Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

rehabilitacja / fizjoterapia dla dzieci z NFZ

rehabilitacja dzieci NFZ

1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Julia~

~Julia~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 10:36:18

Witam,

Nie wiem czy ktoś ma podobne przemyślenia i doświadczenia.

Rodzice pracujący mający pod opieką niepełnosprawne dziecko aby korzystać z rehabilitacji/fizjoterapii z NFZ musieliby się zwolnić z pracy.

Godziny ćwiczeń w szpitalu 12-14.00 (z czasem oczekiwania kilka miesięcy) w innych ośrodkach max. do 15.00 o ile się dostaniesz.

Ciekawe, który pracodawca jest tak elastyczny, że będzie zatrudniał człowieka, który notorycznie bierze urlop bo znowu musi jechać na wizytę lekarską (a dzieci niepełnosprawne mają tych wizyt zdecydowanie więcej poza normalnymi przeziębieniami :( ) lub jeździ raz lub kilka razy w tygodniu na zabiegi z dzieckiem.

A pomoc od ośrodków, lekarzy kierujących, osób pracujących/zarządzających w ośrodkach  - wzruszenie ramion.... to nie ich problem. Może czas sprywatyzować ośrodki wtedy godziny pracy a tym samym dostępności do zajęć będą bardziej elastyczne.

Lub: niech "nasze kochane Państwo" zapewni rodzicom godziwe wynagrodzenie za pracę z dzieckiem niespełnosprawnym (nawet takim , które nie wymaga całodobowej opieki). Rodzice zwolnią się z pracy - powstaną nowe miejsca pracy, dzieciom zapewnią dostęp do lekarzy, do fizjoterapii a tym samym dziecko będzie utrzymane w dobrej formie (profilaktyka zdrowia) i nie będzie zbyt szybko obciążeniem dla Państwa (może nawet kilka lub kilkanaście lat przepracuje? ) itp. same plusy.

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rehabilitacja, dzieci, NFZ

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych