Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sklep MARTES nie uznaje reklamacji obuwia i oszukuje UWAGA

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Lola~

~Lola~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 12:02:01

Kupiłam klapki Arena w lutym tego roku w sklepie galeria Copernicus. Klapki basenowe do chodzenia w domu używałam miesiąc i pękły tzn.puściło połączenie między podeszwą a paskami. Oddałam na gwarancję celem wymiany lub zwrotu gotówki a otrzymalam odmowę. Wynik źle użytkowałam moja wina " jest wynikiem zahaczenia o inną powierzchnie " świadczy o mechanicznym uszkodzeniu a nie wadach produktu. W trosce o moje dobro tak pisze sklejili mi buty grzecznościowo klejem super glue. Byłam zszokowana moja pierwsza reklamacja w życiu a mam 35lat, ale odmowa to jeszcze nic w porównaniu do zachowania pań w sklepie. Głupie śmiechy,odcinki do klienta brak kultury i stwierdzenie że ona przyjmuje reklamacje z dobrej woli bo nie musi. Drugi raz już gwarancji nie przyjmie odsyła mnie do rzecznika konsumenta. Mało tego oszukala mnie twierdząc że buty wysłała do producenta klapek a pismo z pieczątką dostałam od pracownika do spraw reklamacji Martes Sport. Wróciłem do domu zaczęłam szukać telefonu producenta a znalazłam taką kopalnię wiedzy na całą Polskę z podobnymi problemami. Z pomocą przyszedł dziadek Google wpisałem "reklamacje butów martes sport" no i się zaczęło. Okazało się że to praktyka tej firmy moje buty są bez gwarancji i to moja wina. Wszyscy podobne przypadki i te same pisma z tymi samymi regułami. SZOK!!!!!! W tym sklepie nie mam prawa do żadnej gwarancji pisze że ludzie źle sznurują buty, źle konstrukcja stopy cuda cuda itp.
SZUKAM LUDZI TAK SAMO OSZUKANYCH JAK JA Z TORUNIA. I ostrzegam nie kupujcie w MARTES Sport bo nie macie gwarancji. Ja zostałem z poklejonymi butami więcej że tam nic nie kupię dobrze że to klapki a nie rower czy coś o dużej wartości. OSZUŚCI!!!!!!!

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 13:22:43

W Inowrocławiu jest tak samo. Nie ma również zwrotów, czy to dopuszczalne?

#3 ~Kamil~

~Kamil~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 19:18:30

Wszystko co tutaj jest opisane to prawda ten sklep to ogromne nieporozumienie co do założycielki tematu to na pewno użytkowała Pani klapeczki prawidłowo i nie należa one do najtańszych a więc pełne zrozumienie 

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 19:39:32

Się nie zesraj

#5 ~Tyna~

~Tyna~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 11:42:51

U nas w Imię było tak samo,buty za 250,siateczkę na wierzchu skleili klejem

#6 ~daro~

~daro~
  • Goście

Napisano 01 październik 2018 - 15:52:03

Ja w Rzgowie w CH "Ptak" zostałem potraktowany podobnie. Spławili mnie. Nigdy więcej "Martes".

#7 ~Bartek~

~Bartek~
  • Goście

Napisano 13 październik 2018 - 05:33:00

Sklep w Nysie ta sama sytuacja, druga para obuwia i z automatu odrzucona reklamacja. Pierwzze obuwie odwołanie, rzecznik, rzeczoznawca itp nic nie dało. Ta firma jawnie oszukuje klientów robiąc z nich idiotów, wymyślając jakieś absurdalne argumenty. Może bojkot firmy na Facebooku?

#8 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 20:03:16

A ja miałam rzeczoznawcę, potem do sądu i wygrałam zwrot kosztów z odsetkami

#9 ~Todo~

~Todo~
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 10:28:09

Witam,

Niestety mam ten sam problem...po 30 dniach faktycznego użytkowania buty zostały zgłoszone do reklamacji ...która została odrzucona...sklep i producent butów do omijania... Zalecam nie kupowanie ...szkoda zdrowia i nerwów.

#10 ~Amelia~

~Amelia~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:25:07

Hej, a ktoś z Was próbował sam skleić buty sportowe domowym sposobem? Możecie polecić jakiś sposób?

#11 ~majoranka~

~majoranka~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 10:48:43

Ja to się nawet nie bawię w te całe reklamacje, mam w zapasach w domu klej tadam, jak coś się dzieje to kleję buta i po sprawie. Szybki jest i mocny, trzyma długo.

#12 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 12:40:38

A ja miałam rzeczoznawcę, potem do sądu i wygrałam zwrot kosztów z odsetkami

Też wygrałam. Dzisiaj dostalam wyrok. Jak długo czekała pani na pieniąż od firmy martes. Jaka forma zwrotu była, na konto czy przekaz?

#13 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2019 - 18:27:13

Tarnów, ten sam problemz reklamacją.

#14 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2019 - 18:28:33

Tarnów, ten sam problemz reklamacją.

#15 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 10:02:14

W Opolu jest tak samo po 4 miesiącach buty się rozpadły. Opinia producenta źle lub wcale nie sznurowane obuwie i źle dopasowane, a podkreslę że ja te buty mam do biegania i są to buty "specjalistyczne" czyli przeznaczone do biegania. Nie można biegać w rozwiązanych butach. Byłem w Inspekcji Praw Konsumenta i mam opinie specjalisty ds.obiwua Opinia buty miały wadę ukryta krótki okres użytkowania, buty mają być wytrzymalsze ponieważ są to buty specjalistyczne. Itd. zrobię jedno podejście do tej firmy jak oddala reklamację oczywiście z taką opinią pójdę do sądu i wiem że wygram sprawę. Nawet wydrukuje opinie z tego forum jako dowód że takie bezzasadnie odrzucone reklamację to norma. Pozdrawiam Jacek

#16 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 16:53:25

Też wygrałam. Dzisiaj dostalam wyrok. Jak długo czekała pani na pieniąż od firmy martes. Jaka forma zwrotu była, na konto czy przekaz?

Mogłabyś powiedzieć mi co stało się z Twoim obuwiem ? Jak długo trwała to odzyskanie kosztów?

Zareklamowałam Taty buty sportowe, nitka puściła na czubku buta a oni mi nie uwzględnili reklamacji... szlag człowieka trafia. Nie wiem czy jest sens bawić się z rzecznikiem ?

#17 ~Białystok~

~Białystok~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 11:52:01

Rzecznik praw konsumenta poinformował mnie, że to jest ich sposób działania. Sprawy należy kierować do sądu. Odrzucają reklamację hurtowo. Panie na zapleczu to istni lekarze ortopedzi.

#18 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 00:43:59

Reklamowałem te same buty 8 razy, odbierałem i od razu reklamowałem ponownie tak przez rok, przy okazji jak byłem w sklepie i w końcu uwzględnili...

Najlepsza odpowiedź była mniej więcej tej treści "klej w obuwiu nie był odpowiednio konserwowany i dlatego buty się rozkleiły" ;)

Rozbawiło nie to i się zapytałem, czy mają środki do konserwacji kleju w obuwiu, powiedzieli, że nie. Odpisałem więc, że w ich sklepie nie ma środków do konserwacji kleju w butach.

#19 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 17:06:43

Sklep MARTES - Kupujesz towar bez żadnej gwarancji - to powinno być na drzwiach sklepu.

Witam.

Spodnie stanowiące część zestawu po użyciu ich w sezonie zimowym "kilka razy"- pękły w szwie.  Zarówno spodnie jak i bluza stanowią pierwszą warstwę ochronną i przylegają bezpośrednio do ciała.

W odpowiedzi na złożoną reklamację (wydawała mi się sprawa oczywista) dostałem odpowiedz, iż „rozprucie” ma charakter uszkodzenia mechanicznego i nie podlega gwarancji oraz że spółka nie wyraża zgody na udział w postępowaniu pozasądowym.

Kiedyś reklamowałem uszkodzoną piłkę dziecka i również nie uznali reklamacji sugerując iż została przebita.  W tym wypadku przyjęliśmy że mogło tak się zdarzyć.

Dziś znając opinie klientów na temat produktów reklamowanych w sklepie Martes Sport uważam , że to taka polityka firmy.  Mogę oczywiście napisać na forum, aby ostrzec potencjalnych klientów przed zakupem produktów bez gwarancji, ale takie podejście do klientów  powinno zostać odgórnie zmienione.

Przez uszkodzenie mechaniczne rozumiem takie, które powstało używając dany produkt niezgodnie z jego przeznaczeniem dyskwalifikuje go z rękojmi. W tym przypadku uszkodzenie (przetarcie) nastąpiło na skutek prawidłowego użytkowania czyli po prostu materiał był za słaby. Kupując towar mamy prawo oczekiwać, że wytrzyma pełne 24 miesiące przy używaniu adekwatnym do danej grupy produktów, niezależnie od ceny produktu. Podsumowując przetarcie materiału powstałe na skutek zewnętrznego czynnika np. przypalenia żelazkiem dyskwalifikuje reklamację, ale reklamacja przetarcia powstałego przy prawidłowym użytkowaniu powinna być uznana.

Kupiłem dwa produkty i dwa razy odmowa. Lepiej  zapłacić więcej, ale mieć gwarancję. Od teraz omijały ten sklep z daleka.

#20 ~Gośc~

~Gośc~
  • Goście

Napisano 07 maj 2019 - 12:25:17

W Lublińcu dokładnie tak samo, jedno wielkie oszustwo!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych