Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Protesta wyborcza jest dobra jak nasza i niedobra jak PiS-a.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 12:58:58

Wierzę w inteligencję Czytelnika, ale felietony czytają też dziennikarze GW i TVN, zaglądają na portal politycy i wyborcy POKO, to dla nich małe wyjaśnienie. Żart, tytuł jest żartem, takim sobie i zbudowanym na wyeksploatowanej parafrazie „prawa Kalego”, ale taki miał być.

Prosty i zgrany żart najlepiej oddaje poziom opozycji POKO, bo już nawet „Lewica” wykazuje więcej inteligencji. W zastanych okolicznościach komediowej głupoty należałoby zacząć od podstaw prawnych i fundamentów demokracji,co razem wzięte wygląda mniej więcej tak.

 W każdym demokratycznym państwie protest wyborczy nie tylko nie jest „zamachem” na demokrację, ale jest stałym i niezbędnym narzędziem kontroli procesów demokratycznych, zapisanym w kodeksach.

Do wczoraj z powyższą oczywistością zgodziliby się wszyscy, nie wyłączając pogubionych w śmieszności polityków POKO, ale jak wiadomo wystarczy, że Kaczyński powie A, to w odpowiedzi musi usłyszeć Z, bo tak daleko od rzeczywistości znajduje się „opozycja”. 

PiS skorzystał z normalnej procedury prawnej i demokratycznej, a cały proces musi się odbyć na oczach obywateli, o ile w ogóle do procesu dojdzie. Gdyby ktoś w POKO znał podstawy prawne, to całą grupą nie robiliby z siebie idiotów w czasie konferencji prasowej, na której opowiadali brednię za brednią. Oczywiście ten spektakl ma służyć budowaniu emocji, przecież po drodze już padło, że „zamach na demokrację” wyprowadzi miliony na ulice i będzie końcem PiS, jednak i to trzeba umieć robić. mk

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 13:04:30

Zamiast budowania emocji, POKO zbudowało taką śmieszność, że Lis z Giertychem się ubawili i załamali.

W TVN24 też pełna konsternacja i brakuje pomysłu, jak wytłumaczyć, że protesty wyborcze złożyły i PiS i POKO, co więcej wszystkie te wnioski zostaną rozpoznana w tej samej procedurze przez te same instytucje.

Schetyna w boju o utrzymanie stołka najprawdopodobniej traci resztki rozumu i bez żenady opowiada do kamer brednie, jakoby POKO złożyło skargę do SN, nie do Izby Nadzwyczajnej SN. Problem polega na tym, że protesty wyborcze rozpatruje tylko i wyłącznie Izba Nadzwyczajna, czyli ta "pisowska" i „podległa” Kaczyńskiemu.

Kto chcący zachować odrobinę powagi da wiarę, że PiS protestem wyborczym w tym samym trybie, przed tą samą instytucją, dokonuje zamachu na demokrację, a POKO demokracji broni?

Przekroczenie pewnych poziomów groteski, ocierającej się o obłęd, powoduje, PO staje się politycznym kolorytem. Działania Schetyny i tych, którzy jeszcze przy nim zostali skierowane są tak bardzo radykalnej grupy wyborców, że Lis z Giertychem się w niej nie mieszczą i to jest pierwsze zwycięstwo PiS. mk#3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 13:13:15

Na początku byłem sceptyczny wobec pomysłu PiS, nie trudno było się domyślić, że to się skończy dokładnie tak, jak widzimy, jednak po jednym dniu trzeba przyznać, że to jest strzał w dziesiątkę. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że sama procedura w Izbie Najwyższej zostanie przeprowadzona wzorcowo i w pełnej transparentności, co zresztą wynika wprost z przepisów prawa i to będą następne duże punkty dla PiS.

POKO przez cztery lata zrobiło tysiąc głupich rzeczy, ale ich największy problem to spirala. Oni się każdego dnia nakręcają coraz bardziej i popełniają coraz większe głupstwa na oczach Polaków.

Na końcu są jeszcze inne ważne korzyści. Sygnał pójdzie do świata, szczególnie do Komisji Europejskiej, której Polska pokaże, że prawo i demokracja działają idealnie, a obóz władzy nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie niezależnych sądów.

Wiem, że na tym wygrywa i wygra PiS – do zera. mk

 #4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 17:13:26

Ależ tam się gotuje! Julia Pitera z PO punktuje kolegów partyjnych: "Andrzej Duda jeździ, robi kampanię wyborczą, a opozycja nawala się w Sejmie o przeliczanie głosów"

 #5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 10:29:55

PKW przetestowała karty wyborcze na przedszkolakach. Dzieci nie miały żadnego problemu gdzie postawić znaczek.  Natomiast te tłuki głosujące na PO niby tacy " wykształceni i inteligentni" nie mogli tego pojąć. Taka to "ynteligencyja".

 #6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 10:39:36

Chołota Chieny z nowej Wsi

#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 11:14:55

Obłuda i zakłamanie popaprańców a Borowski vel Bermann przeszedł sam siebie twierdząc, że protesty wyborcze KO są uzasadnione, natomiast PiS-u nie.Kuriozum. Komunistyczny aparatczyk i taki towarzysz szmaciak w całej okazałości nie będzie Nas uczył demokracji. zwykły prostak i kanalia załgana i obłudna.

 #8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 12:25:15

PKW przetestowała karty wyborcze na przedszkolakach. Dzieci nie miały żadnego problemu gdzie postawić znaczek.  Natomiast te tłuki głosujące na PO niby tacy " wykształceni i inteligentni" nie mogli tego pojąć. Taka to "ynteligencyja".

dodaj, że to było 70%, 30% nie wiedziała jak i tu się z Tobą zgodzę. 30% postawiło dwa krzyżyki, jeden na kandydata drugi na logo, moja sąsiadka również. (35l)#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 15:08:04

dodaj, że to było 70%, 30% nie wiedziała jak i tu się z Tobą zgodzę. 30% postawiło dwa krzyżyki, jeden na kandydata drugi na logo, moja sąsiadka również. (35l)

:o To twoja sąsiadka 35l chodzi do przedszkola? I gdzie są ci rzekomo inteligentni i wykształceni wyborcy PO?#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 15:56:42

Grześ Dyndała - Schetyna szuka pomocy za granicą ... Pojechał do Strasburga skarżyć na PiS i ... pominął istotny fakt. 

Wchodząc do siedziby Rady Europy, stwierdził, że chce rozmawiać o... "próbie zmiany werdyktu wyborczego” w Polsce.

Kolejny raz narzekał na protesty wyborcze, jakie złożył PiS, ale zapomniał, że jego Koalicja Obywatelska również składała protesty. I domaga się nie ponownego przeliczenia głosów, ale powtórzenia wyborów!

"Protesty, które zgłosił PiS i chęć przeliczenia głosów powtórnie, pokazują, że może dojść do prób zmiany werdyktu wyborczego. Dlatego jesteśmy w Radzie Europy, aby o tym porozmawiać"– powiedział Schetyna przedstawicielom prasy.

 

Makabra z tym IQ 20 POpaprańców, czy ktoś wymieni tego gościa i tę mafię???

 #11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 16:36:16

czegóż wymagać od prymitywnego wrocławskiego żulika i jego PO-dopiecznych!

 #12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 14:03:30

 PO kolejny raz wykazała się hipokryzją. Najpierw stwierdziła, że jak PiS zgłasza protesty wyborcze, to jest koniec demokracji. A potem, po całym tym cyrku, sami zgłosili protesty wyborcze. Co najlepsze, powodem tych protestów jest to, że wyborcy PO okazali się za głupi, żeby postawić krzyżyk w odpowiednią kratkę.

Myślę, że równie dobrym powodem do unieważnienia wyborów jest nie tylko to, że to tylko głupi wyborcy, ale także głupia partia i głupie przywództwo.

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych