Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

SZUKAM MIESZKANIA

131 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 10:39:50

To i tak nie ma znaczenia tej najem okazjonalny,tyle się ogląda w telewizji tych programów ludzie się zabezpieczają a i tak ludzie nie chcą się wyprowadzić i nic im nie mogą zrobić.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 12:22:31

To i tak nie ma znaczenia tej najem okazjonalny,tyle się ogląda w telewizji tych programów ludzie się zabezpieczają a i tak ludzie nie chcą się wyprowadzić i nic im nie mogą zrobić.

błąd, najem okazjonalny w 100% nie chroni ale jest na pewno lepszy niż zwykła umowa najmu która bardzo chroni najemcę, nawet takiego pasożyta no ale jak widzisz najem okazjonalny to tylko u notariusza, musi Ci ktoś też oświadczyć, że przyjmie Twojego najemcę jak mu wypowiesz umowę więc ze strony najemców (tych uczciwych) jak słyszą o takiej procedurze to im się odechciewa

najem okazjonalny na pewno jest lepszy bo nie musisz przez sąd dochodzić eksmisji (to trwa miesiącami) tylko wysyłasz do sądu oświadczenie najemcy, że się poddaje egzekucji, sąd Ci daje prawomocny papier, idziesz do komornika i eksmisja
tylko tak jak piszę, tutaj jest mowa o tych pasożytach które mimo wypowiedzenia, zakończenia umowy nie chcą opuścić mieszkania

jak ktoś ma Cię oszukać to oszuka ale chyba lepiej być zabezpieczonym?

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 12:32:23

Ale moze być taka sytuacja że wpisują do kogo się wyprowadza tylko Ci mogą w tym czasie zmienić miejsce zamieszkania i ten najem okazjonalny możesz sobie o kant wiesz czego,bo pod tym adresem będzie zamieszkiwac ktoś inny,bo mogą to sprzedać albo przepisać na kogoś i d*** zimna,to jest niby takie zabezpieczenie żeby może spokojniej poczuł się właściciel,ale dużej różnicy to nie robi.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 15:42:50

Nadal nie odpowidzial nikt jak ma sie zabezpieczyc wynajmujący od kogos, zabezpieczenie notarialne najlepiej jesli przy tym juz jesteśmy.
kazdy kij ma dwa końce.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 16:00:52

Nadal nie odpowidzial nikt jak ma sie zabezpieczyc wynajmujący od kogos, zabezpieczenie notarialne najlepiej jesli przy tym juz jesteśmy.
kazdy kij ma dwa końce.

Tzn o jakie zabezpieczenie tobie chodzi bo nie bardzo rozumiem że ktoś cię wywali z mieszkania.Dopóki płacisz to nie ma takiej opcji a jak ktoś zdecyduje się sprzedać to jest okres wypowiedzenia (jak w każdej umowie)no i ostatecznie sąd.W każdym razie tak mnie się wydaje

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 22:41:55

Np, jak będzie odpadał tynk, okna nieszczelne, remont zrobie to odliczony od najmu itp.
Lub jak wypowiesz mi umowę przed czasem to inny lokal mi znajdziesz

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 22:53:14

Ale moze być taka sytuacja że wpisują do kogo się wyprowadza tylko Ci mogą w tym czasie zmienić miejsce zamieszkania i ten najem okazjonalny możesz sobie o kant wiesz czego,bo pod tym adresem będzie zamieszkiwac ktoś inny,bo mogą to sprzedać albo przepisać na kogoś i d*** zimna,to jest niby takie zabezpieczenie żeby może spokojniej poczuł się właściciel,ale dużej różnicy to nie robi.

wtedy najemca ma 21 dni na powiadomienie właściciela, że utracił prawo do lokalu zastępczego

art.19a ustawy punkt 3

.

W razie utraty możliwości zamieszkania w lokalu, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, najemca jest obowiązany w terminie 21 dni od dnia powzięcia wiadomości o tym zdarzeniu wskazać inny lokal, w którym mógłby zamieszkać w przypadku wykonania egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu, oraz przedstawić oświadczenie, o którym mowa w ust. 2 pkt 3, pod rygorem wypowiedzenia umowy, o którym mowa w art. 19d żądanie opróżnienia lokalu ust. 5.

czyli wskazujesz inny lokal lub płacisz regularnie inaczej wypad

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 22:56:13

Ale to ty mi wskazujesz inny lokal?

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 22:58:26

kazdy kij ma dwa końce.

chodzi o to, że przy tym najmie okazjonalnym (przez notariusza) boisz się, że prawo Cię nie chroni jako wynajmującego? w jaki sposób ma Cię chronić, zabezpieczać?

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 23:00:22

Ale to ty mi wskazujesz inny lokal?

nie Ty masz 21 dni jak stracisz prawo do tego lokalu co przedstawiłeś u notariusza (np, ktoś sprzeda to mieszkanie) to wtedy w ciągu 21 dni musisz przedstawić lokal zastępczy ale regularnie płacisz a w razie czego właściciel ma na Ciebie haka, że nie przedstawiłeś w ciągu 21 dni innego lokalu bo do poprzedniego straciłeś prawo (np, ktoś go sprzedał)

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 23:02:35

Np, jak będzie odpadał tynk, okna nieszczelne, remont zrobie to odliczony od najmu itp.
Lub jak wypowiesz mi umowę przed czasem to inny lokal mi znajdziesz

ale to wszystko w umowie musisz mieć, bierzesz protokół odbiorczy mieszkania i jest wszystko ok ale po 2 miesiącach odpada Ci tynk to informujesz właściciela najlepiej na piśmie, zgody na remont, przeróbki wszystko na piśmie

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 09:47:53

Cos mieszacie zatem chodzi mi o zabezpieczenie notarialne mogę ja go opłacić.
Np
Adam z zona i dzieckiem wynajmuje mieszkanie na 4 lata od pana Kamila.
Adam urządza mieszkanie dba jak swoje, nowe meble itp. Nagłe w 3 roku Kamil daję wypowiedzenie umowy ( Adam płaci regularnie)
A zabezpieczenie ma być takie aby Kamil poszukał Adamowi w ciągu 21 dni takie samo mieszkanie o zbliżonym poziomie.
Notariusz ma chronić dwie osoby.
Bo nagle PAN Adam zostaję na ulicy.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 12:36:54

Cos mieszacie zatem chodzi mi o zabezpieczenie notarialne mogę ja go opłacić.
Np
Adam z zona i dzieckiem wynajmuje mieszkanie na 4 lata od pana Kamila.
Adam urządza mieszkanie dba jak swoje, nowe meble itp. Nagłe w 3 roku Kamil daję wypowiedzenie umowy ( Adam płaci regularnie)
A zabezpieczenie ma być takie aby Kamil poszukał Adamowi w ciągu 21 dni takie samo mieszkanie o zbliżonym poziomie.

nie mieszamy generalnie każdą umowę możesz zawrzeć przez notariusza ale najem okazjonalny jest tylko i wyłącznie u notariusza - tak nakazuje prawo

zwykła umowa najmu - chroni najemcę ale nie w 100%

najem okazjonalny - chroni właściciela ale nie w 100%

najem okazjonalny można zawrzeć wyłącznie na czas określony

jeżeli Adam z żoną i dzieckiem chce od Pana Kamila wynająć na umowę NO (najem okazjonalny skrót) to musi mieć w razie czego lokal zastępczy czyli dajmy na to, że Adam ma oświadczenie od swojego brata Mariana, że w razie zakończenia umowy wyprowadzi się do swojego brata Mariana

dajmy na to, że umowę NO zawarto na 2 lata, umowa dopuszczała urządzenie mieszkania tak jak chce Adam z żoną, płacą na czas jest spoko, w miedzy czasie brat Mariana sprzedaje mieszkanie do którego w razie zakończenia umowy najmu Adam miał się wyprowadzić, Adam się o tym dowiaduje, że utracił zastępczy lokal u brata Mariana więc ma 21 dni na powiadomienie właściciela Kamila o takiej sytuacji ( co ciekawe jak go nie powiadomi w ciągu tych 21 dni to prawo tutaj nie przewiduje żadnych konsekwencji prawnych!!!! - zatem jedynie Kamil właściciel może się zabezpieczyć zapisem u mowie, jakaś kara umowna na którą Adam się zgodzi)

właśnie po to jest lokal zastępczy przy NO oświadczony u notariusza przez Mariana (brat Adama który w razie czego go przyjmie do siebie) aby Adam z żoną i dzieckiem nie został na ulicy jeżeli umowa najmu się zakończy lub Kamil im wypowie umowę

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 12:59:30

notariusz nie jest od chronienia tylko od poświadczenia zgodności osób które biorą udział w umowie, sprawdzenie dowodów itp.

to powiedz mi teraz w jaki sposób ma się ochronić właściciel jeżeli Adam (najemca) nie będzie płacił 3 miesiące i nie będzie chciał opuścić mieszkania? on sobie może mieszkać u mnie nie płacąc mi, może mieć komornika i czekać na eksmisję ale to trwa miesiącami

zdajesz sobie sprawę, że umowę można wypowiedzieć dopiero z zaleganiem 3 pełnych okresów w płatności? jak Ci ktoś nie zapłaci 3 miesiące to musisz mu dać pismo, że zalega i ma miesiąc na uregulowanie, jeżeli zapłaci za jeden miesiąc zaległy i tak w kółko do czasu końca umowy?
to lepsze życie jako taki pasożyt niż brać kredyt na 30 lat bo możesz sobie u kogoś pomieszkać 2-3 lata, fakt będziesz miał długi, komornika ale komornik Ci nie ruszy 500+ czy tam minimalnego wynagrodzenia

prawo w Polsce jest chore i broni nieuczciwe osoby

#35 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 13:12:24

wtedy najemca ma 21 dni na powiadomienie właściciela, że utracił prawo do lokalu zastępczego
art.19a ustawy punkt 3
.
czyli wskazujesz inny lokal lub płacisz regularnie inaczej wypad

A co ty myślisz że on Cię o tym poinformuje naiwny jesteś

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 13:22:10

Czyli prawo chroni tylko właściwie właściciela mieszkania

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 13:22:58

A co ty myślisz że on Cię o tym poinformuje naiwny jesteś

wpisujesz to wtedy do umowy, że ma obowiązek, w razie czego ustalacie karę umowną na 20 000 zł wpisaną do umowy

jeżeli ktoś nie akceptuje takich umów to nie podpisuje

to najemca zobowiązuje się do płacenia za mieszkanie, właściciel nie jest tym złym w przypadku

a rozwiązanie umowy przed czasem? no cóż pracodawca też Ci daje umowę na czas nieokreślony i jakoś się godzicie na to mimo, że po miesiącu może Wam wypowiedzieć

wiesz, że przy wypowiedzeniu umowy przez właściciela najemcę chroni prawo? możesz mu wypowiedzieć umowę dopiero jak nie płaci za 3 pełne okresy ale pod warunkiem, że go pisemnie upomnisz, że ma 1 miesiąc na uregulowanie płatnośći

ale wypowiedzenie umowy to połowa sukcesu, dalszym będzie wyprowadzka takiego najemcy w terminie bo jak nie to postępowanie sądowe i oczekiwanie na lokal z gminy (od której można odszkdowanie uzyskać) ale w tym czasie nie korzystasz z mieszkania, chyba, że się tam wprowadzić z 2-3 kibolami i zrobisz relację na żywo w internecie to wtedy taki pasożyt sam się wyprowadzi

przy najmie okazjonalnym nie trzeba czekać na lokal socjalny z gminy bo najemca daje Ci papier, że ktoś go przyjmie w razie czego więc to krótsza droga i nie trzeba po sądach chodzić tylko idziesz do komornika i czekasz na eksmisje jegomościa

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 13:28:05

Czyli prawo chroni tylko właściwie właściciela mieszkania

przy najmie okazjonalnym? chroni go tylko w takim przypadku, że w razie braku wyprowadzki takiego pasożyta po zakończeniu umowy lub jej wypowiedzeniu nie musi iść do sądu i czekać na lokal od gminy bo ten pasożyt oczekując na lokal od gminy może sobie mieszkać w tym mieszkaniu i nie płacić a wiadomo ile się czeka za lokalami socjalnymi

a jak właściciela prawo chroni przy zwykłej umowie gdy najemca mu nie płaci 3 miesiące pod rząd? wypowiesz się?
jest jeszcze najem instytucjonalny ale taki o mogą tylko firmy zawierać, tutaj jest łatwiej, nie trzeba oświadczeń osób trzecich tylko najemcy, że poddaje się egzekucji po zakończeniu umowy/wypowiedzeniu, od razu na bruk i tak powinno być z takimi pasożytami a nie jakieś dobrodziejstwa bo zapobieganie bezdomności, nie stać Cię to wypad z mieszkania

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 13:31:48

Nie zajladaj odrazu ze ktos nie będzie płacił.
Wspomniany Adam wynajmnje mieszkanie na np 5 lat a Ty mu wypowiesz po 2 latach bo np chcesz sprzedac, i czy ty mu poszukasz lokal zastępczy, o to mi chodzi, Adam ma sie zabezpieczyc notarialnie na taka okoliczność. A nie ze Adam pójdzie do brata...

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 13:47:01

Dlatego lepiej wziąść kredyt na cholerne 30 lat i mieszkać u siebie i wiem co piszę bo dużo lat wynajmowaliśmy w małych i dużych miastach.Wiem że zaraz ktoś napisze ale zdolność itd ale trzeba próbować u nas też trochę zeszło ale wkońcu udało sie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych