Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Urząd pracy

urząd praca dziadostwo niekompetentny Grudziądz

71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Buran

Buran

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 październik 2012 - 09:51:30

Witam.
Do napisania tego króciutkiego posta zainspirowała mnie wizyta w grudziądzkim urzędzie pracy. Powiem wprost, nie moge otrząsnąć się z głębokiego szoku po tym jak w jednym miejscu spotkałem się z takim potwornym brakiem jakiejkolwiek organizacji, kompetencji czy chociażby zdrowego rozsądku. Boli mnie to strasznie w jak bezmyślny sposób przetrwaniane zostają pieniądze z naszych podatków. Mimo że w każdym pokoju siedzi cała masa ludzi to załatwienie czego kolwiek wymaga CZASU i (może przede wszystkim) stalowych nerwów.
Totalny chaos, jeden urzędnik skieruje cię tu drugi tam wzajemnie sobie przecząc, jest pani która przybije stempelek, druga to pokseruje, trzecia pospina czwarta włorzy w koszulke a piąta schowa do szufladki, no chyba że dokumenty mają trafić do szafki bo od tego jest też kto inny a ty bracie lawirujesz po tych korytarzach mijając stada kolejnych "urzędników" to z kawką to po kawce.
ROZGONIŁ BYM TO CAŁE TOWACHYSTWO W CH........RE. Zaczynając od głowy oczywiście.
Dam sobie ręke, noge i całą reszte poobcinać że te wszystkie obowiązki wykonałaby jedna czwarta personelu.

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że nic się nie zmieni i jedyne co mogę zrobić to ponarzekać sobie na forum.
Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo siły w codziennych zmaganiach z urzędami a zwłaszcza z URZĘDEM PRACY W GRUDZIĄDZU.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 10:16:58

Urząd Pracy to porażka. W dodatku wprowadzają ludzi w błąd. Gdyby nie to, że będąc bez pracy potrzebuję ubezpieczenia, wogóle nie rejestrowałabym się tam.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 10:17:32

nic się nie zmieni bo władzom miasta nie zależy na obniżeniu bezrobocia w Grudziądzu. prezydent i jego zastępcy nie mająjaj, aby rozgonić całe to towarzystwo i zrobić porządek w PUPie.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 10:21:02

Zgadzam się z Tobą w 1000% !Ja miałem przypadek jak pani nie mogła wydać dokumentu bo nie bylo pani która go ma podpisać.Jak się znalazła to się okazało że nie ma pani która musi go sprawdzić czy jest dobrze wypisany!A nie było jej o 14,00 bo musiała wyjść wcześniej.

#5 ~katal~

~katal~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 11:25:37

najlepsze jest to że siedzą w rejestracji takie młódki po liceum, śmiechy chichy, urażone że kolejka po same drzwi wejściowe, łaske Ci robią że pokażą jak wypisać wniosek, mruknie cos pod nosem. kawka byc musi, bylam swiadkiem sytuacji kiedy stalam w takiej kolejce, a tu dwie dziewczyny z kubkami w reku wychodza, w godzinach najwiekszego ruchu, hol caly zawalony ludzmi, a tam w rejestracji jeden chlopak ktory nie ogarnia kuwety, sory, ale przerwa w godzine 8;30 to chyba troche za wczesnie skoro urzad otwarty jest od 7. zrobisz robote to sie wtedy idzie na przerwe, ewentualnie kawke mozna wypic przy biurku, a nie lazic i panoszyc się brzeczac tymi kubkami. ludzi pelno na korytarzu a ta juz krzyczy ze przepraszam bo ide z kawa, ok odsuneli sie, ale do pracy nie wrocila, do innego pokoju na ploteczki prawdopodobnie wlazla. syf i nierobstwo. wspolczuje osobom ktore uczciwie pracują tam i wykonuja rzetelnie swoja prace a nie.
wyjechalam na wielkopolskie, i po zarejestrowaniu sie do tamtejszego urzedu znalazlam prace ktora mi odpowiada, a nie pani za biurkiem, byle by tylko cos wcisnac!

#6 obserwator

obserwator

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1296 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 12:05:45

Dzieki "Przemyslaw Berlinski" za informacje, ale to i tak nieczego nie zmienia, ze sie ma umowe smieciowa lub inna. Kazdy kto ta m pracuje, to ma swiadomosc - przynajmiej mnie sie tak wydaje - ze jest dla petenta a nie petent dla niego, chyba ze sie myle.

#7 Jorgi

Jorgi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 918 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 13:31:19

Chyba problem z naszym PUP polega na tym mianowici, co mówi dowcip: Komu znalazł PUP pracę ?, ano urzednikom PUP. Większosc osób zatrudnionych tam to nie są osoby, które fach "urzednika" traktują serio i poważnie (nie tylko w PUP). Większość poprostu została "zatrudniona", bo ktoś miał dojścia i pracuje tam nie bo chce, tylko bo "musi" - stąd takie a nie inne podejście do interesantów oraz pewna indolencja. Nie wsponę o stażystach, którzy najprawdopodobniej i tak się pożegnają w większosci z aktywną formą pracy tam, ale to tylko staże, więc usprawiedliwiam osobiście te osoby, chociaż albo coś sie robi albo nie.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 21:26:13

Ile obecnie wynosi zasiłek

#9 ~rica~

~rica~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 21:55:39

... a szef tego bajzlu zarobił w 2011 trochę ponad 100 tys. PLN...

fiu, fiu ile NOWYCH FIRM w Grudziądzu mozna by otworzyc za roczne pobory tego Pana, ile nowych miejsc pracy stworzyc...fiu, fiu

#10 ~Q 35/4~

~Q 35/4~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 21:58:39

Jedyna kompetentna osoba to pan Barański. Natomiast odpowiedzialnosć za organizacje pracy ponosi tylko i wyłacznie dyrektor P.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 12:26:22

Pracownicy z rejestracji a szczegolnie mlode dziewczyny sa kompletnie nie doinformowane, dublują dokumenty, wymagają nie potrzebnych, zlecaja wystawienie nowych nawet, nie pytajac sie petenta o istote problemu bo przeciez ci pa jedna z druga wiedza lepiej bo instrukcje w power point'cie przeczytala, a petent to de bil, pracy nie ma, studiow pewnie tez, a wiec do je ba c go mozna, a potem sprostowania do torunia musze pisac co stażysta z Grudziadza mial na mysli zlecajac takie cos.

#12 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 18:16:00

Pracownicy z rejestracji a szczegolnie mlode dziewczyny sa kompletnie nie doinformowane, dublują dokumenty, wymagają nie potrzebnych, zlecaja wystawienie nowych nawet, nie pytajac sie petenta o istote problemu bo przeciez ci pa jedna z druga wiedza lepiej bo instrukcje w power point'cie przeczytala, a petent to de bil, pracy nie ma, studiow pewnie tez, a wiec do je ba c go mozna, a potem sprostowania do torunia musze pisac co stażysta z Grudziadza mial na mysli zlecajac takie cos.

#13 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 18:27:04

a ja osobiscie uwazam,że pracują tam nie tylko młódki po liceum jak to ktos z Was napisał ale równiez urzędniczki po studiach,które jednak zaslużyły sobie swą pracą własną na szacunek i wdzięcznośc...nie wszyscy w rejestracji są niemili i niepotrafią sie zachować,nie kazdy tam ma nascie lat...ciekawe jest równiez wychodzenie do toalet oraz jedzenie w pracy,czego według osób powyzej urzędnik robić niemoże..no ciekawy jestem czy bezrobotny nieje nic cale 9 godzin i czy do toalety niepójdzie tylko chodzi w pampersie??troche dajmy im zrozumienia a nie myślmy o sobie.Pozatym bezrobotni powinni sami szukac pracy a nie liczyć na współczucie innych!Weśmy swój los we własne ręce a nie obgadujmy innych...

#14 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 18:27:55

a ja osobiscie uwazam,że pracują tam nie tylko młódki po liceum jak to ktos z Was napisał ale równiez urzędniczki po studiach,które jednak zaslużyły sobie swą pracą własną na szacunek i wdzięcznośc...nie wszyscy w rejestracji są niemili i niepotrafią sie zachować,nie kazdy tam ma nascie lat...ciekawe jest równiez wychodzenie do toalet oraz jedzenie w pracy,czego według osób powyzej urzędnik robić niemoże..no ciekawy jestem czy bezrobotny nieje nic cale 9 godzin i czy do toalety niepójdzie tylko chodzi w pampersie??troche dajmy im zrozumienia a nie myślmy o sobie.Pozatym bezrobotni powinni sami szukac pracy a nie liczyć na współczucie innych!Weśmy swój los we własne ręce a nie obgadujmy innych...

#15 ~kika~

~kika~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 18:36:56

tyle błędów ortograficznych w tak krótkim tekście- autorem tego wpisu musi być urzędnik z PUPu.

Z jednym się zgodzę- bezrobotni powinni sami sobie znaleźć pracę, ponieważ grudziądzki PUP to przede wszystkim MIEJSCE PRACY dla ludzi tam pracujących i to jego podstawowa funkcja. Gdyby nie było PUPu- bezrobocie byłoby większe o ludzi tam pracujących.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 18:53:12

Dokładnie,najpierw jedna każe ci napisać biznes plan,a potem druga nie chce tego przyjąć bo na taki plan masz 3 linijki w podaniu.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 18:59:07

Pracowałem w 4 firmach, w każdej 8 godz. dziennie.Przerwa śniadaniowa trwała w każdej 15 minut ,w tym czasie można było zjeść,zapalić i nie było mowy o jakichkolwiek kawkach i papierosach oprócz przerwy.Praca stojąca przy maszynach,a nie siedząca przy biurku.

#18 renegat

renegat

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 19:07:03

Pracowałem w Urzędzie Pracy przez ok. pół roku i co wam powiem to wam powiem, ale najcięższą robotę wykonują Ci urzędnicy, których nie widać na co dzień - archiwiści, kurierzy, informatycy, pani w centrali... potem są sprzątaczki, pan złota rączka, kadry, księgowość itp. owszem najgorzej jest na parterze, gdzie tak naprawdę na umowę o pracę są zatrudnione może ze 2-5 osób a reszta to jest na umowach śmieciowych, a przeważnie na stażach, więc czego oczekujecie od nich?? oni tam mają technikę jaka płaca taka praca... a szef tego bajzlu zarobił w 2011 trochę ponad 100 tys. PLN...

Najcięższą- informatycy? Chyba sobie jaja robisz. Jestem tam u nich czasem i widzę co robi czterech informatyków. Kup sprzedaj na alegro i inne pierdoły jak wszyscy tam tak zapier..... to nic dziwnego że tam tak jest

#19 ~zawiedziona~

~zawiedziona~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 16:19:09

byłam dziś w naszym urzędzie pracy po skierowanie na staż sama z własnej inicjatywy. ofertę znalazłam w internecie. kolejek do pokoju 108 nie ma zadnych wydrukowalam numerek weszlam, Pani wypisała mi skierowanie, wyszłam dzwonię do tej firmy i mowią mi że oferta nieaktualna toż sie wnerwiłam. no wracam do pupu i mowię że chcę oddać to skierowanie bo już kogoś zatrudnili i mają nieaktualne oferty. no to że muszę tam jechać i mi pieczątke maja przybić i mam to dopiero oddac. zajebiscie.= po co ja tam w ogole szłam? teraz jeszcze musze jezdzic po jakies pieczatki......... a te panie i panowie co tam siedzą w ty pupie to tylko się interesują tym który mam numerek i czy aby bez numerka nie przyszlam

#20 Vivi

Vivi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 814 postów

Napisano 14 listopad 2012 - 16:25:35

Bo w PUP to numerek teraz najważniejszy jest))))

Ja we wrześniu zapisałam się na szkolenie, mieli przysłać mi pisemko czy się dostałam czy nie, mamy listopad więc mówię sobie zapomnieli a może jeszcze zapisują więc napisałam @ i co , dostałam wiadomość już następnego dnia że wysłali mi pismo Pocztą Polska 8.11 a ja do nich pisałam 7.11. :lol:

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urząd, praca, dziadostwo, niekompetentny, Grudziądz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych