Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Użyją dzieci, chorych na raka i paszkwili na Polskę ...


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 21:47:48

Użyją dzieci, chorych na raka i paszkwili na Polskę, bo to nie PiS, ale POKO walczy o życie ...
POKO walczy o życie i dla wielu z nich ten bój będzie ostatni. Melodramat opozycyjny, z udziałem Schetyny i Tuska na koniu, wróci z nowymi odcinkami.

Zacznie się jatka w PSL, bo tam połowa chciała, połowa nie chciała koalicji, no i niezbyt mądra decyzja Kosiniaka-Kamysza założyła „chłopom” tęczowe gumiaki LGBT.

Na moje oko i intuicję Biedroń będzie walczył o próg wyborczy i może mu się to uda. O ile POKO razem z Biedroniem uzyskają wynik o 4-7% lepszy od PiS, ale jednocześnie POKO z PiS nie wygra, to morale w „najgorszym sorcie” spadnie na samo dno.

Wszystko to razem sprawia, że czeka nas wyjątkowo brutalna kampania, która już została rozpisana. POKO stosuje starą metodę zadymy, ale w panice sięga po najbardziej prymitywne narzędzia, wykorzystując dzieci i chorych na raka.

Donosy na Polskę do KE to stały element, wcześniej przygotowany i ustalony. Wyroki w sprawie pytań prejudycjalnych i inne „atrakcje” ze strony Timmermansa zostaną odpalone w kluczowych momentach kampanii.

Z kolei dwie ostatnie akcje autoryzowane przez POKO, czyli strajk ZNP w czasie egzaminów szkolnych i próba zdeprecjonowania nie pozostawiają złudzeń. Będą robić awantury non stop i przekonywać, że Polacy pod rządami PiS umierają w szpitalach, a w szkołach panuje wielki bałagan kosztem dzieci, chociaż sami ten chaos próbują wywołać.

Na taką kampanię trzeba się przygotować i jeśli PiS ma rozsądne pomysły na kontratak, to wybory do PE i ostateczne wyniki będą końcem POKO. mk

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2019 - 20:11:16

Co można było zrobić za 250 mld zł z luki w VAT? Te przykłady robią wrażenie

Wczoraj na konferencji zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie w obecności premiera Mateusza Morawieckiego zaprezentowano raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego pt. Krótka historia VAT w Polsce.

Według Instytutu w latach 2008-2015 w Polsce nastąpił wzrost luki VAT wynoszący aż 0,9 proc. PKB, natomiast w krajach UE zmalał średnio o 0,4% PKB.

Skumulowana luka podatkowa w całym okresie 2008-2015 rządów PO-PSL wyniosła według ministerstwa finansów wyniosła aż 262 mld zł, na trochę mniejszą wielkość szacowała ją Komisja Europejska, określając, że przez 8 lat wyniosła około 250 mld zł.

Na konferencji wyświetlono także krótki film przedstawiający przykłady przedsięwzięć, które można byłoby sfinansować za te skradzione pieniądze.

Lista ta naprawdę robi wrażenie, a podane przykłady pokazują skalę grabieży wpływów z tego podatku.

- Za te środki mógłby być na przykład finansowany program Rodzina 500 plus dla wszystkich dzieci i to przez ponad 6 lat.

- Za kwotę 250 mld zł można było wybudować aż 6250 km autostrad ( średnia cena obecnie budowanego kilometra to około 40 mln zł/km), a więc blisko 2 razy więcej niż obecnie mamy w Polsce ( jest ich ponad 3700 km).

- Wszyscy byliśmy w tym okresie ubożsi, jak policzono każdy Polak ( od najmłodszego do najstarszego), miał w portfelu o 70 zł miesięcznie mniej, (czyli 840 zł rocznie, prawie 7 tysięcy zł przez 8 lat) przez cały okres lat 2008-2015.

W innym ujęciu w odniesieniu do dorosłych Polaków, ta kwota na głowę wynosiła 92 zł miesięcznie, (czyli 1,1 tysiąca rocznie) a więc blisko 9 tysięcy złotych w ciągu 8 lat rządów PO-PSL.

- Skradzione budżetowi pieniądze z luki VAT w latach 2008-2015 można byłoby finansować rachunki za energię elektryczną wszystkich gospodarstw domowych w Polsce, aż przez 162 lata (13,5 mln gospodarstw, średni miesięczny rachunek za energię to 115 zł).

Za przyzwolenie polityczne na taką grabież wpływów podatkowych odpowiada rząd PO-PSL...  zk

 #3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2019 - 22:33:17

Za przyzwolenie polityczne na taką grabież wpływów podatkowych odpowiada rząd PO-PSL...  zk

 

Kto ich reprezentuje w tym regionie, jak nie skuteczni  dla Torunia, tutejszy marszałek P. Całbecki ,którego rektor A. Tretyn uhonorował tytułem ambasadora UMK i jego kumpel partyjny niezwykle bojowy pseudo szef PO T. Lenz? Do kompletu w dworze tutejszego marszałka - speca od gęsi, dobrali sobie POsłusznych kolesi z PSL?

 

 #4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2019 - 13:19:29

Siema POmyje POlszewickie z POKO. Po ile dziś tam macie masło? Drożej czy taniej? Jak tam?

 #5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2019 - 14:40:00

PO i KE walczą o życie, bo czują się "piątką Kaczyńskiego" porażeni, przerażeni i podtopieni. Użyją wszelkich brudnych i perfidnych metod i kłamstw (vide Tusk) żeby zohydzić przeciwników politycznych.

 #6 ~Kryspin~

~Kryspin~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 21:45:18

Solidaruchy nawet na forach blokuja usuwaja komentarze ze osoby co staly sie kalekami chore od tego momentu musza przechodzic walke gechenne z Zusem panstwem Ta walka trwa latami A nie ze jak media pokazuja ze ciesza sie zyciem Zyja pelnia zycia interia usuwaDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych