Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Strajk rodzicow dzieci niepełnosprawnych

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 18:45:03

Ich życiu codziennie towarzyszy radość
-z każdego uśmiechu ,drobnego postępu dziecka
-i bezsilność
Jest tez lęk o to ,ze zmęczony kręgosłup nie wytrzyma podnoszenia coraz cięższego dziecka
I ten największy strach ,który nasila się z każdym rokiem co będzie ,jeżeli mnie zabraknie

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 18:49:35

Ich życiu codziennie towarzyszy radość
-z każdego uśmiechu ,drobnego postępu dziecka
-i bezsilność
Jest tez lęk o to ,ze zmęczony kręgosłup nie wytrzyma podnoszenia coraz cięższego dziecka
I ten największy strach ,który nasila się z każdym rokiem co będzie ,jeżeli mnie zabraknie

Podziwiam te panie-są cudowne w swej miłości i oddaniu dla swego dziecka.Za wspaniałą opiekę należy im się tyle ile państwo polskie wydaje na dzieci przebywające  w państwowych placówkach ,czyli ok.4 tyś. zł. 

#3 szarooki

szarooki

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 18:53:01

Współczuję im ale w ten sposób nic nie ugrają. Skąd państwo ma wziąć pieniądze na to wszystko?
Acha, męczenie tych biednych dzieci przebywaniem w sejmie, za to powinni ukarać tych rodziców/opiekunów.

Byl kiedyś proboszcz, czlowiek wielkiej wiary i dobroci. Nie uciekały przed nim zwierzęta, karmi ł biedaków, nocował biednych...Któregoś wieczora wracal po mszy na plebanie i usłyszał ciche wolanie.....
- Księże proboszczu......
Odwrócil się ale nic nie zobaczył. Po chwili wołanie powtórzylo się i w szarówce dostrzegl siedzącą na kamieniu żabę. Podszedł..schylil się nad ledwo żywym zwierzatkiem a ono wyjakalo:
- Weź mnie ze sobą, jestem zaklętym przez złą wiedźmę 17-letnim ministrantem, weź mnie na plebanię, nakarm, napój, przytul, pocaluj a zdejmiesz zły czar.....
Proboszcz niewiele myśląc zabrał żabkę, nakarmil, napoił przytulił, pocalował. Rano obudził się, patrzy a koło niego lezy piękny 17-letni ministrant........- I TAKA JEST NASZA LINIA OBRONYWYSOKI SĄDZIE.... 

:D  

Pamietaj: jezeli kogos skrzywdziles to nie zapomnij go jeszcze obrazic

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 18:53:35

Podziwiam te panie-są cudowne w swej miłości i oddaniu dla swego dziecka.Za wspaniałą opiekę należy im się tyle ile państwo polskie wydaje na dzieci przebywające  w państwowych placówkach ,czyli ok.4 tyś. zł. 

Już i tu wlazłeś głupku forumowy ?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 19:00:01

Już i tu wlazłeś głupku forumowy ?

A zastanowiłeś się przed postawieniem diagnozy ? choć chwilę

#6 cezbak

cezbak

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2099 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 20:37:13

Nie jestem biegły "w temacie" ale sprawdziłem w necie - istnieje w Polsce instytucja zawodowej rodziny zastępczej. Rodzina taka otrzymuje zapłatę 2 tysiące plus 1 tysiąc na każde dziecko. NIe piszę tego by powiedzieć, ze jest to za dużo, wręcz odwrotnie - podejrzewam, że koszt utrzymania dziecka w domu dziecka jest porównywalny lub wyższy przy nieporównywalnym poziomie komfortu psychicznego dziecka. Podałem te kwoty by wskazać, że potrzeby rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi sąnieporównywalnie wyższe. 

Na pytanie skąd wziąć pieniądze na spełnienie tych potrzeb nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć. Warto jednak przeanalizować jak wzrasta w Polsce liczebność urzędników, na których płace pieniądze jakoś się znajdują. 

Użytkownik cezbak edytował ten post 24 marzec 2014 - 20:37:39

Nie wolno rozśmieszać bezzębnych tyranów!

#7 uve

uve

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 4613 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 20:40:06

Nie jestem biegły "w temacie" ale sprawdziłem w necie - istnieje w Polsce instytucja zawodowej rodziny zastępczej. Rodzina taka otrzymuje zapłatę 2 tysiące plus 1 tysiąc na każde dziecko. NIe piszę tego by powiedzieć, ze jest to za dużo, wręcz odwrotnie - podejrzewam, że koszt utrzymania dziecka w domu dziecka jest porównywalny lub wyższy przy nieporównywalnym poziomie komfortu psychicznego dziecka. Podałem te kwoty by wskazać, że potrzeby rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi sąnieporównywalnie wyższe. 

Na pytanie skąd wziąć pieniądze na spełnienie tych potrzeb nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć. Warto jednak przeanalizować jak wzrasta w Polsce liczebność urzędników, na których płace pieniądze jakoś się znajdują. 

Skąd kasę to proste nie dopuszczać do transferu pieniędzy z kraju z działalności supermarketów /sieci zachodnich / i banków / 80% to spoza kraju /  :)

#8 cezbak

cezbak

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2099 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 20:46:38

Skąd kasę to proste nie dopuszczać do transferu pieniędzy z kraju z działalności supermarketów /sieci zachodnich / i banków / 80% to spoza kraju /  :)

Tego bym się trochę obawiał - znając pomysłowość naszych "kreatywnych" wszystkie koszty przerzucą na klientów. Ja jestem zwolennikiem zmniejszaniu udziału "państwa w państwie" i obniżania kosztów pracy. 

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 20:49:40

A to nasze pieniądze, że moglibyśmy nie dopuszczać ? :(

#10 uve

uve

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 4613 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 20:51:30

Z bankowości i instytucji finansowych fiskus ma tylko 2% dochodów w skali roku .

#11 cezbak

cezbak

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2099 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 20:56:19

Moglibyśmy - sposoby na transfer pieniędzy z zysków są niewyszukanie proste. 

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 21:00:46

Moglibyśmy - sposoby na transfer pieniędzy z zysków są niewyszukanie proste. 

Obawiam się, że zakres "cen transferowych" tj transferu zysków lub kosztów jest dość złożony.

Co do sposobu na jego ograniczenie najprostsze byłoby wprowadzenie podatku obrotowego.

#13 cezbak

cezbak

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2099 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 21:05:37

Obawiam się, że zakres "cen transferowych" tj transferu zysków lub kosztów jest dość złożony.

Co do sposobu na jego ograniczenie najprostsze byłoby wprowadzenie podatku obrotowego.

Znam proste sposoby i zaręczam, że są stosowane. Nie będę opisywał, sorry :)

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 21:25:47

A ja nadal nie wiem, czy to nasze pieniądze. :( sorry :)

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 21:30:43

Na haniebne wojny maja pieniądze,a dla naszych potrzebujących dzieci nie ma.Hańba!Służą diabłu zamiast narodowi.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 21:32:57

Znam proste sposoby i zaręczam, że są stosowane. Nie będę opisywał, sorry :)

Gdyby były proste i stosowane to sieci handlowe płaciłyby podatki w Polsce, a niestety nie płacą

#17 ~gostek~

~gostek~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 21:34:22

A ja nadal nie wiem, czy to nasze pieniądze. :( sorry :)

wszyscy płącą podatki od zysków, chyba że działają w szarej strefie to chyba nsze, nie?

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 21:39:48

wszyscy płącą podatki od zysków, chyba że działają w szarej strefie to chyba nasze, nie?

płacimy również inne podatki, ale czy te podatki od zysków są nasze ?

Gdyby były proste i stosowane to sieci handlowe płaciłyby podatki w Polsce, a niestety nie płacą

to chyba nie szara strefa .

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 21:46:09

Obce markety nie płacą podatków,a na nasze dzieci nie ma pieniędzy.Takich przykładów jest wiele ale władza tego nie widzi.Ciekawe jaki mają w tym interes?

#20 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 22:07:38

Współczuję im ale w ten sposób nic nie ugrają. Skąd państwo ma wziąć pieniądze na to wszystko?
Acha, męczenie tych biednych dzieci przebywaniem w sejmie, za to powinni ukarać tych rodziców/opiekunów.

Za co ukrac.Dzieci te mają bardzo dobra opiekę.Są przy swoich rodzicach.
Otrzymują posiłki.Jedna z matek powiedziala ,,moja corka takego jedzenia nigdy nie miała"
Najlepiej powiedzieć- ,,biedne dzieci ."
Walczcie kochani rodzice ,aby waszym dzieciom niepełnosprawnym żyło się lepiej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych