Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

SZUKAM MIESZKANIA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 13:51:18

No ja tak samo zrobiłem ( to moje posty Adam itp)
Dawalem komus 800zl plus opłaty, praktycznie splaciplem komus dobre 5-6 lat kredytu, i dzięki mojej pracy ciężkiej bo budowa drog kto ma mieszkanie, to ja tyralem zrywalem mięśnie zdrowie. Powiedzialem dość, kredyt moj teraz to 910zl i mam swoje

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 14:18:19

ale odkrycie, że lepiej wziąć kredyt niż wynajmować, popatrzcie sobie na ceny wynajmu w większych miastach, jeżeli jesteście małżeństwem, pracujecie, nie jesteście rozrzutni to jakiś wkład własny uciułacie, później rata kredytu wyniesie Was z 800-900 zł miesięcznie, nie musicie od razu całego mieszkania urządzać, wystarczy łazienka, pokój aby było gdzie spa a tak? 40 m2 w Trójmieście potrafi kosztować 1900-2400 zł + opłaty

problem w tym, że np. po 2-3 latach możesz zrezygnować z najmu a tutaj kredyt masz na kartu miesiąc w miesiąc i jedyne co to sprzedać mieszkanie z kredytem ale tu powstaje już strata w postaci zapłaconych rat

i czy ty mu poszukasz lokal zastępczy, o to mi chodzi, Adam ma sie zabezpieczyc notarialnie na taka okoliczność. A nie ze Adam pójdzie do brata...

przecież Ci napisałem, że przy najmie okazjonalnym to Adam musi dać przed notariuszem oświadczenie, że w razie wypowiedzenie/końca umowy ma u kogo zamieszkać, może u rodziców, brata, kolegi byle miał takie oświadczenie

to nie jest moim obowiązkiem jako właściciela a przy zwyklej umowie? Adam nie płaci pół roku, rozwiązujesz z nim umowę, idziesz do sądu i czekasz aż mu gmina przydzieli lokal socjalny i co wtedy? Adam sobie mieszka 2-5 lat bo tyle trwa poszukiwanie lokalu dla niego i co wtedy?

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 14:57:25

ale odkrycie, że lepiej wziąć kredyt niż wynajmować, popatrzcie sobie na ceny wynajmu w większych miastach, jeżeli jesteście małżeństwem, pracujecie, nie jesteście rozrzutni to jakiś wkład własny uciułacie, później rata kredytu wyniesie Was z 800-900 zł miesięcznie, nie musicie od razu całego mieszkania urządzać, wystarczy łazienka, pokój aby było gdzie spa a tak? 40 m2 w Trójmieście potrafi kosztować 1900-2400 zł + opłaty
problem w tym, że np. po 2-3 latach możesz zrezygnować z najmu a tutaj kredyt masz na kartu miesiąc w miesiąc i jedyne co to sprzedać mieszkanie z kredytem ale tu powstaje już strata w postaci zapłaconych rat
przecież Ci napisałem, że przy najmie okazjonalnym to Adam musi dać przed notariuszem oświadczenie, że w razie wypowiedzenie/końca umowy ma u kogo zamieszkać, może u rodziców, brata, kolegi byle miał takie oświadczenie
to nie jest moim obowiązkiem jako właściciela a przy zwyklej umowie? Adam nie płaci pół roku, rozwiązujesz z nim umowę, idziesz do sądu i czekasz aż mu gmina przydzieli lokal socjalny i co wtedy? Adam sobie mieszka 2-5 lat bo tyle trwa poszukiwanie lokalu dla niego i co wtedy?

No ok 2-3lata rezygnuje z najmu i co dalej wynajmować do końca życia .Owszem biorę kredyt jak to napisałeś na kark ale mieszkam u siebie co chcę to mogę zrobić z tym mieszkaniem(nawet gdy mieszkanie jest pod kredyt)a u ciebie przy wynajeciu co mam nic daję tobie kasę do kieszeni i przede wszystkim nie jestem u siebie.Więc nie probuj mówić mi że wynajęcie jest lepsze.A teraz tak szczerze napisz czemu komuś wynajmujesz mieszkanie bo to jest kasa kasa kasa .Co miesiąc masz zysk i nie tracisz na wartości mieszkania a jak bedziesz chciał sprzedać to zrobisz to i masz prawo bo to twoje mieszkanie.I co wracamy do początku mojego wpisu czyli lepiej kupić i być na swoim prawda

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 15:18:59

no wynajmuję komuś mieszkanie które pokrywa mi ratę drugiego kredytu, na pierwsze mieszkanie harowałem ciężko za granicą ale kupiłem tylko 35 m2 (mały pokój sypialniany + salon z aneksem, łazienka), wziąłem kredyt na większe mieszkanie na 20 lat, pracuję, spłacam i mam kasę z wynajmu, no ale co będziesz mi zazdrościł ciężkiej pracy, że ja mogłem sobie kupić mieszkanie za gotówkę które teraz mi przynosi zysk? ten zysk idzie na spłatę kredytu z innego mieszkania i owszem to wygląda tak, że ktoś mi ten kredyt spłaca ale jak jak przestanie mi płacić to ciężko mi się go będzie pozbyć z mieszkania i odzyskać pieniądze - traci tutaj tylko jedna strona

chyba na tym polega, pomnażanie kapitału, robić tak aby było sobie dobrze i nie pracować u kogoś po 8 godzin

życie, w moim odczuciu najem okazjonalny stanie się w najbliższych latach bardziej popularny i ciężko będzie wynająć mieszkanie na czas nieokreślony, na 5 lat nikt Ci nie wynajmie chyba, że ma 10 mieszkań, ja podpisuje nowe umowy co 6 miesięcy

cały temat jest o pasożytach ale uczciwie płacący też musi wziąć pod uwagę, że właściciel może sprzedać mieszkanie (sytuacja życiowa) i wypowie mu umowę,  bierzesz kredyt na 2-5 lat i po miesiącu Ci pracodawca nie przedłuży umowy albo zamyka firmę i co wtedy? ma prawo, musisz się z tym pogodzić jak nie dysponujesz swoim majątkiem, mieszkaniem

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 15:24:05

no wynajmuję komuś mieszkanie które pokrywa mi ratę drugiego kredytu, na pierwsze mieszkanie harowałem ciężko za granicą ale kupiłem tylko 35 m2 (mały pokój sypialniany + salon z aneksem, łazienka), wziąłem kredyt na większe mieszkanie na 20 lat, pracuję, spłacam i mam kasę z wynajmu, no ale co będziesz mi zazdrościł ciężkiej pracy, że ja mogłem sobie kupić mieszkanie za gotówkę które teraz mi przynosi zysk? ten zysk idzie na spłatę kredytu z innego mieszkania i owszem to wygląda tak, że ktoś mi ten kredyt spłaca ale jak jak przestanie mi płacić to ciężko mi się go będzie pozbyć z mieszkania i odzyskać pieniądze - traci tutaj tylko jedna strona
chyba na tym polega, pomnażanie kapitału, robić tak aby było sobie dobrze i nie pracować u kogoś po 8 godzin
życie, w moim odczuciu najem okazjonalny stanie się w najbliższych latach bardziej popularny i ciężko będzie wynająć mieszkanie na czas nieokreślony, na 5 lat nikt Ci nie wynajmie chyba, że ma 10 mieszkań, ja podpisuje nowe umowy co 6 miesięcy
cały temat jest o pasożytach ale uczciwie płacący też musi wziąć pod uwagę, że właściciel może sprzedać mieszkanie (sytuacja życiowa) i wypowie mu umowę, bierzesz kredyt na 2-5 lat i po miesiącu Ci pracodawca nie przedłuży umowy albo zamyka firmę i co wtedy? ma prawo, musisz się z tym pogodzić jak nie dysponujesz swoim majątkiem, mieszkaniem

NO I WSZYSTKO W TEMACIE !!!!

#46 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 15:34:13

Niespotykanie jest to jak mieszkańcy miasta potrafia rozwinąć temat.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 15:51:12

No ok rozumiem osobę wynajmującą mieszkanie ale z drugiej strony jak ma być chroniony wynajmujący jeśli podpisze umowę na dwa lata przykładowo i ten pan będzie miał kupca i sprzeda mieszkanie wcześniej co dalej z tym co wynajmował albo niech ten pan co ma do wynajęcia mieszkanie podniesie czynsz a w umowie było inaczej wiele również o tych sprawach się słyszało bo ma takie prawo i co dalej z osobą która wynajmowała.Nikogo to nie obchodzi

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 16:00:11

Sprytnie wymyślił sobie to właściciel mieszkania, u notariusza to ja (chcący wynająć) mieszkanie ze bede mial sie gdzie podziać a czemu nie wskazać u notariusza ze to właściciel mieszkania ma mi znaleźć lokal, oczywiście ja płace w terminie opłaty. A właściciel mieszkania chce je sprzedać bo jest kupiec a mnie chcę wywalic.

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 16:45:30

Sprytnie wymyślił sobie to właściciel mieszkania, u notariusza to ja (chcący wynająć) mieszkanie ze bede mial sie gdzie podziać a czemu nie wskazać u notariusza ze to właściciel mieszkania ma mi znaleźć lokal, oczywiście ja płace w terminie opłaty. A właściciel mieszkania chce je sprzedać bo jest kupiec a mnie chcę wywalic.

człowieku czego nie rozumiesz? ta umowa przed notariuszem to wymóg prawny jeżeli chodzi o najem okazjonalny, to proste albo się godzisz albo nie, nikt nie zmusza Cię do podpisania takiej umowy, to nie wymysł właściciela tylko tak mówi ustawa, że trzeba przed notariuszem

poczytaj sobie zapisy ustawy o ochronie lokatorów i dopiero wejdź w temat umów o wynajem a nie piszesz, że sobie właściciel sprytnie wymyślił, nie wymyślił, tak jest w prawie zapisane

właściciel nie ma obowiązku u notariusza Ci wskazywać lokalu bo niby z jakiej racji? tak jest prawnie zapisane, nie podoba Ci się to idź do Sejmu protestuj, jeszcze czego, że właściciel ma Ci szukać zastępczego lokalu

nadal mi nie odpowiedziałeś jak właściciela chroni prawo przy zwykłej umowie gdzie trafi na nieuczciwego pasożyta? no odpowiesz czy nie? dlaczego taki pasożyt nie chce się wyprowadzić?

rozumiesz, że nie można komuś mieszkania umowy wypowiedzieć w tydzień a w prawie jest 1 miesiąc i to jeszcze o określonych warunkach?

rozumiesz, że jak wypowiadasz umowę żonie a mieszka z nią mąż to mimo, że umowa była tylko z żoną to musisz ją wypowiedzieć także żonie bo takie jest prawo?

rozumiesz, że możesz nie płacić 3 miesiące po czym właściciel musi Ci na piśmie wysłać ponaglenie, że masz zapłacić w ciągu 1 miesiąca - i wcale nie musisz płacić za 3 miesiące tylko zapłacisz sobie za 1 miesiąc po czym znów będą 3 okresy niepłatne i znów upomnienie i tak w kółko możesz się bawić z właścicielem?

rozumiesz, że jak mi nie będziesz chciał opuścić mieszkania po zakończeniu umowy to ja nie mogę Ci zamków zmienić, wejść do mieszkania bo grozi mi za to naruszenie prawa, policja i sąd - do własnego mieszkania nie mogę wejść - to jest chore

więc mi nie gadaj, że przy umowie najmu okazjonalnego właściciel sprytnie sobie zaplanował - nie po prostu korzysta z ochrony swojej własności na wypadek jakby mu jakaś ludzka menda nie chciała się wyprowadzić po wygaśnięciu umowy

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 16:54:06

No ok rozumiem osobę wynajmującą mieszkanie ale z drugiej strony jak ma być chroniony wynajmujący jeśli podpisze umowę na dwa lata przykładowo i ten pan będzie miał kupca i sprzeda mieszkanie wcześniej co dalej z tym co wynajmował albo niech ten pan co ma do wynajęcia mieszkanie podniesie czynsz a w umowie było inaczej wiele również o tych sprawach się słyszało bo ma takie prawo i co dalej z osobą która wynajmowała.Nikogo to nie obchodzi

a jak przy zwykłej umowie Ci ktoś wypowie umowę bo chce sprzedać mieszkanie lub Ci podniesie czynsz to co wtedy robisz? okupujesz mieszkanie bo oczekujesz od gminy lokalu socjalnego na który czekasz 1-3 lata i w tym czasie sobie mieszkasz w tym mieszkaniu mimo, że nie masz do tego prawa? poza tym umowę najmu mieszkania można wypowiedzieć miesiąc wcześniej, masz miesiąc na znalezienie nowego lokum, to dużo czasu, nawet tymczasowo na pokój gdzieś lub wrócić do rodziców, rodziny itp.

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 17:16:14

Czyli jak ma byc zabezpieczpny ten co chce wynająć mieszkanie na dwa lata? Bo widząc te wypowiedzi to tylko najem okazjonalny chroni właściciela mieszkania, bo ktos kto wynajmuje to chyba po to ze nie ma gdzie sie podziac.
Najem okazjonalny w żaden sposób nie chroni osoby najmujacej, bo mozna jej sie pozbyć np wysokimi opłatami.
Np 1 rok najmu 1000zl
A drugi rok juz można zrobić mu 1500zl
Czynsz ten sam ale kwota do kieszeni podniesiona aby pozbyć sie lokatora bo urosla az o 500zl a najniższa krajowa o 100zl

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 17:24:20

a jak ma być zabezpieczony właściciel w przypadku zwykłej umowy i jak mu najemca nie płaci?

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 19:52:48

a jak ma być zabezpieczony właściciel w przypadku zwykłej umowy i jak mu najemca nie płaci?

A jak ma byc zabezpieczony najemca żeby ktoś go nie wyrzucił i nie podniósł czynszu?

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 09:09:59

Ciekawi mnie jedno dlaczego właściciel mieszkania widzi jedną stronę ale nie próbuje drugiej strony zrozumieć czyli tego co wynajmuje mieszkanie.On też ma trochę racji.I nie bronię tutaj nikogo rozumìe że ktoś chce się zabezpieczyć żeby później nie włóczyć się po sądach i wywalić tych co nie płacą i to jest dla mnie ok.Ale lokator teź może mieć swoje obawy o podniesienie czynszu itd itd.Takie przypadki też były są i będą

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 09:49:33

No właśnie o tym piszę, ale dostaje ciągle odpowiedz ze jak lokator nie płaci lub mam wskazać sobie lokal.
Ja chce notarialne mieć zabezpieczenie ze jesli płace wszystko a mnie wywali przed czasem lub wzrośnie mi czynsz to on mi poszuka lokal i właściciel poniesie konsekwencje.
Ale jaj widać juz tak chętny na to nie jest

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 10:46:14

już Ci pisałem, idź się z tym pożal do Sejmu o takie zapisy, ja nie mam obowiązku Ci wskazać lokalu ale prawo mówi, że w przypadku najmu okazjonalnego musisz taki oświadczenie złożyć, wiesz oczywiście, że gorszy jest najem instytucjonalny od firm bo tam tylko podajesz oświadczenie, że w razie końca umowy, wypowiedzenia jej idziesz na bruk? właściwie to możesz wrócić tam gdzie do tej pory mieszkałeś czyli najczęściej są to rodzice - ot bezdomności Ci nie grozi no nie? WITAMY W POLSCE

nie możesz stosować w umowie zapisów które są niezgodne z prawem, tak samo ja Ci nie mogę wpisać w umowie, że mogę Ci podnieść czynsz o 500 zł co 2 miesiąc - jeżeli jeszcze tego nie rozumiesz no to niech Ci ludzi wynajmują na zwykłą umowę a najlepiej to na gębę, wtedy to będziesz królem w cudzym mieszkaniu

Ale lokator teź może mieć swoje obawy o podniesienie czynszu itd itd.Takie przypadki też były są i będą

a jak Ci spółdzielnia podniesie czynsz to wtedy będziesz protestować czy grzecznie zapłacisz? jak Ci gmina, miasto podnosi podatek od śmieci, nieruchomości to negocjujesz cenę czy się wyprowadzasz, sprzedajesz mieszkanie?
zdajesz sobie sprawę, że aby podnieść czynsz to musisz dać najemcy na piśmie, że mu podnosisz czynsz i to trwa i najemca ma 3 miesiące aby się zgodzić? dodatkowo podwyżkę możesz zrobić raz na 6 miesięcy od daty ostatniej podwyżki

przykład:

12 stycznia wręczasz najemcy pismo o zamiarze podniesienia czynszu

1 maja - data obowiązywania podwyżek

1 listopada - kolejna podwyżka

więc masz 3 miesiące na akceptację podwyżek to albo akceptujesz lub się wyprowadzasz i 3 miesiące sobie szukasz innego mieszkania ale wtedy Ty wypowiadasz umowę, że nie akceptujesz podwyżki

jeżeli ja komuś wynajmuję mieszkanie za 1000 zł + czynsz do spółdzielni + opłaty licznikowe to mogę wpisać w umowie, że moja opłata przez okres trwania umowy jest stała, wszystko należycie odnośnie opłat trzeba wpisać do umowy, ja wynajmuję najdłużej na 6 miesięcy ze stałą opłatą, jak wzrastają śmieci i inne opłaty to mnie to nie interesuje bo jest to w umowie i najemca to akceptuje

jeżeli Wy robicie zwykłą umowę albo bierzecie pierwszy lepszy wzór z internetu no to powodzenia w takim razie życzę

umowę albo akceptujecie albo nie

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 11:51:38

Ale w przypadku wynajmu okazjalnego potrzebne jest owszem oświadczenie osoby która cię przyjmie w razie czego tak jak pisałeś rodzina brat znajomy ale jest jeszcze potrzebny akt notarialny od tej osoby że jest właścicielem nieruchomości która w razie potrzeby cię przyjmie .Kto w dzisiejszych czasach ci poświadczy że cię przyjmie no moźe rodzina (choć z tym też może być problem).

#58 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 12:16:58

Ale w przypadku wynajmu okazjalnego potrzebne jest owszem oświadczenie osoby która cię przyjmie w razie czego tak jak pisałeś rodzina brat znajomy ale jest jeszcze potrzebny akt notarialny od tej osoby że jest właścicielem nieruchomości która w razie potrzeby cię przyjmie .Kto w dzisiejszych czasach ci poświadczy że cię przyjmie no moźe rodzina (choć z tym też może być problem).

Oczywiście bo rodzina może się przeprowadzić lub rodzice przepisać nieruchomość na inną osobę a ta nie ma w obowiązku go przyjmowac,najlepiej sprzedać a nie wynajmować,teraz więcej praw ma najemca a Ty właściciel lokalu nic nie możesz.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 13:01:33

no widzisz i to jest działanie bezdomności a w zwykłej umowie jak trafisz na takiego typa najemce co nie płaci i co gorsza się nie wyprowadzi to ja nawet nie mogę wejść do swojego mieszkania

w zwykłej umowie najmu nie ma nic takiego, jak typ nie płaci to długa droga sądowa, eksmisja, gmina musi mu dać na papierze umowę o mieszkanie socjalne i trzeba czekać, w tym czasie ja nie korzystam ze swojego mieszkania, nie mogę zmienić zamków, wejść a jak coś się stanie to ja odpowiadam prawnie - takie prawo chore w Polsce

tak to w Polsce jest, co zrobisz?

musisz się pogodzić, że jak wynajmujesz mieszkanie od kogoś na 2-3 lata to może stać się sytuacja, że ktoś Ci podwyższy opłaty lub da wypowiedzenie to samo masz w pracy, szef Ci da umowę a za miesiąc Ci ją wypowie - życie

niestety albo kupujesz swoje mieszkanie albo wynajmujesz, możesz być uczciwy gość, płacić na czas ale jak ja Cię zweryfikuję? PIT, umowa o pracę? nie masz obowiązku mi pokazywać albo zapłacisz mi 2-3 miechy będzie spoko a później przestaniesz i co? nie mam nosa do ludzi komu zaufać

w przypadku studentów którzy nie pracują to powinni im rodzice oświadczać, że w razie czego oni go przyjmą, ze studentami nie ma problemu bo można umowę najmu pokoju podpisać na 10 miesięcy i nie wydaje mi się aby rodzice robili tutaj problemów z opłatami jak wszystko przejrzyste

no ale jak masz już mieszkanie w Poznaniu 35-40m2 urządzone za 2000 zł + opłaty to student Ci tego nie wynajmie a taki pasożyt owszem i co? ma fajnie urządzoną chatę, ma jakąś tam pracę i płacę minimalną której komornik nie może zająć i sobie żyje na mój koszt zanim go wypędzę stamtąd

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 13:33:52

U notariusza można wszystko napisać aby każdy z osób byl zabezpieczony i notariusz da podpis i pieczęć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych