Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~habi~

~habi~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 21:51:37

Być może rolnicy i mają rację,ale czy ten strajk uderza w tych do których jest skierowany?
Właśnie wpadłam zziajana do domu,bo "strajk"zafundował mi w nocy 3 kilometrową przebierzkę z pracy do domu. Jak to mówią-zawsze najbiedniejsi dostają po d...e.Ci co jechali samochodami mieli ten strajk gdzieś,bo pojechali objazdami.

#22 ~Patryk~

~Patryk~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 21:55:33

"jak się wszyscy do miasta przeprowadzą to padniesz z glodu mądralo"

Nie sądze kupie sobie warzywa sprowadzone z zachodu w lepszej cenie, w innych krajach rolnicy jakos nie protestują tylko w Polsce.
Niestety czasy Pegeerów sie skończyły, a wy przyzwyczajeni do tego że wszystko mieliście za darmo.

Won z Bydgoszczy !!!

#23 ~obserwatorll~

~obserwatorll~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 22:28:02

"jak się wszyscy do miasta przeprowadzą to padniesz z glodu mądralo"

Nie sądze kupie sobie warzywa sprowadzone z zachodu w lepszej cenie, w innych krajach rolnicy jakos nie protestują tylko w Polsce.
Niestety czasy Pegeerów sie skończyły, a wy przyzwyczajeni do tego że wszystko mieliście za darmo.

Won z Bydgoszczy !!!

• CytujTu się akurat mylisz, bo te zachodnie warzywa mają w sobie tyle chemii, że to co zaoszczędzisz na zakupach w zieleniaku, wydasz w aptece i na oddziałach onkologicznych, a i tak umrzesz dużo szybciej. Nikt z zachodu dobrej jakości produktu ci tutaj nie przyśle. Poza tym jeśli polskie rolnictwo całkiem padnie, to te ceny zachodniej żywności od razu pójdą w górę. Faktem jest że nasz kraj ma idealne warunki pod rolnictwo - głównie ukształtowanie terenu. Na zachodzie bez chemii nic ci nie wyrośnie, bo nie mają tak dobrej gleby. Stąd obcokrajowcy tak chętnie kupują polską ziemię. Jestem jednak wrogiem takich manifestacji jak dzisiejsza, bo to nic nie da. Nie tędy droga.

#24 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 23:08:18

Mam pomysł - zablokujmy tym bambrom wjazdy na pola i do gospodarstw. Ciekawe co wtedy zrobią? Buraki, skoro im tak źle, tak ciężko, to niech zmienią zawód.
Aha, takie pytanko - co osiągną blokując akurat Bydgoszcz? Skoro ministerstwo jest w Wawie? Widać bimber wytrawił im resztki szarych komórek...

chyba tobie bimber wytrawił szare komórki,od przesiadywania w pubie ty pustostanie!!!

#25 ~Adin~

~Adin~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 09:05:19

ZABLOKUJMYE ROLNIKÓW
Protest który jest, najbardziej dotyka nas zwykłych ludzi, uniemożliwiając nam normalne funkcjonowanie i fundując nam wiele godzin w korkach.
Zbierzmy się dzisiaj od 16 na ulicach wyjazdowych z blokady i nie pozwólmy im wyjechać.
Niech naucza się gospodarować, ubezpieczać i funkcjonować w nowym systemie, a nie przyjeżdżają swoimi ciągnikami za 500tyś i blokują nam całe miasto. Niech blokują urzędasów a nie nas

#26 ~ADIN~

~ADIN~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 09:09:38

ZABLOKUJMYE ROLNIKÓW
Protest który jest, najbardziej dotyka nas zwykłych ludzi, uniemożliwiając nam normalne funkcjonowanie i fundując nam wiele godzin w korkach.
Zbierzmy się dzisiaj od 16 na ulicach wyjazdowych z blokady i nie pozwólmy im wyjechać.
Niech naucza się gospodarować, ubezpieczać i funkcjonować w nowym systemie, a nie przyjeżdżają swoimi ciągnikami za 500tyś i blokują nam całe miasto. Niech blokują urzędasów a nie nas

Wyjazd z ronda Jagielońskiego, początek ulicy Gdańskiej, Focha, Pocztową, Mostową i 19 marca niech tam siedzą pod urzędem do wieczora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#27 ~gruby~

~gruby~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 13:29:05

Do roboty!! Nieroby na związkowych etatach!

#28 ~Patryk~

~Patryk~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 13:42:32

Czasami przydałoby się ZOMO, zrobiliby porządek z nierobami !!!

#29 ~lili~

~lili~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 17:12:50

nie przesadzajcie, też mieszkam w bydgoszczy a o strajku było wiadomo i można było wcześniej wyjechać do pracy, zeby zdąrzyć. Zachowujecie się gorzej niż Ci rolnicy, a w końcu to dzięki nim macie co jeść id.ioci. Może zaczęlibyście szanować innych i ich pracę. Spróbujcie popracować w rolnictwie, to zrozumiecie o co chodzi i nie zachowujcie się jak te buraki na polu

#30 ~lili~

~lili~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 17:18:58

Być może rolnicy i mają rację,ale czy ten strajk uderza w tych do których jest skierowany?
Właśnie wpadłam zziajana do domu,bo "strajk"zafundował mi w nocy 3 kilometrową przebierzkę z pracy do domu. Jak to mówią-zawsze najbiedniejsi dostają po d...e.Ci co jechali samochodami mieli ten strajk gdzieś,bo pojechali objazdami.

a jak strajkowało mzk czy szpitale to w kogo uderzali? zawsze uderza w ludzi, ale to niekiedy jedyna droga żeby coś osiągnąć..

#31 ~bydgoszczanin (rodowity)~

~bydgoszczanin (rodowity)~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 17:54:16

co do protestu, to ok. - popieram, ale nie na prowincji w Bydgoszczy tylko stolica jest właściwym miejscem, no i trochę obciach, że akurat podczas tak ważnej imprezy dla naszego kraju; no ale jak słyszę tego "najbiedniejszego" z polskich rolników Mojzesowicza, to mnie naprawdę ku***ca w postaci czystej ogarnia - farmerzy polscy opamiętajcie się i dobierajcie właściwe towarzystwo

#32 ~BARTAS~

~BARTAS~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 21:24:09

ROLNIK KREDYT MUSI PŁACiĆ WUJEK MIETAS GŁUPI JESTEŚ I TYLE

#33 ~Patryk~

~Patryk~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 22:23:51

Jak sie rolnikowi zachciało kupić traktorek za milion to niech płaci !!!!!
Gó..o mnie to obchodzi. Jak jeszcze raz tu przyjadą to wrócą na piechote!!!

#34 ~wulkan~

~wulkan~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2012 - 12:33:10

jestem załamany , krótkowzrocznością mieszkańców naszego miasta jakim jest Bydgoszcz . Czy zawsze musimy odróżniać się od innych ? Czy nie zauważamy innych, którzy żyją wokół nas pracują i z pracy nic nie osiągają ? Są to rolnicy ,których praca jest niedoceniana ,dyskryminowana i niszczona ekonomicznie . Jestem mieszkańcem miasta Bydgoszcz i jest mi wstyd za niewyrozumiałość w stosunku do tej grupy społecznej . Zastanówcie się, czy nie należy wesprzeć tych , którzy nas żywią , a także bronią . Jest to ostatnia największa grupa społeczna , która może powstrzymać rosnące ceny w sklepach i niepoważnych urzędników jakimi są minister rolnictwa Marek Sawicki i uczestniczący w rozmowach wiceminister Tadeusz Nalewajk ,są to osoby reprezentujące rząd , ale stosują metody UB-ckie i nieodpowiedzialne zachowania się pani wojewody Ewy Mes , która mówi , że jest rolniczką i mieszka na wsi w gminie Dobrcz. To skandal, że nie rozumie sytuacji ekonomicznej i kataklizmów w 3 latach w województwie kuj.-pomorskim !! Społeczeństwo miasta Bydgoszczy , żebyście nie obudzili się po fakcie !!!

#35 ~wulkan~

~wulkan~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2012 - 12:42:03

http://bydgoszcz.nas...ia-duze-zdjecie
jak nie ma Ursusów !!! zastanów się trochę!

#36 ~ludzie opamietajcie sie~

~ludzie opamietajcie sie~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2012 - 22:56:51

Patryk twe wypowiedzi są żałosne, technologia ogranicza koszty produkcji , to skąd żywność tańsza sie bierze na zachodzie pomimo obłudnej jakości ? Dzieki wydajnemu sprzętu który został kupiony za dorobek życia każdego rolnika i to tylko w połowie bo najlepiej wyszli na tym kochani dealerzy czyli mieszkańcy miast którzy wiedzieli i wiedzą w których momentach warto wywindować ceny w górę . Gdyby nie ten sprzęt na pewno nie byłoby całego incydentu ale rolnicy zaufali i wierzyli że sobie poradzą , ciągnik to tylko narzedzie pracy i gdyby tak było jak mówisz to czemu na ulicy ciezko znalec Fiata 126 p czemu ludzie kupuja nowe samochody z salonu , niekiedy czasem droższe od ciagnika ? Te ciagniki to tylko 5% , reszta to Ursusy którymi nie dało sie przyjechać bo stan techniczny miał wiele zastrzeżeń . Gratuluje wam Bydgoszczenie znajomości tematu , i chyba chcecie być wytruci solą odpadową a jak zaczniecie sprowadzać żywność to i chemią. Poczytajcie jaką agrotechnike prowadzą za granicą , oprysk po kazdym deszczu bez wzgledu czy podziałał czy nie , ich stać na to a nas nie ?? jak to ? to kto zarabia na chemii aż tyle ? Zajrzyjcie w porfele sklepów dystrybucji środków , cześci zamiennych maszyn rolniczych , dealerów to jest złodziejstwo w biały dzień!!

#37 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 20:09:32

Jak sie rolnikowi zachciało kupić traktorek za milion to niech płaci !!!!!
Gó..o mnie to obchodzi. Jak jeszcze raz tu przyjadą to wrócą na piechote!!!

Patryk może się puknij.Jestem mieszkańcem Bydgoszczy i rozumiem pracę rolników jak to powiedziałeś że za ''milion,, to nie jest prawda wysztkie to może i tak ale jeden około 20.000 jesteś tylko burakiem i i.d.i.o.t.o.m
jeśli tak sądzisz to może idź do rolnika i zacznij prace i zobaczysz że to nie tak lekko

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 11:34:29

Mam pomysł - zablokujmy tym bambrom wjazdy na pola i do gospodarstw. Ciekawe co wtedy zrobią? Buraki, skoro im tak źle, tak ciężko, to niech zmienią zawód.
Aha, takie pytanko - co osiągną blokując akurat Bydgoszcz? Skoro ministerstwo jest w Wawie? Widać bimber wytrawił im resztki szarych komórek...

Ja mam lepszy pomysł: przestańmy kupować chleb, mięso, mleko, buty, odzież skórzaną, oleje, piwo, alkohole itp.. Wtedy rolnicy zobaczą co znaczy miasto jak stracą miejsce zbytu. ;). Wten sposób my miastowi możemy dopiec rolniką, nie kupować powyższych produktów.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 10:45:04

jest ciężko w rolnictwie szczegolnie w tych malych gospodarstwach te duże mają dużo lzej nierozumie tylko tych co nabrali sprzętu jak niemają za co spłacać kredytów po wejściu do uni to rolnicy jak te wilki głodne ziemi i sprzętu ta unia to nic dobrego tylko zadłuzyła rolników na wiele lat a te dofinasowania to wielka ściema bo niby zwracają część pieniędzy a rolnik i tak płaci za wszystko

#40 ~ekonomista~

~ekonomista~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 21:15:56

Nikt nie mówi, że praca na roli jest lekka. Chodzi o to, że w porównaniu do innych dziedzin życia, rolnik dzisiaj nie ma najgorzej. Jak nie będzie co jeść, to zawsze na wsi sobie można uchować kurkę czy świnkę i z głodu nie umrzesz, a co mają zrobić ludzie w trudnej sytuacji życiowej z miasta ? Puszki chyba zbierać po kontenerach.

wyjaśnienia masz na równoległym wątku  tego samego forum.

Poczytaj, bo to wcale tak nie jest, ze se możesz coś wyhodować i zjeść . Na wszystko masz przepisy, także na śmieci, czy ścięcie drzewa przed domem...

Poczytaj końcówkę tego wątka z linku

polecam

http://forum.pomorsk...-6#entry1457096

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rolnicy, represje, władza, PSL, PO

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych