nic nie jest w stanie obiektywnie dostrzec.To egoisci i dumni aroganci.Moze do banku na plany na kasę.Cokolwiek robisz to źle i za mało.Ciagla wymiana kadry pod byle pretekstem.Wieczne zmiany.Spowiedz codzienna z wyników sprzedaży obrażanie inteligentne.Bankowiec kończy u lekarza na nerwy bo bez leków nie jest w stanie funkcjonować.Bank Polski państwy i szkoła państwowa tyle że nie zarządzana przez efektywność .Wam źle i mało bo nie znacie innej pracy.Ludzie pi studiach kończą kursy pedagogiczne i z banków czy innych firm szukają znajomości żeby iść do szkoły i nawet zacząć od początku aby tylko nie gnebili.Co wy wiecie o kapitalizmie nic

#70 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 19:36:26

Tak ma Pani rację widać że nauczyciel nic nie jest w stanie obiektywnie dostrzec.To egoisci i dumni aroganci.Moze do banku na plany na kasę.Cokolwiek robisz to źle i za mało.Ciagla wymiana kadry pod byle pretekstem.Wieczne zmiany.Spowiedz codzienna z wyników sprzedaży obrażanie inteligentne.Bankowiec kończy u lekarza na nerwy bo bez leków nie jest w stanie funkcjonować.Bank Polski państwy i szkoła państwowa tyle że nie zarządzana przez efektywność .Wam źle i mało bo nie znacie innej pracy.Ludzie pi studiach kończą kursy pedagogiczne i z banków czy innych firm szukają znajomości żeby iść do szkoły i nawet zacząć od początku aby tylko nie gnebili.Co wy wiecie o kapitalizmie nic

Co ty wiesz o zarabianiu?

Korepetycje 40-50 zł za 45 minut, wynagrodzenia do 100 zł za godzinę z projektu z UE, zasiadanie 1-2 raza w miesiącu w radzie gminy lub powiatu za 500-1000 zł, wykłady na kursach nauki jazdy itp. A ty mi mówisz, że nic o kapitalizmie nie wiemy. Po prostu jesteś śmieszny.

#71 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 20:04:13

Zapraszam do urzędu na 8 godz do opieki za 2 tyś do roszczeniowych zasilkowiczow którym wszystko się należy i lepiej wkurzaja niż uczniowie.Ucznia uwaga można uspokoić czy 1 petenta nie bo on ma gębę

No to sie mylisz, bo uczeń i rodzic roszczeniowy, to nic w porównaniu z jednym dorosłym. A tych uczniów masz ponad 20. A spróbuj postawić 1, to w urzędzie skarga, zanim zdążysz skończyć lekcję. Potem skarga do kuratorium i naj jeszcze pani nie zadowolona to i telewizję ci zaproszą. Więc nie wiem co lepsze. Widze, że płace podobne, chociaz w urzędzie więcej kierowników, to i średnia pewnie wyższa.

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 20:37:16

No to sie mylisz, bo uczeń i rodzic roszczeniowy, to nic w porównaniu z jednym dorosłym. A tych uczniów masz ponad 20. A spróbuj postawić 1, to w urzędzie skarga, zanim zdążysz skończyć lekcję. Potem skarga do kuratorium i naj jeszcze pani nie zadowolona to i telewizję ci zaproszą. Więc nie wiem co lepsze. Widze, że płace podobne, chociaz w urzędzie więcej kierowników, to i średnia pewnie wyższa.

Pewno wyższa wiec nie zastanawiać się i papiery składać. W Wąpielsku chyba do dziś był jakiś nabór ale tam to co chwila wójt nabory ogłasza więc powodzenia życzę.

#73 ~Lila~

~Lila~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 07:17:35

Takie lenie jak ciało pedagogiczne nigdzie by się w robicie nie utrzymało nawet w urzędzie.Ciagle w bankach szukają może tak by się utrzymali.Tydzien i zwolnienie.Znac trzeba kilkadziesiąt instrukcji przepisów.Odpowidac materialnie za wszystko.Byc doradcą finansowym i ubezpieczeniowym.Sprzedawac dzwonić i i tak zawsze źle i mało bo Prezes że stolicy i jego otoczenie musi mieć 100 tyś a ty za gorsze masz się cieszyć że po godzinach siedzisz.Zapraszam wezmę te 4 godziny i 4 tyś i te miesiące wolnego.Kurs pedagogiczny zrobię i odpocznę z trudną młodzieżą a wy z moim szefami i klientami nie dacie rady tydzień.Spytajcie znajomych jak mają inni zanim tylko dlatego że macie związku ruszycie na strajk z roszczeniami z kosmosu.Widac Państwo chcą się w sensie płać wyróżniać od reszty społeczeństwa ale za co za jakie zasługi.Kto was kiedyś sprawdził za wyniki

#74 ~JAN~

~JAN~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 15:05:56

Nikt nas na szczęście nie sprawdza bo pracujemy za grosze i jesteśmy elita .Uczymy tak wasze dzieci aby niewiele rozumieli i PiS wspierali. Nasi koledzy mogą zaś bez kasy fiskalnej dorobić do tych groszy 4 netto bo nawet na prowincji nie da się za to żyć jak kiedyś mówiła piękna blond minister że tylko idiotka robi za 8 tyś na prowincji chyba.Ona miała drugie tyle co my elita nauczycielską i tak mówiła.Wiec my też chcemy 8 netto i korepetycje po 50 za godzinę bez podatku. Wtedy da się żyć a reszta społeczeństwa to nie elita jak robią za 2 czy 3 nie szanuje się.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych