Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~niewidzialna ręka~

~niewidzialna ręka~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 16:15:47

To chyba jakiś żart

#2 ~Piotruś~

~Piotruś~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 18:05:48

Szanowne Polki i Polacy! Zgodnie z przepisami pana stalina , jak coś znajdziecie to lepiej siedzcie  cicho bo to nie ameryka , australia , .... I tak wam  zabiorą ( przepraszam Państwo zabierze ) !!

W Polszczu twoje to jest to co masz w pielusze i to z podatkiem!!!

#3 ~wax~

~wax~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 19:46:42

Podziękujcie PiSowi za tak wspaniałe ustawy... widzimy się przy urnach wyborczych sajo

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 22:05:52

mnie już niestety rok sądzą, udało mi się "wpaść" kilka dni przed zmianą ustawy...

było już 5 rozpraw, 12000zł poszło już na "papugi" zanosi się, że jeszcze rok to potrwa... życzę cierpliwości...

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 22:07:24

Szaleństwo. Tak z hobbysty robi się przestępce.

#6 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 07:06:05

Chory kraj

#7 ~daltonista~

~daltonista~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 07:30:14

Ciekawe gdzie te "skarby" trafią bo żadne muzeum tego złomu nie będzie chciało!? Szkoda pieniędzy i człowieka, któremu zabrali przyjemność ze spacerowania i czyszczenia ze śmieci okolicy!

#8 ~Kacper~

~Kacper~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 07:47:37

Ja jestem ciekaw kto wyznaczył te zdjęcia do publikacji, a w dodatku kto monety PRL czy tez łuski od Mausera (zbite spłonki, w pelni legalne i bezpieczne) nazwał zabytkami. Kabaret !

#9 ~Poważny~

~Poważny~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 09:08:15

To jest tak chory kraj jak ta cała jego polityka ,do góry kradną miliony jak nie miliardy i nikogo jeszcze nie posadzili do więzienia A tu za troszkę jakiegoś złomu wydadzą do więzienia na 2 lata to jest poprostu skorwysynstwo

#10 ~Max~

~Max~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 09:42:22

Zawsze mówie jak kraść to miliony a nie złom durne ludzie

#11 ~Gumis153~

~Gumis153~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 10:52:16

Tak musi byc zezwolenie zeby w razie znalezienia prawdziwego skarbu bylo wiadomo gdzie polozyc lape i zgarnac profity nie robiac absolutnie nic

#12 ~Kuba W.~

~Kuba W.~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 10:53:38

Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Człowiek został zatrzymany nie za "chodzenie z wykrywaczem" a robienie tego BEZ ZEZWOLENIA (pozwoliłem sobie na wielkie litery, żeby fo niektórych łatwiej dotarło). Nic nie szkodziło napisać wniosek, pojechać do WKZ w Bydgoszczy, dostać zezwolenie i po poszukiwaniach napisać sprawozdanie a zabytki oddać do muzeum, co odbyłoby się z pożytkiem dla zabytków, poszukiwacza jak i lokalnej społeczności jak i historyków czy archeologów.

#13 ~Darek~

~Darek~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 11:07:26

CO??? moze byscie w koncu moj samochod znalezli zamiast biegac po polach!!!!!!! leniwe swinie!!!!!

#14 ~Waldek~

~Waldek~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 12:01:40

Na Bawarii każdy ma prawo do szukania i chodzenia z wykrywaczem metali. 

Nie potrzeba na to żadnych idiotycznych zezwoleń.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 15:38:44

Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Człowiek został zatrzymany nie za "chodzenie z wykrywaczem" a robienie tego BEZ ZEZWOLENIA (pozwoliłem sobie na wielkie litery, żeby fo niektórych łatwiej dotarło). Nic nie szkodziło napisać wniosek, pojechać do WKZ w Bydgoszczy, dostać zezwolenie i po poszukiwaniach napisać sprawozdanie a zabytki oddać do muzeum, co odbyłoby się z pożytkiem dla zabytków, poszukiwacza jak i lokalnej społeczności jak i historyków czy archeologów.

nie wiesz chyba o czym mówisz

#16 ~kolopolo~

~kolopolo~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 16:30:53

Oj naiwny ty , zmanipulowany  i ...............

#17 ~Kuba W.~

~Kuba W.~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 19:14:28

Na czym polega moja niewiedza, naiwność i bycie zmanipulowanym? Tak się składa że zawodowo zajmuje się zabytkami, więc wykażcie mi proszę, gdzie nie mam racji.

#18 ~Pasterz~

~Pasterz~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 21:34:32

Na czym polega moja niewiedza, naiwność i bycie zmanipulowanym? Tak się składa że zawodowo zajmuje się zabytkami, więc wykażcie mi proszę, gdzie nie mam racji.

Ja natomiast chętnie zapytam fachowca,co mogę sobie zbierać na polu wykrywaczem bez pozwolenia,by nie narażać się na przeszukania Policji w domu?Bo chyba zakazu ogólnie chodzenia nie ma?Lekarz zalecił mi ruch na świeżym powietrzu,nie lubię jednak biegać,chodzić z kijkami ani spacerować bez celu-nie żartuję...Lubię łączyć przyjemne z pożytecznym.

Okoliczności co prawda nie ciekawe ale temat jak najbardziej.Prawa tu nie zmienimy ale podejście służb do poszukiwaczy może złagodzimy.Co innego przeczesywanie stanowisk archeologicznych,a co innego zbieranie śmieci wywożonych z przysłowiowym gnojem na pole...

#19 ~Damian~

~Damian~
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 02:22:34

brawo ...super bandzior ...monety z PRL-u..jakieś gnioty z czasów niemczyzny... monetki zgubione przez rolnika w podartych spodniach 100 lat temu,łyżki i inne śmieci domowego użytku ..gratulacje dla archeologa...dosłownie dziedzictwo narodowe ...te przepisy....Patologia...

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 08:22:48

to gdzie te zabytki się znajdują proszę powiedz mi. W magazynach jebnięte w kartony? Od 50 lat nie widzą światła dziennego? A mogłyby być pokazane w niejednym muzeum lub izbie pamięci. Wystawa w naszej baszcie nie zmieniła się od 7 lat, jak chcesz przyciągnąć turystów. A pozwolenie od konserwatora na poszukiwania zapomnij.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych