Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Marek Browiński~

~Marek Browiński~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 15:08:32

...ul. Poznańska jest drogą jednojezdniową a potrzebna jest dwujezdniowa...

#2 ~Taa~

~Taa~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 15:18:44

Po co egzaminy w Inowrocławiu ?Dla jeżdżących inaczej chyba ,ni ronda ni skrzyżowania z prawdziwego zdarzenia ,ruch i drogi ala wiejskie a na koniec jeden z drugim będzie się bał jechać do większego miasta bo nie będzie wiedział z czym to się je he he he .

Jestem przeciwko ....nie nie nie !!!

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:51:48

WORD aPOlityczny? nie wierzę. znając życie pokieruje nim krakowskim targiem jakiś resortowy dzieciak.

#4 ~J. z daleka~

~J. z daleka~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:00:48

...ul. Poznańska jest drogą jednojezdniową a potrzebna jest dwujezdniowa...

Potrzebna jest droga dwupasmowa, a ul. Poznańska jest drogą dwupasmową.

#5 ~ggtggg~

~ggtggg~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 00:05:42

Przecież Egzaminy jeszcze kilkanaście lat tamu były w Inie, więc o co to oburzenie?

#6 ~cra~

~cra~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 08:37:57

Po co egzaminy w Inowrocławiu ?Dla jeżdżących inaczej chyba ,ni ronda ni skrzyżowania z prawdziwego zdarzenia ,ruch i drogi ala wiejskie a na koniec jeden z drugim będzie się bał jechać do większego miasta bo nie będzie wiedział z czym to się je he he he .

Znam ludzi, którzy zdawali prawo jazdy w latach 70tych i byli egzaminowani w mały miastach powiatowych, i nie mają problemu z jazdą po dużych miastach naszego kraju, a nawet bez problemu wyjeżdżają za granicę. Także może dla Ciebie to jest problem...

#7 ~lolek~

~lolek~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 16:04:13

Ja tam czekam z niecierpliwością. Jak nie powstanie u nas w inie to inni to wykorzystają i zrobią gdzie indziej i dopiero wszystkim sie oczy pootwierają, że jednak można z korzyścią dla wszystkich. Ale wtedy będzie mądry Polak po szkodzie heheh

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 17:53:49

Znam ludzi, którzy zdawali prawo jazdy w latach 70tych i byli egzaminowani w mały miastach powiatowych, i nie mają problemu z jazdą po dużych miastach naszego kraju, a nawet bez problemu wyjeżdżają za granicę. Także może dla Ciebie to jest problem...

Są setki, jeśli nie tysiące takich kierówców, którzy swoje kursy odbywali po Kruszwicach, Gniewkowach, Pakościach, Strzelnach i tam byli egzaminowani. Fakt, nie było takiego nasilenia ruchu drogowego i takiej ilości pojazdów. Jednak ci ludzie jeżdżą po dzień dzisiejszy, bezpiecznie, rozważnie. Jestem ciekawy, ilu z oponentów oddziału WORD w Inowrocławiu zrobiło wtedy prawko. I dlaczego tak jest, że każdy pomysł poprawienia czegokolwiek w Inowrocławiu musi się spotkać z pieniackim sprzeciwem?

#9 ~do Taa~

~do Taa~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 19:49:12

Urwałeś się z choinki ? Ale wieśniak !  W mniejszej pipiduwie zdawali niż Inowrocław a zapieprzają  za granicą  i na tirach też !!  

#10 ~Łysy~

~Łysy~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 22:14:05

Ta cała sprawa to przykłaď "sprawności" poselskiej dla stanowisk pracy dla swojaków. Źeby teraz robić podwyźszanie prędkości do 70 km/h po to. ? Wstyd. Gdzie konkursy na wolne miejsca peacy? Wstyd.

#11 ~Sławomir~

~Sławomir~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 23:18:43

Od podjęcia uchwały przez samorząd wojewódzki minęło ponad 100 dni... 5 kwietnia br. minie rok od przyjęcia stosownej uchwały przez Sejm RP... Kiedy znana łacińska maksyma - "finis coronat opus" - będzie treścią okolicznościowych przemówień?
http://www.mminowroc...ek/kilka-slow-o

#12 ~lub czasopisma~

~lub czasopisma~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 08:39:12

List otwarty do Dyrektora WORD w Bydgoszczy

Tadeusz Kondrusiewicz
Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy

Szanowny Panie Dyrektorze, jako taksówkarz inowrocławski, spędzający na ulicach Inowrocławia całe dnie i przejeżdżający po nim co najmniej 120 - 150 km dziennie, pozwalam sobie napisać do Pana kilka słów.

Od pierwszego dnia, kiedy dowiedziałem się o próbach zorganizowania w Inowrocławiu filii WORD, a co za tym idzie, przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy, jestem przeciwnikiem tego pomysłu. Nie kierują mną żadne pobudki polityczne tylko troska o warunki życia zwykłych mieszkańców naszego miasta. Inowrocław jest miastem uzdrowiskowym, o niedużej powierzchni (sześć razy mniejszej od Bydgoszczy) i przestarzałej infrastrukturze drogowej.

Zdaje Pan sobie sprawę na czym obecnie polega praktyczna nauka jazdy, która jest realizowana przez ciągłe jeżdżenie przez kursantów po obszarze przyszłego egzaminu. Głównie polega na uczeniu się go na pamięć!

Z tego właśnie powodu do tej pory w Inowrocławiu właściwie nie było widać „Elek”. Po kilku jazdach po placu zaraz wyjeżdżały do Bydgoszczy, Torunia, Konina lub Włocławka i tam blokowały ruch i denerwowały okolicznych mieszkańców. Jest wiele artykułów w prasie na ten temat. Praktycznie mieszkańcy wszystkich miast w których znajdują się WORD-y mają z tym problem. Nie od dziś wiadomo, co przeżywają mieszkańcy Osiedla Leśnego, skazani na sąsiedztwo WORD-u. Czy zdaje Pan sobie sprawę, że powierzchnia tego osiedla jest równa powierzchni prawie całego centrum Inowrocławia ze strefą uzdrowiskową włącznie?

Dlaczego nie słychać o utworzeniu filii WORD-u w Kołobrzegu lub Świnoujściu? Bo to są UZDROWISKA i miejscowa władza wie czym to grozi dla miasta. Jeżeli w Inowrocławiu jednak dojdzie do otwarcia tej filii, to miasto zostanie zalane przez „Elki” z całego województwa. Wielu kursantom będzie się wydawało, że to łatwe miasto i wymuszą na właścicielach OSK szkolenie w Inowrocławiu.

Szanowny Panie, niech mi Pan uwierzy, podczas kursów klienci często zwracają uwagę, że obecne korki w Inowrocławiu to nic, że najgorsze dopiero przed nami. Oni oczywiście mają na myśli sytuację po otwarciu filii WORD-u.

…i jeszcze jedno. Do czasu pojawienia się artykułu w Expresie Bydgoskim nie miałem pojęcia o istnieniu pana Jarosława Kopcia ani kto jest pańskim zastępcą.

Ps. Czy mógłby Pan odpowiedzieć na pytanie co dla Pana jest ważniejsze: utworzenie WORD-u czy bezpieczeństwo? Dlaczego na siłę podnosi się prędkość na ulicach naszego miasta choć, gdyby wzorować się na zarządzeniu nr 8 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 7 lutego 2013 r. w sprawie zasad ustanawiania prędkości dopuszczalnych na drogach krajowych, dla których zarządzającym ruchem jest GDDKiA, nie spełniają one zawartych tam wymogów?

Z poważaniem
Marek Browiński

Taksówkarz nr 14 z Inowrocławia

...list wysłany do WORD i lokalnych mediów...

#13 ~hm~

~hm~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 09:43:09

No jak filia WORDU  w Inowrocławiu ma być perłą w koronie  :lol: to już jest wszystko przesądzone. :angry:

#14 ~abdull~

~abdull~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:52:42

Jak na siłę podnosi się prędkość? Przecież cały czas podstawową prędkością w mieście jest 60km/h, ograniczone przez partie polityczne do 50km/h za dnia...

Po za tym Inowrocław miastem uzdrowiskowym a o ruchu ciężarówek wielki Pan taksówkarz nie wspomniał.

Ciekawe, gdzie był jak trwała batalia o obwodnicę, i dlaczego nie wysłał listów w podobnym tonie do sejmu?

#15 ~Taa~

~Taa~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:26:37

lub czasopisma -zgadzam się w zupełności z panem ,tak pana czytam tu i tam ,pan się pomyliłeś z zawodami ,powinieneś panocku zamienić się z Brejzą .

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:55:20

dadzą stanowiska lewicy i taksiarze się uciszą

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 17:43:43

Ten list brzmi tak samo jak wcześniejszy manifest taryfiarza jeżdżącego z kartką na szybie z napisem nie będę głosował na Brejzę. Tyle to da...

#18 ~Klient~

~Klient~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 22:03:25

Tadeusz Kondrusiewicz

Szanowny Panie Dyrektorze, jako taksówkarz inowrocławski, spędzający na ulicach Inowrocławia całe dnie i przejeżdżający po nim co najmniej 120 - 150 km dziennie, pozwalam sobie napisać do Pana kilka słów.

Od pierwszego dnia, kiedy dowiedziałem się o próbach zorganizowania w Inowrocławiu filii WORD, a co za tym idzie, przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy, jestem przeciwnikiem tego pomysłu. Nie kierują mną żadne pobudki polityczne tylko troska o warunki życia zwykłych mieszkańców naszego miasta. Inowrocław jest miastem uzdrowiskowym, o niedużej powierzchni (sześć razy mniejszej od Bydgoszczy) i przestarzałej infrastrukturze drogowej.

Zdaje Pan sobie sprawę na czym obecnie polega praktyczna nauka jazdy, która jest realizowana przez ciągłe jeżdżenie przez kursantów po obszarze przyszłego egzaminu. Głównie polega na uczeniu się go na pamięć!

Z tego właśnie powodu do tej pory w Inowrocławiu właściwie nie było widać „Elek”. Po kilku jazdach po placu zaraz wyjeżdżały do Bydgoszczy, Torunia, Konina lub Włocławka i tam blokowały ruch i denerwowały okolicznych mieszkańców. Jest wiele artykułów w prasie na ten temat. Praktycznie mieszkańcy wszystkich miast w których znajdują się WORD-y mają z tym problem. Nie od dziś wiadomo, co przeżywają mieszkańcy Osiedla Leśnego, skazani na sąsiedztwo WORD-u. Czy zdaje Pan sobie sprawę, że powierzchnia tego osiedla jest równa powierzchni prawie całego centrum Inowrocławia ze strefą uzdrowiskową włącznie?

Dlaczego nie słychać o utworzeniu filii WORD-u w Kołobrzegu lub Świnoujściu? Bo to są UZDROWISKA i miejscowa władza wie czym to grozi dla miasta. Jeżeli w Inowrocławiu jednak dojdzie do otwarcia tej filii, to miasto zostanie zalane przez „Elki” z całego województwa. Wielu kursantom będzie się wydawało, że to łatwe miasto i wymuszą na właścicielach OSK szkolenie w Inowrocławiu.

Szanowny Panie, niech mi Pan uwierzy, podczas kursów klienci często zwracają uwagę, że obecne korki w Inowrocławiu to nic, że najgorsze dopiero przed nami. Oni oczywiście mają na myśli sytuację po otwarciu filii WORD-u.

…i jeszcze jedno. Do czasu pojawienia się artykułu w Expresie Bydgoskim nie miałem pojęcia o istnieniu pana Jarosława Kopcia ani kto jest pańskim zastępcą.

Ps. Czy mógłby Pan odpowiedzieć na pytanie co dla Pana jest ważniejsze: utworzenie WORD-u czy bezpieczeństwo? Dlaczego na siłę podnosi się prędkość na ulicach naszego miasta choć, gdyby wzorować się na zarządzeniu nr 8 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 7 lutego 2013 r. w sprawie zasad ustanawiania prędkości dopuszczalnych na drogach krajowych, dla których zarządzającym ruchem jest GDDKiA, nie spełniają one zawartych tam wymogów?

Z poważaniem
Marek Browiński

Panie taksówkarzu myślę że Pana oświadczenia o tym ile to kilometrów dziennie Pan pokonuje po ulicach Inowrocławia jest adekwatna do wpływów jakie Pan pozyskał z tego tytułu i mają one odzwierciedlenie w Pańskich zeznaniach podatkowych. Jeśli nie to US powinien się tym zainteresować . Nie pamiętam już czemu ale nie mam zaufania do ludzi którzy parają się fachem a których potocznie nazywamy "złotówami".

#19 ~Klient~

~Klient~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 22:03:53

Tadeusz Kondrusiewicz

Z poważaniem
Marek Browiński

Panie taksówkarzu myślę że Pana oświadczenia o tym ile to kilometrów dziennie Pan pokonuje po ulicach Inowrocławia jest adekwatna do wpływów jakie Pan pozyskał z tego tytułu i mają one odzwierciedlenie w Pańskich zeznaniach podatkowych. Jeśli nie to US powinien się tym zainteresować . Nie pamiętam już czemu ale nie mam zaufania do ludzi którzy parają się fachem a których potocznie nazywamy "złotówami".

#20 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 01:38:59

... myślę , że ten pan z nr 14 TAXI powinien iść na badania psychologiczne,

bo od tej jazdy  200km dziennie po Inie , psycha mu chyba wysiadła ! 

... a może od kasy , którą zarabia kręcąc tyle kilometrów !Strach z nim jeździć!

Jak można pisać takie bzdury !!! Zamiast cieszyć się , że przybędzie troche ludzi 

i podniesie się prestiż miasta , to krytykuje ! Korki są wszędzie , bo kiedyś był jeden samochód na 5 rodzin , a teraz w nie jednej rodzinie jest pięć samochodów ! Poza tym przecież kursanci nie beda cały kurs jeździć tylko w Inie !  Ja zdawałem , tez w Inie w 1980 kat ABT i jeżdzę po całej Polsce zawodowo.

Do tej pory dwie  niegroźne stłuczki - jedna na ''szklance'' a, druga z 'taryfiarzem'' (była do uniknięcia , ale pan 'złotówa' wyczuł i zwolnił a,później doił z ubezpieczenia na maxa!)

Znam kilku fajnych chłopaków jeżdżących na taksówce i nie przypuszczam,żeby się integrowali z 

tekstem kolegi Marka  z 14-tki ?!  Jestem za zdawaniem w Inowrocławiu , a jak ktoś jest oferma to i 

w Jaksicach nie zda :) Najważniejsze, żeby godziny wyjeżdżali uczciwie i jeżdzili do duzych miast

podczas kursu.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych