Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

404 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~JANKA~

~JANKA~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 12:59:31

500+ dla seniora, którego świadczenie wynosi 1000 zł lub mniej (oczywiście brutto). Moje pytanko brzmi: jakim stażem pracy legitymują się ci wszyscy świadczeniobiorcy? i co mają powiedziec ludzie, którzy mają staż pracy wynoszący ponad 40 lat- kobieta ur.w lutym 1956-jej emerytura brutto 2163 zł i 500+ dla seniora nie dostanie. Przecież żołądki mamy takie same, tylko ja pracując wychowałam 3 dzieci, musiałam pogodzic pracę, dom, szkołę, jakim kosztem? A osoby z kwotą 1000 zł brutto chyba mają niższy staż albo nigdy nie pracowały i mają rentę socjalną, to im dac 500+ w nagrodę niech nadal siedzą na ławeczce w cieniu pod drzewkiem. Państwo o nich zadba w ten sposób kupując sobie głosy na następne wybory. BRAWOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(  

#2 ~Jola~

~Jola~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 18:56:11

500+ dla seniora, którego świadczenie wynosi 1000 zł lub mniej (oczywiście brutto). Moje pytanko brzmi: jakim stażem pracy legitymują się ci wszyscy świadczeniobiorcy? i co mają powiedziec ludzie, którzy mają staż pracy wynoszący ponad 40 lat- kobieta ur.w lutym 1956-jej emerytura brutto 2163 zł i 500+ dla seniora nie dostanie. Przecież żołądki mamy takie same, tylko ja pracując wychowałam 3 dzieci, musiałam pogodzic pracę, dom, szkołę, jakim kosztem? A osoby z kwotą 1000 zł brutto chyba mają niższy staż albo nigdy nie pracowały i mają rentę socjalną, to im dac 500+ w nagrodę niech nadal siedzą na ławeczce w cieniu pod drzewkiem. Państwo o nich zadba w ten sposób kupując sobie głosy na następne wybory. BRAWOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(  

Nie zgodę  się z Panią , moja mama jest rocznik 1948 , przepracowała 35 lat pracy , tez wychowała dzieci i też biegała do szkoły i wcale nie korzystała z żadnej renty socjalnej, ma swoją wypracowaną emeryturę 1400 zł brutto , tak właśnie tyle . Nie rozumiem Pani zawiści i braku zrozumienia, albo zapomniała Pani czasy gdzie dopłacano do najniższego minimalnego wynagrodzenia, Pani jak sądzę odeszła dopiero teraz na swoją  wypracowaną emeryturę i oczywiście na innych zasadach, ma Pani aktualnym wskaźnikiem przeliczoną swoją emeryturę, A żołądki czy macie takie same ?? Nie byłabym taka pewna, to zależy na jakiej jest ktoś diecie = bezglutenowej a może bez kazeinowej, a to są niestety drogie diety. Pozdrawiam

#3 ~tomek~

~tomek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 07:08:06

Postępując zgodnie tą metodą niedługo wszyscy będziemy mieć emerytury najniższe. To zniechęci do dłuższej pracy, na odpowiedzialnych, wyżej opłacanych stanowiskach. Wracamy do przysłowia "czy się stoi, czy się leży - dwa tysiące ie należy". Wraca komuna !

#4 ~Ika~

~Ika~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 21:55:03

Z tego wynika, że najwięcej zyskają ci, którzy najkrócej pracowali i najmniej zarabiali... Niedługo, ich emerytura dogoni moją, zrówna się z moją, bo dłużej pracowałam lub więcej zarabiałam.  To niesprawiedliwe. Wszyscy prawie narzekamy, że emerytury są za niskie...

#5 ~baska~

~baska~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 12:48:14

To jest niesprawiedliwe, że podwyżacie ciągle tylko tym, co mają niższe emerytury. Wychodzi na to, że nie opłacało się pracować 36 lat lub więcej.  Ci , co mają mniejsze świdczenia po otrzymaniu 500+ będą mieli więcej od tych co uczciwie pracowali, a to jest skandaliczne.   

#6 ~JAN~

~JAN~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 15:52:21

Nie jest prawdą,że ci co mają niskie świadczenia to same nieroby i obiboki.Są ludzie,którzy ciężko pracowali,a zarobki były małe bo taka była siatka płac,a co z rencistami,czy to ich wina,że podupadli na zdrowiu i dlatego mają żyć w niedostatku?a co powiecie na emerytury górnicze 300% normy współczynnik 1,6 1,9 i wszystko mnożone przez 2 z publicznych pieniędzy nawet za 20 lat pracy,bo doliczano im 5 lat urlopu górniczego.Praca ciężka ale bez przesady 4500 zł em.Albo taki wojak po 15 latach nawet 2000 em i to będzie wypłacane nawet przez 40 lat,ataki przeciętny emeryt mając 65 lat po kilku latach schodzi z tego świata.Nie wszyscy,którzy mają wysokie emerytury uczciwie ją wypracowali,wałów i przekrętów było od groma,były koryta i małe korytka.

#7 ~JAN~

~JAN~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 15:53:40

Nie jest prawdą,że ci co mają niskie świadczenia to same nieroby i obiboki.Są ludzie,którzy ciężko pracowali,a zarobki były małe bo taka była siatka płac,a co z rencistami,czy to ich wina,że podupadli na zdrowiu i dlatego mają żyć w niedostatku?a co powiecie na emerytury górnicze 300% normy współczynnik 1,6 1,9 i wszystko mnożone przez 2 z publicznych pieniędzy nawet za 20 lat pracy,bo doliczano im 5 lat urlopu górniczego.Praca ciężka ale bez przesady 4500 zł em.Albo taki wojak po 15 latach nawet 2000 em i to będzie wypłacane nawet przez 40 lat,ataki przeciętny emeryt mając 65 lat po kilku latach schodzi z tego świata.Nie wszyscy,którzy mają wysokie emerytury uczciwie ją wypracowali,wałów i przekrętów było od groma,były koryta i małe korytka.

#8 ~EMERYTKA~

~EMERYTKA~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 18:27:28

Nie może być tak, że bez względu na ilość przepracowanych lat oraz wysokość obciążeń na ZUS ciągle ci co najkrócej pracowali, najniższe składki były za nich odprowadzane ciągle dostają najwięcej. Przecież niedługo ci co się obijali lub wyjeżdżali za granicę i tam pracowali na czarno, będą mieli tyle emerytury co ciężko i długo  pracujący w Polsce. DLACZEGO NA DZIECI MOŻNA BYŁO DAĆ 500+ BEZ WZGLĘDU NA WYSOKOŚĆ DOCHODU OSIĄGANEGO PRZEZ RODZICÓW. A dla emerytów nie ma , albo się różnicuje, i znowu zyskują największe obiboki i cwaniaczki. PRZECIEŻ TAK ZWALCZACIE TZW.

#9 ~Krystyna~

~Krystyna~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:30:17

Nie warto było dłużej pracować i odprowadzać wysokie składki na ZUS bo dziś wychodzi na to że jesteśmy frajerami.

#10 mati88

mati88

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 15:02:41

nie wiem czy już to wprowadzili ale najniższa emerytura nie może być niższa niż 1000 złoty więc jak ktoś nie przepracował nawet jednego dnia to dostanie 1000 złoty

#11 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 08:49:00

Panie Janie jeżeli chce się Pan wypowiadać w sprawie emerytur wojskowych to proszę się zagłębić bardziej w temat a nie pisać bajek. Jaki wojskowy ma 2 tys po 15 latach? A ponadto jeżeli już idzie na wcześniejszą emeryturę to jeśli chce dorobić sobie pracując ma same ograniczenia w zarobkach i nadwyżki oddaje do biura emerytalnego ponadto będąc na emeryturze płaci wszystkie składniki nawet emerytalne z których i tak później nie skorzysta. To o czym Pan mówi

#12 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 08:50:16

Panie Janie jeżeli chce się Pan wypowiadać w sprawie emerytur wojskowych to proszę się zagłębić bardziej w temat a nie pisać bajek. Jaki wojskowy ma 2 tys po 15 latach? A ponadto jeżeli już idzie na wcześniejszą emeryturę to jeśli chce dorobić sobie pracując ma same ograniczenia w zarobkach i nadwyżki oddaje do biura emerytalnego ponadto będąc na emeryturze płaci wszystkie składniki nawet emerytalne z których i tak później nie skorzysta. To o czym Pan mówi

#13 ~Maciek~

~Maciek~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 10:44:26

....A ja się pytam pani Rafalska co z zasiłkami z MOPS wszystkim dajećie a co z osobami źyjącymi na skraju ubóstwa...
Obecna kwota zasiłku stałego to ok 604 zł to kpina..
Jak można normalnie funcjonować za tak niski dochód niech Panstwa weźmą pod uwage rownież te osoby, jeźeli podwyźka ma być dla wszystkich to niech bedzie dla wszystkich

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 15:33:34

Panie Jacku a co Pan na to: wiek 42 lata , emerytura wojskowa 4500 zł.brutto!..

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 15:34:57

Panie Jacku a co Pan na to: wiek 42 lata , emerytura wojskowa 4500 zł.brutto!..

Nie wspomnę o przywilejach..............

#16 ~eka~

~eka~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 16:07:28

....A ja się pytam pani Rafalska co z zasiłkami z MOPS wszystkim dajećie a co z osobami źyjącymi na skraju ubóstwa...
Obecna kwota zasiłku stałego to ok 604 zł to kpina..
Jak można normalnie funcjonować za tak niski dochód niech Panstwa weźmą pod uwage rownież te osoby, jeźeli podwyźka ma być dla wszystkich to niech bedzie dla wszystkich

Panie Maćku masz błędne informacje ,kryterium dochodowe w rodzinie jest 514,00zł na osobę jeśli umiesz liczyć to szału nie ma .Dostaniesz 20,00PL i się ciesz ! durny polaku !

#17 ~Jerzy~

~Jerzy~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 16:31:13

A co z waloryzacją zasiłku pielęgnacyjnego dla niepełnosprawnych??? Od ponad 15 lat NIEZMIENNIE 153 zł (!!!)

#18 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 21:47:25

SKANDAL!!! Osoby, które pracowały kilka lat będą otrzymywać  emerytury takie jak ja po 30 latach pracy w szkolnictwie. Co za 500 plus dla nierobów? WIELKA...... NIEUCZCIWOŚĆ. Fakty te  nie można akceptować. Może Pani Minister zastanowi się nad tym chaosem, który wprowadza/wprowadziła.

#19 ~Ahmed~

~Ahmed~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 10:24:13

Super. Poduście się sami polaki. Wtedy my, ruskie czy Niemcy bedziemy mieli robotę z głowy...

#20 ~ANNA~

~ANNA~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 12:07:38

to jest skandalem,ze dla tych co maja malo lat pracy i male emerytury to daje sie wysokie podwyzki,Malo tego jeszcze jednorazowe pieniadze,bo maja male emerytury.Co mnie to obchodzi,ze im sie nie chcialo pracowac.TO JEST NIESPRAWIEDLIWE.Niedlugo to bedzie tak ,ze nas dogonia.Gdzie tu jest logika,jesli ktos przepracowal 40lat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych