Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

142 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Piter~

~Piter~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 09:41:39

Jak Ukraińcom nie odpowiada płaca to niech wracają do siebie tam zarobią dziennie ok 20 zl

#2 ~Moses.p~

~Moses.p~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:18:26

A teraz się Polaków zapytajcie ile zarabiają na budowach :) . Czemu mniej niż Ukraińcy i sprawdźcie w ilu godzinach hahahaha PIP to fikcja

#3 ~Moses.p~

~Moses.p~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:18:42

A teraz się Polaków zapytajcie ile zarabiają na budowach :) . Czemu mniej niż Ukraińcy i sprawdźcie w ilu godzinach hahahaha PIP to fikcja

#4 ~Szału nie ma~

~Szału nie ma~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:32:28

Rynek pracownika to fikcja. Jest mnóstwo ofert pracy typu Mwik Bydgoszcz, szukają taniej siły roboczej za 2017zł netto.

#5 ~Bydgoszczanka~

~Bydgoszczanka~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:47:10

Przecież nic na siłę. Bydgoszcz droższa jak miasto w którym żyje na Ukrainie? Co to za porównanie?! Rozumiem że to nie są kokosy ale my nie mamy darmowych mieszkań, darmowego internetu i wielu innych przywilejów a pracujemy za równie małe pensje.

#6 ~Michal~

~Michal~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 11:56:33

Skąd ten hejt na Ukraińców? Jeśli im się nie opłaca pracować za mniej niż 2700 to Polakom tym bardziej. Nie przyjechali tu pracować i żyć od 1 do 1-wszego. Może chcą coś odłożyć,wysłać do rodziny, mieć na powrót do domu itd.

#7 ~Bogdan~

~Bogdan~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 12:05:50

Ja pracuje jak kierowca c+ę niema mnie w domu dwa tygodnie i mam na miesiąc netto 2.100

#8 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 12:29:01

Zarobki

#9 ~makary~

~makary~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 12:47:58

Jestem kolejarzem pracuję już 45 lat moja pensja to 2 220zł  Gdzie tu sprawiedliwość??

#10 ~Xxx~

~Xxx~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 12:51:43

Nienarzekajcie moja żona z wyższym wykształceniem w bydgoskiej Prokuraturze po 10 latach dostaje około 1800 zł netto.

#11 ~Mma~

~Mma~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 13:28:29

A ja skończyłam studia uniwersyteckie,pracuję w szkole 32 lata i na rękę otrzymuję 2892 zł.ze wszystkimi dodatkami(wysługa,wychowawstwo,dodatek motywacyjny itp.).

#12 ~prawdziwy pl pelnom gebom~

~prawdziwy pl pelnom gebom~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:25:43

no tak, jak polacy jezdzili za granice robic kase to bylo wporzo, jak ktos do nas przyjezdza to wypier...wspanialy narod, wybitni obywatele, cudowni towarzysze ;]

#13 ~Selena~

~Selena~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:40:08

Pracuje w firmie 16 lat za tzw.najniższą krajową Ukraińcy maja opłacone mieszkanie wraz z opłatami za prąd wodę gaz a nam ktoś coś opłaci? Stawki godzinie Polak ma niższe niż Ukraińcy Niech jadą dalej jak sie nie podoba A pracodawca niech zadba o to zeby Polak mógł zarobic na godne życie

#14 ~Mario~

~Mario~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:41:48

Kobita pracuję bardzo ciężko i zarabia około 2000 i co to jest sprawiedliwe Wielkie państwo UKCHRAINSKIE przyjechało i nieopłaca się pracować to spier... do siebie robić anie narzekać

#15 ~Polak~

~Polak~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:49:19

Cytowanie tego Wiktora iz min 2700 na reke jest oplacalne dla Ukrainca to glupota. Autor artykulu jak pan i informatyk odrealnieni od zycia zwyklego o obywatela w obu krajach.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 15:22:03

Zarabiam na budowie 2200zl i mam 4 dzieci na utrzymaniu do tego opłaty.. A taki Ukrainiec przyjedzie i mało mu .....im zawsze będzie malo

#17 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 15:38:09

Jak Ukraińcy stąd wyjadą to nie będzie ludzi do pracy. Przynajmniej w budowlance

#18 ~Fifi~

~Fifi~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 16:13:55

Bo dla obcokrajowców mają unijne dotacje i to jest sprawiedliwe podziękujmy tym u gory... my potrafimy narzekac nie potrafimy wyjsc na ulice i pokazac ze walczymy o swoje.

#19 ~Aśka~

~Aśka~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 16:20:51

Posiadam wyższe wykształcenie i jestem wartownikiem cywilem w wojsku. 15 letni staż 1850 na rękę + 13 + premia na dzień wojska = 2100 na rękę miesięcznie......żałosne

#20 ~Elżbieta~

~Elżbieta~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 16:42:45

Jestem nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim doświadczeniem, na konto co miesiąc dostaję przelew netto na niespełna 3,4 tyś. zł. Wprawdzie do tego jeszcze jest dość przyzwoity socjal (trzynastka itp). jednakże biorąc pod uwagę moje kwalifikacje i przede wszystkim wyższe wykształcenie to raczej taki poziom wynagrodzeń nie może być satysfakcjonujący. Zaangażowałam się w protesty nauczycielskie, bo uważam że w Polsce nie ceni się ludzi wykształconych, a już zwłaszcza nauczycieli, którzy zarabiają znacznie mniej niż np. lekarze, prawnicy czy architekci.

Studia pedagogiczne wymagają wyjątkowych zdolności i dużo samozaparcia!

Osobiście oprócz stałego etatu w liceum, dorabiam sobie w prywatnej szkole językowej, gdyż jestem anglistką (prawie 2 tyś. miesięcznie netto), w okresie wakacji 4-6 tygodni przeznaczam także na obozy językowe, czasami udzielam korepetycji za co wpada kilka groszy. Wszystko to kosztem życia prywatnego i rodziny. To  smutne, ale naprawdę smutny jest hejt który sączy się na takich forach jak to. Przerażająca jest powszechna nienawiść do uchodźców, imigrantów, niepełnosprawnych, gejów czy lesbijek.

Ludzie zazdroszczą Ukraińcom zarobków na poziomie przeciętnym w Polsce, tymczasem ci ludzie uciekają przed biedą a nawet wojną. Wykonują zawody, których Polacy często nie chcą się podejmować. Opuszczając ojczyznę często muszą utrzymać dwa domy: żonę i dzieci na Ukrainie i siebie tu w Polsce. Przerażająca jest nienawiść i lęk przed wszystkimi, którzy choć trochę się od nas różnią. Ta nienawiść bywa przyczyną prawdziwych tragedii ....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych