Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

To są standardy PO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 13:36:37

Co rząd PiS zamierza zrealizować przez 100 dni nowej kadencji, jeżeli wyborcy 13 października ponownie zaufają partii rządzącej? Ujawnił to w swoim oświadczeniu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Chcieliśmy zapowiedzieć coś, co wnieśliśmy do życia publicznego i chcemy to realizować. To wiarygodność"

- rozpoczął.

Prezes PiS zapowiedział, że w ciągu 100 dni, licząc od początku przyszłej kadencji - w przypadku, gdy Prawo i Sprawiedliwość wciąż będzie rządzić - zostaną podjęte konkretne działania.

"W ciągu pierwszych 100 dni albo zostaną uchwalone ustawy albo odpowiednie programy działania, programy rządowe.

- Dotyczy to, po pierwsze, tak zwanego małego ZUS. To poważna ulga dla małych przedsiębiorców.

- To także zapewnienie, że będzie 13. i 14. emerytura. Przy czym 13. emerytura będzie podtrzymana w 2020 roku, w 2021 roku będzie 14. emerytura.

- Chodzi także o pakiet kontrolny badań dla osób powyżej 40. roku życia.

- To program budowy 100 obwodnic wokół średnich i mniejszych miast, on ma być skonkretyzowany i podjęty w ciągu 100 dni.

- Wreszcie, plan doprowadzenia do równych dopłat dla polskich rolników. To będzie zoperacjonalizowane w różnych wariantach, odnosząc się do przyszłego budżetu Unii Europejskiej. Sposób działania może być różny, ale wpłynięcie na konta sumy w złotówkach, odpowiadającej sumom, jakie otrzymują rolnicy na zachód od Polski, będzie zagwarantowany"

- zapowiedział Jarosław Kaczyński.

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 15:11:07

Oto oficjalna wersja PO dla lemingów w/g. Neumanna dla "poj,bów" :

PO w swoim programie zapowiada gruntowne przemodelowanie sposobu nominowania ludzi na stanowiska np. w spółkach skarbu państwa:

Odpartyjnienie spółek Skarbu Państwa jest dla Koalicji Obywatelskiej priorytetem. Dlatego kwalifikacje wszystkich kandydatów do zarządów i  rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa będą sprawdzane przez wybrane w  przetargu podmioty wyspecjalizowane w zarządzaniu kadrami. Podmioty te będą prowadzić rejestr osób spełniających najwyższe profesjonalne standardy. Na krótkiej liście kandydatów do zarządów w poszczególnych spółkach będą mogły znaleźć się tylko osoby z  tego rejestru. (...). 

 

A faktycznie, w praktyce? Taki model zarządzania stanowiskami w praktyce zaprezentował ... Sławomir Neumann, który w trakcie dyskusji z członkami PO postawił sprawę jasno I pokazał jakie wielkie znaczenie dla PO mają kompetencje:

 

W du*** mam kto. Wymyślcie kogoś, k***a, kto będzie. Znaczy w du***, może być Kowalski Jan. Tylko chodzi o to, że Platforma jest silna i mówi: Kowalski Jan będzie i ch** mnie obchodzi Mirek, co ty masz do niego, czy uważasz, że on jest, k***a, ekspertem czy nie. W du*** to mamy. Chodzi o zasady, o politykę, k***a, a nie o pie***lety.

Możecie powiedzieć, że Dominikowski, k***a, będzie, to nie ma znaczenia. Ale chodzi o to, żebyś ty miał pozycję taką, że rozmawiając z Mirkiem, Platforma wskazuje tego człowieka i nie ma dyskusji o tym, czy on jest dobry, czy nie, tak jak dzisiaj. Czy się nadaje czy nie, czy może iść do takiej spółki czy nie. W du*** to mamy.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych