Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Tak to dokładnie powinno działać

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 10:57:37

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz sędziami TK – to musi być pomysł Kaczyńskiego!

Brzmi jak żart, prowokacja albo „fejk”?! Nie wiem jak dla kogo, dla mnie nie. W tym wyborze bawi mnie tylko przewidywalna reakcja opozycyjnych „mediów”jak TVN24 i całej reszty. Tak to dokładnie powinno działać!

W sytuacji, gdy „bohaterami” i obrońcami konstytucji są: Tuleya, Gersdorf, Stępień, Matczak i im podobni, nie widzę absolutnie żadnych powodów, aby całymi latami szczuci posłowie, nie mieli pełnić funkcji sędziów TK.

No i wreszcie najważniejsze! Na podobny pomysł mógł wpaść i takiego wyboru mógł dokonać jedynie Jarosław Kaczyński, ponieważ nikt inny nie ma takich jaj!

Przede wszystkim najmocniej przepraszam prof. Panią Elżbietę Chojnę-Duch za pominięcie Jej nazwiska w tytule felietonu i w treści, z bardzo prostego powodu. Kandydatura Pani Elżbiety Chojny-Duch nie budzi większych kontrowersji, nawet junak Matczak nie zgłaszał pretensji, całe odium „sensacji” i „upadku standardów” jak zwykle biorą na siebie najbardziej w ostatnim czasie zaszczuwani i obrażani politycy PiS, nie licząc samego Jarosława Kaczyńskiego...

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 10:59:59

Powstaje zasadnicze pytanie? Niby dlaczego Krystyna Pawłowicz, profesor prawa konstytucyjnego, miałaby nie zasługiwać na stanowisko sędziego TK?

Przez sałatkę, czy może z powodu trafnych opinii pokazujących obłudę i miałkość intelektualną opozycji?

Otóż prawda jest taka, że jedynym powodem w oczach ludzi maluczkichch lub słabych jest wyłącznie poniewieranie medialne i metki, które zostały Krystynie Pawłowicz przez opozycję totalną, TVN GW i inne szczekaczki przyklejone.

W stosunku do Piotrowicza działał i działa dokładnie ten sam mechanizm, został „prokuratorem PRL-u” i "obrońcą księży pedofilów" i powtarzali to namiętnie tacy towarzysze jak: Cimoszewicz, Borowski, Rosati. I ten bezczelny proceder działa na wszystkich poziomach III RP.

W III RP z upolitycznieniem w sądach walczy kandydat na senatora PO Rzepiński i były dwukrotny senator PO Leon Kieres.

Obrońcą praw człowieka i „zastraszanych” sędziów jest Marcin Matczak zastraszający studentów, o „Misiewiczach” rozprawiał Gawłowski, Neumann i cała plejada polityków PO z zarzutami karnymi, łącznie z aresztowanym ostatnio Arturem W.

I tak dalej i tak w kółko! Cała ta zaplanowana bezczelność ma służyć jednemu. „Elity” III RP pokazują, że im wolno nie tylko więcej, ale wolno im wszystko...

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 11:02:34

Każdego dnia płyną dziesiątki apeli i pouczeń, aby PiS czegoś tam nie robił, bo opozycja i jej media jak TVN i GW rozpętają wojnę i tylko jeden Kaczyński po pierwsze ma to gdzieś, po drugie ma jaja.

Wybór Krystyny Pawłowicz i Piotrowicza jest demonstracją siły na najwyższym poziomie i choćby z tego powodu będę tej decyzji bronił rękami i nogami.

Od strony merytorycznej i Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz o prawie i stosowaniu prawa wiedzą więcej niż większość ignorantów z tytułami sędziów, adwokatów i profesorów niestety też.

Widzę tu autorski projekt Jarosława Kaczyńskiego i to jest projekt ozdrowieńczy! mk

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 11:09:25

BINGO!!!

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 12:17:37

Wódz kazał, wódz powiedział, wodza trzeba słuchać !!!

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 13:53:16

Ja ci szybciutko odpowiem dlaczego Pawłowicz i Piotrowicz nie powinni być sędziami. Po pierwsze powinni być tam osoby o nieposzlakowanej opinii. Po drugie Pawłowicz nigdy nie była i nie jest Profesorem tylko zajmowała na uczelni etat profesorski. Po trzecie Pawłowicz jawnie przyznawała, że nawet jeśli ustawa jest niezgodna z konstytucją to będzie głosowała tak jak chce PiS. Piotrowicz, obrońca pedofila i komunistyczny prokurator oskarżający ludzi Solidarności to dobry kandydat? Wystarczy?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 15:35:44

Ja ci szybciutko odpowiem dlaczego Pawłowicz i Piotrowicz nie powinni być sędziami. Po pierwsze powinni być tam osoby o nieposzlakowanej opinii. Po drugie Pawłowicz nigdy nie była i nie jest Profesorem tylko zajmowała na uczelni etat profesorski. Po trzecie Pawłowicz jawnie przyznawała, że nawet jeśli ustawa jest niezgodna z konstytucją to będzie głosowała tak jak chce PiS. Piotrowicz, obrońca pedofila i komunistyczny prokurator oskarżający ludzi Solidarności to dobry kandydat? Wystarczy?

Niby dlaczego Krystyna Pawłowicz, profesor prawa konstytucyjnego, miałaby nie zasługiwać na stanowisko sędziego TK?

Otóż prawda jest taka, że jedynym powodem w oczach ludzi maluczkich lub słabych jest wyłącznie poniewieranie medialne i metki, które zostały Krystynie Pawłowicz przez opozycję totalną, TVN GW i inne szczekaczki przyklejone.

W stosunku do Piotrowicza działał i działa dokładnie ten sam mechanizm, został „prokuratorem PRL-u” i "obrońcą księży pedofilów" i powtarzali to namiętnie tacy towarzysze jak: Cimoszewicz, Borowski, Rosati. I ten bezczelny proceder działa na wszystkich poziomach III RP.

Od strony merytorycznej i Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz o prawie i stosowaniu prawa wiedzą więcej niż większość ignorantów z tytułami sędziów, adwokatów i profesorów niestety też.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 10:14:58

Niby dlaczego Krystyna Pawłowicz, profesor prawa konstytucyjnego, miałaby nie zasługiwać na stanowisko sędziego TK?

Otóż prawda jest taka, że jedynym powodem w oczach ludzi maluczkich lub słabych jest wyłącznie poniewieranie medialne i metki, które zostały Krystynie Pawłowicz przez opozycję totalną, TVN GW i inne szczekaczki przyklejone.

Chyba jednak jesteś jednym z farmy trolli , opłacanych po 2 zł za każdy wpis. Jeśli dalej twierdzisz , że K. Pawłowicz jest PROFESOREM to może podasz jakiś dowód na to twierdzenie. Nigdy nie była i raczej nie będzie profesorem. Kolejna sprawa to jak można mieć zaufanie do osoby , która  świadomie głosuje za ustawą niezgodną z konstytucją ( do czego sama się przyznaje) bo tak chce jej partia? Jeśli chodzi i Piotrowicza to czy sprawa księdza z Tylawy, który został skazany za pedofilię , a Piotrowicz nie widział nic złego w jego zachowaniu to kłamstwo? Czy złożenie aktu oskarżenia na podstawie którego został skazany na więzienie opozycjonista Pikul to też mit?. Obie te osoby nie spełniają wymogów merytorycznych ponieważ nie posiadają nieposzlakowanej opinii. Masz szanse na odpowiedź wpadnie ci kolejne 2 zł.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 11:02:07

Chyba jednak jesteś jednym z farmy trolli , opłacanych po 2 zł za każdy wpis. Jeśli dalej twierdzisz , że K. Pawłowicz jest PROFESOREM to może podasz jakiś dowód na to twierdzenie. Nigdy nie była i raczej nie będzie profesorem. Kolejna sprawa to jak można mieć zaufanie do osoby , która  świadomie głosuje za ustawą niezgodną z konstytucją ( do czego sama się przyznaje) bo tak chce jej partia? Jeśli chodzi i Piotrowicza to czy sprawa księdza z Tylawy, który został skazany za pedofilię , a Piotrowicz nie widział nic złego w jego zachowaniu to kłamstwo? Czy złożenie aktu oskarżenia na podstawie którego został skazany na więzienie opozycjonista Pikul to też mit?. Obie te osoby nie spełniają wymogów merytorycznych ponieważ nie posiadają nieposzlakowanej opinii. Masz szanse na odpowiedź wpadnie ci kolejne 2 zł.

Płacą ci po 2 zł, to piszesz te idiotyzmy. Mnie swoją miarą nie mierz.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 12:30:06

Piotrowicz odpowiada na ataki opozycji: "Nie pierwszy raz doświadczam niemerytorycznej krytyki, a wręcz ordynarnego hejtu" Jako prokurator nie prowadziłem spraw o charakterze politycznym. Moja praca w prokuraturze polegała na tym samym, na czym praca wielu prokuratorów polega dziś, a więc na prowadzeniu śledztw o charakterze kryminalnym, gospodarczym; takie śledztwa prowadziłem. Zetknąłem się z dwoma sprawami politycznymi. W obu sprawach nie ogłoszono wyroku, a w tym, żeby sprawy zakończyły się umorzeniem, miałem swój znaczny udział. I poniosłem z tego tytułu określone konsekwencje
— dodał polityk PiS.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 13:05:47

Płacą ci po 2 zł, to piszesz te idiotyzmy. Mnie swoją miarą nie mierz.

Tak wygląda dialog z wyznawcą PiS. Napisze , że wszystko jest idiotyzmami bez dania nawet cienia dowodu. Człowieku wysil się tylko trochę i zobacz jak ten sku***el Piotrowicz mówi , że ksiądz później skazany za pedofilię tylko dawał "ciumki" i , że dotykając dzieci w miejsca intymne próbował je leczyć. Jeśli dowody do ciebie nie docierają to jesteś jak Piotrowicz obrońcą pedofilii.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 13:09:17

Piotrowicz odpowiada na ataki opozycji: "Nie pierwszy raz doświadczam niemerytorycznej krytyki, a wręcz ordynarnego hejtu" Jako prokurator nie prowadziłem spraw o charakterze politycznym. Moja praca w prokuraturze polegała na tym samym, na czym praca wielu prokuratorów polega dziś, a więc na prowadzeniu śledztw o charakterze kryminalnym, gospodarczym; takie śledztwa prowadziłem. Zetknąłem się z dwoma sprawami politycznymi. W obu sprawach nie ogłoszono wyroku, a w tym, żeby sprawy zakończyły się umorzeniem, miałem swój znaczny udział. I poniosłem z tego tytułu określone konsekwencje
— dodał polityk PiS.

Zamiast wierzyć Piotrowiczowi , zobacz sobie co mówi oskarżany przez niego w 1982 roku legenda opozycji Antoni Pikul. Może jeszcze wytłumaczysz za co Piotrowicz dostał za komuny brązowy krzyż zasługi?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 13:34:15

Tak wygląda dialog z wyznawcą PiS. Napisze , że wszystko jest idiotyzmami bez dania nawet cienia dowodu. Człowieku wysil się tylko trochę i zobacz jak ten sku***el Piotrowicz mówi , że ksiądz później skazany za pedofilię tylko dawał "ciumki" i , że dotykając dzieci w miejsca intymne próbował je leczyć. Jeśli dowody do ciebie nie docierają to jesteś jak Piotrowicz obrońcą pedofilii.

Byłeś na sali sądowej? Skąd to lewactwo bierze te kłamstwa. A może napiszesz o celebrytach pedofilach?  Na przykład z Dworca Centralnego?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 13:35:07

Kierownik Katedry Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW), kilkanaście lat wykładowca akademicki, promotor kilkuset prac magisterskich, autorka licznych - około 50 - opinii-ekspertyz dla najważniejszych organów władzy państwowej z zakresu problemów ogólnoustrojowych, konstytucyjnych, wolności gospodarczej i innych, członek Trybunału Stanu w latach 2007-2011, trzykrotny kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z pozytywnymi opiniami sejmowych komisji, członek Krajowej Rady Sądownictwa, autorka wielu publikacji naukowych, współautorka kolejnych wydań podręcznika akademickiego do przedmiotu Publiczne prawo gospodarcze, ekspert Sejmu i Senatu w pracach legislacyjnych i wiele innych to dorobek zawodowy prof. Krystyny Pawłowicz.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 13:43:46

Byłeś na sali sądowej? Skąd to lewactwo bierze te kłamstwa. A może napiszesz o celebrytach pedofilach?  Na przykład z Dworca Centralnego?

Jeśli uważasz , że to kłamstwa to poszukaj na youtube - Piotrowicz i ksiądz z Tylawy

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 13:45:15

Kierownik Katedry Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW), kilkanaście lat wykładowca akademicki, promotor kilkuset prac magisterskich, autorka licznych - około 50 - opinii-ekspertyz dla najważniejszych organów władzy państwowej z zakresu problemów ogólnoustrojowych, konstytucyjnych, wolności gospodarczej i innych, członek Trybunału Stanu w latach 2007-2011, trzykrotny kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z pozytywnymi opiniami sejmowych komisji, członek Krajowej Rady Sądownictwa, autorka wielu publikacji naukowych, współautorka kolejnych wydań podręcznika akademickiego do przedmiotu Publiczne prawo gospodarcze, ekspert Sejmu i Senatu w pracach legislacyjnych i wiele innych to dorobek zawodowy prof. Krystyny Pawłowicz.

Może być najwybitniejszą prawniczką ( nigdy nie będzie) ale jeśli przedkłada interes partii ponad przepisy prawa to nie może być sędzią TK.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 14:52:20

Może być najwybitniejszą prawniczką ( nigdy nie będzie) ale jeśli przedkłada interes partii ponad przepisy prawa to nie może być sędzią TK.

To dlaczego Rzepliński mógł być?

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 15:14:27

To dlaczego Rzepliński mógł być?

Może podasz przykład gdzie Pan Rzepliński działał na rzecz partii pomijając prawo. Tylko nie pisz , że było wiele przypadków, podaj jeden ale prawdziwy.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 16:59:16

Może podasz przykład gdzie Pan Rzepliński działał na rzecz partii pomijając prawo. Tylko nie pisz , że było wiele przypadków, podaj jeden ale prawdziwy.

OFE. Pamiętasz?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 11:00:13

OFE. Pamiętasz?

Doskonale pamiętam. Nawet jeśli nigdy nie zgadzałem się z decyzją o zabraniu pieniędzy z OFE, to trzeba przyznać , że nie ma to nic wspólnego z konstytucją. TK zajmował się sprawą w 2015 roku, a już w 2008 roku Sąd Najwyższy stwierdził, że środki zgromadzone na funduszach emerytalnych OFE nie środkami prywatnymi tylko publicznymi. Tak zresztą działa każdy system emerytalny. Więc nie mieszaj tej sprawy z ustawami niezgodnymi z konstytucją, które później PiS pod naporem np. TSUE prostował.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych