Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Protesta być dobra jak nasza a niedobra jak PiSa


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 11:22:29

Wierzę w inteligencję Czytelnika, ale felietony czytają też dziennikarze GW i TVN, zaglądają na portal politycy i wyborcy POKO, to dla nich małe wyjaśnienie.

Żart, tytuł jest żartem, takim sobie i zbudowanym na wyeksploatowanej parafrazie „prawa Kalego”, ale taki miał być. Prosty i zgrany żart najlepiej oddaje poziom opozycji POKO, bo już nawet „Lewica” wykazuje więcej inteligencji.

W zastanych okolicznościach komediowej głupoty należałoby zacząć od podstaw prawnych i fundamentów demokracji,co razem wzięte wygląda mniej więcej tak.

 W każdym demokratycznym państwie protest wyborczy nie tylko nie jest „zamachem” na demokrację, ale jest stałym i niezbędnym narzędziem kontroli procesów demokratycznych, zapisanym w kodeksach.

Do wczoraj z powyższą oczywistością zgodziliby się wszyscy, nie wyłączając pogubionych w śmieszności polityków POKO, ale jak wiadomo wystarczy, że Kaczyński powie A, to w odpowiedzi musi usłyszeć Z, bo tak daleko od rzeczywistości znajduje się „opozycja”. 

PiS skorzystał z normalnej procedury prawnej i demokratycznej, a cały proces musi się odbyć na oczach obywateli, o ile w ogóle do procesu dojdzie. Gdyby ktoś w POKO znał podstawy prawne, to całą grupą nie robiliby z siebie idiotów w czasie konferencji prasowej, na której opowiadali brednię za brednią. Oczywiście ten spektakl ma służyć budowaniu emocji, przecież po drodze już padło, że „zamach na demokrację” wyprowadzi miliony na ulice i będzie końcem PiS, jednak i to trzeba umieć robić. mk

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 11:26:00

Zamiast budowania emocji, POKO zbudowało taką śmieszność, że Lis z Giertychem się ubawili i załamali.

W TVN24 też pełna konsternacja i brakuje pomysłu, jak wytłumaczyć, że protesty wyborcze złożyły i PiS i POKO, co więcej wszystkie te wnioski zostaną rozpoznana w tej samej procedurze przez te same instytucje.

Schetyna w boju o utrzymanie stołka najprawdopodobniej traci resztki rozumu i bez żenady opowiada do kamer brednie, jakoby POKO złożyło skargę do SN, nie do Izby Nadzwyczajnej SN. Problem polega na tym, że protesty wyborcze rozpatruje tylko i wyłącznie Izba Nadzwyczajna, czyli ta "pisowska" i „podległa” Kaczyńskiemu.

Kto chcący zachować odrobinę powagi da wiarę, że PiS protestem wyborczym w tym samym trybie, przed tą samą instytucją, dokonuje zamachu na demokrację, a POKO demokracji broni?

Przekroczenie pewnych poziomów groteski, ocierającej się o obłęd, powoduje, PO staje się politycznym kolorytem.

Działania Schetyny i tych, którzy jeszcze przy nim zostali skierowane są tak bardzo radykalnej grupy wyborców PO, że Lis z Giertychem się w niej nie mieszczą i to jest pierwsze zwycięstwo PiS. mk

 #3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 16:02:59

Grześ Dyndała - Schetyna szuka pomocy za granicą ... Pojechał do Strasburga skarżyć na PiS i ... pominął istotny fakt. 

Wchodząc do siedziby Rady Europy, stwierdził, że chce rozmawiać o... "próbie zmiany werdyktu wyborczego” w Polsce.

Kolejny raz narzekał na protesty wyborcze, jakie złożył PiS, ale zapomniał, że jego Koalicja Obywatelska również składała protesty wyborcze. I domaga się nie ponownego przeliczenia głosów, ale powtórzenia wyborów!

"Protesty, które zgłosił PiS i chęć przeliczenia głosów powtórnie, pokazują, że może dojść do prób zmiany werdyktu wyborczego. Dlatego jesteśmy w Radzie Europy, aby o tym porozmawiać"– powiedział Schetyna przedstawicielom prasy.

 

Makabra z tym IQ 20 POpaprańców, czy ktoś wymieni tego gościa i tę mafię???

 

 #4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 16:08:06

PKW przetestowała karty wyborcze na przedszkolakach. Dzieci nie miały żadnego problemu gdzie postawić znaczek. 

Natomiast te tłuki głosujące na PO niby tacy " wykształceni i inteligentni" nie mogli tego pojąć. Stawiali krzyżyk z prawej strony na logo KO i teraz to POKO oprotestowuje. Taka to "ynteligencyja". Kupa śmiechu.

 #5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 16:04:05

PO kolejny raz wykazała się hipokryzją. Najpierw stwierdziła, że jak PiS zgłasza protesty wyborcze, to jest koniec demokracji. A potem, po całym tym cyrku, sami zgłosili protesty wyborcze. Co najlepsze, powodem tych protestów jest to, że wyborcy PO okazali się za głupi, żeby postawić krzyżyk w odpowiednią kratkę.

Myślę, że równie dobrym powodem do unieważnienia wyborów jest nie tylko to, że to tylko głupi wyborcy PO, ale także głupia partia i głupie przywództwo.

 

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych