Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

szpital i izba przyjec

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~pacjent~

~pacjent~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 09:38:44

W ubieglym tygodniu musialem skorzystac z wizyty w izbie przyjec naszego szpitala.Z ostrym bolem czekalem pod drzwiami  4 godziny,po czym zrezygnowalem stwierdzajac ze nie ma sily czekac.Za kilka dni nastepna wizyta z czlonkiem rodziny ktory ulegl wypadkowi.Historia sie powtorzyla ,czekanie az chirurg przyjdzie do izby trwala 3godz.Czy izba chorych jest dla osb zdrowych ktorzy maja sile czekac tyle godzin pod drzwiami czy dla ludzi ktorzy potrzebuja naglej pomocy.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 15:51:38

Niestety ,trzeba mieć zdrowie aby dostać się do lekarza.

#3 ~też czekałem~

~też czekałem~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 23:50:38

lekarz w szpitalu mający dyżur na izbie i oddziale raczej nie spieszy sie na dół. U góry ma spokój.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 05:14:01

Jak detektor na to pozwala to i tak można. Redaktora Alleksandrowicz i nadredaktor Stanley takie rzeczy przemilczają w swoich laurkach.

#5 ~Bazyli~

~Bazyli~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 16:26:33

Jeżeli ktoś ma jakieś pretensje odnośnie długiego okresu oczekiwania to niech powie to lekarzowi a nie wieszać psy na izbę. Tylko jak pewnie przyjdzie co do czego to nawet słowa nie powiecie.

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 19:31:11

W ubieglym tygodniu musialem skorzystac z wizyty w izbie przyjec naszego szpitala.Z ostrym bolem czekalem pod drzwiami  4 godziny,po czym zrezygnowalem stwierdzajac ze nie ma sily czekac.Za kilka dni nastepna wizyta z czlonkiem rodziny ktory ulegl wypadkowi.Historia sie powtorzyla ,czekanie az chirurg przyjdzie do izby trwala 3godz.Czy izba chorych jest dla osb zdrowych ktorzy maja sile czekac tyle godzin pod drzwiami czy dla ludzi ktorzy potrzebuja naglej pomocy.

To napisz skargę do NFZ i może coś wskórasz bo nowy dyrektor funduszu nie jest już z nominacji PO-PSL i aleksandrowski szpital nie może już liczyć na jego szczególne względy. Skoro człowiek jest ubezpieczony i co miesiąc odciągają mu z pensji spore składki na NFZ to należy mu się szybka pomoc lekarska przynajmniej w nagłych przypadkach a z tego co piszesz to taka sytuacja była. W żadnym jednak wypadku przy pisaniu skargi nie korzystaj z pomocy albo pośrednictwa PiS-u z Aleksandrowa Kujawskiego bo ten PiS w całym powiecie jest dobrze pokumany z PO-PSL

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 19:40:33

I z marszałkiem Całbeckim,on dyrektorowi jak brat

#8 ~beata~

~beata~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 21:02:25

Bazyli chyba nigdy nie byłeś na izbie przyjęć albo u lekarza... on ma władzę i jak śmiesz mu zwracać uwagę! A ty zwróciłes uwagę lekarzowi i co z uśmiechem na twarzy przytulił Cię i powiedział : "Dziękuję za uwagi popRawie się"? ???

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 21:24:04

Bazyli chyba nigdy nie byłeś na izbie przyjęć albo u lekarza... on ma władzę i jak śmiesz mu zwracać uwagę! A ty zwróciłes uwagę lekarzowi i co z uśmiechem na twarzy przytulił Cię i powiedział : "Dziękuję za uwagi popRawie się"? ???

... on ma władzę... Co to znaczy? bo z tego co wiem, to lekarz jest od tego, aby pomagać innym / chorym. Każdy z nas jest człowiekiem, a kultura mówi o wszystkim.  :)

#10 ~Kolega~

~Kolega~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 22:31:52

Tak macie rację i lekarze i pielęgniarki są od tego żeby pomagać chorym oni chyba ostatnio o tym zapominają kto jest dla kogo. Chyba oni dla nas a nie odwrotnie.Wszyscy chyba się trochę pogubili. Izba przyjęć to osobny rozdział tam trzeba zrobić porządek. Chyba potrzeba tam więcej rąk do pracy bo te co są nie dają rady.Mam nadzieję że nie są to celowe działania opóźniające pracę. Ale kto ich tak naprawdę wie? Lekarze jak by pracowali na jednym etacie to by nie byli tacy zmęczeni i znudzeni pracą.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 22:35:15

... on ma władzę... Co to znaczy? bo z tego co wiem, to lekarz jest od tego, aby pomagać innym / chorym. Każdy z nas jest człowiekiem, a kultura mówi o wszystkim.  :)

władzę to ma ten kto ma pieniądze, czyli NFZ

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 22:43:22

władzę to ma ten kto ma pieniądze, czyli NFZ

Powołaniem lekarza jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego, prawda????

Ps.Pieniądz to tylko pieniądz, nie władza.  :)

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2016 - 20:17:09

Wrażliwość słonia

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 00:41:47

Aż się nie chce wierzyć

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 00:42:16

Aż się nie chce wierzyć

#16 ~MICHAEL~

~MICHAEL~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 10:07:16

Rany ludzie wam się nigdy nie dogodzi, skoro nie pasuje wam personel izby czy w ogóle cała izba to poco tu przychodzicie i tylko narzekać umiecie,. Jeździjcie sobie po Toruniach Włocławkach tam dopiero oczy wam się otworzą jak bedzięcie czekać na przyjęcie 6-8 godzin. A personel wcale nie rózni się od tutejszego. 

#17 ~pacjent~

~pacjent~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 11:42:58

Na izbie przyjęć powieszona jest informacja cyt. ,,Czas oczekiwania może zwiększyć się do 4 h!! Jak dla mnie to jakaś paranoja jest gdyż kilka tygodni korzystałem z usług naszego szpitala i spotkałem osobę która siedziała ponad 4 h na holu !!Czekała na lek. Interniste!! A na izbie siedział lek chirurg ! 

#18 ~cleo~

~cleo~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 12:17:22

Widocznie w chwili obecnej przebywali pacjenci potrzebujący chirurga a internista dyzurował na oddziale więc nie rozumiem do czego pijesz pacjencie?

#19 ~wdzieczny pacjent~

~wdzieczny pacjent~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 14:05:52

Ostatnio leżałem w naszym szpitalu i wczesniej w Włocałwku do którego trafiłem z Izby przyjęć w Alksandrowie i troszkę się przyjżałem pracy naszego Szpitala.

Po pierwsze; Izba Przyjęć nie jest Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, ktory ma odrebnie zatrudnionych lekarzy.

Po drugie; Lekarz w trakcie dyżuru ma przede wszystkim prace na Oddziale, a jeżeli pacjent zgłasza się ze skierowaniem z przychodni i nie został przywieziony karetka to znaczy ze lekiarz w przychodni ocenił ze jego stan nie jest tak bardzo ciężki, żeby natychmiast trzeba było wszystko rzucać ( myslę o pacjentach juz leczonych w oddziałach). 

Po trzecie; ilość skierowań na poszczególne oddziały z przychodni jest powalająca jak na Izbe Przyjęć w zwykłym szpitalu powiatowym bo jest ich kilkadziesiąt dziennie, a trzeba pamiętać że każdego trzeba zbadać, porozmawiać, zlecić badania i coś sensownego zadecydować. ( tak włąsnie miałem ja raz po wielu badanich zostałem przesłany do włocławka a za drugiem razem wystarczył Szpital w Aleksandrowie).

Po czwarte; wystarczy przejść sie po Szpitalu po oddziałach i zobaczyc ilu jest pacjentów hospitalizowanych, przeciez oni leża tam w ramach doby hotolewej tylko sa leczeni.

po piąte; zyczę kazdemu kto narzeka na Izbe przyjęć w aleksie, żeby znalazł się jak pacjent nawet z drobna rzecza w którymś ze Szpitali Wojewódzkich jak zgłasza się tak poprostru ze skierowaniem. Jezli juz po 4-8 godzinach w koncu zostanie przyjety to napewno nie bedzie miał wykonanych tylu badań diagnostycznych co w aleksandrowie. 

to są fakty! Niegdzie nie jest idealnie. Zawsze znajdą się osoby niezadowolone i ale jest wolny wybór i można zawsze pojechac do Szpitala Wojewódzkiego tym bardziej w czasie kiedy mamy autostrady! 

Życze powodzenia i wytrwałości! 

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 19:00:16

Kto był to ma doświadczenie i wie że to nie dla tych co się spieszą

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych