Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Przychodnia na strzemięcinie - lekarz TYLKO dla pracujących, reszta musi poczekać nawet 2 tygodnie!

przychodnia grudziądz strzemięcin lekarz niesprawiedliwość NFZ chorzy bez opieki składki dyskryminacja

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Były Już Pacjent~

~Były Już Pacjent~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:34:00

Ciekawe rzeczy dzieją się w przychodni na strzemięcinie!
Osoby pracujące mają możliwość zarejestrowania się do lekarza na ten sam dzień, a osoby nie pracujące (np. na zasiłku) nawet ciężko chore muszą czekać ok 2 tygodnie!! Panie w rejestracji - nawet nie ukrywają tego, że osoby PRACUJĄCE są lepiej traktowane...
I to ma być przychodnia?
Nie pozostaje nic innego, jak jak najszybciej wybrać inną przychodnię..

#2 ~pacjent~

~pacjent~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:35:55

Osoby pracujące mają możliwość zarejestrowania się do lekarza na ten sam dzień, a osoby nie pracujące (np. na zasiłku) nawet ciężko chore muszą czekać ok 2 tygodnie!! Panie w rejestracji - nawet nie ukrywają tego, że osoby PRACUJĄCE są lepiej traktowane...
I to ma być przychodnia?

A w innej przychodni...to samo! I co wtedy?

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:45:52

Nie rozumiem takiej sytuacji. O ile wiem ubezpieczenie jest takie samo, ubezpieczyciel płaci chyba tyle samo za zatrudnionego jak i zarejestrowanego bezrobotnego. Więc o co chodzi? :huh:

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:53:21

A w innej przychodni...to samo! I co wtedy?

W jakiej przychodni jeszcze tak jest?

#5 ~wk~

~wk~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:55:15

I to ma być przychodnia?

Ja rozumiem, że mamy kapitalizm i biedny nie ma prawa żyć z definicji. Jednak chyba aż tak daleko w Polsce się nie posuneliśmy, tu nie USA !!! Jeżeli to prawda to powinien wkroczyć tam prokurator. To podlega pod przepisy o dyskryminacje.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 10:16:08

W jakiej przychodni jeszcze tak jest?

Chyba w żadnej. A z tą przychodnią to dosyć często jakieś jaja wychodzą. Zmienić przychodnie, a sprawę oddać odpowiednim organom. Może GP powinna się zainteresowac tematem?

#7 ~pacjent~

~pacjent~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 10:46:56

Gdzie w przychodni przyjmuja od razu

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 11:43:19

Gdzie w przychodni przyjmuja od razu

Zależy od sytuacji. Czasami zdarza się, że jak kiepsko z człowiekiem to od razu. A czasami jak odpowiednio szybko się zarejestruje, a są miejsca, to nawet "od zaraz".

#9 Jorgi

Jorgi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 918 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:16:38

I to ma być przychodnia?

Trudno uwierzyć w taki stan rzeczy. Ale jeżeli faktycznie taki proceder ma miejsce, to zgadzam się, że pacjenci dotknięci takim traktowaniem powinni złożyc zawiadomienie do odpowiednich instancji. Na tego typu praktyki (jeżeli faktycznie miały miejsce) nie może byc przyzwolenia.

#10 ~Jędrek~

~Jędrek~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:51:16

Po co TU piszecie o TYM? Tu są tacy sami czytelnicy jak my wszyscy, i nikt niczego nie może. Mieszkam na Strzemyku już 33 lat, i od samego początku jej powstania, leczę się w tej przychodni. Wydaje mi się, że kiedyś było tu lepiej, sprawniej. A teraz z roku na rok jest coraz bardziej ociężale. Jakby przychodnia traciła impet. A może to tylko sprawa pieniędzy, lub ich wszędobylskiego braku? Nie wiem, bo i skąd? Dyrektor mi się nie tłumaczy.
W każdym razie, zamiast pisać tu, napiszcie TU.
Jest to bezpośredni link do strony internetowej przychodni na Strzemięcinie.
http://www.panacea.net.pl/
Następnie kliknijcie na żółty odnośnik: Księga Skarg.
To chyba ma większy sens? Tak myślę.

#11 Kassia

Kassia

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 13:08:25

No cóż, księga skarg jest dobrym pomysłem, z tym że trzeba wysłać maila, a obsługa albo go umieści wraz z odpowiedzią albo nie, bo taka szansa na to, że nie też istnieje. A na forum przynajmniej można poruszyć temat, inne osoby się wypowiedzą, potwierdzą (albo i zaprzeczą) problem i wspólnie może się coś zdziała. Już nie raz forum pomorskiej właśnie pomogło w takich interwencjach :) Od tego w końcu powinno być.

Natomiast jeśli chodzi o przychodnię sama do niej nie należę, ale mam znajomych którzy pod nią są zapisani i również mieli pewne problemy z zapisaniem się do lekarza na ten sam lub jutrzejszy dzień. Ja należę całe życe do przychodni na Chełmińskiej i nigdy nie było problemu z zapisaniem się do lekarza, jeśli zdarzy się, że lekarz ma juz ewidentnie komplet i więcej nie wciśnie pacjentów, to można na kolejny dzień, ale nigdy nie zdarzył się odstęp 2 tygodni, baa, nawet paru dni :) Także narzekać nie mogę, a jedynie mogę polecić przepisanie się do innej przychodni, skoro istnieje właśnie taka możliwość ;)

#12 ~pacjent~

~pacjent~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2012 - 09:36:09

Skandal

#13 ~gosć~

~gosć~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2012 - 18:05:19

No raczej chodzi o dyżury popołudniowe,bo rzeczywiście ludzie pracujący nie mogą się rano rejestrować,bo pracują.Czy to nam-pracującym przeszkadza,że po południu możemy być przyjęci? A w pilnych sprawach zawsze można się dogadać z rejestracją albo lekarzem!!! Ludzie,nie przesadzajmy,wszędzie są ograniczenia jakieś...

#14 ~Panaceniniantka :)~

~Panaceniniantka :)~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 15:44:05

Witam

no niestety ze względu na miejsce zamieszkania i najbliższą "TĄ" przychodnie jestem skazana na jej usługi he he bądź też łaskę. System działania tej przychodni nadaje się do telewizji, bo inaczej nie można sobie poradzić, gdyż jakakolwiek uwaga kończy się nawet nie obsłużeniem pacjenta co doznałam w dniu dzisiejszym, co i jak nie mogę opisać bo niestety jeszcze do niej należę i w razie nagłej pomocy będą kazali mi czekać aż zdechnę a w szczególności jedna pani, która myśli że jest tam Bogiem i szefową szefów...

To co miałam pilne do załatwienia beż jakichkolwiek problemów załatwiłam w przychodni na Legionów 57 a więc jak chcą się pozbyć pacjentów to ciekawe co na to p. Pieczka bądź p. Bukowski ciekawe jak będą się z tego tłumaczyć ... zapewne wina pacjenta bo oni ze swojej strony zrobili wszystko jak zawsze. Ludzie są już na tyle mądrzy, że z kolejki bezczelnie patrząc na panią z recepcji dzwonią i umawiają się na wizytę he he co jest dla mnie poniżające patrząc na ta całą obsługę.

Zobaczymy kiedy i kto powie basta i w końcu ten ich wewnętrzny system i traktowanie pacjenta jak NIC wezmą na górę i w końcu ktoś coś z tym zrobi. A może czekają aż znów pacjent po wyjściu z przychodni umrze pod jej wejściem... Żałosne bardzo żałosne ... Życzyłabym sobie aby ktoś kompetentny odczytał tą wiadomość i wziął sobie garstkę tego do serca chyba, że każdy czeka aż prywatna praktyka lekarska weźmie górę i każdy będzie umierał we własnym domu bo na leki i lekarza nie będzie już pieniędzy...

W nadziei na lepsze jutro... pacjentka tejże super przychodni

#15 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 12619 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 16:03:35

Witam

no niestety ze względu na miejsce zamieszkania i najbliższą "TĄ" przychodnie jestem skazana na jej usługi he he bądź też łaskę. System działania tej przychodni nadaje się do telewizji, bo inaczej nie można sobie poradzić, gdyż jakakolwiek uwaga kończy się nawet nie obsłużeniem pacjenta co doznałam w dniu dzisiejszym, co i jak nie mogę opisać bo niestety jeszcze do niej należę i w razie nagłej pomocy będą kazali mi czekać aż zdechnę a w szczególności jedna pani, która myśli że jest tam Bogiem i szefową szefów...

To co miałam pilne do załatwienia beż jakichkolwiek problemów załatwiłam w przychodni na Legionów 57 a więc jak chcą się pozbyć pacjentów to ciekawe co na to p. Pieczka bądź p. Bukowski ciekawe jak będą się z tego tłumaczyć ... zapewne wina pacjenta bo oni ze swojej strony zrobili wszystko jak zawsze. Ludzie są już na tyle mądrzy, że z kolejki bezczelnie patrząc na panią z recepcji dzwonią i umawiają się na wizytę he he co jest dla mnie poniżające patrząc na ta całą obsługę.

Zobaczymy kiedy i kto powie basta i w końcu ten ich wewnętrzny system i traktowanie pacjenta jak NIC wezmą na górę i w końcu ktoś coś z tym zrobi. A może czekają aż znów pacjent po wyjściu z przychodni umrze pod jej wejściem... Żałosne bardzo żałosne ... Życzyłabym sobie aby ktoś kompetentny odczytał tą wiadomość i wziął sobie garstkę tego do serca chyba, że każdy czeka aż prywatna praktyka lekarska weźmie górę i każdy będzie umierał we własnym domu bo na leki i lekarza nie będzie już pieniędzy...

W nadziei na lepsze jutro... pacjentka tejże super przychodni

Jako pacjent tejże przychodni (nad czym nie raz bardzo boleję), w pełni solidaryzuję się z wyrażoną przez Ciebie opinią.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 17:16:17

Również należałam do Przychodni na Strzemięcinie.

Daleko od noszy - komedia, pokazuje mniej tragizmu wobec pacjenta niż w tej Przychodni.

Przepisałam się.

Na Strzemięcinie brakuje konkurencji. Gdyby powstała inna przychodnia,  to Pieczka i Bukowski byliby na bezrobociu. Na Chełmińskiej są wspaniali Pani dr Żaba, jestem wdzięczna dr Stanisławskiemu.

#17 ~Ksenia~

~Ksenia~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 07:43:10

pracuję, byłam mocno przeziębiona a pani stwierdziła, że jest komplet i mnie nie zarejestruje, żałuję, że wtedy nie wzięłam od niej zaświadczenia na piśmie o odmowie pomocy lekarskiej

poza tym panie z rejestracji są niemiłe, opryskliwe i zachowują się jak święte krowy, zero empatii

#18 ~Panaceniniantka :)~

~Panaceniniantka :)~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 21:49:24

Witam i cieszę się, że nie jestem sama która ma "taką" opinię o "tej" przychodni to miłe mieć wsparcie w postaci przychylnych mi wpisów :). Muszę tylko pomyśleć co z tym dalej, bo ich łaski już znieść nie mogę a w końcu ktoś musi powiedzieć basta i komuś muszą utrzeć nosa jak to się mówi, bo w innym wypadku będą z nas lecieć jak zresztą już lecą ale z czasem i bardziej, że prosić będziemy o pomoc w doraźnej pomocy dziwnie brzmi ale inne słowo mi tu nie pasowało ;).

Będę szukać rozwiązania bo przychodnie zmienić łatwo ale to pewnie nastąpi niebawem.

Pozdrawiam osoby o tym samym poglądzie i tejże przychodni

#19 cezbak

cezbak

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2112 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 22:42:26

Nie polecę żadnej przychodni, kazdy z nas musi znaleźć te swoją. Myślę jednak, że warto opisywać swoje przygody z przychodniami. Zarówno te negatywne jak pozytywne. To w końcu rynek - za każdym z pacjentów płynie jakiś (mniejszy czy większy) pieniądz). Jeśli szanowny pan doktor tego nie widzi to niech chociaż poczuje. O szefie z przychodni na Strzemięcinie mam wyrobioną przed laty opinię. Nienajlepszą. 

#20 ~Juela~

~Juela~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2018 - 05:07:43

Kto jest szefem przychodni na Strzemiecinie?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przychodnia, grudziądz, strzemięcin, lekarz, niesprawiedliwość, NFZ, chorzy, bez opieki, składki, dyskryminacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych