Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

136 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~malkontent~

~malkontent~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 18:45:17

i cwaniakujesz i policją straszysz.. śmieszny jesteś ... ale warzywa i mąkę to się chce... wyjdź i nie wracaj

Nie straszę,tylko piszę co będę robił.A warzyw i mąki nie muszę kupować od polskich rolników !

#62 ~Miastowy chłop~

~Miastowy chłop~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 20:35:24

A ja bym chciał żeby dziś było 13 grudnia 1981 r, żeby ich Milicja, SB, ORMO z pomocą LWP pogoniło nawet przy użyciu broni.

#63 ~Miastowy chłop~

~Miastowy chłop~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 20:41:38

i dobrze

Mam nadzieję że mandaty będą z górnej półki taryfikatora!!! Na biednych nie trafiło

#64 ~Pablito~

~Pablito~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 20:58:56

Cierpią bo postoją w korku? 

Tak kretynie. Wracam z trasy do domu, do rodziny, po całym tygodniu, zostaje mi ok 50 km czyli niecała godzina jazdy, no i na tacho zbliża się pauza i co? GÓWNO! Przez tych nierobów stoję w korku i marnuję czas, którego mam bardzo mało i mógłbym go wykorzystać na bycie ze swoimi dziećmi i żoną. I co te bambry chcą pokazać i wywalczyć? Na razie ten strajk doprowadził do tego, że są postrzegani przez społeczeństwo jako pasożyty, przyjechali nowymi, drogimi ciągnikami - taką biedę klepią, a stać ich na takie marnotrawienie paliwa?  Nie mają co robić w polu chyba skoro mają czas na blokowanie miasta.

#65 ~sfs\f~

~sfs\f~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 21:06:29

a rolnicy wytrzeźwieli po nocnej libacji na plantach? myślałem, że wodstock przeniesli do Grudziadza...

widać ze nie byłeś, bo pierdzielisz trzy po trzy. Ja tam byłam. Same oszczerstwa, aż nie chce się czytać

#66 ~Czytelniczka~

~Czytelniczka~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 21:10:01

Poziom tej dyskusji jest kiepski w porównaniu z tym na forum ciągnącym się od wczoraj...

To poczytajcie , a może zmienicie zdanie.

To samo forum, ta sama tematyka, ale poziom lepszy...

http://forum.pomorsk...-6#entry1457096

#67 szarooki

szarooki

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 21:17:41

1367955802_yl0qmw_600.jpg

Normalnie 10/10 :D

#68 ~AA~

~AA~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 22:09:35

Wystarczy tylko zablokować jednocześnie 5 punktów, skrzyżowanie Chełmińska/Gdyńska, wiadukt na Hallera, rondo na Kwidzyńskiej, wylotówke w Mniszku na Stolno, i za  Lotniskiem na Warszawe, i jest paraliż jak amen w pacierzu.

#69 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 22:17:17

Wystarczy tylko zablokować jednocześnie 5 punktów, skrzyżowanie Chełmińska/Gdyńska, wiadukt na Hallera, rondo na Kwidzyńskiej, wylotówke w Mniszku na Stolno, i za  Lotniskiem na Warszawe, i jest paraliż jak amen w pacierzu.

,,, no i co ?

po co to .

chyba nie ma rewolucji , ani wojny światowej.

.jest POLSKA demokratyczna ? i wolna.

.. ale czy wolna od układów ,układzików - to już inna  BAJKA.

POzdrawiam.

#70 ~zdruzgotana~

~zdruzgotana~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 22:19:22

Ja wychowałam się na wsi, pracuję w mieście i zamiast urlopu przyjeżdżam pomagać rodzicom, bo niestety cały rok jest co robić, (naprawa sprzętu, modernizacja, do śniegu prace w polu, uprawy, zbiór kamieni, nawożenie, opryski itp itd, a przy zwierzętach CO DZIENNIE od świtu do nocy - krowy, dojenie, karmienie, a już jak się maciory proszą, nocki nie twoje) a w żniwa to nawet czasem człowiek (przepraszam, ze tak powiem ale to prawda) ale wysrać się spokojnie nie może.

Który rolnik nie cierpi na choroby płuc od pyłów, który nie ma chorób kręgosłupa od pracy.

Każdy wygląda jak żulek, jakby chlał non stop. Są i tacy jak i u mieściuchów faktycznie popijający, ale większość jest zaje....na robotą.

Mój ojciec, który nas wszystkich w domu wykształcił (i dziękuję mu za to, chociaż było cholernie ciężko, gdy kasy nie było, gdy w klasie się śmiali , że biedna jestem i wiochmenka, nie na topie, nie mam odjazdowych ciuchów i mejkapów, bo nie szło związać końca z końcem - ale wychował mnie i wykształcił) wygląda jak żulek, a 

nie pije alkoholu i nie pali fajek. Pracuje na roli, i to daje wam prawo go obrażać?? jaki prawem?? Człowieku zastanów się. Żadna praca nie hańbi, jeśli jest uczciwa.

Nawet śmieciarz wymaga by o nim z szacunkeim mówic, nawet jak to piszecie "zwykły człowiek" (czyt: lepszy od wieśniaka ) jakim jest pani sprzątająca klozety!!! czy  wywożący zawartość szamb w miastach. Oni pracują z ludzkim gnojem, ale są wg tego co piszecie lepsi?? Dlaczego?? bo mają stałą pensję?? 

Kto WAM daje prawo obrażać drugiego człowieka!!!

Mój ojciec, burak jak obrzydliwie się tu niektórzy wyrażają... Jestem mu wdzięczna za to kim jestem, jaka jestem, i pewnie mam o wiele wyższe wykształcenie niż niejedna osoba to pisząca czy czytająca (chociaż przez wzburzenie to wygląda zapewne inaczej), i nie pozwolę sobie źle mówić o rolnikach czy wsi. Jestem dumna z tego, że pochodzę ze wsi, i szanuję każdego rolnika, bo wiem czym to pachnie.

I tak jak powiedział mój ojciec, że mam się wykształcić i mieć lżejsze życie w mieście niż to ciężkie na wsi, bo jest takie, dlatego teraz jestem jak WY mieszkańcy miast mieszczuchem, panią doktor, wielką panią z miasta, ale uważam, że jestem lepsza, tak !!! jestem lepsza od tych co poniżają ludzi uczciwie pracujących , ciężko pracujących i walczących o swoje!!!

Nikt , na Boga, nikt nie ma prawa tak obrażać innych i szydzić, jak nie zna sytuacji!!!

A władze osiągnęły efekt. Włąśnie ten jad na forach, nienawiść miasta do wsi i odwrotnie. O to przecież chodziło.

I ta cisza w mediach. Identycznie jak na początku ACTA!!!

Ludzie obudźcie się!!! jesteśmy manipulowani przez media!!!, przez rząd.

Czytając odrzućcie brednie i  szykany a wychwyćcie to co ważne.

Tak robi człowiek myślący...

Brak mi słów na to co się dzieje z naszym narodem...

Jestem przerażona co czeka mojego syna... jaki los jak ukończy studia.

Na szczęście on szanuje ludzi i nie szydzi bezpodstawnie z drugiego człowieka. Wie, że człowiek jest najwyższą wartością.

Pocieszam się tym, że i wśród rolników są czarne owce i buraki ale i wśród mieszkańców miast, i nie można po kilku obraźliwych głosach oceniać wszystkich.

Jednej i drugiej strony.

Lepiej postarajcie się nawzajem siebie zrozumieć, nie oceniać i pomóc, a nie skakać do oczu...

Polecam inny wątek, gdzie ekonomika została poruszona, ale miastowi myslą inaczej, liczą zyski a nie zdają sobie sprawy z kosztów, i to głownie chemii - nawozy, środki chemiczne, paliwo. Do tego uprawa, jak nie masz ciągnika to wynajmujesz, koszt wynajmu, wymłucenia, czyszczenia, suszenia, bo na skupie Ci nie przyjmą jak brudny czy mokry...

I co, wysypać na drogę??

ale są opłaty, prąd, ubezpieczenie - i to nie kolorowy jest ten KRUS,  gdzie za domowników rolnik też płaci na kwartał po prawie 400 od głowy, a sam też za siebie i żone musi zapłacić, i podatek, i OPŁATY jak każdy - szkoła, dom, prąd, opał, gdzie ma chałupę ktura przez kubaturę (a nie mieszkanko) wymaga więcej opału, a na ocieplenie niestety rolnika nie stać.

Gdyby tak im się przelewało to mieli by rolnicy same salony... i ocieplone domki z polbrukami i basenami w altankach , a w ogródkach pawie... i panele słoneczne na daszkach jak biedni mieszczanie...

http://forum.pomorsk...-6#entry1457096

pozdrawiam

#71 ~rolnik sołtys~

~rolnik sołtys~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 22:26:53

Jak dłużej będą trwały blokady dróg przez rolników,to ja w sezonach prac polowych będę wolał Policję do każdej kupy błota,czy gnoju ,jaką chłopi wywiozą na drogę publiczną.Raz już tak zrobiłem,w okolicach Łasina-poskutkowało.

ty deb***u do szkoły, bo za głupi jesteś żeby to zrozumieć!!!!!!!!!!!!!!!

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 22:28:28

Proponuje zlozyc doniesienie do prokuratury na policje, ze nie wywiazuje sie ze swoich obowiazkow. Moze ja tez kiedys z kolegami sobie zablokuje gdzies jakis most co ? Bo wiele rzeczy mi sie nie podoba.  Im nie podoba sie tansze zboze z ukrainy, a czy producenci np czekolady blokuja drogi bo w sklepach sa niepolskie tez czekolady ?  Druga propozycja , skrzyknijcie sie autami i zablokujcie jakies tam niektore wioski , zeby posmakowali jak to jest, a niech sproboje ruszyc was policja, to o czym bedzie to swiadyczlo ? Ze motloch nie motloch ale w kupie sila, rolnicy, gornicy , nauczyciele itp najwiecej krzycza, a czy maja najgorzej ? Kazdy wie ze nie maj najgorzej, a maja ponad przecietnosc, rozejrzycie sie kto kupuje dzieciom mieszkania w miastach ? Rolnicy, a czemu nie robotnicy ?   

#73 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 23:02:49

Panowie co niektórym potrzeba porządnej wycieczki na takie gospodarstwo średnio rolne z niewielkim arealem i wtedy zobaczycie jak jest ciężko tym malorolnym którzy pruja sobie żyły żeby każdy z nas mógł zjeść chleb, gardze wami antyzwolennicy!

#74 ~Marko~

~Marko~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 06:18:51

1.5 godziny powrót do domu. Znajoma spóźniona o godzinę po odbiór dziecka z przedszkola. Facet z żoną w ciąży jadący na porodówkę wyciągany przez policję z korku. Przejście dla pieszych zastawione przez ciągnik tak, że jadący autobus nie widzi, czy ktoś przechodzi i grozi to wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym.

PARANOJA i totalny idiotyzm. Chcą strajkować - niech strajkują, proszę bardzo, ale czemu w Grudziądzu, a nie w Warszawie? Co nasze miasto i my mieszkańcy winni? Niech jadą na Wiejską i tam protestują, wyciągają Piechocińskiego z urlopu i robią syf. W ciągu ostatnich lat chyba ostro się nachapali na wysokich cenach i boli ich teraz obniżka. Za to my konsumenci jakoś nie zauważyliśmy obniżek produktów - chleba czy oleju. Fury skomputeryzowane warte miliony, a nie-rolnicy ledwie żyją za 1600. Jakie fury człowieku chyba za dużo filmów się naoglądałeś chodź na wieś i zapracuj na taką furę , zdażają się tecy gdy mają po 40 ha ziemii ale ilu ich jest i to są biznesmeni mający jeszcze firmy , zejdź na ziemię

#75 ~Marko~

~Marko~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 06:27:29

1.5 godziny powrót do domu. Znajoma spóźniona o godzinę po odbiór dziecka z przedszkola. Facet z żoną w ciąży jadący na porodówkę wyciągany przez policję z korku. Przejście dla pieszych zastawione przez ciągnik tak, że jadący autobus nie widzi, czy ktoś przechodzi i grozi to wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym.

PARANOJA i totalny idiotyzm. Chcą strajkować - niech strajkują, proszę bardzo, ale czemu w Grudziądzu, a nie w Warszawie? Co nasze miasto i my mieszkańcy winni? Niech jadą na Wiejską i tam protestują, wyciągają Piechocińskiego z urlopu i robią syf. W ciągu ostatnich lat chyba ostro się nachapali na wysokich cenach i boli ich teraz obniżka. Za to my konsumenci jakoś nie zauważyliśmy obniżek produktów - chleba czy oleju. Fury skomputeryzowane warte miliony, a nie-rolnicy ledwie żyją za 1600.

#76 ~czarny ciągnik~

~czarny ciągnik~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 07:15:07

Dać im  to co chcą...100zł za tonę rzepaku i wtedy się obudzą jak skupy będą takie ceny proponować...Panie Duszyński nie tędy droga! Takie protesty to początki działalności Samoobrony...smiech na sali bo i tak nic nie zdziałacie małorolni!

#77 ~realista~

~realista~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 08:09:55

Panowie co niektórym potrzeba porządnej wycieczki na takie gospodarstwo średnio rolne z niewielkim arealem i wtedy zobaczycie jak jest ciężko tym malorolnym którzy pruja sobie żyły żeby każdy z nas mógł zjeść chleb, gardze wami antyzwolennicy!

człowieku co ty opowiadasz?

3/4 roku rolnik nic nie robi.

2 tygodnie obsieje rzepak

2 tygodnie zbierze rzepak

dostanie dotacje na hektary

dostanie KRUS

i jeszcze chce kasę za ten rzepak jakby to złoto było

soryy ale każdy by tak chciał - się nie podoba mozna zwijać interes. Kogo to obchodzi i czemu ta banda wieśniaków blokuje drogi normalnym ludziom?

#78 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 08:20:52

Wlasnie , dokladnie malorolni !  To jest tak samo jak ja bym prowadzil jeden kiosk ruchu i z tego chcial utrzymac cala rodzine. Poza tym jakim prawem istnieje KRUS ?  Jesli istnieje to czemu nie ma odrebnych dla kazdego rodzaju zawodu ? A zawod , jaki oni maja zawod ? Malo ktory z nich ma zawod rolnik, wiec to sa chlopi a nie rolnicy.  A skad maja ziemie ? Ich dziadkowie dostali po wojnie za darmo od panstwa. Poczytajcie statystyki komu najbardziej poprawilo sie zycie po wejsciu Polski do Uni. Skarza sie ze nie maja za co spalcac kredytow, a czy istnieje jakis obowiazek brania kredytow ? Robotnicy biora kredyty ale by wyprawic swieta lub przyjecie dziecka. Prezydent Grudziadza jest cieniasem ! Zobaczcie jakim cienkim szeryfem jest ! Jego obowiazkiem jest dbac o porzadek w miesice a pozwala nie mieszkancom grudziadza terroryzowac mieszkancow miasta ! Powinni byc aresztowani z paragrafow o terroryzm czy tam sabotaz bo jak inaczej to nazwac ? Nie jestem mieszkancem Grudziadza. Pracowalem kiedys duzo na wsiach i widzialem jak jest. Na kazdej wsi jest jakis taki co nie ma nic jakis pijaczek i zwykli rolnicy mali nawet nie pracuja prawie wcale, bo taki pijaczek za winko, fajki i np jajka odwala cala najgorsza robote !

#79 BASIOR

BASIOR

In Hoc Signo Vinces

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3395 postów

Napisano 03 sierpień 2013 - 08:33:45

dostanie KRUS

soryy ale każdy by tak chciał - się nie podoba mozna zwijać interes. Kogo to obchodzi i czemu ta banda wieśniaków blokuje drogi normalnym ludziom?

Zgodnie z tą logiką, Grudziądz to miasto "nierobów", ma przecież ogromne bezrobocie, a największe zakłady prace w mieście

to urząd miejski oraz galerie handlowe.

Małorolny bardzo często pracuje na 2 etatach. U siebie w gospodarstwie oraz w okolicznych firmach jako robotnik.

Mam rodzinę na wsi i wiem jak to wygląda.

KRUS , jak pisałem już na innym wątku ma dwie strony medalu.

Mało płacisz, mało otrzymujesz.

ZUS dużo płacisz, mało otrzymujesz.

Ale jest przecież kasta budżetowo-korporacyjna:

NIE PŁACĄ NIC A DUŻO OTRZYMUJĄ :

MON, POLICJA - średnia emerytura ok. 3000 zł,

MS- SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - średnia emerytura ok. 6000 zł

Jak myślisz człowieku, kto na kogo pracuje ?!

#80 draw

draw

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 5275 postów

Napisano 03 sierpień 2013 - 08:52:14

dostanie KRUS

Sorry, ale Pan nie jest "realistą", stąd chyba ten Pański księżycowy post

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ROLNICY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych