Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

75 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:34:55

Takie jest niestety życie, czasem znajdujemy się jako człowiek w nieodpowiednim miejscu i chwili. Współczucia dla rodziny z jednej tak i z drugiej strony. 

#42 ~kk~

~kk~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:48:46

dlaczego z audi winny ? 
tez mialem kolizje co prawda na bialkowie 6 lat temu .... 
wyprzedzalem pare samochodow a starszy gosc chcial  skrecac w lewo i wjechal przede mnie  i uderzylem mu w tyl tak w tyl bo zajechal mi droge na lewym pasie  i dojezdzal do skretu .... wina policja obarczyla tylko i wylacznie mnie .. jak to  powiedzieli TO JA wykonywalem manewr wyprzedzania i to ja powinienem uwarzac i zachowac ostrożnośc ,,, nie bylo nawet mowy o współ winie ... a tu niemal ze identyczna sytuacja .... i nagle co prawo sie zmienilo ?  

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:59:09

Wpiszcie na Yotutube "2017 0401 s10 Toruń Bydgoszcz

"
rozwieje to wszelkie wątpliwości, wystarczy poczytać komentarze.

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 15:02:17

Wyrokz dnia 8 stycznia 2003 r.III KK 421/02

Oskarżony zdawał sobie sprawę z tego, że wyprzedza wie cej niż jeden pojazd, a tym samym mógł oraz powinien zda wać sobie sprawę, iż ma ograniczoną możliwość obserwowania zachowania kierowców pozostałych wyprzedzanych pojazdów i uzyska wystarczającą w tym zakresie wiedzę dopiero wtedy, gdy znajdzie się na lewym pasie. Z tego oczywisty wniosek, że przemieszczając się na lewy pas jezdni oskarżony powinien rozpocząć wykonywanie manewru wyprzedzania w takiej odległości od pierwszego z wyprzedzanych pojazdów i z taką prędkością, by co najmniej móc zatrzymać swój pojazd na lewym pasie przed miejscem, gdzie pierwszy z wyprzedzanych pojazdów wykonywał manewr skrętu w lewo.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 15:10:23

Wyrokz dnia 8 stycznia 2003 r.III KK 421/02

Oskarżony zdawał sobie sprawę z tego, że wyprzedza wie cej niż jeden pojazd, a tym samym mógł oraz powinien zda wać sobie sprawę, iż ma ograniczoną możliwość obserwowania zachowania kierowców pozostałych wyprzedzanych pojazdów i uzyska wystarczającą w tym zakresie wiedzę dopiero wtedy, gdy znajdzie się na lewym pasie. Z tego oczywisty wniosek, że przemieszczając się na lewy pas jezdni oskarżony powinien rozpocząć wykonywanie manewru wyprzedzania w takiej odległości od pierwszego z wyprzedzanych pojazdów i z taką prędkością, by co najmniej móc zatrzymać swój pojazd na lewym pasie przed miejscem, gdzie pierwszy z wyprzedzanych pojazdów wykonywał manewr skrętu w lewo.

To precedensowy wyrok, więc w tym temacie też pewnie inaczej nie będzie. 

#46 ~Tomi~

~Tomi~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 16:12:10

Moim skromnym zdaniem winny jest ten co wyprzedza. Jeżeli oczywiście zmieniający kierunek jazdy zachował szczególną ostr oraz zbliżył się do środka osi jezdni i miał wł kierunkowskaz. Bo trzeba odróżnić zmieniającego kierunek jazdy a pas ruchu . A wykonujący manewr wyprzedzenia ile ma przesłanek by wykonać najbardziej z niebezpiecznych manewrów. Żaden z przepisów ALE TO ŻADEN nie zoobowiązuje zmieniającego kierunek jazdy tj lewoskret do ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi jadącemu w tym samym kierunku. I na to jest bardzo dużo wyroków NS.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 16:17:40

Moim skromnym zdaniem winny jest ten co wyprzedza. Jeżeli oczywiście zmieniający kierunek jazdy zachował szczególną ostr oraz zbliżył się do środka osi jezdni i miał wł kierunkowskaz. Bo trzeba odróżnić zmieniającego kierunek jazdy a pas ruchu . A wykonujący manewr wyprzedzenia ile ma przesłanek by wykonać najbardziej z niebezpiecznych manewrów. Żaden z przepisów ALE TO ŻADEN nie zoobowiązuje zmieniającego kierunek jazdy tj lewoskret do ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi jadącemu w tym samym kierunku. I na to jest bardzo dużo wyroków NS.

Wytłumacz to pani Beacie.

#48 kierowca123

kierowca123

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 23:32:15

Ludzie troche szacunku co do zmarłego.. ! Wina leży po stronie skręcającego czyli kierowcy audi,, Nic po waszych hejtach typu kierowca bmw to musiało się tak stać ... Żałosne ! Czy nie zdażyło się każdemu z nas wyprzedzać kilku aut ? Czy wy wszyscy zawsze i wszędzie prowadzicie przepisowo ? Teraz każdy święty... Chłopak znalazł się w złym miejscu i w złym czasie.. Mam nadzieje że kierowca audi zostanie dotkliwie ukarany.. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą....

#49 kierowca123

kierowca123

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 23:34:48

trochę szacunku dla zmarłego.. wina leży po stronie kierującego audi... 

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 08:05:54

Czy ktoś się orientuje skąd był ten młody człowiek ?

#51 ~Gość2323~

~Gość2323~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:26:18

On był z Białkowa, znam go i tez miałam mu zwrócic uwagę( kiedyś wieczorem mnie gonił tą bmką). Jeździł jak szalony....Gdyby jechał przepisowo "90" pewnie by się pozbierał i żył ale jeśli miał podobno 180 na liczniku to jakie szanse?? Wina obustronna audi nie spojrzał w lusterka a Marcin jechał za szybko!!

#52 ~Szisz~

~Szisz~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:34:33

On był z Białkowa, znam go i tez miałam mu zwrócic uwagę( kiedyś wieczorem mnie gonił tą bmką). Jeździł jak szalony....Gdyby jechał przepisowo "90" pewnie by się pozbierał i żył ale jeśli miał podobno 180 na liczniku to jakie szanse?? Wina obustronna audi nie spojrzał w lusterka a Marcin jechał za szybko!!

#53 ~Więc jak~

~Więc jak~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 13:02:50

Tekst krótki, ale ale dość skomplikowany. Tytuł jednoznacznie obwinia wyprzedzającego, który wyprzedzał kolumnę. Co samo w sobie nie jest zbrodnią, o ile oczywiście kierowca robi to zgodnie z przepisami i rozważnie. Z tekstu wynika natomiast, że wyprzedzany kierowca zajechał mu w tym czasie drogę skręcając w lewo w drogę gruntową. Skoro "zajechał", więc sugeruje to jego winę. Pytanie, czy wyprzedzany wyskoczył nagle, zaskakując wyprzedzającego, a wtedy byłaby jego wina, czy też odpowiednio wcześnie uprzedził o swoim zamiarze wyprzedzającego, bo jeśli tak, to winę ponosiłby wyprzedzający. Inna jeszcze sprawa, to szybkość z jaką jechał wyprzedzający, być może przekroczył dopuszczalną na tym odcinku drogi.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 16:24:16

Szkoda chlopaka mlody byl kondolencje dla rodziny

#55 ~Xyz~

~Xyz~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 23:42:35

Wina jest osoby która zajechala mu !!! Nie ważne z jaka prędkością jechał. Sam jestem po takim wypadku. Ta osoba ktora zajechala powinna sie upewnić czy nikt jej nie wyprzedza... więc nie róbcie z chlopaka winnego bo nie zyjee i kazdy robi z niego winnego. A to jest wina osoby ktora zajechala drogę...d

#56 ~Mieszkanka Białkowa~

~Mieszkanka Białkowa~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 05:57:12

Witam wszystkich ...po co tu komentarze kto winny kto nie winny ! Jedni rodzice musza stanać nad grobem syna drudzy zaś musza zyc ze swiadomością ze w wypadku (czy z winy audi czy z winy bmw) zgonol czlowiek . Mieszkam na Bialkowie i slysze jak jezdzą wolno samochody ....jak czesto nietety jezdza karetki i straź

#57 ~Mieszkanka Białkowa~

~Mieszkanka Białkowa~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 05:59:26

Witam wszystkich ...po co tu komentarze kto winny kto nie winny ! Jedni rodzice musza stanać nad grobem syna drudzy zaś musza zyc ze swiadomością ze w wypadku (czy z winy audi czy z winy bmw) zgonol czlowiek . Mieszkam na Bialkowie i slysze jak jezdzą wolno samochody ....jak czesto nietety jezdza karetki i straź

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 07:03:44

Wina jest osoby która zajechala mu !!! Nie ważne z jaka prędkością jechał. Sam jestem po takim wypadku. Ta osoba ktora zajechala powinna sie upewnić czy nikt jej nie wyprzedza... więc nie róbcie z chlopaka winnego bo nie zyjee i kazdy robi z niego winnego. A to jest wina osoby ktora zajechala drogę...d

Nie wiem na jakiej podstawie tak uważasz, przeczytaj wyroki wydane w podobnych wypadkach, a pisanie ze nieważne z jaką prędkością jechał to już szczyt wszystkiego. Właśnie prędkość odegrała tu rolę życia lub śmierci.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 08:24:01

Chlopak z bmw znacznie przekroczyl predkosc (( robil to bardzo często )
Jadąc 170-180 km/h na drodze z ograniczeniem do 90
Przy manewrie wyprzedzania musisz zachowac szczegolna ostrozność
Wina jest kierowcy bmw
Nie zastosowal sie do predkosci ns drodze i nue wykazal ostrozności

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 11:14:40

Przy prędkości ponad 200km/h i bez jakichkolwiek śladów hamowania to nie dziwię się, że się zabił. Jestem zdania takiego, że jeśli ktoś stoi i są zapalone światła stop to znaczy, iż coś się dzieje. Wiadomo jeśli ktoś skręca w lewo to może nie zauważyć w lusterku czy coś wyprzedza i nie może ocenić jaką prędkością ta osoba jedzie. Ograniczenia prędkości dotyczą wszystkich a nie tylko osób jeżdżących według kodeksu. Jechałby 90km/h i nie ścigałby się z kolegami to nie byłoby takiej tragedii. Pan z audi robił prawidłowy skręt w lewo, ponieważ nic z przeciwka nie jechało.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypadek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych