Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Urząd Pracy Żnin

82 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Urząd~

~Urząd~
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 14:44:57

Co sądzicie o Urzędzie Pracy w Żninie?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 14:55:23

Nie będę się wypowiadał bo szkoda moich nerwów! :/

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 15:17:56

Na założenie działalności otrzymalismy odmowe po wizji lokalnej, a działalność prowadze od ponad 7 lat. Stażysty też nie dostaliśmy! wiec ja jako przedsiebiorca trzymam się z daleka od UP.

#4 ~Angela~

~Angela~
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 15:28:18

Urząd Pracy... Pfff... :/

Dzisiaj dowiedziałam się, że nie kwalifikuje się na staż i pracę interwencje ponieważ:
*jestem za krótko zarejestrowana jako bezrobotna (luty, br),
*nie jestem samotną matka,
*nie mam stopnia o niepewności,
*mam wykształcenie średnie...

I odpowiedź po jakim kolwiek pytaniu: "takie mamy przepisy"...

To znaczy, że po szkole zawodowej predzej bym dostała pracę??!
Myślałam, że człowiek się uczy po to aby dostać pracę, a co to za różnica czy mam LO czy ZSZ?
A co mają powiedzieć ludzie po studiach??!
ŻAL!

#5 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 22:34:14

Jestem bezrobotną, jeżdżę do podpisu, SAMA sobie załatwiłam pracę pod warunkiem że będzie to staż lub praca interwencyjna, w urzędzie pracy okazało się jednak, że nie mogę podjąć pracy ponieważ się nie kwalifikuje, (nie jestem długotrwałe bezrobotna).
Moim skromnym zdaniem jest to "SZTUCZNA LIKWIDACJA BEZROBOCIA"...
Praca niby jest, ale nie dla wszystkich!

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 22:48:50

A co Wy na to? : jestem z zawodu sprzedawcą, a w PUP zaproponowali mi pracę kucharza.

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 maj 2013 - 09:07:18

Bo to nie urząd pracy tylko urząd informujący o braku pracy.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 maj 2013 - 12:27:11

Staż oznacza nabywanie przez bezrobotnego umiejętności praktycznych do wykonywania pracy przez wykonywanie zadań w miejscu pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą.

Stażysta nie jest zatem pracownikiem, organizator nie zawiera z nim umowy o pracę, ani też innej umowy dotyczącej zatrudnienia (np. zlecenia). Nie płaci mu też wynagrodzenia (bezrobotny otrzymuje stypendium z urzędu pracy). Odbywająca staż osoba nie przestaje być bezrobotnym.

Kto i na jaki okres może zostać skierowany na staż do organizatora?

Skierowanie na staż na okres do 12 miesięcy do organizatora może otrzymać osoba bezrobotna, która nie przekroczyła określonego limitu wieku, tj.

- nie ukończyła 25 lat, lub

- nie ukończyła 27 roku życia w przypadku absolwentów szkół wyższych w okresie 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej,

Natomiast na okres nieprzekraczający 6 miesięcy można skierować do organizatora osoby:

- bezrobotne długotrwale albo po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego, o którym mowa w art. 50 ust. 2 pkt 2, albo kobiety, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka,

- bezrobotne powyżej 50 roku życia,

- bezrobotne bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego,

- bezrobotne samotnie wychowujące co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia,

- bezrobotne, które po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęły zatrudnienia,

- bezrobotne niepełnosprawne.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn. z 2008r. Dz. U. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.) oraz rozporządzenie MPIPS z dnia 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych (Dz.U.z 2009r. Nr 142, poz.1160).

#9 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 09:14:13

co to za poje*ane prawo!!! :unsure:

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 12:28:34

http://natemat.pl/62...szej-kolejnosci

tu też nie lepiej a z tego wynika że trzeba sie rozwodzić żeby mieć prace i miejsce dla dzieci w przedszkolu

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 12:53:56

A szefowa PUP nie powinna być już na emeryturze ?Młodzi czekają na pracę -- kto jak kto , ale ona najlepiej o tym wie !

#12 ~iwonka~

~iwonka~
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 20:23:31

Proszę mi powiedzieć czy staż liczy się do wysługi lat?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 20:47:37

Proszę mi powiedzieć czy staż liczy się do wysługi lat?

Staż się do niczego nie liczy, ponieważ nie wynosi " 1200zł, najniższej krajowej"

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 11:50:40

http://natemat.pl/62...szej-kolejnosci

tu też nie lepiej a z tego wynika że trzeba sie rozwodzić żeby mieć prace i miejsce dla dzieci w przedszkolu

Brak słów... :/

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 07:15:27

znów urzad pracy dał dofinansowania, na nowe sklepy. otworza na rok i pozamykają bo w Żninie przy tej ilosci marketów handlu juz nie ma. Zostana tylko ci co maja swoje lokale i sami sprzedaja inni sie pozamykaja.

#16 ~Space~

~Space~
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 12:08:05

Tobie zaproponowali staż Kucharza , a ja studiując zaocznie Wychowanie Fizyczne - Zarządzanie Sportem - skończyłem Technikum Ekonomiczne w Żninie. 

Zostałem wezwany do Urzędu Pracy w Żninie ,ponieważ była oferta stażu i to jeszcze jaka wspaniała.

Młoda kobieta, chyba w moim wieku - może starsza o 2-3 lata ,zaproponowała mi Staż jako mechanik samochodowy :)

Powiedziałem tej uroczej koleżance ,że chyba sobie ,ze mnie żartuje, bo chyba nie spojrzała nawet w moja teczkę i dodałem ,że gdybym chciał być mechanikiem samochodowym to był poszedł na mechanika samochodowego się uczyć,stwierdziłem jeszcze ,że jeśli mają mi taki oferty przedstawiać to lepiej,żeby sobie darowali - na co ta urocza Pani mi powiedziała,że są takie czasy i trzeba się rozwijać w różnych kierunkach.

Wtedy się tylko uśmiechnąłem i powiedziałem, że może się sama rozwijać w innych kierunkach.

Niestety Pani mi nie znalazła żadnej pracy i musiałem sam sobie poradzić - na moje szczęście dobrze sobie poradziłem z tym zadaniem i mam pracę zgodą z moim wykształceniem, robię to co lubię, a nie jak te kobiety, które pracują w Urzędzie Pracy, robią to bo nie mają pomysłu na siebie, a po znajomości udało się dostać tą pracę, więc po co zmieniać.

Taki trochę minimalizm prawda drobie Panie Urzędniczki ze Żnina? 

PS. Za jedno możemy podziękować tej Pani, że nie zmusiła mnie to przyjęcia tego stażu, bo mechanik byłby ze mnie marny i szkoda samochodów, które miałbym naprawiać :)

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2013 - 08:35:23

A szefowa PUP nie powinna być już na emeryturze ?Młodzi czekają na pracę -- kto jak kto , ale ona najlepiej o tym wie !

Z takim wyrachowaniem zdobywała przed laty tę posadę , że żal odchodzić.

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 10:25:23

http://www.express.b...5022&IdTag=3790

a jak to jest w żnińskim?

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 11:11:28

w Żninie nie dali mi stażysty bo ponoć jestem na czarnej liście u nich, a zatrudniam sporo ludzi i płace spore podatki. Dla mnie powinni zmienić kierownictwo UP w Żninie i podejście pracowników UP do pracodawcy.

Przykład przychodzi Pani z UP i mówi czy nie chce stażysty .. bo UP bedzie miał środki . ok składam wniosek i przychodzi młoda dziewczyna i mówi mi że była w UP i jak powiedziala do jakiej firmy to nie, mogę bo wasza firma jest na czarnej liście.

Śmiać mi sie chce, mam UP gdzieś ale normalnie powinniśmy sprawe założyc za oczernianie mojej firmy, co to za czarna lista jest w UP ? zgodna z prawem ? i za co jest sie na czarnej liście ?

#20 ~x~

~x~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 17:24:25

W PUP jest zła organizacja pracy,jedni pracują,a drudzy się lenią.M-ca pracy winny tworzyć samorządy,PUP nic nie stworzą same i tyle w temacie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych