Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

WĄPIELSK - CENZURA !


3695 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 14:20:12

Ależ przewrotna i nieprzewidywalna jest ta nasza gmina. Jeszcze niedawno uwielbieniu i czołobitności na październikowej sesji nie było końca a ledwie miesiąc później nagły zwrot o 180 stopni. Nawet sztandarowy punkt sesji z odwołaniem spowalniającego radnego nie został pozytywnie przegłosowany. No wstyd na cały powiat za tych naszych radnych. A jakby tego było mało to jeszcze te głupie uwagi , że protokoły są ocenzurowane lub wręcz przekłamane i dlatego sesje mają być nagrywane. To trzeba naprawdę nie mieć ni krzty przyzwoitości by tak znakomitemu wójtowi takie uwagi robić. A on sam o swojej skromnej osobie nawet nie pomyśli. O dodatku za wysługę lat zapomniał. Wynagrodzenie sam sobie obniżył. Czasu poświęconego za bezcen nie liczy by plany na nowe kredyty i pożyczki przygotować oraz nowe autorskie oszczędności opracować.
Ale zobaczycie jeszcze będziecie tych niegodziwości po niewczasie żałować.
Już okoliczne gminy z zazdrością parzą na geniusz finansów w naszej gminie i chętnie tak wybitnego ekonomistę w swoim urzędzie by widzieli.
A wiadomo, że w szranki w kolejnych wyborach nie wszyscy wójtowie nawet z racji wieku staną.
Wakaty będzie trzeba jednak obsadzić. A i z Wrock nie wiele dalej i droga nie taka podła więc miejcie to ludzie na uwadze.
Zdradzę wam , że na wszelki wypadek już do upatrzonych urzędów przerzuca się najbardziej zaufane osoby aby rozeznanie zrobili i grunt odpowiednio przygotowali. I nie dajcie sobie wmówić, że same opuściły nasz urząd bo nie dogadywały się z szefem. To tylko taka przykrywka by zamaskować prawdziwy cel zleconej misji ( kryptonim operacyjny PLUSKWA ) w upatrzonych z góry urzędach. Bo co jak co ale nasz wójt to prawdziwy samiec ALFA i działa na kobiety jak nikt inny. Żadna nie jest w stanie mu odmówić i odegrać rolę Maty Hari. Nawet ta co za chwilę na emeryturę odejdzie choć przez krótką chwilę pierwszym gumowym uchem mu będzie.
Tak, że czym prędzej z kwiatami i przeprosinami się udajcie i do kolan mu padajcie ( no może bez Pana Sztelera bo już jego widoku mimo swego niesamowitego opanowania nasz wójt nie zdzierży). Bo możecie któregoś pięknego dnia obudzić się z ręką w nocniku i zobaczyć nazwisko naszego wybitnego wójta na liście wyborczej. Ale już nie w naszej gminie. I gdzie wtedy znajdziecie tak znakomitego ekonomistę. No gdzie? Jeszcze wiedzącego tyle o samorządzie: od brania kredytów (6 milionów to nie takie tam byle co) po ceremoniał podania kawy w urzędzie. Pomyślcie trochę. I nie liczcie, że Bzimkowski ze swego kowbojskiego kapelusza zaraz wam następnego za uszy jak ostatnio wyciągnie.
Dlatego przemyślcie to wszystko póki nie jest jeszcze za późno bo mając tylko takiego człowieka u władzy możemy być spokojni rozwój naszej zapóźnionej gminy.
Komórka do spraw promocji Gminy Wąpielsk#22 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 14:20:27

Ileż to energii i zapału nasz wójt nie szczędzi aby nam się wszystkim lepiej w tej gminie żyło. Ale czy to kto należycie doceni? Oczywiście , że nie. Wnioski o dofinansowania unijne poskładane i co? I nic. Taka to niewdzięczność. Skrwilno dostało a naszemu 3 punktów zabrakło. Jednak byliśmy w gronie odrzuconych najwyżej punktowanych. Bo jak to mówi stare przysłowie : „Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć”. Czyli poprzednikowi musiało się to dofinansowanie za każdym razem udać załatwić tak jak „I ślepej kurze trafi się kiedyś ziarno”. Zresztą to już gołym okiem widać , że coś z tym przyznawaniem funduszy jest nie tak: teraz sami kompetentni przygotowują te uwalane wnioski a wcześniej niekompetentnym dawano. Toż to żadnej konsekwencji czy logiki w tym nie ma. A i same środki unijne nie są wcale takie dobre jak co niektórzy myślą i czasami więcej szkody niż pożytku przyniosą. Zauważył już to nasz bystry wójt i w porę zmienił strategie rozwoju naszej gminy. Odkrył, iż lepiej można skorzystać biorąc kredyty i pożyczki. Jednak żeby naprawdę dużo na tym zarobić trzeba tych kredytów i dużo wziąć. Chyba jest to logiczne i powinno to być dla wszystkich zrozumiałe Jest to nowatorski kierunek w ekonomi: zarabianie poprzez zadłużanie (kto wie czy ktoś na przykładzie naszej gminy przewodu doktorskiego nie obroni). Jednak zwykli malutcy nie znający się tak wybitnie na ekonomi ponownie negują geniusz naszego wójta w przygotowanym projekcie budżetu. Ale co tu chcieć od zwykłych radnych jak nawet dyrektorzy szkół w naszej gminie wydawać by się mogło osoby wykształcone a za grosz na ekonomi się nie wyznają. Całe środki zmarnotrawili na kredę co to na tablicy potem ja starli a krzesła dla dzieci nie mają teraz z czego kupić. Dobrze, że maja jednak tak mądrego włodarza, który udzielił im w porę pouczenia aby napisali wniosek o dofinansowanie zakupu krzeseł. Jakże nieodzowna i pomocna jest jego cenna rada i dlatego mając takiego człowieka u władzy możemy być spokojni rozwój naszej zapóźnionej gminy.
Komórka do spraw promocji Gminy Wąpielsk#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 14:20:42


Świąteczna atmosfera w naszej gminie nastała i jak co roku wójt wigilię nam wyprawił. W tym roku starannie wybrał gości a nade wszystko skupił się na tych tak jak on samotnych i niedocenionych. Przy świątecznym stole w podniosłej atmosferze opłatkiem się połamano i wójtowi szczere życzenia składano.
Pani sekretarz wraz z kierowniczką GOPS szczerze życzyły by nie przejmował się tą podwójna przegraną w sądzie bo z pewnością w drugiej instancji karta się znów odmieni i jego będzie na wierzchu.
Zaufani radni życzyli by władzom powiatowym nosa utarł znowu i w gazecie ich niekompetencję wykazał..
Sołtys życzył aby wysłany donos przyniósł oczekiwany efekt i wreszcie pozbył się tego niewygodnego radnego.
Strażacy kolejnych tak drogich o przepraszam tak dobrych kolejnych aut z zarabiającym kredytem.
Nauczyciele życzyli dalszych sukcesów z reformami oświaty w naszej gminie. I by się nie przejmował nielicznymi głosami nie rozumiejących tych przemian bo po prostu nauczyciele już tak mają i nic się na to nie poradzi.
A samotni emeryci życzyli by mu rada budżet w całości poparła i udało się zaplanowane inwestycje zrobić. Zwłaszcza budowa sali balowej w OSP Wąpielsku. I oby już przyszłą wigilię można w niej zorganizować. Bo tu w Długiem wiadomo elektorat jakiś taki niestabilny wyborczo i takiego nietaktu jak przy ostatnich wyborach to się nie wybacza. Tym bardziej, że niedługo możemy mieć konkurencyjną salę w Płonnem i całe planowane profity z wynajmu mogą przejść nam bokiem jak się w porę nie pośpieszymy. A co jak co zabawa jest ludziom zawsze niezbędna. Nawet na takim TYTANIKU jak już wszystko padło orkiestra grała dalej pasażerom do samego końca. I u nas też tak być musi. Tak, miło i świątecznie wigilię przeżyliśmy a jeszcze dzięki zdjęciom będziemy ja długo wspominać. Więc miejmy nadzieję że i radni w tym świątecznym czasie to lepiej z rozumieją i poprą na komisjach obrany kurs na kredyt naszego kapitana. Bo tylko mając takiego człowieka u steru możemy być spokojni rozwój naszej zapóźnionej gminy.
Komórka do spraw promocji Gminy Wąpielsk#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 14:20:55

Wreszcie możemy odetchnąć pełną piersią i cieszyć się przyjętym bez mała jednogłośnie rewolucyjnym budżetem. Nasz dalekowzroczny wódz trafnie wskazał kierunek na kredyt ochoczo przyjęty przez naszych radnych. Wreszcie zrealizujemy te wspaniałe inwestycje nie wyciągając żebraczej ręki po te głupie osiemdziesiąt procent dofinansowania. Niech powiat widzi , że wójt ma swój honor i nie będzie się płaszczył po jałmużnę po która inni w pas się kłaniają. A i podobno sporo na tych kredytach zarobić jeszcze możemy to i brek sit Wąpielsk w powiecie pewnie zapoczątkuje.
Oczywiście zawsze znajdą się malkontenci , którzy stwierdzą , że są to zaprzepaszczone środki nie pozyskanego dofinansowania a wszystko to wina naszego wspaniałego wójta. Jednak kto się zna na rzeczy to wie, że od tego wójt ma ludzi tak jak kowal ma obcęgi. Wprawdzie jakieś tam narzędzia po poprzedniku zostały ale niestety znakomita większość po skalibrowaniu okazała się niekompatybilna do ręki nowego wójta i nieprzydatna do nowej lepszej pracy. Z tej to uwagi trzeba ją było na gwałt wymienić. Zawsze jednak jest to robione z kasą i najpierw wójt życzenia szczere złoży i dopiero wypowiedzenie wręczy. Który by tak wspaniałomyślnie się rozstał ze zbędnym szmelcem? Zaraz jednak polecono wójtowi sprawdzone narzędzia idealne do jego mocnej wodzowskiej ręki. Może nie koniecznie obcęgi to są a bardziej młotki. A młotek jest nie dlatego dobry, że liczy czy nie liczy do dwunastu ale dlatego , że jest młotkiem. Najważniejsze , że jest czym oporny materiał urabiać. Bo już wieszcz narodowy o Wąpielsku pisał : „Nasza zastała gmina zimna, twarda, sucha i plugawa”. Dlatego najważniejsze to teraz stłuc tą zbiurokratyzowaną skorupę zastałą po poprzedniku. A że to ani pionu ani poziomu żadnego nie trzyma to inna kwestia. Jednak : „Na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje” dlatego wójta nie można przecież winić że tak wszystko zapóźnione tu zastał .
Dlatego świętujmy ten wspaniały sukces naszego wodza i cieszmy się tymi niezbędnymi inwestycjami bo za chwilę już będziemy tańczyć walca na profesjonalnej sali balowej w OSP.
Więc niech duma nas rozpiera , że mamy takiego człowieka u steru i bądźmy spokojni o rozwój naszej zapóźnionej gminy.
Komórka do spraw promocji Gminy Wąpielsk#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 15:34:30

koszt doszkolenia skarbnik w/g wójta to coś około 3 tys zł , a koszt studiów sekretarz sponsorowanych przez urząd ?? tylko w drugim wydaniu pieniądze wydane słusznie w/g wójta bo sekretarz dobrze pisze donosy to na przewodniczącego rady a to na radnego , chociaż też zalecenia wiele jej zarzucają ale tu może być tylko premia może świąteczna ,noworoczna 

JEDNA DOSTAŁA PREMIĘ Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDOWCA A DRUGA Z TEJ SAMEJ OKAZJI ODWOŁANIE.

JEDNA MA SPONSOROWANE Z STUDIA DRUGIEJ NAWET NA ZWYKŁE SZKOLENIE NIE POSŁAŁ.

I NIE ŻADNE 3.000 ZŁ TO SZKOLENIE KOSZTUJE A 200-300 ZŁ I NAWET RAZ W CIĄGU PÓŁTOREJ ROKU GMINY NA TO NIE BYŁO STAĆ ?

TYLKO GÓRSKI TAK TRAFNIE KOMPETENCJE PRACOWNIKÓW POTRAFI OCENIĆ I Z GÓRY ZAŁOŻYĆ W KOGO NIE WARTO MU INWESTOWAĆ.

ALE TROCHĘ TO I JEJ WINA GDYBY RADNYM ZAWSZE PRAWDY NIE MÓWIŁA I KŁAMSTWA WÓJTA POPIERAŁA JAK PANI SEKRETARZ TO BY PEWNIE JESZCZE TROCHĘ POPRACOWAŁA.#26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 16:40:18

Można by pomyśleć , że w tym Wąpielsku prawie wójt opozycji nie ma. Jedno forum usunął z 300 tys wejść , dzisiaj drugie z 71 tys. i zadowolony z siebie. Panie wójcie to już strusie tą metodę stosują: schowają głowę w piasek i już nic nie widać. Niestety nieudolności, kumoterstwa, chamstwa i totalnej obłudy nie da się tym sposobem ukryć przed wyborcami. Ludzie widzą i oceniają pana. A , że takie oceny to efekt tylko pana pracy i żadna cenzura jej nie poprawi.

To trzeba mieć łeb na karku aby tak sprytnie sobie z zaplutą opozycją poradzić. Mało kto by pomyślał, że wystarczy kolejny raz wpisy skasować i w zasadzie po kłopocie. A teraz tylko jeszcze wszystkie nieudolności zwalić na skarbniczkę i kobietę sprytnie spuścić bo chyba jeszcze poprzednią władzą się jakoś skaziła. A już nowa nieskażona pod burkiem wójta czeka by za premię gminę nam zadłużyć.Ale trzeba mu oddać , że nikt tak dobrze jak on nie potrafi z ludźmi sobie radzić i za nosy wszystkich przeszło dwa lata wodzić.#27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 17:30:33

ŻENADA , wójt przed odwołaniem skarbnika stwierdza publicznie że ma osobę na to stanowisko a gdzie konkurs na skarbnika więc usunięty wpis że to ma być skarbnik wójta a nie jak mówi ustawa skarbnik gminy był prawdą , ten pan zapomniał się to nie folwark w wrockach

jest wyjście z sytuacji wójcie zatrudni pan drugiego skarbnika ,mamy 2 sekretarki 2 informatyków 2 operatorów koparki 2 radców to i 2 skarbników może być ,weżmiemy kredyt i utrzymamy to towarzystwo #28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 17:35:15

jest wyjście z sytuacji wójcie zatrudni pan drugiego skarbnika ,mamy 2 sekretarki 2 informatyków 2 operatorów koparki 2 radców to i 2 skarbników może być ,weżmiemy kredyt i utrzymamy to towarzystwo 

Powoli kredyt to na lampy wójt chce , najpierw 40 chciał wyłączyć teraz jeszcze 10 na kredyt , to gdzie ta oszczędność ,ale ile uroczystości odpalenia lamp ile zdjęć ile uroczystych obiadów#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 18:32:00

:D Wpisy dotyczące tak mądrego i rozsądnego wójta znikły , czyżby skromność wójta nie pozwalała mu na taką darmową promocje ,promocję dużo większą niż informator wydany przez samego siebie za gminną kasę ,ale osoby skromne nie potrzebują blasku fleszy i poklasku efekty ich ciężkiej pracy najlepiej obrazują ich nikłe dokonania Życzę wójtowi by się rozwijał , kwit mądrością swych czynów , dalej nie brakowało mu zapału do usuwania naszych wpisów ,bo tylko własną wytrwałością i poświęceniem osiągnie to o czym wszyscy marzymy nie będzie więcej wójtem Wąpielska :P

też będę pisała tylko dobrze chwaląc pana wójta , bo to człowiek szczodry dla kilku seniorek dał się poznać jako człowiek roztropny nawet starosta może mu na .......... skoczyć ,pozyskuje środki unijne tak że będzie musiał bank dla gminy zmienić bo kowalewo nie pomieści tej kasy , buduje drogi po kawałku ale w wszystkie strony gminy , dba o szkoły obcinając im kasę by nie rozpuszczać naszych dzieci ,zatrudni żonę radnego by ten z czystym sumieniem mógł go popierać , kupił nam koparkę kupi nam stary walec więc muzeum lada dzień uroczyście otworzy ,mamy już tez własne żródła wody mineralnej co prawda pod asfaltu jak twierdzą złośliwi ale nigdy tak dobrze w tej zacofanej gminie nie było a hasło wójta jesteśmy dla mieszkańców ,a nie oni dla nas { wywiad z 6 marca 2016 cry } nabiera wartości czym bliżej wyborów#30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 18:47:18

GAZETA CZAS DOBRYCH GOSPODARZY W GMINIE WĄPIELSK wydana przez górskiego w 2014 inwestycje opisane zrealizowane przez byłego wójta od 2010 - 2014 1  '' budowa przydomowych oczyszczalni 114 szt. 972412 zł ...... 2 remont i wyposażenie świetlicy w ruszkowie -258 268 zł...3 zakup tablic interaktywnych dla szkół 150 000 zł.......4 budowa placów zabaw  45 000 zł ......5 zbiór odpadów zawierających azbest 156 737 zł ......6 boisko orlik 1 124 105 zł .....7 budowa hali 8 090 105 zł   ....8 budowa miejsca wypoczynkowego W PÓŁWIESKU 42 388 ZŁ .... 9 izba tradycji i remont osp radziki 59 808 zł ....10 utwardzenie placu osp długie 52 092 zł ....11 budowa szlaku turystycznego i odwodnienie radziki 135 736 zł ....12 altanka dla turystów wąpielsk 10 762 zł  ...13. altanka w kiełpinach 15 999 zł..    '' dalej górski pisze że za kwotę 4,5 miliona to można pobudować 12 km dróg a ile ma kosztować 3 km na bielawki  Lepiej było tak nie wyszczególniać  to co zrobił KOWALSKI  bo jak to ma się do dnia dzisiejszego #31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 19:01:43

też będę pisała tylko dobrze chwaląc pana wójta , bo to człowiek szczodry dla kilku seniorek dał się poznać jako człowiek roztropny nawet starosta może mu na .......... skoczyć ,pozyskuje środki unijne tak że będzie musiał bank dla gminy zmienić bo kowalewo nie pomieści tej kasy , buduje drogi po kawałku ale w wszystkie strony gminy , dba o szkoły obcinając im kasę by nie rozpuszczać naszych dzieci ,zatrudni żonę radnego by ten z czystym sumieniem mógł go popierać , kupił nam koparkę kupi nam stary walec więc muzeum lada dzień uroczyście otworzy ,mamy już tez własne żródła wody mineralnej co prawda pod asfaltu jak twierdzą złośliwi ale nigdy tak dobrze w tej zacofanej gminie nie było a hasło wójta jesteśmy dla mieszkańców ,a nie oni dla nas { wywiad z 6 marca 2016 cry } nabiera wartości czym bliżej wyborów

Pewnie , że szczodry jak widzi w tym korzyść dla siebie to i pracę da i premię przyzna i studia zasponsoruje. A jak już miejsc nie da rady podwajać to i zbędnych wypie.przy by miejsce zrobić. Jak ktoś dobrze zagada to się wszystko da radę teraz zrobić. Nie tak jak za poprzednika: a to prawo nie pozwala a to nie wypada i co by mieszkańcy o tym powiedzieli. Teraz nie ma takich dylematów. Oczywiście są jakieś granice. Jak Bzimkowski od razu za załatwienie fotela zażądał połowy Wąpielskiego królestwa to trzeba było chłopu miejsce w szeregu pokazać. A żeby przyszedł i poprosił o posadę sprzątaczki dla żony to z pewnością by sprawę pozytywnie załatwił.#32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 19:57:42

GAZETA CZAS DOBRYCH GOSPODARZY W GMINIE WĄPIELSK wydana przez górskiego w 2014 inwestycje opisane zrealizowane przez byłego wójta od 2010 - 2014 1  '' budowa przydomowych oczyszczalni 114 szt. 972412 zł ...... 2 remont i wyposażenie świetlicy w ruszkowie -258 268 zł...3 zakup tablic interaktywnych dla szkół 150 000 zł.......4 budowa placów zabaw  45 000 zł ......5 zbiór odpadów zawierających azbest 156 737 zł ......6 boisko orlik 1 124 105 zł .....7 budowa hali 8 090 105 zł   ....8 budowa miejsca wypoczynkowego W PÓŁWIESKU 42 388 ZŁ .... 9 izba tradycji i remont osp radziki 59 808 zł ....10 utwardzenie placu osp długie 52 092 zł ....11 budowa szlaku turystycznego i odwodnienie radziki 135 736 zł ....12 altanka dla turystów wąpielsk 10 762 zł  ...13. altanka w kiełpinach 15 999 zł..    '' dalej górski pisze że za kwotę 4,5 miliona to można pobudować 12 km dróg a ile ma kosztować 3 km na bielawki  Lepiej było tak nie wyszczególniać  to co zrobił KOWALSKI  bo jak to ma się do dnia dzisiejszego 

Rzeczywiście koszt hali nasz wybitny ekonomista w wydanej gazetce przestrzelił o 2 miliony ale reszta chyba się zgadza. Czyli jednym słowem totalne zapóźnienie. I jeszcze jedna ciekawostka na wszystkie te inwestycje Kowalski pozyskał dofinansowanie. Najniższe na halę ale i tak było to ponad 2 miliony złotych gdzie Gminie Golub na budowaną w tym samym czasie i wcale nie tańszą halę w Gałczewie nawet 1 miliona nie potrafili poprawnie rozliczyć ( dostali 980 tys.) ale tak się często kończą głupie oszczędności - zaoszczędzę na inspektorze złotówkę a na rozliczeniu stracę pięć złotych. Ale to wszystko było nic przy wizjach roztaczanych przez Górskiego. A teraz słyszę , że środków nie ma tylko mają być kredyty. Albo coś się szybko zmieni albo pozostanie jedynie światła w tej gminie gasić.#33 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 21:03:59

jest wyjście z sytuacji wójcie zatrudni pan drugiego skarbnika ,mamy 2 sekretarki 2 informatyków 2 operatorów koparki 2 radców to i 2 skarbników może być ,weżmiemy kredyt i utrzymamy to towarzystwo 

On na kredycie potrafi zarobić a na podwojeniu zatrudnienia zaoszczędzić.

Naprawdę niewielu to potrafi a kto wie czy nie tylko on.

I pomyśleć , że aż taki zdolny nam w tej gminie trafił.#34 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 10:31:50

 '' Mamy jednak nowy budżet unijny i możemy dużo zrobić . Będziemy teraz gonić gminy ,które skorzystały już z możliwości rozwoju .Pełne wykorzystanie środków unijnych wymaga jednak bardzo dużego zaangażowania nowego wójta ''  fragment wywiadu górskiego 2014 grudzień  ''''gmina Wąpielsk rozwija się bardzo wolno pod względem inwestycji samorządowych .Bardzo słabo wypada wykorzystanie funduszy unijnych lub niewłaściwe wykorzystanie tych funduszy ''  dzisiejsza rzeczywistość przewidziana przez górskiego w tym samym wywiadzie ............

 #35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 10:44:45

Pewnie , że szczodry jak widzi w tym korzyść dla siebie to i pracę da i premię przyzna i studia zasponsoruje. A jak już miejsc nie da rady podwajać to i zbędnych wypie.przy by miejsce zrobić. Jak ktoś dobrze zagada to się wszystko da radę teraz zrobić. Nie tak jak za poprzednika: a to prawo nie pozwala a to nie wypada i co by mieszkańcy o tym powiedzieli. Teraz nie ma takich dylematów. Oczywiście są jakieś granice. Jak Bzimkowski od razu za załatwienie fotela zażądał połowy Wąpielskiego królestwa to trzeba było chłopu miejsce w szeregu pokazać. A żeby przyszedł i poprosił o posadę sprzątaczki dla żony to z pewnością by sprawę pozytywnie załatwił.

 Bzimkowski to wyszedł na tym jak ten rybak co to złota rybkę złapał. Przedobrzył chłop i figę dostał. Ale tak w zasadzie to co on chciał jeszcze ugrać ? Jest jeszcze do czegoś wójtowi potrzebny podrzędny sołtys ? Przegłosuje odwołanie skarbniczki albo zaciągnięcia kredytu ? Pewnie , że nie. Co innego radni. Część z nich z powodzeniem można łatwo kupić. I nie ma co się dziwić , że bliższa i dalsza rodzina co niektórych robotę u Górskiego dostała. To i pewnie jutro postarają się za to mu odwdzięczyć i skarbnika spuścić.

 #36 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 11:08:01

 '' Mamy jednak nowy budżet unijny i możemy dużo zrobić . Będziemy teraz gonić gminy ,które skorzystały już z możliwości rozwoju .Pełne wykorzystanie środków unijnych wymaga jednak bardzo dużego zaangażowania nowego wójta ''  fragment wywiadu górskiego 2014 grudzień  ''''gmina Wąpielsk rozwija się bardzo wolno pod względem inwestycji samorządowych .Bardzo słabo wypada wykorzystanie funduszy unijnych lub niewłaściwe wykorzystanie tych funduszy ''  dzisiejsza rzeczywistość przewidziana przez górskiego w tym samym wywiadzie ............

No ma chłop gadanego.

Przewidział wszystko jak prorok jaki.

Wróżbita Maciej normalnie przy nim wymięka.

 #37 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 11:39:05

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY  PORTAL  INFORMACYJNY  VADEMECUM SAMORZĄDOWCA  RANKING 2015  ,PROJEKTY UNIJNE I INNE CIEKAWA LEKTURA#38 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 14:46:11

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY  PORTAL  INFORMACYJNY  VADEMECUM SAMORZĄDOWCA  RANKING 2015  ,PROJEKTY UNIJNE I INNE CIEKAWA LEKTURA

Akurat w tych podanych zestawieniach wójt się nie popisał.

Ale gdyby tak zrobiono zestawienie rotacji pracowników  w urzędzie, tempa wzrostu zatrudnienia, ustawienia konkursu pod wybraną wcześniej osobę, ilości założonych spraw w sądzie, ilości stwierdzonych nieprawidłowości na kolejnych kontrolach, planowanego tempa zadłużania gminy, ilości odwoływanych  skarbników w jednej kadencji to by Górskiemu pewnie niewielu było w stanie dorównać.#39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 16:33:53

 '' Mamy jednak nowy budżet unijny i możemy dużo zrobić . Będziemy teraz gonić gminy ,które skorzystały już z możliwości rozwoju .Pełne wykorzystanie środków unijnych wymaga jednak bardzo dużego zaangażowania nowego wójta ''  fragment wywiadu górskiego 2014 grudzień  ''''gmina Wąpielsk rozwija się bardzo wolno pod względem inwestycji samorządowych .Bardzo słabo wypada wykorzystanie funduszy unijnych lub niewłaściwe wykorzystanie tych funduszy ''  dzisiejsza rzeczywistość przewidziana przez górskiego w tym samym wywiadzie ............

drodzy radni pamiętacie obietnice jaką wójt złożył wam jak rozwiązywał zas ,tą obietnice złożył też dyrektorom ,i innym obecnym osobą i co po 10 dniach zwolnił p. Magdę , jeśli chcecie być narzędziem w ręku tego człowieka to jutro zwolnijcie skarbnik i bądżcie tacy jak on ,a ja obiecuje że nazwiska tych radnych jako osób publicznych tu zamieszczę , a wszyscy jak długo mamy patrzeć jak ten pan niszczy naszą gminę , może czas się obudzić i czas na taczkę #40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 17:00:50

drodzy radni pamiętacie obietnice jaką wójt złożył wam jak rozwiązywał zas ,tą obietnice złożył też dyrektorom ,i innym obecnym osobą i co po 10 dniach zwolnił p. Magdę , jeśli chcecie być narzędziem w ręku tego człowieka to jutro zwolnijcie skarbnik i bądżcie tacy jak on ,a ja obiecuje że nazwiska tych radnych jako osób publicznych tu zamieszczę , a wszyscy jak długo mamy patrzeć jak ten pan niszczy naszą gminę , może czas się obudzić i czas na taczkę 

Łamanie złożonych obietnic i kłamanie to specjalność tego człowieka. Ale dlaczego na to wszyscy mu pozwalają ? Dlaczego tolerujemy aby traktował ludzi jak bydło na farmie we Wrockach ? Dlaczego jak mnie osobiście donos napisany przez wójta nie dotyczy to jestem cicho ? A może jeszcze na boku się z nim dogadam i swój interes załatwię ? Czy to z pewnością według was radni służy rozwojowi naszej gminy ? Czy ciągle uważacie , że to słynne hasło : "Umarł król. Niech żyje król." może usprawiedliwiać waszą bierność?

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych