Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

szkoły w Chełmży

543 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Olga~

~Olga~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 11:52:08

A ja proponuje zważyć plecaki dzieci chodzących do szkoły.To skandal żeby nosić tyle książek codziennie do szkoły.10 kilo na plecach .Taki rzeczy tylko w Polsce.

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste.
1. Wystarczy, aby nauczyciele mieli do dyspozycji po jednym komplecie książek z danego przedmiotu na klasę - wtedy uczniowie nie muszą przynosić książek z domu. Szkoła musiałaby zakupić niestety te książki do szkolnej biblioteki ( koszt ) , lub pozyskać od uczniów z wyższych roczników . Warunkiem powodzenia jest wybranie podręczników, które nie będą się zmieniać co roku, ale np. nie częściej niż co 5 lat.( wtedy też z tych samych książek może korzystać kilka roczników dzieci a rodzice zaoszczędzą na kosztach)

2. Należy doposażyć wszystkie szkoły w szafki uczniowskie wyposażone w zamki systemowe w których mogliby pozostawiać rzeczy niepotrzebne w danej chwili do lekcji np.książki, worki z rzeczami do wf, buty po przebraniu - co szczególnie jest ważne w okresie zimowym m.in. ze względów higienicznych, kurtki, aby nie wieszać ich w klasach itd. Dojścia do stołówki, bibloteki i sali gimnastycznej muszą funkcjonować w ciągach zamkniętych, dzięki czemu utrzymanie czystości klas i korytarzy jest łatwiejsze i tańsze.
Powyższe oczywiście nie stanowi "odkrycia Ameryki" i jest stosowane dość powszechnie w wielu szkołach np. w Toruniu, ale także i na wioskach.

#22 ~olo~

~olo~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 12:56:19

Podobno szkoła powinna być przyjazna uczniom ale do tego potrzebna jest mądra i przedsiębiorcza dyrekcja.A to że każda lekcja w podstawówce jest w innej klasie to paranoja.Dlatego dzieci nie mogą zostawiać ksiązek w szkole bo nie mają swoich klas a co dopiero szafek.Ale gdyby ktoś mądry zarządzał szkoła to pewnie nie byłoby takich problemów.

#23 ~tara~

~tara~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 17:04:56

zapraszamy do prywatnych szkół !

#24 ~$$$$~

~$$$$~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 20:49:04

zapraszamy do prywatnych szkół !

Ja więcej płacę za tę państwową niż za prywatną.Ciągle wołają na coś pieniadze.Nawet mydło trzeba zanosić.

#25 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 07:37:34

Gimnazjum jest pieknym budynkiem i do tego zabytkowym. Nie moze tam wpasc firma Krzak i przeprowadzic remont. A druga sprawa to finanse szkoly zaleza od ilosci uczniow a tych mamy coraz mniej. I zachowuja sie coraz gorzej. W gimnazjum do dewastacji szkoly dochodzi czesciej niz w podstawowce i liceum razem wzietych.

A zwłaszcza cenny jest budynek w podwórzu (po ubikacjach ) - zabytek klasy zerowej lub może nawet dwuzerowej !

#26 ~Narodowiec~

~Narodowiec~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:05:58

Jak co tydzień przeczytałem w "Gazecie Chełmżyńskiej" felieton niewątpliwie sympatycznego
pana Dariusza M. Tym razem napisał o szkołach:
"Mam to szczęście, że pamiętam szkołę do której chodziłem przed 1989r., pamiętam też szkołę po tym roku, w której uczyłem. Gdybym miał stopniować powiedziałbym: było dobrze, nieźle, jako tako, a dziś? (....)"
a dalej o szkole sprzed 100 lat.
" Wnioski: paskudny zaborca pruski starał się być państwem prawa; kwestie wychowania przesłaniała czasami polityka (....).
Jak ja chodziłem do podstawówki 30 lat temu, to szkoły w Chełmży wyglądały całkiem przyzwoicie jak na tamte czasy.
" HaKaTa" i wieloletnia germanizacja w zaborze pruskim , wydaje się amatorstwem w porównaniu do tego co się dzieje ze szkołami w Chełmży w ostatnich kilku-kilkunastu latach. Może na wychowaniu się nie znam, ale wystarczy popatrzeć na te szkoły i ich otoczenie z zewnątrz. Szare, smutne i zaniedbane getto.
I do tego "Legia" w piątej lidze. Żal d**ę ściska!

#27 ~Żyd~

~Żyd~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2012 - 20:58:06

Jak co tydzień przeczytałem w "Gazecie Chełmżyńskiej" felieton niewątpliwie sympatycznego
pana Dariusza M. Tym razem napisał o szkołach:
"Mam to szczęście, że pamiętam szkołę do której chodziłem przed 1989r., pamiętam też szkołę po tym roku, w której uczyłem. Gdybym miał stopniować powiedziałbym: było dobrze, nieźle, jako tako, a dziś? (....)"
a dalej o szkole sprzed 100 lat.
" Wnioski: paskudny zaborca pruski starał się być państwem prawa; kwestie wychowania przesłaniała czasami polityka (....).
Jak ja chodziłem do podstawówki 30 lat temu, to szkoły w Chełmży wyglądały całkiem przyzwoicie jak na tamte czasy.
" HaKaTa" i wieloletnia germanizacja w zaborze pruskim , wydaje się amatorstwem w porównaniu do tego co się dzieje ze szkołami w Chełmży w ostatnich kilku-kilkunastu latach. Może na wychowaniu się nie znam, ale wystarczy popatrzeć na te szkoły i ich otoczenie z zewnątrz. Szare, smutne i zaniedbane getto.
I do tego "Legia" w piątej lidze. Żal d**ę ściska!

No niestety, to miasteczko największy rozkwit zawdzięcza żywiołowi niemieckiemu i żydowskiemu. Gdyby nie 'obcy'. nawet porządnego kościoła by nie było, ani cukrowni, która tyle lat daje chleb (i cukier). Nawet sympatycznego pana Dariusza by pewnie nie było...

#28 ~Żyd~

~Żyd~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 19:29:09

Przez stulecia te dwa narody wspaniale ze sobą kooperowały. Wystarczy spojrzeć na listę laureatów Nagrody Nobla, czy wybitnych przedstawicieli literatury i sztuki.To, że znalazł się jeden Adolf, którego poparli szaleni fanatycy to epizod. Historia świata nie ogranicza się do II Wojny Światowej.

#29 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 19:37:07

No niestety, to miasteczko największy rozkwit zawdzięcza żywiołowi niemieckiemu i żydowskiemu. Gdyby nie 'obcy'. nawet porządnego kościoła by nie było, ani cukrowni, która tyle lat daje chleb (i cukier). Nawet sympatycznego pana Dariusza by pewnie nie było...

Mam pytanie kto finansuje szkoly czy nie przypadkiem Starostwo ?
Wiec co to jest za pytanie ?

#30 ~Żyd~

~Żyd~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 20:46:08

Po pierwsze, Starostwo Powiatowe finansuje jedynie utrzymanie liceum.
Po drugie, nie widzę nigdzie pytania w moim poście.

#31 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 12:43:14

Żyd - ty masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo całkiem odjechałeś od tematu "szkoły" !

#32 ~Żyd~

~Żyd~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 13:31:58

Absolutnie nie. Niemcy szkoły budowali, a Polacy je niszczą.

#33 ~Duśka~

~Duśka~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2012 - 14:21:43

Może ci co rządzą światową ekonomią ( a wiadomo kto !) chcieliby tak to widzieć i doprowadzać do ciągłych konfliktów. Ale chyba nie jest tak źle. Nie każdy Niemiec, nie każdy Polak i nie każdy Żyd jest zły !

Jeżeli chodzi o temat szkół to wydaje mi się, że Chełmża nie jest tu dobrym przykładem do dyskusji, a może raczej niechlubnym wyjątkiem. Wystarczy podnieść głowę i spojrzeć trochę dalej (poza Chełmżę), a zobaczymy pięknie odremontowane szkoły z nowoczesnymi boiskami, jak chociażby w Kończewicach, Łysomicach czy w Toruniu. Także w innych miastach średniej wielkości i te stare i nowsze szkoły prezentują się bardzo przyzwoicie - są w większości po remontach. Tak więc nie ma powodu myśleć, że tak jak u nas - to tak samo jest wszędzie.

#34 ~Żyd~

~Żyd~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2012 - 21:00:46

Nie wiem kto rządzi światową ekonomią, wiem kto rządzi europejską - Niemcy. Niemcy są największym płatnikiem do budżetu UE, a Polska największym beneficjentem. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, ile inwestycji zostało zrealizowanych dzięki środkom z UE. W dużej części to pieniądze niemieckie. Druga sprawa, to spłacanie miejskich długów dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedażny mienia poniemieckiego i pożydowskiego. Tyle lat minęło od wojny i ciągle jest co sprzedawać... każdego roku po kilka nieruchomości. Wreszcie, Niemcy dają pracę, gdyby nie możliwość wyjazdu jako gastarbeiter, wiele tutejszych rodzin głodowałoby.

#35 ~Kaśka~

~Kaśka~
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 11:08:14

Czy sale gimnastyczne przy Gimnazjum i "dwójce" są przeznaczone do wyburzenia - jak sugeruje ich wygląd ? Może za dużo jest w mieście obiektów sportowych ?
Czy hala sportowa ma jakiegoś gospodarza, bo wygląda jak opuszczony, pobazgrolony kurnik ( mało atrakcyjna architektura) , niewidoczny po zmroku (czy wstyd pokazać?).
Czemu wokół hali nie ma ogrodzenia i monitoringu, który mógłby ją uchonić od dewastacji, oraz lepszego oświetlenia? Czy to tak specjalnie, aby nie psuć pijaczkom komfortu picia na ławeczkach niedaleko od siedziby czujnej Straży Miejskiej?
Może po wyburzeniu sąsiednich budynków hala będzie się w końcu prezentować lepiej?
Najgorzej, że to wszystko jest widoczne z ulicy Mickiewicza, którą codziennie wiele osób przejeżdża przez Chełmżę. Miejscowi już się pewnie przyzwyczaili, bo "wyglundam" nie odbiega to od reszty miasta, ale dla przyjezdnych to może być szok (lepiej nie oglądać z bliska), a jak nas widzą tak nas piszą i opinia o zaniedbanej Chełmzy idzie w świat !

#36 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 13:30:32

Czasem urzędnicy mają dylemat, czy kupić środki czystości i materiały biurowe do szkoły, czy też przyznać sobie nagrody. Na szczęście rozwiązanie problemu jest proste.
W końcu papier toaletowy i papier do ksero to nauczyciele i dzieci mogą przynieść z domu.

#37 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 13:03:50

Poprzeni post jest nie na temat - co to ma wspólnego z Chełmżą?

#38 ~Polak-katolik~

~Polak-katolik~
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 13:59:45

Porządne szkoły i dobre wykształcenie konieczne jest do tego, aby Polacy coś znaczyli w świecie, aby zachowali swoją tożsamość i godność, aby nie byli tylko niewolnikami czy zwykłymi robolami u Niemca, Żyda czy Turka. Bierzcie przykład z Jana Pawła II.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2012 - 01:12:57

:ph34r:

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2012 - 17:34:28

:blink:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0