Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

spotkanie z radnymi 6 lipca

rada miasta

58 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~micki~

~micki~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:33:03

Było. Na spotkanie przyszło znacznie więcej mieszkańców niż do MCK.

Tematami spotkania był:

- brak realizacji inwestycji przez pana Burmistrza.

- brak współpracy pana Burmistrza z Radą.

- wirtualne pieniądze w projekcie budżetu na 2015 ze sprzedaży działek.

- problemy ulicy Krzywej (problem sygnalizowany przez mieszkańców)

- brudna wodna na ulicy Słowackiego i Piekarskiej (problem sygnalizowany przez mieszkańców)

- brak remontu ulicy Szczygłowskiego (problem sygnalizowany przez mieszkańców)

- park przy ulicy Zielonej (problem sygnalizowany przez mieszkańców)

- stronniczość Gazety Aleksandrowskiej (problem sygnalizowany przez mieszkańców)

i wiele, wiele innych...

Na wielu wystąpieniach Burmistrza wymienia on radnych miejskich oraz wielu z nich towarzyszy niemu przy ważnych uroczystościach miejskich, mam pytanie czemu porusza się brak współpracy? Czy różnica poglądów musi być w taki dość dziwny sposób pietnowana??

Co to jest stroniczość gazety? Pisze się w niej o jakiś lokalnych wydarzeniach czy one też są stronnicze?? Mi sie wydaje że nie...

Jakie należałoby umieścić realne dochody do budżetu?? Bo czytając literaturę w fachową tak robią wszystkie gminy...bo jaki miałby być dochód?? Zwiększony podatek?? Może od powietrza chciano by wprowadzić zeby nie umieszczać sprzedaży działek??

może należałoby zmienić postulaty w tych sprawach?? bo są dość przereklamowane?

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:37:09

Radni chcą wychodzić do mieszkańców. Wiedzą, że są wybrani z ludu i dla ludu.

czy takie spotkania mogłyby się odbywać przy udziale władz miasta?? wypowiedz dwóch stron jest bardzo ważna... 

czy to nie jest troche hmm?? nieładne ??

#43 ~micki~

~micki~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:40:16

Doskonały pomysł :mellow:  mam nadzieję, że odpowiedzą na pytania mieszkańców.

może w sposób taki jak zganiając to na tą stronę której nie ma?? czy tak nie jest najłatwiej??

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:49:41

Na wielu wystąpieniach Burmistrza wymienia on radnych miejskich oraz wielu z nich towarzyszy niemu przy ważnych uroczystościach miejskich, mam pytanie czemu porusza się brak współpracy? Czy różnica poglądów musi być w taki dość dziwny sposób pietnowana??

Co to jest stroniczość gazety? Pisze się w niej o jakiś lokalnych wydarzeniach czy one też są stronnicze?? Mi sie wydaje że nie...

Jakie należałoby umieścić realne dochody do budżetu?? Bo czytając literaturę w fachową tak robią wszystkie gminy...bo jaki miałby być dochód?? Zwiększony podatek?? Może od powietrza chciano by wprowadzić zeby nie umieszczać sprzedaży działek??

może należałoby zmienić postulaty w tych sprawach?? bo są dość przereklamowane?

Odsyłam cię do oświadczenia Przewodniczącego Wypija o braku współpracy między panem Burmistrzem a Radą. Radni dostają lakoniczne odpowiedzi na interpelacje i na sesjach. W Gazeta Aleksandrowska informuje tylko o panu Burmistrzu. O pracy radnych nie m ani słowa, a jak już to w negatywnym świetle. Do budżetu należy wpisywać realne możliwości dochodu. Radni informowali Burmistrza, że planowana kwota ze sprzedaży dwóch działek jest nie możliwa do uzyskania. Czy mam przypomnieć ci jaką otrzymali odpowiedź ?.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:57:14

czy takie spotkania mogłyby się odbywać przy udziale władz miasta?? wypowiedz dwóch stron jest bardzo ważna... 

czy to nie jest troche hmm?? nieładne ??

Każdy mógł przyjść i wypowiedzieć się. Nawet pan Burmistrz. Co z tego, ktoś przyjdzie wygłosić przemowę, a problemy mieszkańców pozostaną ?. Radni chcą słuchać mieszkańców i bardzo dobrze, że organizują te spotkania.

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 20:04:19

może w sposób taki jak zganiając to na tą stronę której nie ma?? czy tak nie jest najłatwiej??

Pan Burmistrz był zaproszony na spotkanie w MCK. Nie przyszedł. Był zaproszony na drugie spotkanie i też nie przyszedł. Zostanie zaproszony na trzecie spotkanie, ale czy  przyjdzie ?.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 20:30:47

Odsyłam cię do oświadczenia Przewodniczącego Wypija o braku współpracy między panem Burmistrzem a Radą. Radni dostają lakoniczne odpowiedzi na interpelacje i na sesjach. W Gazeta Aleksandrowska informuje tylko o panu Burmistrzu. O pracy radnych nie m ani słowa, a jak już to w negatywnym świetle. Do budżetu należy wpisywać realne możliwości dochodu. Radni informowali Burmistrza, że planowana kwota ze sprzedaży dwóch działek jest nie możliwa do uzyskania. Czy mam przypomnieć ci jaką otrzymali odpowiedź ?.

Rada robi wiele dobrego, ale Gazeta Aleksandrowska jakoś o tym nie informuje.

#48 M-m

M-m

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 00:24:17

Sama rada o niczym nie informuje na swoim profilu fb. Na razie pochwaliła się tylko udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Miasta. A napisane jest: "Powyższa strona ma na celu propagowanie idei samorządności w Aleksandrowie Kujawskim. Utworzona na potrzeby ukazania pracy Rady Miejskiej Aleksandrowa Kuj." Czyli - nic się nie dzieje :( 

Użytkownik M-m edytował ten post 09 lipiec 2015 - 00:27:08

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2015 - 03:56:07

Dzieje się - pan Mariusz ma problemy, sen nie przychodzi to i budzą się demony,panie Mariuszu daj se siana i śpij pan

#50 M-m

M-m

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 09:39:22

Dzieje się - pan Mariusz ma problemy, sen nie przychodzi to i budzą się demony,panie Mariuszu daj se siana i śpij pan

I kto tu ma problemy ze snem? Jak już chcesz do mnie mówić po imieniu, gościu, to "pani Mario", bo tak mam na imię. A jeśli twierdzisz, że się dzieje, to pokaż, gdzie to jest napisane. Albo opowiedz swoimi słowami, co wiesz. Słyszałam, że radni chcą koniecznie doprowadzić do likwidacji Gimnazjum Salezjanów jako szkoły publicznej. Czy to prawda?

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2015 - 12:17:59

I kto tu ma problemy ze snem? Jak już chcesz do mnie mówić po imieniu, gościu, to "pani Mario", bo tak mam na imię. A jeśli twierdzisz, że się dzieje, to pokaż, gdzie to jest napisane. Albo opowiedz swoimi słowami, co wiesz. Słyszałam, że radni chcą koniecznie doprowadzić do likwidacji Gimnazjum Salezjanów jako szkoły publicznej. Czy to prawda?

Oczywiście, że to kłamstwo. Czy to prawda, że Związek Niewidomych płaci GLP skromną opłatę, a prywatny podmiot wynajmuje pomieszczenia ZA DARMO ?.

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2015 - 23:12:48

[quote name="Gość" post="2191292" timestamp="1436382259"]

Pan Burmistrz był zaproszony na spotkanie w MCK. Nie przyszedł. Był zaproszony na drugie spotkanie i też nie przyszedł. Zostanie zaproszony na trzecie spotkanie, ale czy przyjdzie ?.[/quote

Kłamiesz bezczelnie ! Anonimowo myślisz, że można? Burmistrza nawet nie poinformowano o spotkaniu pierwszym i drugim ! Nie mówiąc o zaproszeniu ! Oczywiście celowo zaplanowano je (dlaczego nie w Urzędzie ?) kiedy burmistrz wziął 2 dni zaległego urlopu.

Burmistrz o swoich spotkaniach ogłasza 2 tygodnie wcześniej i to od lat. Teraz radni zaciągnęli znajomych żeby się pochwalić jacy ważni. Śmieszne i żałosne !!! Nawet nie rozumieją, że burmistrz dał im a nie RIO uchwalić budżet. Porażka na całej linii. Trochę pokory, więcej rozumu państwo bezradni !

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 08:46:31

[quote name="Gość" post="2191292" timestamp="1436382259"]

Pan Burmistrz był zaproszony na spotkanie w MCK. Nie przyszedł. Był zaproszony na drugie spotkanie i też nie przyszedł. Zostanie zaproszony na trzecie spotkanie, ale czy przyjdzie ?.[/quote

Kłamiesz bezczelnie ! Anonimowo myślisz, że można? Burmistrza nawet nie poinformowano o spotkaniu pierwszym i drugim ! Nie mówiąc o zaproszeniu ! Oczywiście celowo zaplanowano je (dlaczego nie w Urzędzie ?) kiedy burmistrz wziął 2 dni zaległego urlopu.

Burmistrz o swoich spotkaniach ogłasza 2 tygodnie wcześniej i to od lat. Teraz radni zaciągnęli znajomych żeby się pochwalić jacy ważni. Śmieszne i żałosne !!! Nawet nie rozumieją, że burmistrz dał im a nie RIO uchwalić budżet. Porażka na całej linii. Trochę pokory, więcej

rozumu państwo bezradni !

Burmistrz był zaproszony 2 tygodnie przed spotkaniem. To samo było przed spotkaniem w MCK. Na spotkanie przyszli zainteresowani mieszkańcy. Szkoda że nie byłaś, bo byś usłyszała o kulisach uchwalania budżetu.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 08:49:20

Rada podejmuje wiele ważnych interpelacji, ale nie ma wsparcia ze strony pana Burmistrza.

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 09:22:54

Prawda jest arcyboleśnie prosta. W wyborach najlepiej dać burmistrzowi drużynę podzielającą jego poglądy. Jak każdy z organów samorządu jest z innej bajki, to nic dobrego nie może z tego wyniknąć. Takie jest moje zdanie. Rozwój jst tylko w przypadku posiadania większości w radzie przez organ wykonawczy.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 10:05:33

Prawda jest arcyboleśnie prosta. W wyborach najlepiej dać burmistrzowi drużynę podzielającą jego poglądy. Jak każdy z organów samorządu jest z innej bajki, to nic dobrego nie może z tego wyniknąć. Takie jest moje zdanie. Rozwój jst tylko w przypadku posiadania większości w radzie przez organ wykonawczy.

Bardzo dobrze, że Rada chce, aby Burmistrz realizował zaplanowane inwestycje. Rada jest przedstawicielem mieszkańców i musi reprezentować ich interes.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 13:04:42

Bardzo dobrze, że Rada chce, aby Burmistrz realizował zaplanowane inwestycje. Rada jest przedstawicielem mieszkańców i musi reprezentować ich interes.

Szkoda , że "koncert życzeń " odbywa się co cztery lata. Żeby  to jeszcze skutkowało efektami, a tak pewien pewien obywatel Izraela, który w urzędzie rok temu sygnalizował w "metropolii" brak szaletu miejskiego w tym roku ponowił pytanie i ponownie uzyskał informację , że na to brak środków.

Wyszedł z urzędu , zanucił pod nosem Hevenu shalom alehem i cieszył się , że krzaków na Kasztanowej nie wykarczowano. Zmartwił się Parkową , bo tam wykarczowano.

Jak to dobrze, że w Aleksandrowie jest dużo aptek - pampersy ma zbyt. I może właśnie o to chodzi władzom miasta - wspierają  lokalnych aptekarzy . Sukces niewątpliwy,

Burmistrz ma zawsze rację !

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2015 - 13:35:58

Taka Rada nie będzie obiektywna. Zadaniem Rady jest kontrolowanie pracy Burmistrza. Jeśli radni będą podzielać poglądy Burmistrza, to nie będą kontrolowali jego Burmistrza. Taka Rada jest nam nie potrzebna.

#59 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2015 - 11:45:00

Pracusie pomalować pasy dla pieszych, to nie trudne prawda !?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rada miasta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych