Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Warto poznać


46 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 18 styczeń 2020 - 11:06:47

chwała tym patriotom że walczą z totalitaryzmem PiSU

Ty nie nadajesz się nawet na kompost.#22 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 styczeń 2020 - 11:37:24

chwała tym patriotom że walczą z totalitaryzmem PiSU

 

Nazywasz POsadzkarzu patriotami sprzedawczyków i zdrajców, którzy niczym targowica głosują za nałożeniem sankcji na swoją Ojczyznę? Ciekawy masz system wartości i POjęcia nie masz co znaczy patriotyzm.

Wskaż mi taki kraj w Europie czy nawet na świecie, który ma taką opozycję, takie zdradzieckie mordy donoszące na własny kraj i działające przeciwko niemu, śmiało  ...............#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 styczeń 2020 - 12:10:16

Jestem za nałożeniem sankcji na Polske z prostej przyczyny: bez tego odmóżdżone społeczeństwo nie dostrzeże że trzeba odsunąć nacjonalistyczny PiS od władzy. Jesteśmy członkiem unii europejskiej i powinniśmy szanować zasady wypracowane przez lata, przez dużo dojrzalsze demokracje niż nasza.#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 styczeń 2020 - 12:44:28

pizdunisz jak POsrane zdradzieckie mordy ... napisz czym się przejawia ten nacjonalizm i totalitaryzm pis-u, czy dojrzałość demokracji u żabojadów ( np. na pałowaniu demonstrujących?) ...#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 20:09:01

Warto poznać co się dzieje u totalnych. W PeO trawa zażarta bratobójcza walka o stołki na boty między Budką a Siemoniakiem. A wiecie jak wygląda " demokracja i wolność słowa" w PeO?

Działaczka PO z Pomorza Zach. zawieszona za krytykę Kidawy-Błońskiej. Wytknęła działaczom partii lenistwo i palenie cygar

Działaczka PO z Pomorza Zachodniego Aleksandra Wasilewska została zawieszona w prawach członka partii.

O zawieszeniu poinformowała na Twitterze sama Wasilewska. Chodzi przede wszystkim o jej krytyczne wpisy dotyczące kandydatki PO na prezydenta Kidawy-Błońskiej.

W swym piśmie skierowanym do członków władz Platformy Wasilewska napisała m.in., że za „skandaliczne i tchórzliwie” uważa zawieszanie jej w prawach członka partii przed sobotnimi wyborami nowego przewodniczącego PO. Jak dodała, w wyborach tych popiera kandydatów „wbrew ustawce w województwie zachodniopomorskim”.

Za skandaliczne uważa także - jak napisała - „wyciszanie tematu fundacji” (chodzi o powołaną m.in. przez polityków PO Fundację Państwo Prawa, o której kilka tygodni temu pisał tygodnik „Wprost” - PAP).

Za skandaliczne uważam lenistwo, palenie cygar i nieprzygotowanie strategii dla Polski. Pośrednie wpychanie nas w rządy PiS. Za skandaliczne uważam nieprzygotowanie ustawy dotyczącej sądownictwa i służby zdrowia. Za skandaliczne uważam skręt w lewo i współpracę ze skrajną lewicą

— czytamy w piśmie Wasilewskiej.

Działaczka wyraziła też w nim sprzeciw wobec próby „zniszczenia PSL na wzór zniszczenia Nowoczesnej - poprzez cwaniactwo i wyrachowanie”.

Niczym się nie różnią w podporządkowaniu wobec zwierzchnika partyjnego. Jednak do debaty przygotowany jest Duda. Kidawa lepiej by unikała wszelkich występów. Rzeczywiście, niech już lepiej się uśmiecha (pisownia oryginalna - PAP).

Uważam, że Platformę było stać na wyjątkowego kandydata. Jest to taki format partii, który mógł przez 4 lata przygotowywać kandydata i merytorycznie i wizerunkowo. Kandydatka PO jest wzięta w ostatniej chwili - miła, ale całkowicie pozbawiona kompetencji.

aw/PAP

 #26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:36:00

O czym świadczy zmasowany atak na Andrzeja Dudę? Zamiast walczyć o prezydenturę, walczą z prezydentem. Co nam to mówi o kandydatach?

Nie ma dnia bez ataku na prezydenta Dudę. Dawno już przekroczono dopuszczalne w debacie granice, bo nie o debatę tu przecież chodzi. Brutalna gra przedwyborcza ma ośmieszyć przeciwnika, zdeprecjonować go, zdeptać zaufanie wyborców.

Najbardziej bezpardonowi są ci, którzy podają się za największych obrońców demokracji.

Każda decyzja prezydenta jest podważana, każde słowo napiętnowane, każde działanie wystawione na publiczne wyszydzenie. Strategię siania zbiorowej antypisowskiej histerii przeniesiono na walkę z prezydentem.

Nic nowego. Przerabialiśmy to przy okazji 8 lat rządów PO-PSL, ale i przez ostatnich 5 lat.

 #27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:57:09

Nowością jest jedynie spadający poziom ataków wymierzonych w prezydenta. Podający się za autorytety politycy, prześcigają się prezentowaniu kandydatów, którzy godniej reprezentować będą Polskę, zwłaszcza w polityce zagranicznej.

I tak Radosław Sikorski – wybitny skądinąd minister spraw zagranicznych, za którego rządów Polska giętko zginała kark zarówno przed Rosją, jak i Brukselą, rekomenduje Małgorzatę Kidawę-Błońską. Do tego chóru przyłącza się też były szef MON Tomasz Siemoniak, który przekonuje że Kidawa-Błońska będzie to szansa na zamknięcie społecznych podziałów i naprawieniu stosunków zagranicznych. Podobnie jej kandydaturę uwiarygodnić próbuje Bartosz Arłukowicz – najgorszy minister zdrowia w rządzie PO i najbardziej awanturny polityk PO przetransferowany swego czasu z SLD.

Jakże to wszystko przekonujące.

Zwłaszcza te patetyczne passusy o zgodzie, pojednaniu i marionetkowości. Imponująca jest wiara polityków PO w postępującą amnezję wyborców.

W podobnym tonie wypowiadają się inni kandydaci. Atakuje Robert Biedroń, krytykując prezydenta Dudę, że nie pojawi się na uroczystościach w Yad Vashem jako niemy legitymizator historycznych kłamstw Putina. Ten sam kandydat Lewicy, który oklaskiwał atak na Polskę w PE, wolałby najwyraźniej widzieć swój kraj w roli łajanego pieska.

Krytykuje także Szymon Hołownia, ten sam, który czeka na sąd ostateczny, w którym osądzą go skonsumowane za życia świnie. Jako podający się za niezależnego, obywatelskiego kandydata, który zerwie z betonowymi układami politycznymi, już na samym starcie w te stare układy wchodzi. Ogłosił właśnie doradcą ds. bezpieczeństwa gen. Różańskiego, który sprzeciwiał się bazom NATO w Polsce, by nie drażnić Rosji.

 #28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:03:54

Cała galeria poważnych i niezwykle rokujących kandydatów prześciga się w ciągłym wytykaniu niestosowności prezydentowi, czym zachęca do przekraczania granic zwolenników szeroko pojętej opozycji.

Mamy więc oburzonych sędziów, którzy poziomem bluzgów ciskanych w głowę państwa jednoznacznie pokazują jak bardzo potrzebna jest reforma sądownictwa.

Mamy aktywistów i całe stada trolli, które zachęcone do szarży, cieszą się bezkarnością.

I tylko zdrowego rozsądku w tym chorym zacietrzewieniu coraz bardziej brak…

Prezydent Andrzej Duda wybrany został większością głosów. Wystarczy uszanować demokratyczny wybór i walczyć z godnością, jakiej chciałoby się wymagać od polityków aspirujących na ten urząd. W ich interesie powinien być merytoryczny spór z klasą i konkretem. Skoro tak nisko atakują, może więc nie o wygraną tutaj idzie ... mn

 #29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 13:39:42

To mówi o PO więcej, niż setki analiz ... Kidawa-Błońska zarzuca Kaczyńskiemu, że zależy mu na Polsce.

Wiele było wypowiedzi Kidawy-Błońskiej, które nie jednego wprawiły w zdziwienie. Jednak teraz, kandydatka KO na prezydenta błysnęła wyjątkowo;

Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie. Jemu zależy tylko na Polsce

— oświadczyła Małgorzata Kidawa-Błońska w wywiadzie dla TVN.

Wreszcie Kidawa-Błońska powiedziała prawdę i coś z sensem. Wniosek jest prosty, mniej promptera i dać mówić. Ale, już poważnie, potwierdzam, że J.Kaczyńskiemu najbardziej zależy na POLSCE. Zrobi wszystko, by Polakom żyło się lepiej i bezpiecznie, a pozycja PL na świecie była coraz bardziej znacząca. Jaka to piękna różnica wobec Marszałka Grodzkiego i reszty oPOzycji, która nawet doniesie na swój kraj dla swoich interesów politycznych,

 #30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 14:45:10

Pozycja Polski jest tak znaczącą że nikt się z nią nie liczy . Za chwilę będzie tu druga Korea północna.

#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 19:54:01

Pani Bronisława Małgorzata -Błońska – gotowy przepis na porażkę ...

Pomijając wcześniejsze gafy, na przestrzeni tygodnia Bronisława Małgorzata-Błońska potrafiła umieścić Komisję Wenecką w strukturach Unii Europejskiej, co jeszcze jakoś by przeszło bokiem.

Gorzej, że w tym samym tygodniu Bronisława mówi coś, co jest już klasycznym „Bronkiem”. Kto pamięta złote myśli Bronisława: „nie ma zgody na brak zgody”, czy opowiastki o polowaniu na bigos, ten od razu skojarzy ten „styl” z najnowszą wypowiedzią nadziei PO.

„Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie. Jemu zależy tylko na Polsce" – w sposób naturalny, od siebie, powiedziała pani Bronisława.

Za taką wypowiedź pion propagandowy PiS pewnie byłby gotów zapłacić grubą sumkę, a tymczasem dostał polityczny prezent.

Komplement Bronisławy Komorowskiej-Błońskiej dla Kaczyńskiego już żyje swoim życiem, co zawsze oznacza poważne kłopoty.

Nie ma nic gorszego dla polityka niż śmiech ludu, któremu śmieszność polityka wryła się w pamięć do tego stopnia, że z łatwością cytuje gafy polityka. Tak poległ Komorowski, tak skończył Petru i inni im podobni ...

Jak się połączy potencjał Bronisławy Komorowskiej-Błońskiej z nieumiejętnością zapamiętywania gotowych tekstów, co nadrabia naturalną skłonnością do opowiadania głupot, to mamy gotowy przepis na porażkę w formie kompromitacji. Tak też się stanie. mk

 #32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 19:58:37

A na kogo innego głosować ? Tylko Pani Małgorzata ma na tyle poparcia by zagrozić dudzie, prezydentowi bez honoru, wypełniającemu ślepo wszystkie chore pomysły pisu.#33 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:16:11

A na kogo innego głosować ? Tylko Pani Małgorzata ma na tyle poparcia by zagrozić dudzie, prezydentowi bez honoru, wypełniającemu ślepo wszystkie chore pomysły pisu.

Tak jak w kabarecie , "durna babo do garów".#34 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 19:24:02

Oni chcą być prezydentem? Bosak i Hołownia nie skończyli studiów.......

Okazuje się, że nie każdy z kandydatów na urząd prezydenta może pochwalić się wyższym wykształceniem.

W rozmowie z „Faktem” Bosak stwierdził, że polityka na tyle pochłonęła go w młodym wieku, że nie skończył ani architektury, ani filozofii, ani ekonomii, które studiował.

Znaczenie formalnego wykształcenia w ostatnim czasie straciło na wartości. I na rynku pracy, i w życiu społecznym, liczy się przede wszystkim doświadczenie

— przekonywał Bosak zapowiadając, że kiedyś wróci na studia, bo nie opuszcza go ambicja.

Z kolei Szymon Hołownia studiował psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Studia przerwał na V roku, jak mówił, ze względów zawodowych. W rozmowie z „Faktem” tłumaczył się nawałem pracy i brakiem czasu na naukę.

A co z pozostałymi kandydatami?

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jest doktorem nauk medycznych. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim UJ. Małgorzata Kidawa-Błońska jest absolwentką socjologii na UW. Z kolei Robert Biedroń skończył politologię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prezydent Andrzej Duda skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim - jest doktorem nauk prawnych.

wkt/”Fakt”

 #35 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 19:45:50

 

Oni chcą być prezydentem? Bosak i Hołownia nie skończyli studiów.......

Okazuje się, że nie każdy z kandydatów na urząd prezydenta może pochwalić się wyższym wykształceniem.

W rozmowie z „Faktem” Bosak stwierdził, że polityka na tyle pochłonęła go w młodym wieku, że nie skończył ani architektury, ani filozofii, ani ekonomii, które studiował.

Znaczenie formalnego wykształcenia w ostatnim czasie straciło na wartości. I na rynku pracy, i w życiu społecznym, liczy się przede wszystkim doświadczenie

— przekonywał Bosak zapowiadając, że kiedyś wróci na studia, bo nie opuszcza go ambicja.

Z kolei Szymon Hołownia studiował psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Studia przerwał na V roku, jak mówił, ze względów zawodowych. W rozmowie z „Faktem” tłumaczył się nawałem pracy i brakiem czasu na naukę.

A co z pozostałymi kandydatami?

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jest doktorem nauk medycznych. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim UJ. Małgorzata Kidawa-Błońska jest absolwentką socjologii na UW. Z kolei Robert Biedroń skończył politologię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prezydent Andrzej Duda skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim - jest doktorem nauk prawnych.

wkt/”Fakt”

 

W Polsce już tak jest, czym głupszy tym lepszy( patrz bolęsa)#36 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:10:36

I jak widac po przykładzie dudy - wyższe wykształcenie nie idzie w parze z mądrością i uczciwymi zachowaniami. Mimo że doktor, to pionek, pachołek PiSu#37 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:31:19

I jak widac po przykładzie dudy - wyższe wykształcenie nie idzie w parze z mądrością i uczciwymi zachowaniami. Mimo że doktor, to pionek, pachołek PiSu

Przynajmniej nie jest szatniarzem ani lokajem pijaków...........#38 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:35:59

Jak głosuję na najlepiej wykształconego, mówiącego sensownie bez kartki, znającego dobrze język angielski i tego , który dał się już poznać, ma szeroką wiedzę, nie szkodzi Polsce i nie muszę się za niego wstydzić czyli dr Andrzeja Dudę.

Nie wyobrażam sobie np. tej pustej Kidawy- Błońskiej z KO, popychadła Tuska, która <<Putina nazywa premierem Rosji, Komisje Wenecką przypisuje do organów UE, obwinia emigrujących do Anglii Polaków za Brexit czy zarzuca Kaczyńskiemu to , że ;"Jemu zależy tylko na Polsce">> Jak wobec tego chce reprezentować Polskę? Poza tymnbez promptera albo kartki nie potrafi sklecić dwóch sensownych zdań. Ona jest głupsza niż myślałem i byłaby jeszcze bardziej obciachowym prezydentem niż Komorowski.#39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 styczeń 2020 - 07:17:31

Nie wspomnę o Wałęsie..

#40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 styczeń 2020 - 18:52:48

Wybieranie dudy to jak strzelić sobie w kolano. Ten niby wykształcony a jakże tępy prezydencina podpisuje wszystko co mu kaczor podsunie. Zero zainteresowania losem polaków, zero zdrowego osądu. Pani Kidawa-Błońska to póki co jedyny kandydat który może odsunąć pachołka pisu od długopisu.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych