Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Swinskie Ryje-oddajcie srebra Waregow!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 17 maj 2020 - 12:52:20

Ksiaze Kijowski poszedl polowac na dzikich Pieczyngow a miasto i siostre zostawil pod opieka druzyny Waregow.No i pod nieobecnosc gospodarza do grodu przybyl Chrobry i zrobil kuku jego siostrze. Tyle mowi historia. Co mieli zrobic Waregowie najeci przeciez do obrony honoru siostry Ksiecia? Wedzieli,ze Ksiaze zaprosi ich na uczte,spoi miodem doprawionym ziolami i spiacym kaze poderznac gardlo. Na wszelki wypadek dali wiec noge wraz Chrobrym. Po drodze, obrobilismy Grody Czerwienskie.Legenda rodzinna nie zanotowala niestety, gdzie moj przodek zakopal slynne srebra Wikingow,znalezione niedawno po polskiej stronie granicy i dzisiaj w lapskach rzeszowskiego muzeum.Szkoda bo mogly by byc moje.

#2 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 18 maj 2020 - 10:58:05

Kolego uni już nie oddadzą :blink:

#3 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 18 maj 2020 - 12:14:18

Szkoda bo to sa b.piekne wisiorki,bransolety itp. Widzialas?

#4 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 19 maj 2020 - 13:38:28

Szkoda bo to sa b.piekne wisiorki,bransolety itp. Widzialas?

Nie widziałam a gdzie są w sumie nie lubię starej biżuterii musi być nowoczesna.. Nie lubię grzebać w starociach i starych wydarzeniach...

#5 czytelnik2

czytelnik2

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 406 postów

Napisano 19 maj 2020 - 18:07:33

:ph34r:  :D

#6 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 19 maj 2020 - 19:28:46

Nie widziałam a gdzie są w sumie nie lubię starej biżuterii musi być nowoczesna.. Nie lubię grzebać w starociach i starych wydarzeniach...

Nieslusznie bo w owych przedmioach zakleta jest Historia. Pare lat temu niedaleko mnie facet z wykrywaczem metali znalazl skarb-tzw Stafforshire Hoard. Archeolodzy plakali badajac owe ozdoby saxonskie,unikaty zerwane z tarcz wojow przez bandytow,po zwycieskiej napasci. Chamy ci Wikingowe-zgnietli, zakopali i poszli na zboj dalej. Niedaleko uszli bo dopadla ich miejscowa okolica. Znaleziono 50 kosciotrupow,zakopanych w dole nago. Glowki odrabane, na osobnosci.

I nikt,zaden kronikarz nawet nie zanotowal tego wydarzenia! Pozostal co jedynie krzyk przedmiotow.

#7 czytelnik2

czytelnik2

Swojak

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 406 postów

Napisano 20 maj 2020 - 00:32:21

:o

#8 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 20 maj 2020 - 07:56:12

Co za horror straszne ale co nas obchodzi ci było kiedyś gdzieś tam ,D.Zastanawia mnie znaczenie zwrotu gdzieś tam ?? Mam nadzieje, że nie chodzi o club w Sopocie??

#9 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 21 maj 2020 - 07:42:05

A co-odrabuja tam glowki w tym Sopocie?

Ale znam kogos kto nie zapomnial, ze Sopot to eksluzywny przedwojenny Zopott.

Osoba ta dorobila sie apartamentu npko Grand Hotelu i plazy. Jezdza tam co roku na lato

mlodzi Anglicy.Najstarszy-lat 16 chlopak blaga-Babciu tylko nie sprzedawaj tej chaty,prosze.

On juz planuje tam jezdzic na dziewczynki!

#10 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 21 maj 2020 - 13:10:09

A tutaj  bydgoscy rodacy macie (ci co znaja jezyk Barda) uniwersyteckie rozwazania nad Klanem Robak herbu Ogonczyk-ktory to klan zawital do Bydgoszczy w latach 1945-75. I pozostawil na cmentarzu Parafii Sw Wincentego a Paulo swoje kosci.

W ramach przyjazni polsko-bialorusko-ukrainskiej, oczywiscie.

https://groups.googl...ish/fjJxqTJjGqA

Kaunas, Lithuania February 21th, 2020

#11 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 22 maj 2020 - 10:56:53

A co-odrabuja tam glowki w tym Sopocie?

Ale znam kogos kto nie zapomnial, ze Sopot to eksluzywny przedwojenny Zopott.

Osoba ta dorobila sie apartamentu npko Grand Hotelu i plazy. Jezdza tam co roku na lato

mlodzi Anglicy.Najstarszy-lat 16 chlopak blaga-Babciu tylko nie sprzedawaj tej chaty,prosze.

On juz planuje tam jezdzic na dziewczynki!

Wiem wiem jak się nazywał kiedyś Sopot miałam tam rodzinę teraz żyją już tylko dalsi krewni... ale  piękne miasto  i te pyszne jagodzianki i kremy sułtańskie jedzone nocą na Monciaku ech... że nie wspomnę o plaży itd...

#12 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 23 maj 2020 - 12:14:26

6637c6c971336b18884677f27d884a1d55d3b837

I znowu sie mnie historyczne srebro uczepilo!Trzeba sie bylo wyraznie tym Waregiem urodzic.

To medalion, kunsztownie wykonany, na czesc faceta co odbudowal Londyn po wielkim pozarze,ok.300 lat temu. Jego budki jak np Katedra sw Pawla, do dzis stoja. Medalion ma 200 Gm srebra i antyczne punce z tamtych casow. Wyrwalem go za bezcen biorac pod uwage jego historyczna wartosc-600 zlotych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych