Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Sebastian~

~Sebastian~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 12:42:13

Jeśli to ten sam rowerzysta, który wczoraj przed 21:00 poruszał się ul. Konstytucji 3 Maja na wysokości ul. Zachodniej w stronę Auchan, to jakoś się nie dziwię. Delikwent bez świateł rowerowych, ubrany na czarno. Człowiek widmo na drodze.

#2 ~Uthark~

~Uthark~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 13:16:18

"rowerzysta posiadał odblaski"

W wymagane oświetlenie też miał? Wielu rowerzystów jeździ rowerami po ciemku bez oświetlenia.

#3 ~rowerzysta~

~rowerzysta~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 14:45:56

W wymagane oświetlenie też miał? Wielu rowerzystów jeździ rowerami po ciemku bez oświetlenia.

tak posiadał oświetlenie przednie, tylne (migające światło czerwone) oraz odblaski. 

#4 ~waerw~

~waerw~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 15:55:16

Przeczytaj jeszcze raz i do końca ośla łąko, dowiesz się, że rowerzysta miał odblaski.

#5 ~Uthark~

~Uthark~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 18:11:31

Przeczytaj jeszcze raz i do końca ośla łąko, dowiesz się, że rowerzysta miał odblaski.

Dlaczego obrażasz mnie? Z mojego postu jednoznacznie wynika, że wiem, że rowerzysta miał odblaski. To Ty ośmieszasz się zarzucając mi, że nie doczytałem czegoś oraz wyzywając mnie. Nawiasem mówiąc, obrażanie w Internecie jest karalne, a delikwenta jest łatwo namierzyć.

Tylne światełko odblaskowe jest wymagane prawem, podobnie jak przednie i tylko światło. Same odblaski w postaci np. kamizelki odblaskowej nie są wymagane prawem i rowerzysta nie musi ich mieć. Przede wszystkim musisz mieć to, co wymaga prawo. Dopiero potem możemy mówić o dodatkach.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 18:12:58

"tak posiadał oświetlenie przednie, tylne (migające światło czerwone) oraz odblaski."

Kierowca "nie zauważył"?

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 21:00:31

Dodam tylko, że jest jest tam ograniczenie prędkości do 40 km a auto było marki BMW.  To tak na marginesie.

#8 ~ona~

~ona~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 21:44:02

Szkoda ze Gazeta Pomorska nie wspomniała o takim drobnym szczególe....kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.... później  stawił sie na komendzie, pewnie pomyślał o monitoringu....

#9 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 22:05:18

Tia na przejezdzie kolejowym monitoring....
Faktem jest, ze w miejscu zdarzenia oswietlenia nie ma, sygnalizacji swietlnej nie ma. Przejscie dla pieszych w dziwnym miejscu. A rowerzysci zachowuja sie tam jak swiete krowy. Nie myslcie ze bronie kierowcy, absolutnie. Wina zazwyczaj lezy po obu stronach.
Gratuluje za to odwagi dziewczynie, ktora pospieszyla na ratunek ofiarze. Niestety mezczyzna zmarl.

#10 ~sam_on~

~sam_on~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 22:47:10

Powinno być jeszcze więcej wypadków a może piesi się czegoś nauczą. Przejeżdżam tą drogą codziennie do i z pracy, mijając fabrykę świec oraz feralną wysepkę z przejściem dla pieszych. Przykład: Godzina 22 z minutami, wracam z pracy i widzę całe rzesze ludzi przebiegających przez jezdnie na wysokości przystanku autobusowego. Po co w takim razie jest owe przejście dla pieszych? Dla picu?
Pracownicy fabryki Muller powinni częściej zachowywać się jak ludzie a nie jak zwierzęta (w sytuacji dotyczącej przechodzenia przez jezdnię). Kierowcy również nie są bez winy, powinni stosować się do ograniczenia prędkości i dodatkowo zwolnić w tym 'pechowym' miejscu.
Osobiście jestem za tym aby Policja kontrolowała ruch w tym miejscu, może piesi zaczną używać mózgu a kierowcy otworzą oczy.

#11 ~Heh~

~Heh~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 08:03:11

Dodam tylko, że jest jest tam ograniczenie prędkości do 40 km a auto było marki BMW.  To tak na marginesie.

Też mam BMW. Uwierz mi to auto, pomimo swojego dynamicznego i pięknego wyglądu, podobnie jak inne auta dostosowane do ruchu drogowego w naszym kraju również potrafią jeździć do 40 km/h.

To tak na marginesie...

#12 ~Uthark~

~Uthark~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 08:36:58

Faktem jest, ze w miejscu zdarzenia oswietlenia nie ma, sygnalizacji swietlnej nie ma. Przejscie dla pieszych w dziwnym miejscu. A rowerzysci zachowuja sie tam jak swiete krowy. Nie myslcie ze bronie kierowcy, absolutnie. Wina zazwyczaj lezy po obu stronach.
Gratuluje za to odwagi dziewczynie, ktora pospieszyla na ratunek ofiarze. Niestety mezczyzna zmarl.

Na czym polega zachowanie rowerzystów w tym miejscu jak "święta krowa"? Czyżby wystarczyła obecność rowerzysty na jezdni, żeby oskarżyć go o "świętokrowizm"?

Wśród rowerzystów nie brak ludzi, którzy zachowują się jak "święte krowy", ale największymi świętymi krowami naszych dróg są kierowcy, którzy w większości uważają, że kierowca jest "lepszym" uczestnikiem ruchu niż pieszy czy rowerzysta. Który z kierowców respektuje obowiązujące w tym miejscu ograniczenie do 40km/h? Jak widać - jest ono zasadne. Kierowcy są zdecydowanie największym zagrożeniem na naszych drogach, co potwierdzają coroczne raporty policji na temat wypadków

Wiem, w którym miejscu jest ta wysepka, ponieważ często jeżdżę w tym miejscu. Kierowca nie ma możliwości wyprzedzenia rowerzysty, który znajduje się na wysokości wysepki - nie ma tam miejsca, żeby zmieścił się tam i rowerzysta, i samochód. Kierowca, widząc rowerzystę w tym miejscu, musi zwolnić i poczekać, aż rowerzysta minie wysepkę, dopiero wtedy może podjąć manewr wyprzedzenia rowerzysty. Jednakże dla wielu kierowców jest to nie do przyjęcia, żeby pojechać parę metrów za rowerzystą.

W tym przypadku być może kierowca chciał zmieścić się między wysepką a rowerzystą i potrącił kierującego jednośladem. Wyprzedzanie rowerzystów przez kierowców "na gazetę" jest nagminne i jest łamaniem przepisów. Dlatego zaleca się rowerzystom, żeby jeździli w pewnym oddaleniu od krawędzi jezdni (ok. 1m), co wymusza wyprzedzanie ze zjechaniem na sąsiedni pas. Wtedy kierowcy z reguły utrzymują bezpieczny odstęp, natomiast rowerzysta "przytulony" do krawędzi jezdni jest bardzo często wyprzedzany bez odstępu, ponieważ kierowca jest w stanie zmieścić się obok rowerzysty bez konieczności zjazdu na sąsiedni pas ruchu. Jazda w pewnym oddaleniu od krawędzi jezdni daje także pewien margines rowerzyście, na który może uciec w razie zagrożenia. To wszystko nie teoria, ale moje doświadczenie z kilkudziesięcioletniej jazdy rowerem. Osobiście jeżdżę po "ścieżce", po której jeżdżą prawe koła samochodów. Rowerzysta nie jest zobowiązany do kurczowego trzymania się krawędzi jezdni, musi jechać "możliwie blisko prawej krawędzi jezdni" - jak każdy inny kierujący - z uwzględnieniem przeszkód, znajdujących się przy krawędzi (np. studzienki) i własnego bezpieczeństwa.

#13 ~Uthark~

~Uthark~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 08:45:11

Powinno być jeszcze więcej wypadków a może piesi się czegoś nauczą. Przejeżdżam tą drogą codziennie do i z pracy, mijając fabrykę świec oraz feralną wysepkę z przejściem dla pieszych. Przykład: Godzina 22 z minutami, wracam z pracy i widzę całe rzesze ludzi przebiegających przez jezdnie na wysokości przystanku autobusowego. Po co w takim razie jest owe przejście dla pieszych? Dla picu?
Pracownicy fabryki Muller powinni częściej zachowywać się jak ludzie a nie jak zwierzęta (w sytuacji dotyczącej przechodzenia przez jezdnię). Kierowcy również nie są bez winy, powinni stosować się do ograniczenia prędkości i dodatkowo zwolnić w tym 'pechowym' miejscu.
Osobiście jestem za tym aby Policja kontrolowała ruch w tym miejscu, może piesi zaczną używać mózgu a kierowcy otworzą oczy.

Jedziesz tam 40km/h, czy uważasz, że to ograniczenie jest tam "dla picu"?

#14 ~Uthark~

~Uthark~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 08:47:11

Przejście dla pieszych jest tam doskonale widoczne z daleka. Znajduje się na długiej prostej. Może zbyt długiej, co kierowców skłania do "depnięcia", o przestrzeganiu ograniczenia do 40km/h przez kierowców nie ma mowy.

#15 ~Olek~

~Olek~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 12:17:08

Proszę o kontakt rodzinę rowerzysty. Służę bezpłatną pomocą prawną.
tel 666852212

#16 ~Sebastian~

~Sebastian~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 16:50:56

tak posiadał oświetlenie przednie, tylne (migające światło czerwone) oraz odblaski.

No to temu mojemu delikwentowi świeciły się jedynie felgi od roweru

#17 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2016 - 12:04:17

Od tego jest policja!!! Tam zglasza sie wszelkie informacje a nie osobie postronnej, dla zaspokojenia ciekawosci.

#18 ~ona~

~ona~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2016 - 12:34:41

Osoba która widziała nagrania z kamer, proszę o kontakt. jesteśmy najbliższą rodziną zmarłego. 

#19 ~Leszekp~

~Leszekp~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2016 - 13:14:30

Nagranie z kamer udostepnione moze byc tylko na wniosek policji. Jeszcze trwa dochodzenie. Skoro jestes z najblizszej rodziny to powinni cie o tym poinformowac. Tak? Skad swiadek stojacy na ulicy moze miec dostep do kamer przemyslowych?

#20 ~BMW~

~BMW~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2016 - 18:59:56

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypadek, biały bór, grudziądz, rowerzysta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych