Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szpital w Grudziądzu pod ścianą...

Szpital Grudziądz Węgrowo Rydygiera

87 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:59:53

W dzisiejszym wydaniu Nowości Grudziądzkich, Pan Dyrektor grudziądzkiego szpitala na Rydygiera publicznie przyznaje się do faktu, że od sierpnia zacznie wysyłać do pacjentów przyjętych na porodówkę i "zawałowców" faktury za "usługi". Z racji faktu, że NFZ nie zwraca pieniędzy szpitalowi za leczenie pacjentów Pan Dyrektor wybrał takie rozwiązanie, wiedząc, że to bezprawne. Od sierpnia wszystkie rodzące mamy i pacjenci z zawałami po dwóch dni po wyjściu ze szpitala otrzymają fakturę na adres domowy, z którą jak wskazuje w artykule Pan Dyrektor, należy zgłosić się do bydgoskiego oddziału NFZ po zwrot kosztów leczenia w szpitalu i to podobno NFZ te koszta będzie musiał pokryć. Państwa bezprawia ciąg dalszy. Wszystkie młode mamy za urodzenie dziecka w szpitalu zapłacą 1200 złotych a pacjenci przyjęci z zawałem od 1500 do 5000 złotych, wszystko zależy od tego jak rozległy był zawał i czego trzeba było użyć by pacjenta "naprawić"... Nie potrafię tego skomentować, a co Wy o tym myślicie??

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 11:08:15

Możesz podesłać link do tej wypowiedzi?

#3 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 11:12:42

Musisz kupić Grudziądzkie wydanie nowości, postaram się za moment zeskanować stronę i podesłać.

#4 cezbak

cezbak

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2112 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 11:16:36

Też chętnie zobaczę - niestety dziś nie mogę kupić wydania papierowego a jutro już go pewnie nie otrzymam.

#5 LIZAARD

LIZAARD

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 11:33:44

Dołączona grafika

#6 LIZAARD

LIZAARD

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 12:22:20

I co? Czyżby nikt nie miał zdania w temacie??

#7 BlanLi

BlanLi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 13:08:25

Tylko w Polsce takie coś jest możliwe. Już od dawna uważam, że powinno się zlikwidować ZUS a to co mi obecnie zabierają z pensji sama odpowiednio ulokuję. Na pewno z tych składek co mi wzięto gdybym sama lokowała miałabym już pokaźną sumkę. A tak daję komuś pieniądze a emeryturę będę mieć .... o ile to można emeryturą można nazwać. Wstyd aby Państwo okradało swoich obywateli a ja to tak właśnie odbieram. Coraz częściej myślę o emigracji.

Co do artykułu: mogę płacić za leczenie ale nie póki pobierają mi składki chorobowe. I tak do wielu lekarzy chodzę prywatnie i płace za wszystko podwójnie. Chory kraj.

#8 ~To ja~

~To ja~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 13:21:28

Łukaszu z #1, chciałabym powiedzieć, możesz powtórzyć to co napisałeś!!!

ufffff ludzie co się dzieje? gdzie kobiety mają rodzić! a z zawałem lepiej umierać :ph34r:

#9 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 14:04:31

skandal, że tak będzie, ale niech dyrektor też poszuka też kasy, aby tych faktur było jak najmniej, poprzez ograniczenie zbędnych wydatków, jakiś czas temu w Pomorskiej był jakiś dodatek sponsorowany przez szpital, na pewno za te pieniądze kilka kobiet za darmo by urodziły.

#10 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 14:05:21

skandal, że tak będzie, ale niech dyrektor też poszuka też kasy, aby tych faktur było jak najmniej, poprzez ograniczenie zbędnych wydatków, jakiś czas temu w Pomorskiej był jakiś dodatek sponsorowany przez szpital, na pewno za te pieniądze kilka kobiet za darmo by urodziły.

#11 pietrek

pietrek

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 263 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 14:07:34

Nie rozumiem jednego, wszelkie niezbędne narzędzia w szpitalu, wyposażenie, wszystko inne .. jest za nasze podatki!
Płacimy nie małe składki chorobowe, kolejki kosmicznie długie do każdego... bo na kasę chorych!
Wszystko się kręci w okół pieniądza, znajomości, układów itd... a Nowak .. brak mi słów na tego człowieka z loży masonów.

#12 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 14:26:48

W dzisiejszym wydaniu Nowości Grudziądzkich, Pan Dyrektor grudziądzkiego szpitala na Rydygiera publicznie przyznaje się do faktu, że od sierpnia zacznie wysyłać do pacjentów przyjętych na porodówkę i "zawałowców" faktury za "usługi". Z racji faktu, że NFZ nie zwraca pieniędzy szpitalowi za leczenie pacjentów Pan Dyrektor wybrał takie rozwiązanie, wiedząc, że to bezprawne. Od sierpnia wszystkie rodzące mamy i pacjenci z zawałami po dwóch dni po wyjściu ze szpitala otrzymają fakturę na adres domowy, z którą jak wskazuje w artykule Pan Dyrektor, należy zgłosić się do bydgoskiego oddziału NFZ po zwrot kosztów leczenia w szpitalu i to podobno NFZ te koszta będzie musiał pokryć. Państwa bezprawia ciąg dalszy. Wszystkie młode mamy za urodzenie dziecka w szpitalu zapłacą 1200 złotych a pacjenci przyjęci z zawałem od 1500 do 5000 złotych, wszystko zależy od tego jak rozległy był zawał i czego trzeba było użyć by pacjenta "naprawić"... Nie potrafię tego skomentować, a co Wy o tym myślicie??

Jedno wielkie draństwo w tym naszym Grudziadzu.Co obchodzi chorego ,że dyrektor sobie nie radzi.

#13 ~jachu~

~jachu~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 15:30:31

[Jeśli Nowak sobie nie radzi to na targ ziemniaki sprzedawać, nie musi pracować w szpitalu do końca życia- no problem

#14 ~iii~

~iii~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 15:37:37

W tym szpitalu trzeba przewietrzyć kadrę kierowniczą i dyrektorską- oni są zbyt pewni siebie i czują się nietykalni- szczególnie rodzina W- przyjdzie jeszcze kiedyś sprawiedliwośc- ludzie ich taczkami wywiozą

#15 BlanLi

BlanLi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 18:26:43

Jestem ciekaw jak Pan Nowak ma zamiar egzekwować zapłatę od ludzi, na których wystawi faktury? Szczerze wątpię aby znalazł się ktoś, kto zapłaci kwoty, które wskazano w artykule. Czy ludzi, którzy nie zapłacą poda do sądu? Z artykułu wynika, że ten system ma właśnie wyeliminować takie sytuacje. Poza tym jaki sąd stanął by po stronie szpitala, skoro jak sam Pan dyrektor twierdzi takie postępowanie jest niezgodne z prawem?

To, że Nowak jest zdolny do naprawdę dziwacznych metod zarabiania to już się przekonałem kilka razy.

Kilka dni temu w szpitalu było moje półroczne dziecko, razem z nim została mama. Ok, jestem w ostateczności w stanie zrozumieć fakt, że miejsca w szpitalu przewiduje się dla pacjentów a opiekunowie małych dzieci muszą sobie radzić sami, ale zapłata 6 zł za dobę pobytu to jest według mnie skrajne chamski sposób wyłudzania pieniędzy. Jak ujęto w regulaminie to płaci się między innymi za "możliwość spożycia własnego posiłku w wyznaczonym miejscu".
Mało tego. Byłem świadkiem jak pewna kobieta nie miała pieniędzy i zagrożono jej, że nie zostanie wypuszczona ze szpitala a takie działanie to już jest totalne bezprawie bo jak mówi Kodeks Karny (art. 189 § 1.): "Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Takie rzeczy to tylko w Grudziądzu. Nie potrafię zrozumieć jak działa ten system, że są pieniądze na otwieranie kolejnych oddziałów, utrzymanie wysokiego standardu, zakup drogiego sprzętu a nie ma pieniędzy na najważniejsze, na leczenie.

Jak ja leżałam z córką w 2010 r. to doba kosztowała 5 zł. Dla mnie najbardziej kuriozalne jest to, że dzięki temu, że rodzice są przy dzieciach to personel medyczny ma mniej pracy bo wszystkie prace przy dziecku wykonuje jego opiekun. Jeśli rodziców nie byłoby przy dzieciach to pielęgniarki miałyby więcej roboty, dzieci byłyby bardziej "zaniedbane" a szpital nie miałby kasy. Za to, że ktoś ma dzięcki mnie mniej roboty ja jeszcze muszę płacić. Taki absurd tylko w Grudziądzu.

Wracając do artykułu. Nie zapłaciłabym tej wystawionej na mnie faktury. Płacę składki i jestem ubezpieczona a wewnętrzne rozgrywki szpitala z NFZ mnie zupełnie nie interesują. Tyle w temacie ode mnie.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 18:59:48

A co na to Magistrar, który sprawuje nadzór wlaścicielski nad szpitalem jego niepodzielnym harcownikiem?

#17 ~zdrowy~

~zdrowy~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 19:03:56

na poród i zawał nie ma kasy, ok' a na inne schorzenia jest? tylko pytam :(

#18 LIZAARD

LIZAARD

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 19:06:49

Polskie prawo wyraźnie mówi, że każdy szpital publiczny bez wyjątku musi odebrać poród bezpłatnie. Moja córeczka urodzi się w tym szpitalu w połowie sierpnia i jeśli dostaniemy z żoną fakturę w wysokości 1200 złotych i tak jej nie zapłacimy. A niech mnie Nowak pozywa do sądu. Ciekaw jestem czy wygra... Mało tego, jeśli szpital zażąda zapłaty, wystąpię sam do sądu o bezprawne żądanie zapłaty za odebranie porodu. Obydwoje jesteśmy ubezpieczeni i to z ubezpieczenia pokrywane są takie koszta.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:08:50

na poród i zawał nie ma kasy, ok' a na inne schorzenia jest? tylko pytam :(

A dlaczego "dyrektorek" nie zawiesi swoich i kolesiów uposażeń w ramach protestu o braku funduszy z NFZ :angry:

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:24:30

Sikora to ma szczęście: sprzeda Energii działki i może rodzić do bólu oraz przechodzić zawały z uśmiechem na twarzy z fakturami od Nowaka w garści :D

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Szpital, Grudziądz, Węgrowo, Rydygiera

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych