Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

W jakich godzinach słychać armaty (ćwiczenia wojskowe)?

wojsko hałas

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 10:03:08

Witam

Czy ktoś orientuje się zwykle w jakich godzinach ćwiczy wojsko w Toruniu? I kiedy możemy się spodziewać końca?

Mam pod opieką osobę z fobią dźwiękową, osoba jest starsza i coraz gorzej znosi te huki armatnie. U nas bardzo dobrze je słuchać. Od kilku dni codziennie. Z tąd moje pytanie.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 15:09:24

Fobia dźwiękowa ? Co to za bzdura ? Widzisz jak to brzmi ? Fobia dźwiękowa .
Niedługo wymyślą ludzie fobie kanapkowa (strach przed kanapka ) lub fobie fotelowe (strach przed siedzeniem) to zwyczajne fanaberie.
Podobnie jak ADHD które niby jest a twórca jej teorii na łożu śmierci wyznał że wymyślił to schorzenie aby zarobić na sprzedaży określonego leku przypisywanego przez lekarzy . Tyle w temacie .
A jeszcze jedno - te wystrzaly wojskowe są ledwo słyszalne więc nawet z "fobia" da się to przeżyć :)

#3 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 09:40:35

Fobia dźwiękowa ? Co to za bzdura ? Widzisz jak to brzmi ? Fobia dźwiękowa .
Niedługo wymyślą ludzie fobie kanapkowa (strach przed kanapka ) lub fobie fotelowe (strach przed siedzeniem) to zwyczajne fanaberie.
Podobnie jak ADHD które niby jest a twórca jej teorii na łożu śmierci wyznał że wymyślił to schorzenie aby zarobić na sprzedaży określonego leku przypisywanego przez lekarzy . Tyle w temacie .
A jeszcze jedno - te wystrzaly wojskowe są ledwo słyszalne więc nawet z "fobia" da się to przeżyć :)

Nie wiem czy fobia dźwiękowa u ludzi istnieje (na pewno u zwierząt tak) ale chciałam to jakoś nazwać, osoby starsze mają różne lęki. Jeśli nie miałeś/łaś styczności z opieką osoby w wieku 90 lat proszę nie wypowiadaj się, nie spłycaj tego tematu przez swój brak jakiejkolwiek empatii.

ADHD jest chorobą psychiczną, uznawaną oficjalnie za nią i nie ma z tym co dyskutować. Zajrzyj proszę chociażby na wikipedie, ale nie polską tylko angielską. Polska posiada o wiele mniej informacji, a artykuły są już często nie aktualne. Raczej nie będziesz miał/miała problemu z tłumaczeniem, tylko trzeba sobie zadać trochę wysiłku.

I znowu, Nie, nie da się tak łatwo z nimi przeżyć jeśli ktoś ma wielki strach przed takim dźwiękiem, leki pomagają oczywiście ale w tak podeszłym wieku bierze się i tak już wiele leków, więc najlepiej unikać kolejnych typów. Wystrzały są mocno słyszalne, chyba, że się mieszka w Złotorii albo Lubiczu. Na pewno słyczać je bardzo dobrze na Rubinkowie. To, że ty nie masz z tym problemu nie znaczy, że wszyscy inni będą reagować w taki sam sposób.

Tyle w temacie.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 10:12:40

Nie wiem czy fobia dźwiękowa u ludzi istnieje (na pewno u zwierząt tak) ale chciałam to jakoś nazwać, osoby starsze mają różne lęki. Jeśli nie miałeś/łaś styczności z opieką osoby w wieku 90 lat proszę nie wypowiadaj się, nie spłycaj tego tematu przez swój brak jakiejkolwiek empatii.
ADHD jest chorobą psychiczną, uznawaną oficjalnie za nią i nie ma z tym co dyskutować. Zajrzyj proszę chociażby na wikipedie, ale nie polską tylko angielską. Polska posiada o wiele mniej informacji, a artykuły są już często nie aktualne. Raczej nie będziesz miał/miała problemu z tłumaczeniem, tylko trzeba sobie zadać trochę wysiłku. </p>
I znowu, Nie, nie da się tak łatwo z nimi przeżyć jeśli ktoś ma wielki strach przed takim dźwiękiem, leki pomagają oczywiście ale w tak podeszłym wieku bierze się i tak już wiele leków, więc najlepiej unikać kolejnych typów. Wystrzały są mocno słyszalne, chyba, że się mieszka w Złotorii albo Lubiczu. Na pewno słyczać je bardzo dobrze na Rubinkowie. To, że ty nie masz z tym problemu nie znaczy, że wszyscy inni będą reagować w taki sam sposób.</p> </p>
Tyle w temacie.</p>

ADHD nie istnieje , Wikipedia nie jest kopalnia jednej jedynej poprawnej wlasciwej wiedzy . Czy na wikipedii opiera się prace doktorskie? Czy są inne fachowe źródła zagadnień ?
Poszukaj dokładniej poczytaj o czlowieku który stworzył a nie odkrył to pseudo schorzenie.
O reszcie sie nie wypowiadam , jakieś fobie na huki też wkładam między bajki . Niedługo ludzie będą bać się swojego cienia i będzie cieniofobia .

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 10:17:03

Zanim zaczniesz swój pisać swój żenujący wywód poczytaj o panu Leonie Eisenbergu który był twórcą teorii ADHD otóż ten pan przyznał na łożu śmierci że wymyślił te chorobę jak pisałem wcześniej. Owszem teraz lekarze ktorzy już niby to leczą nie mają nic innego do roboty żeby nie wyjść na idiotów lecząc nieistniejące schorzenie aby ukrywać ten fakt bądź się z nim nie zgadzać. I tyle w temacie madralo.

#6 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 13:04:40

Zanim zaczniesz swój pisać swój żenujący wywód poczytaj o panu Leonie Eisenbergu który był twórcą teorii ADHD otóż ten pan przyznał na łożu śmierci że wymyślił te chorobę jak pisałem wcześniej. Owszem teraz lekarze ktorzy już niby to leczą nie mają nic innego do roboty żeby nie wyjść na idiotów lecząc nieistniejące schorzenie aby ukrywać ten fakt bądź się z nim nie zgadzać. I tyle w temacie madralo.

"ADHD is a prime example of a fabricated disease," said Eisenberg. "The genetic predisposition to ADHD is completely overrated."
Instead, child psychiatrists should investigate much more thoroughly the psychosocial reasons that can lead to behavioral problems, said Eisenberg. Are there fights with the parents, do mothers and fathers live together, are there family problems? Such questions are important, but they take a long time, said Eisenberg, adding with a sigh: "A pill commits itself very quickly."

Po części masz rację i tu chylę czoła, ale Pan Eisenberg wcale nie stwierdził, że nie uznaje tej choroby jako prawdziwej. Zwrócił tylko uwagę na problem z przepisywaniem leków wtedy kiedy tego nie trzeba i że jest to najłatwiejsza i najpopularniejsza metoda leczenia zaburzeń. Podważa też genetyczne predyspozycje do tej choroby, co nie znaczy, że neguje jej istnienie. Powiedział, że są one przereklamowane, a nie że nie istnieją. Poza tym Pan umarł w latach 60, od tamtego czasu powstała kopalnia innych badań na ten temat.

Wcale nie chce żebyś zmienił/ła swoje zdanie. Ja to inaczej widzę, ty możesz zostać przy swoim. Ale jedno zdanie z artykułu nie czyni czegoś prawdą.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 13:22:59

"ADHD is a prime example of a fabricated disease," said Eisenberg. "The genetic predisposition to ADHD is completely overrated."
Instead, child psychiatrists should investigate much more thoroughly the psychosocial reasons that can lead to behavioral problems, said Eisenberg. Are there fights with the parents, do mothers and fathers live together, are there family problems? Such questions are important, but they take a long time, said Eisenberg, adding with a sigh: "A pill commits itself very quickly."
Po części masz rację i tu chylę czoła, ale Pan Eisenberg wcale nie stwierdził, że nie uznaje tej choroby jako prawdziwej. Zwrócił tylko uwagę na problem z przepisywaniem leków wtedy kiedy tego nie trzeba i że jest to najłatwiejsza i najpopularniejsza metoda leczenia zaburzeń. Podważa też genetyczne predyspozycje do tej choroby, co nie znaczy, że neguje jej istnienie. Powiedział, że są one przereklamowane, a nie że nie istnieją. Poza tym Pan umarł w latach 60, od tamtego czasu powstała kopalnia innych badań na ten temat.
Wcale nie chce żebyś zmienił/ła swoje zdanie. Ja to inaczej widzę, ty możesz zostać przy swoim. Ale jedno zdanie z artykułu nie czyni czegoś prawdą.

Dokładnie tak widzisz to inaczej. Każdy ma prawo do swojej interpretacji tego problemu. Ja jednak zdania nie zmienię bo ma ono sens najbliższy prawdy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wojsko, hałas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych