Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

"Tylko nie mów nikomu"

80 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 07:11:24

Może to jakiś ksiondz. Popiera czarnych

#62 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2019 - 18:41:02

Ale karma do nich wróci, powinni już się bać plus karma 20 wiekowa obciążająca za przynależność.

Piramida, na szczycie której stoi papież, poniżej są biskupi, później jest poziom księży, a gdzieś na samym dole jest cała reszta ludzi. Ta struktura musi chronić sama siebie za wszelką cenę. Kiedy członek piramidy okazuje się być przestępcą, reszta go otacza, by nie dopuścić do jego dalszej kompromitacji. W ten sposób nie chronią przestępcy, ale swoją własną strukturę. Jeśli chcemy to naprawić, musimy zmienić cały sposób, w jaki myślimy o księżach. 

Księża są członkami społeczności. Tyle, kropka. Zostają wybrani ze społeczności, aby jej służyć, a nie sprawować nad nią władzę.

#63 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2019 - 19:17:13

Piramida, na szczycie której stoi papież, poniżej są biskupi, później jest poziom księży, a gdzieś na samym dole jest cała reszta ludzi. Ta struktura musi chronić sama siebie za wszelką cenę. Kiedy członek piramidy okazuje się być przestępcą, reszta go otacza, by nie dopuścić do jego dalszej kompromitacji. W ten sposób nie chronią przestępcy, ale swoją własną strukturę. Jeśli chcemy to naprawić, musimy zmienić cały sposób, w jaki myślimy o księżach. 

Księża są członkami społeczności. Tyle, kropka. Zostają wybrani ze społeczności, aby jej służyć, a nie sprawować nad nią władzę.

jakiej społeczności?? są obywatelami Vatykanu obcego nam etnicznie i kulturowo państwa.

#64 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2019 - 23:03:14

Przed bazylikę w Licheniu wrócił pomnik Jana Pawła II. Nie ma na nim już figury ks. Eugeniusza Makulskiego, wieloletniego kustosza sanktuarium. Kapłan oskarżany jest o wykorzystywanie seksualne ministranta.

Historia dotycząca duchownego została przedstawiona w filmie dokumentalnym braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". 

W połowie maja, po premierze filmu, pomnik przedstawiający Jana Pawła II i ks. Makulskiego został zasłonięty przez gospodarzy sanktuarium białym materiałem. Miesiąc później monument usunięto sprzed bazyliki. 

Teraz  pomnik wrócił na stare miejsce. Nie ma już jednak na nim ks. Makulskiego.

W związku z filmem Sekielskiego w maju Zgromadzenie Księży Marianów wydało oświadczenie. Odnosząc się do oskarżeń formułowanych wobec ks. Makulskiego, Zgromadzenie zapewniło, że zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym przez prawo kościelne.

Rydzyk mówi o atakach na Kościół, zapomniał o zbrodniarzach w sutannach.

#65 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 23:21:35

Bracia Sekielscy nie zamierzają odpuścić i idą za ciosem. Po ogromnym sukcesie filmu "Tylko nie mów nikomu" jesienią tego roku w serwisie YouTube odbędzie się premiera kontynuacji dokumentu. "Zabawa w chowanego" ponownie obnaży grzechy duchownych.

Jak informuje portal Wirtualne Media, "Zabawa w chowanego" nie będzie bezpośrednią kontynuacją "Tylko nie mów nikomu", ale ponownie skupi się na problemie pedofilii w polskim Kościele. Premiera filmu odbędzie się jesienią tego roku - najprawdopodobniej będzie to październik lub listopad.

"Tylko nie mów nikomu" przedstawia historię osób w dzieciństwie molestowanych przez duchownych. Opowiada o ich doświadczeniach i walce o dochodzenie sprawiedliwości. W dokumencie pojawiają się wstrząsające wyznania winy. Bracia Sekielscy przedstawiają także przypadki księży skazanych za molestowanie dzieci. 

Mimo dożywotniego zakazu pracy z dziećmi duchowni ci nadal prowadzących rekolekcje.

Pomysł zrobienia filmu powstał kilka lat temu, gdy Sekielski pierwszy raz zetknął się z ofiarami księży pedofilów. - Widziałem płaczących dorosłych ludzi, których życie było zburzone - mówił dziennikarz w "Onet Rano.". Sekielski dodał, że w filmie rozmawia z ludźmi dorosłymi, którzy zdecydowali się "dać świadectwo", aby inni ludzi żyjący z poczuciem krzywdy też się ujawnili i "walczyli o swoje prawa i prawdę". Podkreślił, że jego film "nie jest antyreligijny".

#66 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 23:25:00

Lista księży-zbrodniarzy - ciąg dalszy...

- Franiszkanin Krzysztof P. z klasztoru w miejscowości P. (diecezja gnieźnieńska) doprowadził do kontaktów seksualnych z ministrantem, który nie miał 15 lat.

- Ksiądz Roman B. za stosunki seksualne z 13-letnią parafianką, od Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim, otrzymał wyrok 8 lat więzienia.

- Pedofil Krzysztof Sz., były wikariusz w miejscowości Cz. (diecezja pelplińska) nie otrzymał wyroku więzienia, ponieważ jego ofiara (uwiedziona dziewczyna) miała ukończone 15 lat.

- Ks. Marek P., były wikariusz w miejsc. G. (diecezja zielonogórsko-gorzowska), upił ministranta i seksualnie go wykorzystał - wyrok: pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

- Zbrodniarz ks. Zbigniew P., proboszcz parafii w m. J. (diecezja opolska), za sprowadzanie sobie na plebanię chłopców (wiek ofiar: 11 do 13 lat) z Domu Dziecka, których: "całował w usta, obmacywał po udach, pośladkach i narządach płciowych - jednego z nich onanizował".

Wyrok... 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Cdn.

#67 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 00:05:31

Inny fragment wywiadu, który udzielił Tomasz Organek, znany piosenkarz, pisarz i kompozytor:

...Kościół ma olbrzymie znaczenie w każdym społeczeństwie, a szczególnie w polskim. Ogrywa tu olbrzymią rolę społeczną, jest depozytariuszem tradycji i niby nośnikiem pewnych wartości. Ale on je wypacza na naszych oczach. Tolerancję wymienia na szowinizm, patriotyzm w nacjonalizm, jest pyszny, pełen hipokryzji i stoi ponad prawem. Dopóki polski Kościół się nie oczyści, nie stanie w prawdzie wobec swoich grzechów i ta sytuacja nie ulegnie zmianie, to wciąż będzie wyglądało tak jak teraz. Co jest strasznie smutne. To psuje całą społeczność.

Ludzi przekonanych do Kościoła utwierdza w przekonaniu, że można wierzyć w Boga i być antysemitą, natomiast krytyków Kościoła nastawia jeszcze bardziej wrogo. To sytuacja bez wyjścia. Na końcu tej drogi jest całkowita laicyzacja i upadek instytucji. 

Z taką sytuacją mamy do czynienia np. w Islandii, gdzie wszystkie religie zostały niedawno zakwalifikowane jako zaburzenie psychiczne i tym samym wpisane na listę broni masowego rażenia. Podejście skrajnie radykalne i - mimo że je rozumiem - chyba nie do końca się z nim zgadzam, bo to jednak pewien zamach na wolność wyznaniową...

Religia jako zaburzenie psychiczne strach się bać i jak tu między takimi zaburzonymi ?? Organek się myli ile on ma lat ?? Do 1989 roku to był wiejski folklor potem po konkordacie  coś pier***ło na garnek słabym jednostkom :blink:

#68 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 00:17:55

Żydowski folklor na słowiańskiej ziemi nigdy nie był traktowany poważnie po konkordacie dodano mu rangi :unsure:

#69 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 02:33:02

Poniższa treść jest dedykowana niebieskiej tasiemce.

On lubi czytać teksty o pedofilii w Kościele.

Były proboszcz parafii w Białej k. Częstochowy został skazany za pedofilię. Molestował 13-letnią dziewczynkę. Decyzją sądu Marek C. najbliższe pół roku ma spędzić w więzieniu.

Marek C. był oskarżony o molestowanie seksualne 13-letniej Izabeli K. Miało do tego dochodzić podczas jego pracy na parafii w Raszówce pod Lublinem (woj. dolnośląskie), a także po przeniesieniu do Białej koło Częstochowy. Seksualne nadużycia miały miejsce w latach 2016-2017 w parafii oraz podczas wycieczek z udziałem księdza do Czech i Chorwacji.

Przed sądem udowodniono, że mężczyzna miał przynajmniej trzy razy zmusić 13-letnią dziewczynkę do poddania się "innym czynnościom seksualnym". Proces byłego salezjanina toczył się za zamkniętymi drzwiami z uwagi na dobro poszkodowanej. Ostatecznie Sąd Rejonowy w Lubinie skazał byłego duchownego na bezwzględną karę... sześciu miesięcy pozbawienia wolności!

#70 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 19:06:14

Niebieska tasiemko, I.D.I.O.T.O, potrafisz napisać coś po polsku?

#71 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 19:42:52

Niebieska tasiemko, I.D.I.O.T.O, potrafisz napisać coś po polsku?

:o

#72 ~Homo sapiens sapiens~

~Homo sapiens sapiens~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2019 - 14:39:23

Klik sadząc po długości spamu pozostałeś na linii homo erectusa.

#73 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 04:06:17

Co zdarzyło się w Stargardzie?

Ofiara księdza-zbrodniarza opisuje jego czyny.

"Często zabierał mnie na plebanię w Stargardzie. Jedliśmy obiad ze wszystkimi księżmi, a potem brał mnie do swojego pokoju. Nie rozumiem, dlaczego nikt nie reagował. Ja byłam bardzo drobną dziewczynką, wszyscy widzieli, jaka jest między nami różnica wieku, a księża się nie dziwili, że śpię u niego.

Jak chciałam skoczyć z okna z ósmego piętra, to powiedział, że opętał mnie szatan. Zabrał mnie do znajomego egzorcysty w Szczecinie i nawet tam poprosił o wspólny pokój na noc".

Któregoś dnia rzucił: “Mała, przytyłaś ostatnio i wymiotujesz!”.

Zrobił mi test ciążowy. Krzyczał: “Nie chcę mieć bachora!”.

Potem zabrał do znajomej ginekolog. Zabili moje dziecko. Długo później krwawiłam, bardzo mnie bolało.

Po kilku miesiącach przestałam chodzić do szkoły, miałam lęki, myśli samobójcze. Chyba ktoś zwrócił uwagę na moją nieobecność, bo ksiądz zaczął zmuszać mnie, bym chodziła. Załatwił lekcje matematyki z jego znajomą pedagog. Ona wyglądała na bardzo dobrą osobę. Zaczęła dopytywać, dlaczego jestem smutna.

Powiedziałam jej o wszystkim. Od razu zobaczyłam, że nie jest pewna, czy mówię prawdę. Pytała: „Czy to nie był sen?”. A później powiedziała księdzu o naszej rozmowie.

Przyszedł do domu i zaczął krzyczeć, że szargam jego opinię.

“Ty sobie nie wyobrażasz, ile ludzi w tym mieście mnie ceni, podziwia. Jak ludzie cię szanują, to nigdy nie uwierzą w takie wymysły dzieciaka. Ale jeszcze raz to zrobisz, to pożałujesz”.

Sąd uznał, że pracodawca księdza-pedofila (Kościół katolicki) zapłaci jego ofierze zadośćuczynienie - milion złotych oraz comiesięczną dożywotnią rentę 800 zł.

Księdza Romana B., nie ma w rejestrze pedofilów stworzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Kościelni pedofile to "mężczyźni", którzy chodzą w sukienkach.

#74 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2019 - 01:47:41

Niebieska tasiemko, idioto inteligentny inaczej, prawdy nie zagłuszysz i nie przeniesiesz na inną parafię.

#75 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2019 - 15:48:47

Niebieska tasiemko!

Idioto inteligentny inaczej!

Prawdy nie zagłuszysz 

i nie przeniesiesz na inną parafię!

#76 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 22:59:24

Wypowiedź uczestnika akcji zawieszania dziecinnych bucików na kościelnych ogrodzeniach i dzrzwiach kościołów ("Baby Shoes Remember"):

“Kościół nie powinien zamiatać problemu pedofilii pod dywan. Nie powinien ukrywać takich księży po misjach, czy zakonach. Mówią, że ksiądz też jest człowiekiem i też jest grzesznikiem. To niech będzie też człowiekiem odpowiedzialnym. Bo normalny Kowalski w takiej sytuacji poszedłby za kraty, natomiast księdza przenosi się z parafii do parafii. Święte krowy, które czują, że stoją ponad prawem, bo mają swoisty immunitet”.

#77 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 23:04:13

W polskim szoł biznesie jest dużo pedofilii, wiele lat ukrywano p. S. między innymi środowisko dziennikarskie :blink:

#78 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2019 - 08:11:22

Kosciol to zlo

#79 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2019 - 09:41:54

I to czarne mi zawsze kojarzy się z inkwizją krucjatami itp. Jak wybrali Wojtyłę na papieża to zastanawiało mnie czy on o tym wiedział ??

#80 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 09:37:45

Niebieska tasiemko!

Idioto inteligentny inaczej!

Prawdy nie zagłuszysz 

i nie przeniesiesz na inną parafię!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych