Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

SZUKAM MIESZKANIA

132 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 18:50:57

ja mam ale tylko na najem okazjonalny (musisz mi pokazać oświadczenie podpisane u notariusza, że w przypadku braku płatności będziesz miał gdzie się wynieść do innego lokalu)

#2 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 19:32:38

Pierwsze słyszę ze takie coś, sama wynajmowalam kilka razy i nigdy tak nie było,
Poza tym to trochę śmieszne bo jak bym miala gdzie sie podziac to bym nie wynajmowała.

#3 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:00:13

ja mam ale tylko na najem okazjonalny (musisz mi pokazać oświadczenie podpisane u notariusza, że w przypadku braku płatności będziesz miał gdzie się wynieść do innego lokalu)

Pokryjesz koszty? Notariusza?

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:17:33

Jezu jaki brak współczucia, umową sie kończy z wypowiedzeniem np dwa tygodnie i tyle.

#5 ~As~

~As~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:33:30

Ile ty masz lat że nie masz się gdzie podziać wstyd...

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:36:59

brak współczucia? nie zdajesz sobie sprawy ile bagna mogę Ci narobić nie opuszczając lokalu w terminie, mogę Ci nie płacić 2 lata, mieszkać tam a Ty mi nic nie zrobisz, nawet zamków nie zmienisz, ja będę miał komornika na głowie a Ty nie będziesz miała mieszkania - tak dzisiaj działają niektóre osoby, pasożyty

Pierwsze słyszę ze takie coś, sama wynajmowalam kilka razy i nigdy tak nie było,
Poza tym to trochę śmieszne bo jak bym miala gdzie sie podziac to bym nie wynajmowała.

wiesz, że teraz ludzie tak żerują na darmowym mieszkaniu? oni są jak pasożyty, jest ustawa o działaniu bezdomności i jeżeli wynajmiesz mieszkanie komuś i ten ktoś Ci nie zapłaci to nie możesz go wywalić tylko Ty lub gmina musisz mu dać lokal zastępczy (a wiadomo ile to trwa) - jeszcze gorzej jak wynajmujesz matce z dzieckiem
i co z tego, że ta osoba będzie miała długi ale ważne, że ma darmowy kąt Twoim kosztem, nie możesz mienić zamków bo to oznacza włamanie do własnego mieszkania, nie możesz ich wywalić - w skrócie Twoja własność przepada na długo zanim odzyskasz do niej prawo, to normalnie są wyłudzenia mieszkań w białych rękawiczkach, co z tego, że pobierzesz kaucję
poczytajcie sobie o najmie okazjonalnym - ma chronić właścicieli właśnie przed takimi pasożytami

nie ma problemu, ja kryję notariusza to koszt 210 zł bo to jest umowa najmu przed nim ale Ty musisz mi okazać oświadczenie np. rodziców, że jeżeli umowa się skończy albo ja Ci ją wypowiem bo nie będziesz płacić to musisz mieć lokal zastępczy

zwykłe umowy najmu w przypadku niepłacących najemców to teraz samobójstwo dla właściciela mieszkania

#7 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:37:02

Ale naprawę śmieszne to, ludzie wynajmują bo nie stać ich na zakup za gotówkę, a tu podpisać dokument że maja gdzie sie podziać, jedno przeczy drugiemu

#8 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:45:40

To ja chętnie podpisze umowę ale jak będzie mieszkanie z możliwością wykupu późniejszego

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:45:44

Ile ty masz lat że nie masz się gdzie podziać wstyd...

AS TU DAMA KIER JA SZUKAM MIESZKANIA A NIE KORESPONDENCJI

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:47:21

Ale naprawę śmieszne to, ludzie wynajmują bo nie stać ich na zakup za gotówkę, a tu podpisać dokument że maja gdzie sie podziać, jedno przeczy drugiemu

nie rozumiesz, że to zabezpieczenie dla właściciela bo przy zwykłej umowie Ty sobie możesz mieszkać nawet i 5 lat za darmo, nie płacąc za wynajem?

przykład wynajmujesz mieszkanie na zwykłej umowie i ktoś Ci nie płaci to mu wypowiadasz umowę a on mimo tego nie opuszcza mieszkania a Ty co gorsza nie masz prawa zmienić zamków, wywalić jego rzeczy bo to złamanie prawa, Ty tracisz nerwy i pieniądze a taki pasożyt sobie żyje w Twojej własności, nie płaci, wypowiada umowę, idziesz do sądu, wniosek o eksmisję, komornik i czekasz nawet 2-3 lata a on sobie mieszka

przy najmie okazjonalnym (przy takim najmie umowa tylko u notariusza) masz oświadczenie, że w razie wypowiedzenia umowy lub jej końca ten najemca ma się gdzie wyprowadzić

wpiszcie w google o nieuczciwych najemcach jakie cyrki potrafią robić

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:55:34

No a jakie ma zabezpieczenie ten wynajmujący? Np jak go wywalisz wg widzi misie to co? Szukasz mu lokal zastępczy?
Albo jak ze względów zdrowotnych ( ciężki wypadek) i straci płynność finansową na 2,3 miesiące to co? To sa przyczyny on wynajmujacego nie zależne.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 21:05:40

No a jakie ma zabezpieczenie ten wynajmujący? Np jak go wywalisz wg widzi misie to co? Szukasz mu lokal zastępczy?
Albo jak ze względów zdrowotnych ( ciężki wypadek) i straci płynność finansową na 2,3 miesiące to co? To sa przyczyny on wynajmujacego nie zależne.

na widzi mi się nie można wywalić, prawo nie pozwala, są w prawie przepisy na których podstawie możesz wywalić np. dewastacja mieszkania, przedmiotów, niepłacenie czynszu przez 3 okresy, dopiero jak za 3 okresy nie zapłaci pod rząd to go możesz upomnieć i wypowiedzieć umowę

przy ciężkim wypadku to raczej on zostaje w szpitalu lub idzie do rodziny na opiekę, nie mogą z nim mieszkać osoby które nie są wymienione w umowie (chyba, że małoletnie osoby)

mówię tutaj o przypadku jak ktoś nie płaci i nie chce opuścić mieszkania dobrowolnie - takiemu pasożytowi nic nie zrobisz, jedynie chodzenie po sądach i komornikach ale to trwa długo

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 22:00:21

A jak ma sie zabezpieczyc wynajmujący?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 08:41:54

nie rozumiesz, że to zabezpieczenie dla właściciela bo przy zwykłej umowie Ty sobie możesz mieszkać nawet i 5 lat za darmo, nie płacąc za wynajem?
przykład wynajmujesz mieszkanie na zwykłej umowie i ktoś Ci nie płaci to mu wypowiadasz umowę a on mimo tego nie opuszcza mieszkania a Ty co gorsza nie masz prawa zmienić zamków, wywalić jego rzeczy bo to złamanie prawa, Ty tracisz nerwy i pieniądze a taki pasożyt sobie żyje w Twojej własności, nie płaci, wypowiada umowę, idziesz do sądu, wniosek o eksmisję, komornik i czekasz nawet 2-3 lata a on sobie mieszka
przy najmie okazjonalnym (przy takim najmie umowa tylko u notariusza) masz oświadczenie, że w razie wypowiedzenia umowy lub jej końca ten najemca ma się gdzie wyprowadzić
wpiszcie w google o nieuczciwych najemcach jakie cyrki potrafią robić

Niestety taka prawda coraz częściej się słyszy że ktoś taki sobie mieszka nie płacąc czynszu,niszczy komuś cudzą własność i co i nic wszystko ciągnie się latami w sądzie a koszta rosną i nie możesz go wywalić na zbity pysk z twojego mieszkania!!!!

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 08:43:40

No ok ale żeby komuś wynająć to musisz mieć dowód no i stałe zameldowanie prawda

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 09:06:19

Co?
Teraz meldunku nie ma,

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 09:06:32

To ja chętnie podpisze umowę ale jak będzie mieszkanie z możliwością wykupu późniejszego

Ale to że ktoś wynajmuje nie musi sprzedawać później jeśli chcesz coś takiego znalezć to musisz dobrze poszukać

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 09:09:58

Co?
Teraz meldunku nie ma,

Meldunek potrzebny wszędzie lub zaświadczenie gdzie mieszkasz a nawet jak ktoś wynajmuje nie ma nakazu meldunku a pracę jak masz co na gębę bez twoich danych osobowych

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 09:26:14

Obowiązek meldunkowy jest zniesiony nawet w dowodzie nie ma adresu, np wynajmuje mieszkanie raz Radziejów bo tu pracuje, późnej Włocławek i nie melduje sie nigdzie, a z domu rodzinnego sie wymeldowalem z automatu po 6 mc nieobecności bo poprostu tam nie mieszkam

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 09:52:25

mówimy tutaj o nieuczciwych pasożytach, najemcach którzy mimo tego, że nawet nie płacą Wam 3-6 miesięcy to jeszcze nie chcą opuścić mieszkania - BO NIE I CO MI ZROBICIE? - fakt możecie jedynie w sądzie uzyskać od niech odszkodowanie, komornika na nich za zaległe płatności ale nawet komornik dzisiaj ma związane ręce i nic nie może zrobić bo nawet z wynagrodzenia minimalnego nie może ściągać a taki pasożyt ukryje sobie majątek i z czego Wam odda?

owszem nie wsadzam wszystkich do jednego worka ale znaleźć uczciwego najemcę który będzie płacił na czas to dzisiaj trudna sprawa dlatego ja mimo wszystko preferuję wysoką kaucję 3-4-krotność miesięcznego najmu i umowę najmu okazjonalnego przed notariuszem aby mieć na Ciebie papier gdy zakończymy umowę a Ty nie będziesz chciał opuścić mieszkania

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych