Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Uwaga, uwaga! PZPR wkracza na scenę polityczną


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 09:50:52

Stało się!
Koalicja Europejska postanowiła się rozszerzyć. W jej skład wejdzie Unia Europejskich Demokratów, KOD, a także kilka drobnych ugrupowań, współpracujących z SLD. Ta wiekopomna współpraca zostanie oficjalnie zapieczętowana na konferencji.

Lider PO Schetyna zapowiedział rozszerzenie Koalicji Europejskiej o nowe podmioty. Ma to nastąpić w tym tygodniu. Na razie KE tworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna oraz Zieloni.

Z informacji PAP wynika, że będzie to m.in. Unia Europejskich Demokratów, czyli ugrupowanie, którego posłowie tworzą wspólny klub sejmowy z PSL (choć związany z UED Jacek Protasiewicz jest posłem klubu Nowoczesna). W konferencji wezmą też udział przedstawiciele KOD-u.

KE ma również zasilić Inicjatywa Polska, ugrupowanie założone w 2016 roku przez Barbarę Nowacką, ostatnio przekształcające się w partię polityczną. Nie wiadomo jednak, czy nastąpi to już we wtorek. Nowymi podmiotami w KE będą także drobne ugrupowania, współpracujące z SLD, które nie współpracują z koalicją Lewica Razem.

 

Złe czerwone moce ŁĄCZĄ SIĘ, to już.walka na śmierć i życie o przetrwanie, o wszystko..

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 17:33:39

PO -  to Platforma Obłudy: To oni głosowali za skróceniem okresu przedawnienia dla gwałcicieli dzieci - LISTA POLITYKÓW PO

- Walczymy i walczyliśmy z pedofilią – zarzekał się w poniedziałek poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka. Jednak nie wszyscy stracili pamięć…

Nie popieraliśmy natomiast projektu dotyczącego rejestru pedofilów, firmowanego przez Patryka Jakiego, bo był on bublem prawnym – mówił Budka.

Dziś do słów Budki odniósł się na Twitterze Sebastian Kaleta. 

„To jest kabaret. Borys Budka chce rozliczać pedofilię, ale to on w lutym 2015, chwilę przed objęciem Ministerstwa Sprawiedliwości głosował za skróceniem okresu przedawnienia przestępstwa zgwałcenia małoletniego... (art. 102 kk nowelizującej ustawy)” - napisał.

Jak dodał – „wcześniej dla zbrodni zgwałcenia małoletniego przewidywano dodatkowy okres przedawnienia 10 lat. Wskutek tej nowelizacji skrócono go do 5 lat”.

Sebastian Kaleta podał całą listę ówczesnych prominentnych przedstawicieli PO, którzy również wsparli swoimi głosami skrócenia o połowę okresu odpowiedzialności dla pedofilów.

Wśród głosujących na za skróceniem byli: Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Brejza, Borys Budka, Andrzej Halicki, Katarzyna Hall, Marcin Kierwiński, Ewa Kopacz, Robert Kropiwnicki, Joanna Mucha, Sławomir Neumann, Stefan Niesiołowski, Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski, Michał Szczerba, Monika Wielichowska.


 WODOGŁOWIE kombinuje , że Polacy mają te same przypadłości co ONO , czyli amnezję, kłamstwo i podłość.

 #3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 19:13:58

Patryk Jaki

Tak zaczynałem z pełni jawnym rejestrem pedofilów:

- PO, N - torpedowali

- SN, RPO - torpedowali

- stara KRS - "...pedofilia nie jest problemem narastającym"

- GW i autorytety 3RP obśmiewali i kwestionowali. Dziś o wszystkim chcieliby zapomnieć

 #4 fred13

fred13

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 1825 postów

Napisano 16 maj 2019 - 09:13:15

Uwaga Towarzysze!

 

Piśmienni i niepiśmienni!

 

Może zwiększymy ilość miejsc przy korytach ale musimy Towarzysze się zjednoczyć. Towarzysze piśmienni muszą wspomagać tych niepiśmiennych.#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 11:37:18

Trzeba zacząć od wsadzania osądzonych złodziejaszków i okupantów panstwowych budynków. 

 #6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 11:45:50

No właśnie, czytam w Super expresie, że kogoś z Nowogrodzkiej wyrzucają.#7 fred13

fred13

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 1825 postów

Napisano 16 maj 2019 - 13:53:54

Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego ostatecznie ukarała dziś upomnieniem sędziego Cezarego Skwarę, który porównał na Twitterze prezesa PiS J. Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera. Tym samym podtrzymano w mocy postępowanie sądu I instancji.
Sąd Najwyższy rozpatrzył odwołania od orzeczenia sądu niższej instancji złożone przez: Prokuratora Generalnego, który zażądał kary nagany, oraz samego obwinionego domagającego się uniewinnienia.

W uzasadnieniu postanowienia Izby Dyscyplinarnej sędzia Paweł Czubik podkreślił, "kara upomnienia jest adekwatną, współmierną oraz wystarczająco dolegliwą. Sąd uznał, że działanie i czyn został popełniony przez sędziego umyślnie. Natomiast skutki podjętego działania przez sędziego Skwarę miały - według SN - charakter nieumyślny, co do społecznego oddziaływania". "Bowiem nadawca nie jest w stanie przewidzieć, jak zostanie jego komunikat zostanie odebrany, a przez to jakie wywoła skutki w przestrzeni publicznej" - zaznaczył sędzia Czubik.

Porównał prezesa PiS do Hitlera. Będzie „dyscyplinarka” dla sędziego?
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Porównał prezesa PiS do Hitlera. Będzie „dyscyplinarka” dla sędziego?

"Usunął wpis, przeprosił, wyjaśnił, że komentarz nie jest stanowiskiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich +Iustitia+, tylko jego prywatnym zdaniem. Zrezygnował z funkcji członka zarządu warszawskiego oddziału +Iustitii+ i z członka stowarzyszenia"

- zaznaczył sąd.

"Jednak stopień społecznej szkodliwości czynu obwinionego był większy niż znikomy. Obwiniony naruszył dobra o dużym znaczeniu, godność sędziego oraz prestiż polskiego sądownictwa (...) nierozważnie narażając na szwank wizerunek sędziów, jako zaangażowany po jednej ze stron sporu politycznego"

- wskazano w uzasadnieniu.

Rozprawa w tej sprawie odbyła się przed Izbą Dyscyplinarną we wtorek. Obrońca sędziego Skwary złożył wówczas wniosek dowodowy o uzyskanie informacji od administratora Twittera uwzględniającej liczbę odsłon postu obwinionego sędziego. Sąd nie uwzględnił jednak tego wniosku.

Sprawa dotyczy komentarza sędziego Skwary z września 2016 r. do wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego, który powiedział, że Jarosław Kaczyński nie ożenił się, "bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce".

W reakcji sędzia Skwara, na Twitterze warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów "Iustitia", zamieścił post: "Niczym Fuehrer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer. To nawet nie jest już zabawne".

Skwara, po tym jak wybuchł skandal po jego wpisie, wydał oświadczenie, w którym się tłumaczył. Jednocześnie zrezygnował z funkcji członka Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Wpis sędziego wzbudził krytykę, po czym został usunięty. Skwara zrezygnował z funkcji członka zarządu warszawskiego oddziału "Iustitii". Oświadczył, że był to "wyłącznie komentarz do wypowiedzi polityka, a nie ocena pana Jarosław Kaczyńskiego". Przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni oraz sędziów, których w ten sposób naraził na krytykę, zaznaczając, że jego wpis zinterpretowano niezgodnie z jego intencją.

Sędzia porównał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera. Kara dyscyplinarna? Został "upomniany"
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Sędzia porównał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera. Kara dyscyplinarna? Został "upomniany"

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie wystąpił z wnioskiem do sądu dyscyplinarnego wobec Skwary. Uzasadnił to tym, że jego zachowanie przyniosło ujmę godności sędziego i naruszało powagę stanowiska sędziowskiego.

W lipcu 2017 r. Sąd Apelacyjny w Lublinie umorzył postępowanie wobec sędziego Skwary. Jeszcze w 2017 r. Sąd Najwyższy - Sąd Dyscyplinarny zdecydował, że sprawa dyscyplinarna sędziego Skwary zostanie ponownie zbadana. SN uznał wtedy, że nieprawidłowo uznano przy wyroku umarzającym niską społeczną szkodliwość czynu.

Ostatecznie sąd apelacyjny w marcu ub.r. ukarał sędziego Skwarę upomnieniem. Według sądu zachowanie sędziego spowodowało uchybienie godności jego urzędu. Odwołania od wyroku do Izby Dyscyplinarnej złożyli Prokurator Generalny o sam sędzia Skwara.

Oceń artykuł:#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 15:18:42

Złodzieju do pierdla!!!! Oblesny Michu czeka!!!#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 18:46:41

Prawdą po oczach:

Wyjątkowo mocne słowa Ziobry do opozycji: "Nie interesuje was dobro dzieci, tylko walka polityczna,... daliście prezent pedofilom"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się dzisiaj wyjątkowo ostrymi słowami do posłów opozycji. Jego zdaniem rząd PO-PSL nie zrobił nic w ramach walki z pedofilią.

"Przez osiem lat rządziliście. Co zrobiliście wówczas by zaostrzyć odpowiedzialność karną wobec pedofilów w sutannach i bez sutanny? Mieliście w rękach cały aparat państwa i machinę ustawodawczą, prezydenta i nic.

Daliście prezent pedofilom skracając o pięć lat bieg przedawnienia.(...) Za każdym razem odmawialiście poparcia zmian uderzających w pedofilów, które przedkładaliśmy. To służyło pedofilom. Byliście partią, obozem wspierającym pedofili w tym sensie. Mieliście w nosie osoby pokrzywdzone. W głębokim poważaniu. Nie interesują was dzieci, was interesuje walka polityczna" - dodał.

Ziobro wskazał, że z badań wynika, że Polacy "chcą realnego zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa. Chcemy surowiej karać sprawców zabójstw ze szczególnym okrucieństwem. O jaka szkoda, biedni zabójcy" - ironizował minister.

"Chcemy radykalnie zaostrzyć Kodeks karny, to wam się nie podoba. Dzisiaj gwałciciel kobiety może dostać najwyżej 15 lat więzienia. Dzięki tym zmianom będzie mógł trafić do pierdla na 30 lat, tak jest, do więzienia. Dla bandyty, gwałciciela, on nigdy nie powinien wyjść z więzienia. Ja bym takiego bandyty nigdy z więzienia nie wypuścił, jeśli chodzi o mnie. Tak jest, używając języka tych, których wy bronicie (...).

"Jest to nakaz moralny, bo tak to czuję, bo taka jest sprawiedliwość" - podkreślił minister Ziobro.

 #10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 19:45:16

Po histerycznym zachowaniu totalsów dzisiaj w Sejmie widać było, że chcieli politycznie ugrać sporo na "pedofilii w KK".

Ten atak na KK, to zaplanowana dobrze akcja. Najpierw "występy" Jażdżewskiego i Tuska. Potem działania Podleśnej z profanacją obrazu. W końcu film Sekielskiego. 

Nie przewidzieli, że PIS ma gotową (przygotowywaną od miesięcy) nowelizację kodeksu karnego z zaostrzeniem kar dla pedofilów i gwałcicieli (Ziobro mówił o tym pół roku temu). A te chóralne krzyki o powołani komisji ds. pedofilii w kościele, to już kompletny odlot. Nasuwa się od razu pytanie dlaczego jej nie powołali przez 8 lat, przecież ten problem istnieje nie od dziś.

I w ten sposób kolejna akcja wyborcza totalsów, po "ciamajdanie" nauczycieli, mająca pogrążyć rządzących prysła jak bańka mydlana.

 #11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 10:01:00

Teraz ci z opozycji PO-PSL chcą komisji ds. pedofilli w kościele. Dlaczego zatem jej nie powołali, przecież ten problem istnieje od dawna?

A w ogóle co zrobiła PO w czasie 8 lat z problemem pedofilii, jakie ustawy wprowadziła?

- W 2009 broniła pedofila Polańskiego ( Sikorski , Zieliński).

- Potem zrobiła prezent pedofilom bo skróciła okres przedawnienia z 10 lat do 5.

- Wrzucała do zamrażarki wszystkie projekty pis-u w tej sprawie kiedy był w opozycji.

I tyle.

- Była przeciwna 2 lata temu rejestrowi pedofilów.

- Teraz wspiera pedofilów w szeregach LGBT ( Trzaskowski, Rabiej), od których tam się roi.

- Usta pełne frazesów Schetyny i innych z PO o walce z pedofilią, a kiedy kary dla zwyrodnialców zostały podniesione najpierw żenujące awantury w Sejmie i zamiast głosować ... wyszli.

 

Ot i wszystkie "zasługi" w walce z pedofilią tej Partii Obłudy.

 #12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 20:02:22

Tusk zaklinając zwycięstwo, podpisał się pod porażką Schetyny – tak działa histeria ... Tusk razem ze Schetyną walczą o przetrwanie.

W konkretnym czasie i miejscu Schetyna poczuł się panem sytuacji, bo co by nie mówić sklecenie tej śmiesznej koalicji wymagało sporo zachodu i tego od PO oczekiwał TVN z GW.

Z kolei Tusk zawsze czuje się królem, wszystkiego i wszystkich. Ambicje Tuska połączone z zawiścią, prowadzą do takich irracjonalnych pomysłów, jak odegranie się na Schetynie za kradzież politycznego pomysłu pod szyldem Koalicja Europejska. Zemstą miał być „Ruch 4 czerwca”, o którym chyba nawet redaktor Żakowski zapomniał.

W międzyczasie po swoje zgłosił się Biedroń i następna podróż „króla Europy” Pendolino, czy na białym koniu, straciła wszelkie elementy powagi.

Wreszcie na finiszu kampanii wyborczej stało się jasne, że całe towarzystwo zebrane do kupy od lewa do prawa, dostanie w zadek od PiS, co pokazują wewnętrzne sondaże i niezawodne zakłady bukmacherskie. Polityczne okoliczności przyrody sprawiły, że wszyscy "królowie" i panowie sytuacji zaczęli panikować. Dotarło do nich, że porażka pociągnie za sobą wszystkich, a to z tej przyczyny, że ciągle duszą się w tym samym politycznym sosie.

Obojętnie, czy na czele zbieraniny stanie Tusk, czy Schetyna, to nadal będzie ta sama zbieranina. Problem, przechodzący w histerię, polega na tym, że wyborcy nie kupują przekazu ani Tuska, ani Schetyny. Towarzystwo płynie jedną dziurawą łajbą, do której woda wlewa się przez rufę, dziób i obie burty, to i nie dziwi, że nagle wszyscy drą japę.

Jeden krzyczy o świniach w błocie, drugi o szarańczy, trzeci o Ajatollahu, ale to jedno i to samo SOS. Wszystkie pomysły Tuska i Schetyny były prawdziwe i aktualne w konkretnym momencie. Teraz aktualna jest panika, dlatego nie ma już koronkowych pomysłów, ale jedno wielkie wołanie o pomoc.

Schetyna, Tusk, Kwaśniewski, Komorowski pod rękę na jednej scenie, to wystarczający pożar w… Koalicji Europejskiej, aby zrozumieć, że całe „lepsze towarzycho” przestraszyło się kolejnego z rzędu zwycięstwa „Ajatollaha’.

W meczu piłkarskim w doliczonym czasie gry wrzuca się piłki w pole karne, na tak zwaną aferę. Kopie z całej siły z własnej połowy pod bramkę przeciwnika i liczy, że jakimś rykoszetem, czy innym cudem, piłka wpadnie do bramki. Tu już nie ma czasu ani miejsca, na subtelności, białe konie, charyzmy, wyznaczenie lidera. Wszyscy chcą przetrwać, to i wszyscy się na nowo pokochali, by tak samo nienawidzić śmiertelnego wroga.

Tusk zaklinając zwycięstwo, podpisał się pod porażką Schetyny, bo tak działa histeria. mk

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych