Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Skandaliczne działania dyrekcji szkoły rzemiosła

57 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 11:13:01

Widzę, że jeszcze nikt nie poruszył tego tematu, więc ja zacznę.

Jestem oburzony działaniami dyrekcji szkoły w osobach dyr. Roszaka i zastępców: p. Kaniewskiej i p. Pomernackiego, którzy utrudniają pełnoletniemu uczniowi wydania dokumentów, żądając żeby przyszedł z obojgiem rodziców i z prawnikiem! Odmówiono również synowi prawa odbioru świadectwa zdania egzaminu kwalifikacyjnego w zawodzie wydanym przez OKE w Gdańsku, twierdząc że są one własnością szkoły! Przypadek mojego syna nie jest odosobniony i z tego co wiem zdecydowana większość dzieciaków ma podobny problem. Niestety ale będziemy zmuszeni prosić władze Kuratorium o interwencję w tej sprawie.

Aha i jeszcze jedno - straszenie sądem dzieciaków i mówienie im, że szkoła wydała pieniądze na tusz i papier, żeby zrobić im dyplomy (i dzięki temu powinny pozostać w szkole) lub oferowanie tabletów, rowerów i nawet jedzenia jest śmieszne i wręcz żenujące.

#2 ~trock~

~trock~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 15:50:31

A co tam robi Roszak? Zakładał te szkołę?

Ma jakiś wkład w jej powstanie?!

Jeśli ktoś odmawia wydania dokumentów, to sprawa nadaje się nie tylko do kuratorium.

#3 ~Oburzony~

~Oburzony~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 19:37:16

Widać.że zaczyna się odwracanie uwagi od siebie.Nowa szkółka zaczyna walczyć z już istniejącą , Nie walczy się takimi metodami , To perfidne i obrzydliwe.Wstyd!!!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:44:04

Jestem oburzony działaniami dyrekcji szkoły w osobach dyr. Roszaka i zastępców: p. Kaniewskiej i p. Pomernackiego, którzy utrudniają pełnoletniemu uczniowi wydania dokumentów, żądając żeby przyszedł z obojgiem rodziców i z prawnikiem! Odmówiono również synowi prawa odbioru świadectwa zdania egzaminu kwalifikacyjnego w zawodzie wydanym przez OKE w Gdańsku, twierdząc że są one własnością szkoły! Przypadek mojego syna nie jest odosobniony i z tego co wiem zdecydowana większość dzieciaków ma podobny problem. Niestety ale będziemy zmuszeni prosić władze Kuratorium o interwencję w tej sprawie.

Aha i jeszcze jedno - straszenie sądem dzieciaków i mówienie im, że szkoła wydała pieniądze na tusz i papier, żeby zrobić im dyplomy (i dzięki temu powinny pozostać w szkole) lub oferowanie tabletów, rowerów i nawet jedzenia jest śmieszne i wręcz żenujące.

Rodzicu czy Ty jesteś prawdziwy czy fikcyjny dla obniżenia prestiżu tej szkoły. A może sie coś pomyliło o jaką szkołę chodzi?

Może napiszesz jak pani dyrektor namawiała Twojego syna żeby przeszedł do jej szkoły.

#5 ~INOWROCŁAWIANIN~

~INOWROCŁAWIANIN~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:44:55

Rodzicu czy Ty jesteś prawdziwy czy fikcyjny dla obniżenia prestiżu tej szkoły. A może sie coś pomyliło o jaką szkołę chodzi?

Może napiszesz jak pani dyrektor namawiała Twojego syna żeby przeszedł do jej szkoły.

#6 ~INOWROCŁAWIANIN~

~INOWROCŁAWIANIN~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:49:06

#7 ~INOWROCŁAWIANIN~

~INOWROCŁAWIANIN~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:51:26

Jeśli ktoś odmawia wydania dokumentów, to sprawa nadaje się nie tylko do kuratorium.

Nie Roszak tylko pan Roszak.Trochę kultury prostaku.

#8 ~INOWROCŁAWIANIN~

~INOWROCŁAWIANIN~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:52:57

Nie do Kuratorium a do prokuratury za samowolę budowlaną.

#9 ~INOWROCŁAWIANIN~

~INOWROCŁAWIANIN~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:55:53

Widać.że zaczyna się odwracanie uwagi od siebie.Nowa szkółka zaczyna walczyć z już istniejącą , Nie walczy się takimi metodami , To perfidne i obrzydliwe.Wstyd!!!

Wszuystko na odwrót tak samo jak z przebudową bez stosownego pozwolenia. Demokracja demokracją a porządek musi być. Najperw pozwolenie A POTEM BUDOWA.

#10 ~informujcie rzetelnie!~

~informujcie rzetelnie!~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 22:31:29

Tę istniejącą szkołę założyła Helina Peta. Perfidne jest to, w jaki sposób szkołę przejęto i zmuszono Petę do odejscia. I tu jest WSTYD.

#11 ~dziadek wnuczka~

~dziadek wnuczka~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 06:20:10

Karty na stół. Oczekujemy, P. Peta publicznie przedstawi swoje argumenty czemu musiała odejść z tej szkoły. A cech rzemiosła niech przedstawi swoje powody braku możliwości dalszej współpracy z tą Panią. ciekawe czy P. Radną H. PETA SIE ZDECYDUJE JAK TAKA NIEWINNA.

#12 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 10:13:41

Akurat Pani Peta nie namawiała syna do przejścia. Tu chodzi tylko i wyłącznie o to, że zrobiła się nagonka ze strony rzemiosła na Panią Halinę a rzemiosło wcale niewinne nie jest. Nie wierzycie, spytajcie dzieciaków lub innych rodziców czy tak łatwo było odebrać dokumenty. 

Ciekawe też dlaczego ze szkoły odeszli nauczyciele, pracownicy administracyjni? Chyba coś jest na rzeczy ale nikt o tym nie pisze i cicho siedzi. 

Pani Peta na pewno nie zostawiłaby tak po prostu szkoły, którą sama stworzyła! Musiała odejść bo psychicznie by ją wykończyli ci, którzy teraz tak się szczycą szkołą (a siłą ją przejeli).

#13 ~dziadzia wnusi~

~dziadzia wnusi~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 16:58:29

Tę istniejącą szkołę założyła Helina Peta. Perfidne jest to, w jaki sposób szkołę przejęto i zmuszono Petę do odejscia. I tu jest WSTYD.

Karty na stół. Oczekujemy, P. Peta publicznie przedstawi swoje argumenty czemu musiała odejść z tej szkoły. A cech rzemiosła niech przedstawi swoje powody braku możliwości dalszej współpracy z tą Panią. ciekawe czy P. Radną H. PETA SIE ZDECYDUJE JAK TAKA NIEWINNA.

Najpierw do "informujcie rzetelnie" ! Właśnie zacznij od siebie.Otóż pani Peta została zatrudniona do Szkoły Rzemiosła na funkcję dyrektora, zaś organem założycielskim był Cech Rzemiosła. I to pani Peta pełniąc funkcję dyrektora szkoły jednocześnie organizowała swoją prywatną szkołę a więc  działała na niekorzyść szkoły którą kierowała.Nikt nie zmuszał jej do odejścia,ale nie można przecież kierować szkołą i jednocześnie działać na jej niekorzyść.To chyba jasne,Niech pani Peta zaprzeczy ,że to jest nieprawda. I rzeczywiście niech obie strony przedstawią swoje argumenty ,ale w oparciu o dowody kto działał na niekorzyść szkoły.Wówczas okaże się się  kto ma tu rację.A może ona być bardzo niekorzystna dla jednej ze stron. "Dziadku  wnuczka "  masz  bardzo dobry pomysł. No to pani Dyrektor do dzieła.Smiało!Opinia publiczna ma prawo wiedzieć dlaczego czuje się Pani taką pokrzywdzoną.

#14 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 10:08:54

informujcie rzetelnie  wstyd to właśnie Twój a właściwie TFÓJ wpis.Jak można tak oceniać nie znając prawdziwych przyczyn odejścia pani Pety. Zaapeluj do niej niech publicznie na tym forum wyjaśni przyczynę swojej decyzji tak jak proponuje "dziadek wnuczka" .Przecież pani Peta jest osobą publiczną bo i radną i przewodniczącą Komisji Oświaty.Gdyby rzeczywiście zwolniono ją nieprawnie to mogłby iść do Sądu<bo na zwolnienie Jej potrzebna była by zgoda Rady Miejskiej. Tego pani Peta nie zrobiła,prawda? I to jest perfidia z Twojej strony tak pisać nie mając zielonego pojęcia o sprawie.I tu jest wstyd jak piszesz

#15 ~SWOJAK~

~SWOJAK~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 11:02:16

Akurat Pani Peta nie namawiała syna do przejścia. Tu chodzi tylko i wyłącznie o to, że zrobiła się nagonka ze strony rzemiosła na Panią Halinę a rzemiosło wcale niewinne nie jest. Nie wierzycie, spytajcie dzieciaków lub innych rodziców czy tak łatwo było odebrać dokumenty. 

Ciekawe też dlaczego ze szkoły odeszli nauczyciele, pracownicy administracyjni? Chyba coś jest na rzeczy ale nikt o tym nie pisze i cicho siedzi. 

Pani Peta na pewno nie zostawiłaby tak po prostu szkoły, którą sama stworzyła! Musiała odejść bo psychicznie by ją wykończyli ci, którzy teraz tak się szczycą szkołą (a siłą ją przejeli).

Rodzicu, akurat piszesz nie prawdę. To właśnie p. Peta odchodząc ze szkoły rzemieślniczej żegnając się z uczniami przytulała ich i zapraszała do przejścia do jej szkoły. Prawdopodobnie mówiła przejdźcie do mojej szkoły bo ta przy Rzemiośle nie ma przyszłości. Pytasz się " Ciekawe też dlaczego ze szkoły nauczyciele, pracownicy administracyjni?"  Można to w ten sposób przedstawić. Pani Peta w szkole Rzemiosła prowadziła politykę prorodzinną. Tyle co wiem zatrudnieni byli członkowie najbliższej rodziny a także emerytowani nauczyciele, którzy powinni siedzieć na emeryturach a nie zajmować miejsca pracy ludziom młodym i były to osoby z grona znajomych  pani Pety. Nic więc dziwnego, że robiąc działanie niezgodne z etyką w zakresie pomocnictwa p. Pecie w organizowaniu jej własnej szkoły działając na nie korzyść szkoły, w której uczyli zwinęli żagle i popłynęli do pani Petowej.

#16 ~Znawca tematu~

~Znawca tematu~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 15:03:41

Rodzicu, akurat piszesz nie prawdę. To właśnie p. Peta odchodząc ze szkoły rzemieślniczej żegnając się z uczniami przytulała ich i zapraszała do przejścia do jej szkoły. Prawdopodobnie mówiła przejdźcie do mojej szkoły bo ta przy Rzemiośle nie ma przyszłości. Pytasz się " Ciekawe też dlaczego ze szkoły nauczyciele, pracownicy administracyjni?"  Można to w ten sposób przedstawić. Pani Peta w szkole Rzemiosła prowadziła politykę prorodzinną. Tyle co wiem zatrudnieni byli członkowie najbliższej rodziny a także emerytowani nauczyciele, którzy powinni siedzieć na emeryturach a nie zajmować miejsca pracy ludziom młodym i były to osoby z grona znajomych  pani Pety. Nic więc dziwnego, że robiąc działanie niezgodne z etyką w zakresie pomocnictwa p. Pecie w organizowaniu jej własnej szkoły działając na nie korzyść szkoły, w której uczyli zwinęli żagle i popłynęli do pani Petowej.

A co tu się nagle zebrali sami zwolennicy Pana Jóźwiaka i kolegów z cechu? Temat dotyczył działania dyrekcji odnośnie utrudniania odbierania dokumentów a nie Pani Pety.

Kolego SWOJAK.... g.... widziałeś, g... wiesz. Opierasz się tylko na prasie, która robi g.. z twojego mózgu. Tak naprawdę nie masz zielonego pojęcia o tym co się działo w rzemiośle i dlaczego skończyło się tak jak się skończyło. Widzę, że nawet byłeś wtedy w szkole, że widziałeś że Pani Peta przytulała uczniów. To co jesteś wicedyrektorem rzemiosła czy nauczycielem, który musiał podpisać lojalkę żeby pracować?

#17 ~dyletant~

~dyletant~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 18:59:12

A co tu się nagle zebrali sami zwolennicy Pana Jóźwiaka i kolegów z cechu? Temat dotyczył działania dyrekcji odnośnie utrudniania odbierania dokumentów a nie Pani Pety.

Kolego SWOJAK.... g.... widziałeś, g... wiesz. Opierasz się tylko na prasie, która robi g.. z twojego mózgu. Tak naprawdę nie masz zielonego pojęcia o tym co się działo w rzemiośle i dlaczego skończyło się tak jak się skończyło. Widzę, że nawet byłeś wtedy w szkole, że widziałeś że Pani Peta przytulała uczniów. To co jesteś wicedyrektorem rzemiosła czy nauczycielem, który musiał podpisać lojalkę żeby pracować?

Ale puściły Ci nerwy znawco tematu.Widać, że jesteś znawcą  g...a. Dostaniesz w nowej szkole stypendium i będziesz przyjęty na kierunek obsługi wozu asenizacyjnego . Tylko jak Ty ją skończysz  skoro w Twoim pustym łbie nawet  g,..o nie chce się trzymać.

#18 ~SWOJAK~

~SWOJAK~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 19:16:57

"Znawco tematu" przede wszystkim to nie kolego bo gdybyś był moim kolegą to musiałbym się wstydzić za Twój intelekt, jeżeli go masz choć w małym zakresie. W przeciwieństwie do Ciebie to w swoim życiu widziałem bardzo dużo i w przeciwięstwie do Ciebie wiem bardzo dużo i nie posłużę się Twoim językiem. Zielonego pojęcia to na pewno nie mam bo mam własciwe pojęcie i wiedzę w sprawie. Może i byłem w szkole i widziałem, a może powiedzieli mi uczniowie, ktorzy to widzieli i jako młodym ludziom się to nie podobało. Twoje insynuacje sa poniżej przeciętnej człowieka - ktoś kiedyś powiedział " myślę więc jestem". Proponuję więcej myśleć to może dojdziesz do poziomu człowieka. Odpowiadam, jestem mieszkańcem Inowrocławia, nie jestem wicedyrektorem i nie musiałem podpisywać lojalki. Z tego co wiem to nikt nie musiał podpisywać lojalki. zanim jeszce raz zaczniesz pisać to mocno pomyśl co chcesz napisać. W obecnym czasie samodzielne  myslenie to skarb a nie beblotanie co Ci powiedzą a potem piszesz.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 20:29:08

Sz.P.Jozwiak nie jestem od tego wpisu Pana klientka.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 21:01:07

Szkoła jest jak Media Markt - nie dla idiotów!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych