Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szanujmy to co mamy!


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 20:22:00

Łączewski oddaje łańcuch sędziowski, Tuleya chwali Krystynę Pawłowicz!

Wybrzmiały wszystkie „sensacje” tygodnia. Lekkim echem odbija się jeszcze „orędzie” marszałka senatu, ale trudno się dziwić, w Internecie trwa masowa produkcja memów i Tomasz Grodzki wystąpił już w roli papieża, Cezara i Bruce Lee.

Z prawdziwymi sensacjami trudno się przebić, a za takie z pewnością należy uznać tytułowe zachowania dwóch najbardziej znanych „sędziów”, niestety znanych z tego, co powinno dyskwalifikować każdego sędziego.

Pod koniec tygodnia Łączewski ogłosił abdykację i „odszedł z zawodu”. Przypomnę, że to ten „sędzia”, który skazał Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika za ściganie złodziei, jak również umawiał się z „fałszywym Tomaszem Lisem” na obalenie „reżimu PIS”, jednak rewolucja spaliła na panewce.

Jakby nie patrzeć, Łaczewski to jeden z wielu symboli „nadzwyczajnej kasty”, o czym przez całe lata mówili prawie wszyscy i dodawali „wszyscy won”. Setki razy słyszałem, że takich jak Łączewski powinno się wykopać z Sali sądowej i nigdy nie mają prawa tam wrócić.

Pod koniec tygodnia dokładnie tak się stało, bo naturalnie Łączewski sam z siebie nie odszedł, tylko ma kilka postępowań i stracił immunitet sędziowski, co jest wynikiem działań prokuratury i po części presji opinii publicznej.

Stało się jak się stało, ale choćby małej satysfakcji nie widać, znów się okazuje, że narzekanie na rzeczywistość jest znacznie bardziej popularne ...

Chciałbym przy tej okazji wyjaśnić rzecz podstawową, mianowicie taką, że gdyby nadal rządziła koalicja PO-PSL, Łączewski nie tylko by nie stracił posady, ale awansowałby do sądu apelacyjnego albo TK. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że tak by się właśnie stało i co najmniej włos z głowy Łączewskiemu by nie spadł.

Zmieniła się władza, zmieniły się zasady i chociaż wiele rzeczy nadal kuleje, to na tym przykładzie widać jak na dłoni, że pomiędzy dawnym i obecnym rządzeniem mamy przepaść.

Wszyscy lubimy narzekać, ale od czasu do czasu naprawdę warto przystanąć, obejrzeć się za siebie i przypomnieć sobie z jakiego miejsca startowaliśmy i gdzie jesteśmy teraz.

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 20:26:00

Druga „sensacja” niemal w całości pominięta przez media, to słowa „sędziego” Tuleyi na temat Krystyny Pawłowicz.

Pewnie mało kto wie, ale Krystyna Pawłowicz uczyła Tuleyę, była profesorem na UW, gdzie „sędzia” studiował.

Otóż Tyleyę pomimo politycznych różnic i osobistych interesów, które nakazywały milczeć, było stać na obiektywizm i rzeczową ocenę kandydatury prof. Krystyny Pawłowicz na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Tuleya powiedział wprost, że prof. Krystyna Pawłowicz jako prawnik jak najbardziej wypełnia wszystkie kryteria i posiada kompetencje do sprawowania tej funkcji...

Już litościwie pominę „sałatkę”, ale ile bzdur się naczytałem o tym, że doktor habilitowany z dwoma specjalizacjami nie nadaje się na sędziego TK, to długo nie zapomnę.

 #3 ~kontrowersje. net~

~kontrowersje. net~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 20:32:44

Pamiętać także będę o czymś jeszcze. O zachowaniu normalności, o otwartych oczach i uszach, o myśleniu i nie poddawaniu się medialnym „wrzutkom”, zwłaszcza TVN i Wyborczej. które masowo piorą mózgi Polaków.

Tylko te dwa przykłady pokazują jak dalece zmieniła się rzeczywistość i to są zmiany fundamentalne, nie kosmetyczne. Łączewski „odchodzi z zawodu”,Krystyna Pawłowicz za chwilę zostanie sędzią Trybunału Konstytucyjnego, o czymś takim 8 lat temu nikt nawet nie miał odwagi pomarzyć. Nauczmy się szanować to co mamy, przy całej krytyce bieżących mniej lub bardziej istotnych wpadek, bo jak mówi moja Babcia: „Jeszcze będziesz szukał tego co masz, wspomnisz moje słowa”.

 #4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 21:10:34

Prof. Pawłowicz jest wyjątkowa jako Polka - to ode mnie. Musiała być też dobrym wykładowcą skoro tłumy studentów ciągnęły na jej wykłady a Tuleya pałający niechęcią do PiS ma tak dobrą o nie opinię. Jest znienawidzona i hejtowana bezzasadnie przez totalnych z PO i ich media bo potrafiła wprost i bez ogródek wykazać ich niekompetencje, kłamstwa i obłudę.

Teraz Platforma ogłosiła Lewicę gorszym sortem...   rozpoczyna się realna walka polityczna w opozycji. I niech to trwa.

 #5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 21:14:03

DŁUGI INFO

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych