Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

RAPORT O STANIE GMINY

Ważne

236 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 07:18:33

Przeczytałam ten dokument.Namawiam również naszych mieszkańców aby się z nim zapoznali.Ten dokument jest na stronie urzędu.Warto się nad nim pochylić.On to pokazuje co dokonał poprzednik.Jestem pozytywnie nastawiona .Nie wolno tego zmarnować.Brawo poprzednia rada i obecna bo przecież większość to byli .Na pewno słowa uznania poprzednikowi.Jest to mistrzostwo.Do tej pory słyszałam wiele opini które odbiegały od prawdy po przeczytaniu tego dokumentu.Do przeczytania skłonił mnie mój radny który na moje pytania odesłał mnie do tej lektury.Bardzo dziękuję p.Radnemu za co mu już osobiście podziękowałam.Kazdy mieszkaniec któremu zalęży na rozwoju gminy powinien go przeczytać.WARTO.Pozdrawiam

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:11:52

Przeczytałam ten dokument.Namawiam również naszych mieszkańców aby się z nim zapoznali.Ten dokument jest na stronie urzędu.Warto się nad nim pochylić.On to pokazuje co dokonał poprzednik.Jestem pozytywnie nastawiona .Nie wolno tego zmarnować.Brawo poprzednia rada i obecna bo przecież większość to byli .Na pewno słowa uznania poprzednikowi.Jest to mistrzostwo.Do tej pory słyszałam wiele opini które odbiegały od prawdy po przeczytaniu tego dokumentu.Do przeczytania skłonił mnie mój radny który na moje pytania odesłał mnie do tej lektury.Bardzo dziękuję p.Radnemu za co mu już osobiście podziękowałam.Kazdy mieszkaniec któremu zalęży na rozwoju gminy powinien go przeczytać.WARTO.Pozdrawiam

Wszystko co przeczytasz, bezrefleksyjnie przyswajasz? Warto czasami kierować się logiką, oczywiście o ile potrafi się myśleć logicznie i samodzielnie.
Czujesz z jakiegoś powodu dumę a dla innych, tak jak dla mnie, to samo jest powodem do wstydu. Nie zapuszczam wąsów i nie zakładam skarpet do sandałów, proste !!!

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:40:47

Dokonał ? Czy nawyrabiał? Chyba z Kowalewa przez całe życie nosa nie wychyliłaś, że takie bzdury wypisujesz.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:51:45

Trzeba być na prawdę złośliwcem,żeby tak wypisywać.Napisz choć jedno zdanie merytoryczne a nie bo nie.Już wprowadzasz polityke bo napisałam pochlebnie o byłym.Dla mnie jest to wielki wyczyn aby to zrobić przez okres 1 roku.Ty natomiast wyjeżdzasz zaraz z ubliżeniami.Nie wiesz w ilu byłam miejscowościach i nie tylko w Polsce.Chcesz dyskutować to prowadż dialog a nie pyskówkę.

#5 ~t~

~t~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:56:33

kwota długu Gminy obecne i zaplanowane w 2018 r. przez bezradnych i poprzedniego burmistrza :

rok 2010 -    4 682 171,00 -    42 kg 

rok 2018 -  14 322 993,00 -  139 kg

rok 2019 -  35 864 512,60 -  333 kg

rok 2020 -  40 660 367,99 -  378 kg

1 milion zł w 100 zł banknotach waży 9,3 kg

ps. jest dobrze i nie ma problemu :)

Dokonał ? Czy nawyrabiał? Chyba z Kowalewa przez całe życie nosa nie wychyliłaś, że takie bzdury wypisujesz.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 16:14:19

Trzeba być na prawdę złośliwcem,żeby tak wypisywać.Napisz choć jedno zdanie merytoryczne a nie bo nie.Już wprowadzasz polityke bo napisałam pochlebnie o byłym.Dla mnie jest to wielki wyczyn aby to zrobić przez okres 1 roku.Ty natomiast wyjeżdzasz zaraz z ubliżeniami.Nie wiesz w ilu byłam miejscowościach i nie tylko w Polsce.Chcesz dyskutować to prowadż dialog a nie pyskówkę.

A gdzie ty wyjeżdżał z Polski, Endrju?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 07:42:53

kwota długu Gminy obecne i zaplanowane w 2018 r. przez bezradnych i poprzedniego burmistrza :
rok 2010 - 4 682 171,00 - 42 kg
rok 2018 - 14 322 993,00 - 139 kg
rok 2019 - 35 864 512,60 - 333 kg
rok 2020 - 40 660 367,99 - 378 kg
</p></p>

Dzięki !!! Potrzebujemy zmian a tego rodzaju informacje otwierają oczy społeczeństwa. To czego jesteśmy świadkami jest jedynie kiepskim teatrem.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 08:35:45

Dzięki !!! Potrzebujemy zmian a tego rodzaju informacje otwierają oczy społeczeństwa. To czego jesteśmy świadkami jest jedynie kiepskim teatrem.

No to istotnie jest "dobrze", każdy z mieszkaniec gminy zadłużony będzie na około 45000 zł. Oj chyba szykuje się nam rządowy komisarz? Nie chciał bym być w skórze nowego Burmistrza.

#9 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 20:36:43

No niestety będziemy przez najbliższe lata spłacać inwestycje poprzednika które już trzeba naprawiać bo sa takiej jakości jak była cała reszta.Obecny burmistrz będzie tylko spłacał długi poprzedniej władzy i nic nie będzie mógł zrobić. ot to polityka. Ale przecinać wstęgi przy odbiorach to było ulubione zajęcie a tera róbta co chceta .

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 21:16:16

No niestety będziemy przez najbliższe lata spłacać inwestycje poprzednika które już trzeba naprawiać bo sa takiej jakości jak była cała reszta.Obecny burmistrz będzie tylko spłacał długi poprzedniej władzy i nic nie będzie mógł zrobić. ot to polityka. Ale przecinać wstęgi przy odbiorach to było ulubione zajęcie a tera róbta co chceta .

Nawet nie ma kto naprawiać, bo firma nie istnieje!
Takie jaja

#11 ~SPW~

~SPW~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 21:47:01

Obecny burmistrz po ponad pół roku urzędowania, powinien mieć prześwietlone wszystkie duże inwestycje, realizowane przez władze poprzednich kadencji. Powinien a w praktyce.... ?
Poza tym pomiędzy chcieć, móc a potrafić są spore różnice i z każdą kolejną, docierającą do mnie informacją, dotyczącą zmian w kadrach naszego samorządu, przestaję tkwić w złudzeniu o zmianach na lepsze.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:10:40

Z jednej strony raport, powiedzmy, że w jakiś sposób słusznie piętnujący byłego burmistrza a z drugiej wyciąganie rąk po więcej? Żenada!!! Jak zwiększanie zadłużenia ma się do przewidywalnych możliwości finansowych naszego budżetu w przyszłości?
Czy jako mieszkańcy, będziemy płacili znacznie wyższe podatki?
Przestańcie na sesjach "nawijać o pompie" i zacznijcie poruszać kwestie najistotniejsze z punktu widzenia przeciętnych mieszkańców miasta i gminy.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 08:15:14

rok 2010 - 4 682 171,00 - 42 kg
rok 2018 - 14 322 993,00 - 139 kg
rok 2019 - 35 864 512,60 - 333 kg
rok 2020 - 40 660 367,99 - 378 kg
</p></p>

O ile faktycznie mamy do czynienia, właśnie z takimi sumami to idealnie obrazuje sytuację w której przechodzimy z deszczu pod rynnę. Czy nowy burmistrz jest decyzyjnie w pełni niezależny i świadomy z jak poważną sytuacją mamy do czynienia? Ze zgrozą słuchałem propozycji, dotyczącej dofinansowywania kościołów, gdzie tu logika i rozsądek?

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 18:53:26

O ile faktycznie mamy do czynienia, właśnie z takimi sumami to idealnie obrazuje sytuację w której przechodzimy z deszczu pod rynnę. Czy nowy burmistrz jest decyzyjnie w pełni niezależny i świadomy z jak poważną sytuacją mamy do czynienia? Ze zgrozą słuchałem propozycji, dotyczącej dofinansowywania kościołów, gdzie tu logika i rozsądek?

Z tego co mi wiadomo to było juz zaplanowane w budżecie za poprzednika.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 19:19:58

Z tego co mi wiadomo to było juz zaplanowane w budżecie za poprzednika.

"Ja o kozie, ty o brzozie"? Przecież to oczywiste, że to były namieszał. Przecież od ponad pół roku mamy nowego burmistrza ! Czekamy na jakieś konkretne ruchy, tylko oby nie na podobę pomysłu z dofinansowywaniem kościołów.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 20:13:12

Idż do swojego radnego i dowiesz się prawdy.Zadłużenie to ca 15 mln.Pozostała kwota to środki które wrócą o ile inwestycje zostaną prawidłowo wykonane.Czy nie czujesz nadal kampanii? To ludzie z otoczenia tego człowieka który nie kuma wcale.Tak działa to w całej Polsce.Ten raport pokazuje jak precyzyjnie zaplanowano inwestycje u nas.Tak może zrobić tylko mistrz,bo taka jest prawda.Jak się jest nieudacznikiem to będzie wymyślał 100tys.przyczyn aby ukryć swojją ,niewiedzę.KOWALEWO NIE DAJCIE SIE OMANIC.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 20:40:23

Idż do swojego radnego i dowiesz się prawdy.Zadłużenie to ca 15 mln.Pozostała kwota to środki które wrócą o ile inwestycje zostaną prawidłowo wykonane.Czy nie czujesz nadal kampanii? To ludzie z otoczenia tego człowieka który nie kuma wcale.Tak działa to w całej Polsce.Ten raport pokazuje jak precyzyjnie zaplanowano inwestycje u nas.Tak może zrobić tylko mistrz,bo taka jest prawda.Jak się jest nieudacznikiem to będzie wymyślał 100tys.przyczyn aby ukryć swojją ,niewiedzę.KOWALEWO NIE DAJCIE SIE OMANIC.

Dla mnie jesteś zwykłym bezczelnym draniem, Andrzeju. Śmiesz siebie nazywać mistrzem, żenujący hipokryto?

#18 ~t~

~t~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 22:16:54

"Pozostała kwota to środki które wrócą o ile inwestycje zostaną prawidłowo wykonane.."

- kto odda kasę ? z jakich programów gmina dostanie finansowanie w milionach?  dlaczego RIO opiniowało spłatę do 2035 r.?

z RPO 3,5.1 kuj-pom gmina na nowy urząd dostała zawrotną kwotę 142 tys - może na styropian wystarczyło 

- na BIP urzędu wisi przetarg na Udzielenie kredytu długoterminowego do wysokości 17 000 000 zł na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Kowalewo Pomorskie w 2019 roku na 02-07-19 składanie ofert 

-proszę przeczytać raport i przestać fantazjować, że w ciągu pól roku obecny burmistrz zadłużył tak gminę. wydanie takiej ilości kasy nie jest proste i trzeba mieć min. 2 lata na przygotowanie "inwestycji"

RAPORT O STANIE GMINY KOWALEWO POMORSKIE
ZA ROK 2018

Tabela 8: Harmonogram spłat i obsługi zadłużenia

Kwota długu 2020  - 40 660 367,99 

2019 -  35 864 512,60 

2018 -  14 322 993,12

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 00:13:01

Odpowiedź masz nieco wyżej i przestań mieć ludzi za naiwniaków.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 08:15:27

"Pozostała kwota to środki które wrócą o ile inwestycje zostaną prawidłowo wykonane.."
- kto odda kasę ? z jakich programów gmina dostanie finansowanie w milionach? dlaczego RIO opiniowało spłatę do 2035 r.?
z RPO 3,5.1 kuj-pom gmina na nowy urząd dostała zawrotną kwotę 142 tys - może na styropian wystarczyło
- na BIP urzędu wisi przetarg na Udzielenie kredytu długoterminowego do wysokości 17 000 000 zł na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Kowalewo Pomorskie w 2019 roku na 02-07-19 składanie ofert
-proszę przeczytać raport i przestać fantazjować, że w ciągu pól roku obecny burmistrz zadłużył tak gminę. wydanie takiej ilości kasy nie jest proste i trzeba mieć min. 2 lata na przygotowanie "inwestycji"
RAPORT O STANIE GMINY KOWALEWO POMORSKIE
ZA ROK 2018
Tabela 8: Harmonogram spłat i obsługi zadłużenia
Kwota długu 2020 - 40 660 367,99
2019 - 35 864 512,60
2018 - 14 322 993,12</p> </p></p></p>

Ja jeszcze tylko wtrące, że poprzednik był populistą serwującym nam budowlane buble za naszą kasę a obecny próbuje wciskać nam kiepską demagogię i bez cienia zażenowania sięga po kolejny zastrzyk gotówki. Jesteśmy rozłożeni na łopatki. Mam wrażenie, że być może jestem świadkiem, swego rodzaju sabotażu?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ważne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych