Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

W trosce o obywatela

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 dre Silva

dre Silva

Bywalec

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 20:41:04

Jak się nie zarazić - film

https://www.medonet....iasg_medonet

#2 Koperkowy Róż:)

Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 02 kwiecień 2020 - 05:12:20

Jak się nie zarazić - film

https://www.medonet....iasg_medonet

No właśnie, a czy to nie jest tak że jakby wszyscy nosili maseczki to mniej rozpowszechniania się tego wirusa by było? 

#3 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 02 kwiecień 2020 - 07:04:58

A teraz tak się zastanawiam co z nakrętkami od butelek po wodzie czy innych napojach co się oddawało na dzieci chore, zawsze oddawałam do apteki, teraz znowu bym musiała oddać bo mam dużą reklamówkę ale chyba nie będą już przyjmować.

#4 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 13:20:29

- Stawiane są linie produkcyjne m.in. maseczek medycznych. W czerwcu te moce produkcyjne powinny być na poziomie 100 mln miesięcznie - powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM. Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że liczba zachorowań będzie rosła.

Ja nie rozumiem w czerwcu dopiero? Mamy kwiecień, a gdzie czerwiec.A co do tej pory robili? 

https://wiadomosci.w...96257465698433a

Użytkownik Koperkowy Róż:) edytował ten post 04 kwiecień 2020 - 13:21:03

#5 dre Silva

dre Silva

Bywalec

• PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 13:24:38

- Stawiane są linie produkcyjne m.in. maseczek medycznych. W czerwcu te moce produkcyjne powinny być na poziomie 100 mln miesięcznie - powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM. Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że liczba zachorowań będzie rosła.

Ja nie rozumiem w czerwcu dopiero? Mamy kwiecień, a gdzie czerwiec.A co do tej pory robili? 

https://wiadomosci.w...96257465698433a

Musisz mieć  do tego pewien dystans i to co bredzą  dzielić co najmniej na pół.

;)

#6 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 13:27:41

Musisz mieć  do tego pewien dystans i to co bredzą  dzielić co najmniej na pół.

;)

Dzięki za przypomnienie bo chyba znowu za dużo informacji na raz staram się ogarnąć :)

#7 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 16:44:27

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w Polsce będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. – To fundamentalna zmiana – zapowiada Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. – Znacznie poszerzamy możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w naszym kraju – wyjaśnia szef NFZ.

No nikt tutaj łaski nie robi to jest obowiązek, w końcu UE na co przeznaczyła pieniądze? Na walkę z koronawirusem. To jeszcze trzeba było o to walczyć, żeby te testy były dostępne dla personelu medycznego i pacjentów. 

#8 dre Silva

dre Silva

Bywalec

• PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 04 kwiecień 2020 - 16:51:02

Ty dalej swoje ? Nie można im wierzyć w pełni. Nie takie rzeczy obiecali, nie o takich   przywilejach  bajdurzyli, a co z tego wyszło ? Kasa pusta, mendy rozdali pokradli, srebrne wieże chcieli stawiać wycieczki odrzutowcem, miesiecznice, wyjazdy na Wawel, darowizny dla  zdziercy geotermalnego łotra z Torunia.

#9 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 05 kwiecień 2020 - 08:48:53

Uważam, że powinniśmy już powoli iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy. Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens - stwierdził minister Szumowski. - Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń - dodał minister w TVN 24.

Komentowac nie trzeba- powiedział tylko to co każdy rozsądny i zdrowo- myślący wie od dawna i używa maseczek.

#10 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 10:55:48

Koronawirus w Polsce. 2,6 mln maseczek ochronnych od WOŚP. Ruszyła ich wysyłka

Trafią do szpitali, domów pomocy społecznej i innych placówek w całej Polsce. Fundacja WOŚP realizuje wielką wysyłkę środków ochrony osobistej. Wśród nich znajdują się maseczki chirurgiczne, których łącznie Orkiestra przekaże aż 2,6 mln.

Dziś w magazynie na terenie Segro Business Park Warsaw ekipa  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzi wysyłkę środków ochrony osobistej, m.in. przyłbic, płynów dezynfekujących i mydła. Trafią one do stacji pogotowia ratunkowego, DPS-ów, oddziałów ginekologiczno-położniczych, a także szpitali walczących z koronawirusem.

https://warszawa.one...utm_medium=refe

#11 dre Silva

dre Silva

Bywalec

• PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 11:49:16

Teraz wyszedł  Morawiecki wraz z człowiekiem o nazwisku Adamczyk  i kadzi biednemu narodowi o rzekomej pomocy państwa dla przedsiębiorców.

Gdy na to patrzę, przekleństwa  cisną mi sie na usta.

Mam dosyć tego bajania  o rzekomej tarczy antykryzysowej.

#12 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 15:18:23

W mieszkaniu i tak pewnie przeklinałeś, ja czasami robię to samo mimo iż sporadycznie klnę :D

#13 Nadzieja

Nadzieja

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 19:25:38

W mieszkaniu i tak pewnie przeklinałeś, ja czasami robię to samo mimo iż sporadycznie klnę :D

A ja myślałam, że klniesz jak szewc. No proszę jak można się pomylić.  :D

#14 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 19:49:06

A ja myślałam, że klniesz jak szewc. No proszę jak można się pomylić.  :D

Oczywiście że zdarzało mi się klnąć i to nie raz, najbardziej jak się zdenerwowałam, ale teraz znacznie częściej mi się to zdarza, a to wszystko przez to co się dzieje, z bezsilności do rządzących? Chyba tak :)

#15 Nadzieja

Nadzieja

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 19:53:55

Oczywiście że zdarzało mi się klnąć i to nie raz, najbardziej jak się zdenerwowałam, ale teraz znacznie częściej mi się to zdarza, a to wszystko przez to co się dzieje, z bezsilności do rządzących? Chyba tak :)

Na rządzących brak słów. 

Jak myślisz kiedy wszystko wróci do normy? 

Pozdrawiam.  :)

#16 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 19:54:14

- Od czwartku wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Maseczka nie chroni nas przed zakażeniem, chroni innych przed nami. Na tym etapie epidemii rośnie ryzyko, że możemy być nosicielami - mówi minister zdrowia, będąc gościem TVP Info. - To może być chustka, szalik czy materiałowa maseczka. Maseczki chirurgiczne są bardziej potrzebne w szpitalach. Maseczki wielorazowe powinniśmy prać regularnie w wysokiej temperaturze, aby zachować ich sterylność - dodaje.

No trochę wydaje mi się że przesadzają z tymi szalikami, chustkami czy materiałowymi maseczkami.

Czy państwo nie jest od tego żeby zapewnić maseczek chirurgicznych w szpitalach? 

i np, teraz znowu zacznie się z wiernymi w kościołach i co? mają iść tam z maseczkami materiałowymi ? Gdzie ledwie się kichnie to i tak to poleci przez tą maskę na inną osobę.

- Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący "kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania – mówi rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Znowu będzie pełno zarażeń.

#17 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 19:55:59

Na rządzących brak słów. 

Jak myślisz kiedy wszystko wróci do normy? 

Pozdrawiam.  :)

Ja myślę że wirus z nami pozostanie już na zawsze, a jeżeli nie na zawsze to na długo, będzie jak grypa, trzeba czekać na szczepionkę.

Na jesień podobno znowu ma wrócić.

Użytkownik Koperkowy Róż:) edytował ten post 15 kwiecień 2020 - 19:59:21

#18 Nadzieja

Nadzieja

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 20:02:31

Ja myślę że wirus z nami pozostanie już na zawsze będzie jak grypa, trzeba czekać na szczepionkę.

Na jesień podobno znowu ma wrócić.

Ile ludzi, tyle opinii. Jedni mówią, że już w czerwcu będzie dobrze, inni że minimów za dwa lata. Czas pokaże.  

Dbaj o siebie. 

#19 Koperkowy Róż:)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 20:06:01

Ile ludzi, tyle opinii. Jedni mówią, że już w czerwcu będzie dobrze, inni że minimów za dwa lata. Czas pokaże.  

Dbaj o siebie. 

Pewnie, że każdy ma swoje zdanie na ten temat, Ateistka mi pisała że do 10 maja wirus zniknie, wywieje go :)

Zdrowia życzę.

#20 Nadzieja

Nadzieja

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 20:16:26

Pewnie, że każdy ma swoje zdanie na ten temat, Ateistka mi pisała że do 10 maja wirus zniknie, wywieje go :)

Zdrowia życzę.

A co z maturami i egzaminami ósmoklasistów? Na dzień dzisiejszy przewidywane są na drugą połowę czerwca! 

Pytam Cię bo czasem piszesz bardzo mądrze!  :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych