Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

wiadomości z RATUSZA

wrzesień 2012

1234 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 13:34:02

Istnienie od wielu lat obwodnicy drogi krajowej nr 1 (obecnie 91) stworzyło dla Chełmży olbrzymią szansę - niestety niewykorzystaną - zagospodarowania terenów między tą obwodnicą a miastem pod strefę inwestycyjną: przemysłowo-gospodarczą. Wystarczy popatrzeć na zagospodarowanie takich terenów np. przy obwodnicy trójmiejskiej, obwodnicach w Brodnicy, Ostródzie itd . Gdyby wcześniej pomyślano o opracowaniu planu przestrzennego i wstępnym zagospodarowaniu tego terenu to być może strefa ekonomiczna typu Ostaszewo powstałaby pod Chełmżą.
Ale nigdy nie jest za późno skoro takie podstrefy powstały pod Kowalewem ( TZMO ) czy pod Wąbrzeźnem.
Na początek proponuję lepiej zareklamować miasto poprzez ustawienie przy wjazdach do Chełmży
( Grzywna, Browina, Kończewice , Głuchowo) dużych bilboardów z pokazaniem możliwości miasta.
Obecna reklama miasta przy wjeździe w Grzywnie - od strony Torunia jest bez obrazy bardzo skromna.
Oczywiście, aby się zareklamować trzeba by mieć przygotowane np. tereny pod zabudowę przemysłową, działki inwestycyjne, hale produkcyjne pod wynajem, inkubatory przedsiębiorczości, centrum szkoleniowo-konferencyjne itd.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 12:09:29

Ale co w Chełmzy reklamować ?
Wstyd tylko potem będzie jak kto światowy wjedzie

#23 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 07:17:07

I co z tą Chełmżą ?
Na stronie internetowej Urzędu w październiku marnie - sukcesów gospodarczych brak, większość informacji ściągnięta ze stron szkoł podstawowych.
W "Chełmżyńskiej" też mizeria, dobrze, że chociaż Gmina trzyma fason. Ci to potrafią się jednak pokazać - akademie i kolejne boiska. Więcej wydarzeń na wsi niż w mieście !

#24 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 październik 2012 - 13:34:41

Gdyby nie te biedne chełmżyńskie szkoły to Ratusz nie miałby o czym napisać!

#25 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 07:50:50

Straż miejska czy wiejska?
W przededniu Wszystkich Świętych (31października ok. godz.16.00) nasi dzielni strażnicy kierowali ruchem na skrzyżowaniu i przejściu przy cmentarzu. Wbrew zasadzie "bądź widoczny na drodze" czynili to w sposób niewidoczny, bez czapek i kamizelek odblaskowych, czym narażali się na nie tylko na niebezpieczeństwo, ale także na złośliwe uwagi mieszkańców. Czyżby Urząd Miasta nie zakupił im odpowiedniego wyposażenia?
Kilka lat temu (opisywały to szeroko prasa i telewizja) jak prezydent Łodzi - Kropiwnicki zobaczył strażnika miejskiego bez czapki, to podszedł i zapytał (chyba trochę z angielska?), ale bez obrazy:
"Gdzie masz "Who you" czapkę?!
Lepiej więc nosić czapki!

#26 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 09:45:43

Może by tak jakąś tablicę albo pomnik odsłonić - można będzie fajne zdjęcia sobie porobić !

Listopad to kolejna okazja dla zrobienia jakiejś akademii ku czci!

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 10:16:55

No właśnie będą obchody święta niepodległości, mikołajki i na dokłądkę wycieczka szkolna.Poza tym pewnie przypomną o obowiązku odśnieżania i skuwania lodu z dachów.
Jak ktos ma głowę do chwalenia się dołoży do tego kilka informacji o pogadankach szkolnych,podsumowaniu roku i akurat będzie na kilka stron "wiadomosci".
Co się czepiacie - przecież "Urząd" ma się czym pochwalić,a dzieje się tyle że ojej

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 14:22:39

Apel do wicestarosty Powiatu Toruńskiego pana Darisza Mellera

Z uwagi na niską świadomość mieszkańców Chełmży (widać to w dyskusjach na forum) co do wpływu Starostwa Powiatowego na funkcjonowanie naszego miasta, prosimy oprócz cotygodniowych felietonów historycznych (niewątpliwie ciekawych) o zamieszczanie artykułów o dokonaniach Starostwa w zakresie pomocy Gminie i Miastu Chełmża.
W szczególności informacji w zakresie finansowania i funkcjonowania Szpitala Powiatowego, szkół średnich, Powiatowego Urzędu Pracy itd.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 16:32:04

Z uwagi na niską świadomość mieszkańców Chełmży (widać to w dyskusjach na forum) co do wpływu Starostwa Powiatowego na funkcjonowanie naszego miasta, prosimy oprócz cotygodniowych felietonów historycznych (niewątpliwie ciekawych) o zamieszczanie artykułów o dokonaniach Starostwa w zakresie pomocy Gminie i Miastu Chełmża.
W szczególności informacji w zakresie finansowania i funkcjonowania Szpitala Powiatowego, szkół średnich, Powiatowego Urzędu Pracy itd.

popieram prośbę

#30 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 07:40:13

Przepraszam za literówkę - oczywiście powinno być "pana Dariusza"

#31 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 08:52:17

Kolejny raz Gmina Chełmża i wójt Czarnecki zorganizowali w Kończewicach wspaniałą imprezę z okazji odzyskania niepodległości z udziałem Grup Rekonstrukcyjnych oraz wystawami historycznymi i apelem przy budowanym kopcu "Ziemia Polaków" z udziałem posła Dzięcioła, władz samorządowych i wojska.

A naszym władzom miejskim to chyba starcza jak się pomodlą w oczekiwaniu na cud!

#32 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 10:42:11

I co z tego,że poseł Dzięcioł był na uroczystości,co on oprócz bywania na uroczystościach dla Chełmży i gminy Chełmża zrobił? Jeżeli czegoś nie wiem i przeoczyłem coś to napiszcie mi o tym pośle.

#33 ~mieszkanka Chełmży~

~mieszkanka Chełmży~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 10:58:43

Co tak agitujecie za gminą Chełmża :unsure:

#34 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 11:08:26

bo żeby nie gmina chełmża to miasto miasto chełmża by nie istniała

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 19:21:52

A co mamy wybudować Kopiec Ziemia Polaków ll,nie masz gdzie składać kwiatów i zniczy na uroczystościach.

#36 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 19:22:31

A co mamy wybudować Kopiec Ziemia Polaków ll,nie masz gdzie składać kwiatów i zniczy na uroczystościach.

#37 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 19:47:34

NIECH POWSTANIE KOPIEC PRAWDZIWYCH POLAKOW I JESZCZE JEDEN DLA ZDRAJCÓW A NIECH TEZ MAJA-PRZYNAJMIEJ BEDZIE WIADOMO KTO JEST KTO!!!!!!!!!!!! :o

#38 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 07:52:30

Kolejny raz Gmina Chełmża i wójt Czarnecki zorganizowali w Kończewicach wspaniałą imprezę z okazji odzyskania niepodległości z udziałem Grup Rekonstrukcyjnych oraz wystawami historycznymi i apelem przy budowanym kopcu "Ziemia Polaków" z udziałem posła Dzięcioła, władz samorządowych i wojska.

A naszym władzom miejskim to chyba starcza jak się pomodlą w oczekiwaniu na cud!

A w Chełmży tylko zawiść, zazdrość i ręce w kieszeniach!

#39 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 18:53:10

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 21:50:14

a nasi panowie burmistrzowie nie byli łaskawi zaszczycic swoją obecnością :blush:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych