Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

szukanie pracy w Grudz. jest ciekawe? czy Urząd Pracy pomaga? czy są jakiekolwiek możliwości (samo)zatrudnienia?

pup grudziądz bezrobotni szkolenia kurs kursy dofinansowanie UE praca pup grudziądz

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ja anonim~

~ja anonim~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 18:19:14

Witam drogich forumowiczów i forumowiczki.
Jestem bezrobotny.
do tej pory myślałem że to wstyd i wstyd mi o tym mówić/pisać dlatego chce pozostać anonimowy (moje IP tylko dla administracji forum)

Do rzeczy:
Szukam pracy od połowy stycznia -bez pozytywnego efektu, zarejestrowałem się w PUP Grudziądz obiecano mi pomoc. Dostałem od nich 2 oferty w obu przypadkach prace dostał ktoś inny lub z polecenia a wiem to gdyż sytuacja z Masmala była już opisana na forum a do Spółdzielni mieszkaniowej pisałem o wyjasnienie jakich warunków nie spełniam i do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

Ostatnio byłem znow w Urzędzie pracy i zauważyłem że jest taka prawidłowośc że pewne oferty nie trafiają na ich strony internetowe (byłe świadkiem jak przez telefon facet z PUP zapisywał jakich osób szuka pracodawca- szukałem tych ogłoszeń na ich stronie nie pojawiły się -za to po czasie znalazły się w internecie zgłoszone przez Panią B. wszystkie z 1600zł brutto.

Zapewne ktoś się zapyta czy nie chciałem założyć wlasnej Działalności Gospodarczej?
Chciałem!!
Vyłem na spotkaniu, dostałem ładną teczkę wzory na których nie mieszczą się formułki które trzeba wpisać, i potem zaczęły się schody.
W firmolandii bis trzeba spełniać określone warunki: kobieta nie jestem, przedział wiekowy nie jest w moim zasięgu, pozostał warunek "jesteś ofiarą kryzysu i cie szef zwolnił" i było pięknie ale tylko przez 5 minut- BO- pracodawca odmowił potwierdzenia że zwolnił mnie bo jest kryzys, BO- miałem umowę na 5 lat jak każdy w firmie i oni nie muszą mi sie tłumaczyć, BO- nie będzie sobie na własnym podworku, na własnym łonie konkurencji budować. I na tym kończą się marzenia.
Mam kilka uwag co do Urzędu pracy począwszy od tego że ogłoszenia wiszące w holu na tablicy są niesprawdzane "poprostu wiszą" poprzez to że ta ich maszyna kolejkowa ciągle się psuje a wtedy wieszaja kartkę "konserwacja" kończąc na Pani o nazwisku K...ska siędzącej w okularkach na holu za "wiatą" która była obrażona że ktoś jej przeszkadza w bardzo ważnych pogaduszkach. A najlepsze jest to że nikogo nie można nic powiedzieć skargi nie możesz złożyć bo nikt Ci nie powie gdzie jest jego szef.

a można inaczej, w innych miastach troche bardziej się starają: http://www.strefabiz...niepelnosprawni

jeśli macie jakieś konstruktywne uwagi, jeśli tak jak ja co dzień jest wam ze sobą źle że nie możecie znaleźć pracy to piszcie w tym temacie/
pozdro/
Ja anonim

#2 DeGie

DeGie

DeGie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1429 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 19:09:31

Gdybyś wysadził ten budynek zyskałbyś sympatię wielu grudziądzan.

#3 Alexander

Alexander

PeaceMaker

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 1415 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 19:24:33

Zarejestrowanie się w PUP , jest istotne moim zdaniem , tylko dla posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, innego sensu nie ma .

#4 Wózkowa

Wózkowa

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 641 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 19:30:51

Gdybyś wysadził ten budynek zyskałbyś sympatię wielu grudziądzan.

... ale i tak by się nic nie zmieniło ! A propos, czy to już jest namawianie do stosowania niedozwolonych prawem metod ?

#5 BlanLi

BlanLi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 19:35:03

Zarejestrowanie się w PUP , jest istotne moim zdaniem , tylko dla posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, innego sensu nie ma .

Zgadzam się. To jedyna korzyść z tej instytucji. Pracy trzeba szukać samemu. Ja przynajmniej na PUP nie liczyłabym.

#6 Michu_Gru

Michu_Gru

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 890 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 20:01:26

Urząd Pracy to taka trochę pomoc społeczna bis, wszelkie staże i świadczenia z Funduszu Pracy to właściwie zasiłki, do tego dochodzą świadczenia typu środki na rozpoczęcie działalności (podobno dotylko do końca 2013 r.) oraz kierowanie do pracodawców pod groźbą utraty statusu bezrobotnego, a do tego wystarczy z powodzeniem internet, ogłoszenia na kablówce i tablica ogłoszeń w supermarkecie. Najśmieśniejsze jest to, że każdy urząd posiada sporo etatów które działają tylko dla samego urzędu - informatyka, kadry, obsługa prawna, sekretariaty, archiwa, BHP, poczta itp.

#7 draw

draw

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 5275 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 20:51:32

Urząd Pracy to taka trochę pomoc społeczna bis, wszelkie staże i świadczenia z Funduszu Pracy to właściwie zasiłki, do tego dochodzą świadczenia typu środki na rozpoczęcie działalności (podobno dotylko do końca 2013 r.) oraz kierowanie do pracodawców pod groźbą utraty statusu bezrobotnego, a do tego wystarczy z powodzeniem internet, ogłoszenia na kablówce i tablica ogłoszeń w supermarkecie. Najśmieśniejsze jest to, że każdy urząd posiada sporo etatów które działają tylko dla samego urzędu - informatyka, kadry, obsługa prawna, sekretariaty, archiwa, BHP, poczta itp.

To chyba dobrze, że jest ta "fabryka papierów", inaczej bezrobocie by skoczyło o X pkt procentowych

#8 Maleńka-M

Maleńka-M

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1058 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 21:07:35

Drogi anonimie, na temat PUP było na forum poruszanych sporo tematów. Ludzie "psioczą" , bo nic dobrego o tym urzędzie raczej nie można powiedzieć (napisać). Ogłoszenia na tablicy wiszą i przez to nie można zarzucić urzędowi,że nie ma ofert pracy, a że są "niesprawdzane" jak napisałeś, to już "inna inszość".
A co do urzędników, oczywiście nie można generalizować, ale jest sporo takich osób tam pracujących, które pracują za karę, albo są tacy, którzy pozjadali wszystkie rozumy ( przynajmniej im się tak wydaje), albo też kompletnie niekompetentni. Podejrzewam( i mam nadzieję ) ,że znajdą się też i tacy , którzy wiedzą po co tam są i wywiązują się ze swojej pracy jak należy.
Uważam ,że gdyby zaszła wreszcie zmiana na stanowisku "SZEFA" tegoż urzędu może zmieniłoby się coś na lepsze.
Nie jestem póki co tam zarejestrowana, ale niebawem chyba nadejdzie ten czas,że tam trafię. Nie liczę na jakąś ofertę ,ale jak zauważył Alexander, warto się zarejestrować chociażby ze względu na ubezpieczenie.
Ot, takie są moje przemyślenia na temat tego urzędu.
Pozdrawiam.

#9 Michu_Gru

Michu_Gru

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 890 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 21:08:14

To chyba dobrze, że jest ta "fabryka papierów", inaczej bezrobocie by skoczyło o X pkt procentowych

Nawet świetnie, PUP bierze ludzi na staże oni obsługują kolejnych stażystów - perpetuum mobile.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 09:54:53

Nawet świetnie, PUP bierze ludzi na staże oni obsługują kolejnych stażystów - perpetuum mobile.

A gdzie obietnice wyborcze Malinowskiego ?

#11 Michu_Gru

Michu_Gru

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 890 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:50:53

A gdzie obietnice wyborcze Malinowskiego ?

Może czas na kandydata który powie prawdę - UM nie jest w stanie zwiększyć zatrudnienia w Grudziądzu, niezależnie od tego co by zrobił.

#12 ~bezrobotny~

~bezrobotny~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 12:04:56

Oferty są wieszane w gablocie i żyją swoim życiem.
Kilkanaście dni temu wysłałem CV w odpowiedzi na konkretną ofertę(firma z Polski północno-zachodniej).Zatrudnienie ,jak brzmi w ogłoszeniu,miało być na umowę o pracę na terenie Grudziądza.Na rozmowie kwalifikacyjnej okazało się,że w okresie próbnym(2 miesiące)będzie umowa o dzieło,a później może,może.Dostałem sms,że nie zostałem przyjęty,a wybrańcy pracują od tygodnia.Dzisiaj będąc w PUP zauważyłem dalej wiszącą ofertę i zapytałem pracownika dlaczego nie została zdjęta.Odpowiedział mi,że ode mnie pierwszego słyszą,że ktoś został przyjęty do pracy,a tym bardziej na umowę o dzieło.Reasumując urząd wiesza ofertę z konkretnymi informacjami i koniec.Dalej nikogo nie interesuje co się w tej sprawie dzieje i czy są przestrzegane zapisy podane w ofercie.Przy takim zaangażowaniu kadry Urzędu można bardzo długo szukać pracy.
Rodzynkiem na torcie są wyczyny Pań,które w piwnicy wystawiają różne zaświadczenia(nie wszystkie z Pań).Potrzebowałem zaświadczenie o wysokości zasiłku jaki otrzymam za marzec w tym miesiącu,ale netto.Sprawa nie do przejścia.Owszem mogę otrzymać zaświadczenie o kwocie brutto,ale nie netto.Powiecie,że zwariowałem i błądzę.Też tak przez chwilę pomyślałem.Dopiero interwencja u przełożonej tych Pań przyniosła skutek i otrzymałem kwitek w takiej formie jakiej potrzebowałem.Chory kraj,chorzy ludzie.Życzę wszystkim wytrwałości w poszukiwaniu pracy,na PUP bym nie liczył.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pup grudziądz, bezrobotni, szkolenia, kurs, kursy, dofinansowanie, UE, praca, pup, grudziądz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych