Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rowerzyści na przejściu dla pieszych bez uprawnień.

Bez znajomości przepisów.

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Do barana rowerzysty.~

~Do barana rowerzysty.~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 18:50:11

Jak długo policja będzie tolerować jazdę rowerem na przejściu tylko dla pieszych.

To nagminne zjawisko, jeżdżą prawie wszyscy. Tego roku tylko raz zauważyłem, ze rowerzystka zsiadła z roweru i przeszła przez przejście.

Wczoraj na ulicy Chełmińskiej koło Komendy Policji jadąc w kierunku miasta, z lewej strony nagle na przejście przeznaczone tylko dla pieszych wjechała rowerzystka, musiałam hamować i użyłem sygnału dźwiękowego. Widziałem minę rowerzystki i coś wykrzykującą pod moim adresem, widziałem też radiowóz policyjny , który zatrzymał się aby włączyć się do ruchu.

Policjanci musieli słyszeć mój sygnał, rowerzystka przejechała obok nich, żadnej reakcji z ich strony. Ta pani jest święcie przekonana, ze ma pierwszeństwo i to jest niebezpieczne.

Dzisiaj w tym samym miejscu identyczna sytuacja z tym że rowerzysta z prawej strony na dodatek z 10 -12 letnim chłopcem wjechał na przejście. Poczęstowałem go sygnałem, nie wytrzymałem i przez otwartą szybę dostał " baranie jak uczysz syna jeździć".

Piszę to ku przestrodze, zbyt dużo w ostatnim czasie wypadków w naszym mieście na przejściach dla pieszych z udziałem rowerzystów.

Apel do policji, zróbcie akcję pouczającą jak należy zachować się gdy jest znak informujący ,że jest to tylko przejście dla pieszych bo większość rowerzystów nie wie a być może taka akcja, uratuje przed kalectwem lub utratą życia.

#2 ~czułe ucho~

~czułe ucho~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 19:01:13

Nie strasz dźwiękiem, bo jak się przewróci po stresie i dziecku coś się stanie to będzie Twoja wina. Bądź czujna (czujny) i włącz myślenie. Z jednej strony wystarczy by zapobiec tragedii.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 19:47:13

Zimna wódka

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 22:43:29

Nie strasz dźwiękiem, bo jak się przewróci po stresie i dziecku coś się stanie to będzie Twoja wina. Bądź czujna (czujny) i włącz myślenie. Z jednej strony wystarczy by zapobiec tragedii.

Do czegoś ten sygnał jest zamontowany w samochodzie, chyba nie po to by jadąc w orszaku weselnym, do hotelu nad jeziorem Rudnik przez całą drogę trąbić, strasząc mieszkańców lasu.. Kierowcy wiedzą ,że nie jeden raz użycie sygnału zapobiegło tragedii. Trąbiąc na kobietę z koszem ze wsi, baba upuści  kosz z jajami, rowerzystka powinna przynajmniej popuścić w gacie.

#5 ~Legia W-wa.~

~Legia W-wa.~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 06:01:40

Do czegoś ten sygnał jest zamontowany w samochodzie, chyba nie po to by jadąc w orszaku weselnym, do hotelu nad jeziorem Rudnik przez całą drogę trąbić, strasząc mieszkańców lasu.. Kierowcy wiedzą ,że nie jeden raz użycie sygnału zapobiegło tragedii. Trąbiąc na kobietę z koszem ze wsi, baba upuści kosz z jajami, rowerzystka powinna przynajmniej popuścić w gacie.</p></p>

W terenie zabudowanym nie używa się sygnałów dźwiękowych baranie.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 10:35:31

Jak długo policja będzie tolerować jazdę rowerem na przejściu tylko dla pieszych.

To nagminne zjawisko, jeżdżą prawie wszyscy. Tego roku tylko raz zauważyłem, ze rowerzystka zsiadła z roweru i przeszła przez przejście.

Wczoraj na ulicy Chełmińskiej koło Komendy Policji jadąc w kierunku miasta, z lewej strony nagle na przejście przeznaczone tylko dla pieszych wjechała rowerzystka, musiałam hamować i użyłem sygnału dźwiękowego. Widziałem minę rowerzystki i coś wykrzykującą pod moim adresem, widziałem też radiowóz policyjny , który zatrzymał się aby włączyć się do ruchu.

Policjanci musieli słyszeć mój sygnał, rowerzystka przejechała obok nich, żadnej reakcji z ich strony. Ta pani jest święcie przekonana, ze ma pierwszeństwo i to jest niebezpieczne.

Dzisiaj w tym samym miejscu identyczna sytuacja z tym że rowerzysta z prawej strony na dodatek z 10 -12 letnim chłopcem wjechał na przejście. Poczęstowałem go sygnałem, nie wytrzymałem i przez otwartą szybę dostał " baranie jak uczysz syna jeździć".

Piszę to ku przestrodze, zbyt dużo w ostatnim czasie wypadków w naszym mieście na przejściach dla pieszych z udziałem rowerzystów.

Apel do policji, zróbcie akcję pouczającą jak należy zachować się gdy jest znak informujący ,że jest to tylko przejście dla pieszych bo większość rowerzystów nie wie a być może taka akcja, uratuje przed kalectwem lub utratą życia.

może chłopiec miał 7 lat, wówczas on i jego opiekun mógł jechać po chodniku i po przejściu 

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 15:44:59

Dla mnie to żaden problem, jak widzę rowerzystę dojeżdżającego do przejścia dla pieszych to się zatrzymuję i go puszczam, kilkanaście sekund mnie nie zbawi i ile mniej "żółci" wyprodukowanej :-))

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 19:59:54

W terenie zabudowanym nie używa się sygnałów dźwiękowych baranie.

Więc powiem ci baranie, że używa się sygnału na obszarze zabudowanym jeżeli jest to konieczne w związku bezpośrednim niebezpieczeństwem, rozumiesz palancie?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 20:09:24

Dla mnie to żaden problem, jak widzę rowerzystę dojeżdżającego do przejścia dla pieszych to się zatrzymuję i go puszczam, kilkanaście sekund mnie nie zbawi i ile mniej "żółci" wyprodukowanej :-))

To dajesz mu przyzwolenie na łamanie przepisów. a kiedyś ktoś go nie przepości, i dojdzie do tragedii , bo jeszcze raz powtarzam, rowerzysta nie ma prawa wjechać na przejście tylko dla pieszych rowerem, musi z niego zejśc i przeprowadzić. 

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 20:50:47

może chłopiec miał 7 lat, wówczas on i jego opiekun mógł jechać po chodniku i po przejściu 

Sam wymyśliłeś ten przepis.

Dziecko do 7 lat może jechać na rowerze w koszu przeznaczonym do wożenia dzieci, co nie upoważnia opiekuna do przejazdu z nim po przejściu tylko dla pieszych.

Musi zejść z roweru i go przeprowadzić.

Przepis w/g mnie bez sensu, bo jaki dzieciak nawet w wieku 4 lat da się zapakować do takiego pojemnika.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 22:27:04

Sam wymyśliłeś ten przepis.

Dziecko do 7 lat może jechać na rowerze w koszu przeznaczonym do wożenia dzieci, co nie upoważnia opiekuna do przejazdu z nim po przejściu tylko dla pieszych.

Musi zejść z roweru i go przeprowadzić.

Przepis w/g mnie bez sensu, bo jaki dzieciak nawet w wieku 4 lat da się zapakować do takiego pojemnika.

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym Art.33. 5 i 6.:

5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 22:40:18

To dajesz mu przyzwolenie na łamanie przepisów. a kiedyś ktoś go nie przepości, i dojdzie do tragedii , bo jeszcze raz powtarzam, rowerzysta nie ma prawa wjechać na przejście tylko dla pieszych rowerem, musi z niego zejśc i przeprowadzić. 

a ty nie masz prawa jeździć w mieście szybciej niż 50km/h, parkować w miejscach niedozwolonych, rozmawiać przez telefon w czasie jazdy a codziennie to robisz

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 22:41:51

Idziemy w tango kochanie.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2019 - 11:32:17

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym Art.33. 5 i 6.:

5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

Słuchaj buraku, jak nie wiesz dokładnie to najpierw sprawdź w necie, to nie boli.

Ten przepis już nie jest aktualny i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

W takich przypadkach gdy ktoś pisze bzdury, powinien zabrać głos oficer prasowy policji i konkretnie nawet na forum odpowiedzieć. Policja czyta forum, to nie ulega wątpliwości.

#15 ~Legia W-wa.~

~Legia W-wa.~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2019 - 14:16:08

Więc powiem ci baranie, że używa się sygnału na obszarze zabudowanym jeżeli jest to konieczne w związku bezpośrednim niebezpieczeństwem, rozumiesz palancie?

Palant to Cię spłodził cioto. Nie używa się i tyle.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych