Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rubinkowo. Kultowe osiedle Torunia :: zobacz komentowany artykuł

Osiedle Rubinkowo

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Krzysztof z Torunia~

~Krzysztof z Torunia~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:23:15

Zjechałem całą Polskę ale tak brzydkiego osiedla jak Rubinkowo nie widziałem nigdzie
brzydkie blokowiska i brak polityki przestrzennej
paskudztwo
skąd ta nazwa ?

#2 ~Krzysztof z Torunia~

~Krzysztof z Torunia~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:24:36

Zjechałem całą Polskę ale tak brzydkiego osiedla jak Rubinkowo nie widziałem nigdzie
paskudztwo
skąd ta nazwa ?

#3 ~Wojtek również z Torunia~

~Wojtek również z Torunia~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 06:50:02

A ja nie zjechałem całej Polski, a i tak widziałem brzydsze osiedla. Moim zdaniem, całkiem nieźle sie prezentuje na tle innych. Poza tym to kwestia gustu, a gusta są różne. Jeżeli chodzi o nazwę, to chyba jasne, że skoro ziemia na której powstało Rubinkowo, należała kiedyś do cyt. "Jakuba Kazimierza Rubinkowskiego, toruńskiego mieszczanina i rajcy" to chyba wszystko wyjaśnia?

Pozdrawiam.

#4 ~kujawiak~

~kujawiak~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 08:22:12

paskudztwo
skąd ta nazwa ?

To pojedź do Bydgoszczy, chyba, że właśnie stamtąd piszesz trollu.

#5 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 00:18:06

Rubinkowo II wspominam raczej przyjemnie.  To moje dzieciństwo. 

Dawniej Rubinkowo II było czasem nazywane "złote piaski".  Rzeczywiście, na początku nie było nic poza blokami.  Nawet chodniki jeszcze nie wszędzie istniały.  Do sklepu chodziło się po deskach i błocie.

Sklep spożywczy na Rubinkowie II długo nie miał nazwy na oknach, więc mieszkańcy sami nazwali go odpowiedznio do panujących warunków gospodarczych - "Kryzys".

Chodziłem do "ósemki".  Pamiętam, że zawsze było tam bardzo dużo dzieci.  Lekcje odbywały się

na 3 zmiany.  Moja ostatnia lekcja w Poniedziałki kończyła się o 18:30.  W zimie to była już ciemna noc.

"ósemka" miała fajne dyskoteki.  Do dziś pamiętam kolumny Eltron i wzmacniacze Eltron 100 i Forte 101S.   Pamiętacie Pana Dyrekrora Wesołowskiego?  Za jego dyrektorstwa "ósemka" nazywała się Rzeczpospolita Dziecięca. 

To były niesamowite czasy...

P.S.

Pamiętacie warzywniak obok kiosku między blokami przy Dziewulskiego 11-13, albo dawny przystanek "dziewiętnastki" przy hydroforni na "dwójce"? 

#6 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 00:20:30

paskudztwo
skąd ta nazwa ?

To jedź do Łodzi albo to tyfuskowa!

#7 ~Mieszkaniec Rubinkowa lll~

~Mieszkaniec Rubinkowa lll~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 11:43:08

Od urodzenia wychowałem się Na Skarpie niedaleko SP nr 18 do której chodziłem i z sentymentem wspominam tamte czasy lata 80te 90te jest w tym blokowisku jakiś urok i magia dobrze że można przenieść się w czasie za sprawą starych forografi do tamtych czasów ,czasów dzieciństwa.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 20:55:30

paskudztwo
skąd ta nazwa ?

a Czeczenia toruńska jest ładniejsza od Rubinkowa ?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 18:40:38

Też uważam,że bardzo brzydkie,zaniedbane i niebezpieczne osiedle!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych