Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szpital w Grudziądzu pod ścianą...

Szpital Grudziądz Węgrowo Rydygiera

87 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:05:15

Dołączona grafika

Myślę, że niech Pan dyrektor ze swojego wynagrodzenia pokryje koszty leczenia. Jeżeli otrzymałbym taką fakturę to natychmiast miałby dowodzący do zjedzenia ją na śniadanie

#42 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:33:06

Metoda szokowa? Pacjenci szturmem na NFZ? a dlaczego nie ci którzy za to mają płacone? za to by pieniądze były na czas a nie spóżnione po 2-3 lata. Lądowisko mające przyjmować ludzi np. po zawałach świeci pustkami może dlatego że trzeba jeszcze ten koszt wliczyć np. do zawału? Nie taniej od razu do kostnicy?
Tak wygląda zarządzanie szpanerskie, najpierw kosztowne zabawki za 40 mln , wynagrodzenia europejskie a na końcu co zostanie na pacjenta, na waciki, strzykawki itp. Odwrócone priorytety.Pacjent to dodatek, właściwie balast finansowy, bez niego byłby spokój i cacy w ogóle.

#43 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 11:00:50

Prezydent powinien ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora szpitala z prawdziwego przypadku.

Już najwyższy czas na zmianę dyrektora szpitala, Pan Nowak zawsze był naznaczony na to stanowisko chyba na zasadzie po "kolesiowsku".

Niedopuszczalne jest straszenie przez dyrektora na łamach lokalnej prasy przyszłych ew. pacjentów, iż za pobyt w szpitalu będą płacić za usługi lecznicze a z rachunkiem o zwrot "kasy" mogą udać się do NFZ do Bydgoszczy.

Kiedy w szpitalu nastąpi normalność w zarządzaniu tak dużym obiektem?

#44 LIZAARD

LIZAARD

  Nowy

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 11:04:45

Polska rządzi się swoimi prawami. Niby jesteśmy w Unii Europejskiej i podlegamy jako członek także prawu Unii. Choć Polskie i Unijne prawo jednoznacznie określa zasady działania publicznej służby zdrowia, to zarządy tych szpitali nagminnie łamią to prawo a przede wszystkim prawa pacjentów. Ktoś tutaj wcześniej napisał, że to wewnętrzny problem szpitala (porachunki z NFZ), taka prawda. Jeszcze ktoś inny napisał, że kobieta ledwo po porodzie pojedzie z małym dzieckiem do Bydgoszczy do NFZ po zwrot kosztów. Niektóre młode mamy mają z kim zostawić maleńkie dziecko, ale co z takimi, które zupełnie samotnie wychowują dziecko?

Moja żona niebawem będzie rodziła w grudziądzkim szpitalu. Faktu, że otrzymam fakturę za poród się nie obawiam, bo tak czy siak jej nie zapłacę (polskie prawo jasno stanowi w tej sprawie a składkę zdrowotną co miesiąc płacimy z żoną). Bardziej niż faktury obawiam się jednak jakości opieki w szpitalu. Z autopsji wszystkim wiadomo, że w takich sytuacjach, gdy szpitalowi brakuje kasy, to wpływa to także na pracowników. Dyrektor Nowak chce zastosować całkiem sprytny ale nie do końca przemyślany chwyt mający na celu odzyskanie pieniędzy od NFZ ale za pośrednictwem pacjentów. Sam nie daje już sobie rady z NFZ-em więc podejmuje bezprawne działania mając nadzieję, że pacjenci tak nagłośnią sprawę, że NFZ w końcu zmięknie i zacznie zwracać szpitalowi pieniądze. Ale czy to się uda?? Może. Choć uważam, że pomysł dyrektora jest niedopracowany, bardzo niedopracowany. Co zrobią ludzie, kiedy dostaną fakturę ze szpitala? Wyjścia są 3 podstawowe. Pierwsze - pojadą z fakturą do szpitala i zażądają jej unieważnienia z racji faktu płacenia składek zdrowotnych. Drugie - pojadą z fakturą do NFZ i tam zażądają opłacenia faktury. Trzecie - nie zrobią zupełnie nic, czekając na reakcję ze strony szpitala, który niestety ale nie będzie mógł pozwać do sądu pacjenta za jej nieopłacenie.

Pan Dyrektor postępując w ten sposób musi niestety liczyć się że posypią się na jego głowę negatywne opinie i sprawy sądowe. Widać nie wystarczy mu już tylko walka w sądzie z NFZ i chce sądzić się jeszcze z Bogu ducha winnymi pacjentami...

#45 ~Purysta~

~Purysta~
 • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 11:14:45

Grę prowadzoną przez Nowaka za niedopuszczalną i nieetyczną. Ja bym takiej faktury nie przyjął i koniec - potwierdzeniem dokonania przeze mnie zapłaty jest RMUA.
Moja złość kieruje się jednak głównie przeciwko urzędnikom NFZ-u. Dolary przeciwko orzechom, że pod wpływem nacisku potencjalnych pacjentów pieniądze się znajdą!
Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą, ale o ile wiem obydwa przypadki (poród i zawał) to przypadki nielimitowane.

#46 ~lol~

~lol~
 • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 19:55:48

Zaznaczam, że z "dyrekotorkiem" nie mam nic współnego.
Wydaje się, że ta metoda októrej mowa w artykule to jedyna droga do tego żeby zwrócić uwagę na szpital. W innych szpitalach czasami nie ma kasy na strzykawki, on chce tego uniknąć. Chce wiecej kasy na szpital bo nfz olewa sprawę.
Odnośnie faktur - przeczytajcie artukuł ze zrozumieniem - jedyny problem dla nas pacjentów to jazda z fakturą nieopłaconą do bydgoszczy.Wiadomo, ze nie mam zamiaru tam sie wybierać ale ostatecznie coś kosztem czegoś.albo jesteś z ciemnego lasu albo z kliki przynależnej,że tak glupio gadasz.

#47 cezbak

cezbak

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 2112 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 20:12:40

Wydaje się, że takie metody stają się normą. Urzędnicy bawią się emocjami ludzi chorych i ich rodzin. W artykule, do którego link załączam ta metoda okazała się skuteczna, ale kiedy czytałem wypowiedź rzecznika wojewódzkiego oddziału NFZ, dla którego nie było problemem by wysyłać chorych do szpitali w innych województwach to słów brak. Przynajmniej tych cenzuralnych. Cieszy (choć również dziwi) to, że pod naciskiem pieniądze jednak się znalazły. Czy nasi decydenci od życia i śmierci chcą nas sprowokować, byśmy zaczęli o życie walczyć metodami ulicznymi? Bo pewnie kiedyś na szantaż stosowany przez dyrektorów szpitali się uodpornią!
Podaję linki do obydwu artykułów. Myślę, że powinniśmy naprawdę zacząć się bać!
http://www.pomorska....EGION/120729795
http://www.pomorska....ROWIE/120718981

#48 ~anonim~

~anonim~
 • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 20:42:41

deb***e czytajcie ze zrozumieniem. Polecam każdemu krzykaczowi na forum przeczytać jeszcze raz i uważnie artykuł!!!!!!!

#49 ~anonim~

~anonim~
 • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 20:43:09

deb***e czytajcie ze zrozumieniem. Polecam każdemu krzykaczowi na forum przeczytać jeszcze raz i uważnie artykuł!!!!!!!

#50 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 20:47:52

deb***e czytajcie ze zrozumieniem. Polecam każdemu krzykaczowi na forum przeczytać jeszcze raz i uważnie artykuł!!!!!!!


Coś mi się wydaje że to Ty jesteś kompletnym deb***em. Nie mam najmniejszej ochoty jechać z fakturą do Bydgoszczy gdy żona niedługo urodzi.
Idiotyczny pomysł pana Nowaka

#51 ~nie jestem krótkowzroczna~

~nie jestem krótkowzroczna~
 • Goście

Napisano 26 lipiec 2012 - 08:17:33

deb***e czytajcie ze zrozumieniem. Polecam każdemu krzykaczowi na forum przeczytać jeszcze raz i uważnie artykuł!!!!!!!


Wreszcie ktoś oprócz mnie zaczyna to rozumieć :)

#52 cezbak

cezbak

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 2112 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:15:21

Do "Nie krótkowzroczna" i "anonima" - zrozumienie problemu nie musi oznaczać akceptacji metod stosowanych do jego rozwiązania. Ci którzy obawiają się metod stosowanych przez różne środowiska medyczne nie są "deb***ami" tylko prawdopodobnie problem dotyka ich osobiście i wiedzą o czym piszą. Ktoś tu zasugerował, że "jedynym problemem jest wyjazd z niezapłaconą fakturą do Bydgoszczy", jakby to było czymś oczywistym i normalnym.
Odwrócę trochę kota ogonem i podam taki przykład: masz auto ubezpieczone, zaliczyłaś stłuczkę, wybierasz bezgotówkową formę rozliczenia. Kierownik warsztatu wystawia Ci fakturę i powiada, że masz pojechać 70 kilometrów do siedziby ubezpieczyciela, który właścicielowi nie przelał należnych pieniędzy pomimo zawartej wcześniej umowy.
Rozumiem problem dyrektora Nowaka, jednakże powinien być to wyłącznie jego, nie pacjentów, problem.

#53 ~Niestety grudziądzanin~

~Niestety grudziądzanin~
 • Goście

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:33:42

Jeśli rzeczywiście szpital wystawi fakturę osobie ubezpieczonej to skandal którego efektem musi być dymisja rzekomo wysokiej klasy menagera na jekie niestety tylko kreuje sie Nowak.
To co chce zrobić to zwykłe bezczelne chamstwo .

#54 ~ewa~

~ewa~
 • Goście

Napisano 26 lipiec 2012 - 19:09:40

Zobaczymy jak Pan dyr zachoruje to co sie będzie działo.

#55 ~cięzarna~

~cięzarna~
 • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 10:07:45

Trzeba będzie rodzic pod drzwiami Pana dyr.Pamietajcie .Jak będziecie mieli bóle to pod drzwi dyr.

#56 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 14:47:04

Jak sobie chłop nie radzi to czas go zmienić i tyle....

#57 ~ewa~

~ewa~
 • Goście

Napisano 28 lipiec 2012 - 09:34:50

Bedziemy rodzily pod szpitalem

#58 ~E.~

~E.~
 • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 16:14:28

Jak ja leżałam z córką w 2010 r. to doba kosztowała 5 zł. Dla mnie najbardziej kuriozalne jest to, że dzięki temu, że rodzice są przy dzieciach to personel medyczny ma mniej pracy bo wszystkie prace przy dziecku wykonuje jego opiekun. Jeśli rodziców nie byłoby przy dzieciach to pielęgniarki miałyby więcej roboty, dzieci byłyby bardziej "zaniedbane" a szpital nie miałby kasy. Za to, że ktoś ma dzięcki mnie mniej roboty ja jeszcze muszę płacić. Taki absurd tylko w Grudziądzu.


Tak, tak... tylko w Grudziądzu. Bo w każdym innym szpitalu mamusie i tatusiowie na koszt szpitala tam siedzą.
Wbij sobie do tego durnego łba, że normalną praktyką jest, że rodzic/opiekun dziecka płaci za noc spędzoną przez siebie w szpitalu. Kwoty są różne, zależne od szpitala i tego, co oferuje.

#59 BlanLi

BlanLi

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 562 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 19:23:17

Tak, tak... tylko w Grudziądzu. Bo w każdym innym szpitalu mamusie i tatusiowie na koszt szpitala tam siedzą.
Wbij sobie do tego durnego łba, że normalną praktyką jest, że rodzic/opiekun dziecka płaci za noc spędzoną przez siebie w szpitalu. Kwoty są różne, zależne od szpitala i tego, co oferuje.

Durny łeb??? Ty przede wszystkim nie masz kultury osobistej za grosz bo ja prowadząc dyskusję z kimkolwiek kto ma odmienne zdanie, najbardziej nawet irracjonalne i pozbawione sensu nie powiedziałabym do kogoś, że ma durny łeb. No ale to ja.
Na forum niektórym właśnie takim bez kultury bardzo łatwo przychodzą różne epitety bo przecież jesteś anonimowy. Ja mam chociaż stałego nicka i pod nim wyrażam swoje opinie a nie piszą dziś jako ~E.~ a jutro jako ~D~.

Wyrażaj swoje opinie ale w bardziej kulturalny sposób bo sam/sama sobie wystawiasz opinię.

I nie łeb tylko głowa ale domyślam się, że piszesz na podstawie swojej podobizny odbijającej się w lustrze..

Pozdrawiam.

#60 ~gypiire careful~

~gypiire careful~
 • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 20:07:31

Ojojoj, obraza boska i skrzypce. Zatem wbij sobie do tej pięknej główki, że płacenie za nocowanie przy pacjencie oddziału dziecięcego jest jak najbardziej normalną praktyką w szpitalach całego kraju.

I spróbuj przyswoić sobie fakt, że od wielu miesięcy zawsze podpisuję się pierwsza literą imienia -> E.
W każdym wątku, w którym się wypowiadam. Aczkolwiek pisuję tu rzadko.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Szpital, Grudziądz, Węgrowo, Rydygiera

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych